Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

a po co ci ustawienia całego biosu ??

 

 

Maksymalan wydajność to praktycznie konfiguracja jednego pod-menu, Na ile wydajnie to juz zalezy od twojego sprzetu, moge ci podać teoretyczne ustawienia :

 

mnoznik 12x

magistrala 200

taktowanie pamięci względem fsb 100%

cas latency 2.0

TRas 6

ras to Cas 2

Ras Precharge 2

 

Oczywiscie odpowiednio podniesc napiecia do tego i juz.

 

Nic nie szkodzi zeby bylo 10,5x230 jeszcze wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci ustawienia całego biosu ??

 

 

Maksymalan wydajność to praktycznie konfiguracja jednego pod-menu, Na ile wydajnie to juz zalezy od twojego sprzetu, moge ci podać teoretyczne ustawienia :

 

mnoznik 12x

magistrala 200

taktowanie pamięci względem fsb 100%

cas latency 2.0

TRas 6

ras to Cas 2

Ras Precharge 2

 

Oczywiscie odpowiednio podniesc napiecia do tego i juz.

 

Nic nie szkodzi zeby bylo 10,5x230 jeszcze wydajniej

to to ja wiem jak ustawic ale chodzi mi o takie magiczne ustawienia jak spectrum i inne dziwolagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem posiadaczem plyty ja w podpisie i mam kilka ciekawy spostrzezen a mianowicie:

- mielem dostepnych kilkanascie bartonow do testow na roznych plytach i po wielu testach wextrachowalem 3 z nich i takie byli ich zachowanie

-bartona 2500 na płycie msi k7n delta (n force ultra) na 1,8 200x12 szedl prime poszlo jakies 20 testow i wylonczymem bo wiedzialem ze bedzie juz dobrze, natomiast na epoxie 8rda3+ (rev1.1)nawet nie zabotowal w podobnych ustawieniach nawet na nap. 2.0!

Na plycie solteka 75frn2-l ten sam procek na nap 1.85 (200x12)tez sobie spox radzil nie sypal bledami a zeby go na max sprawdzic to wlaczylem prima a do tego 3dsmarka2001 i tez poszlo bylo cacy.

Na plycie abita na kt400a ( nie pamietam nazwy dokladnej) ten sam proc w ustawieniach (12x200 nap 1,85) zrobil ok 30 testow i sie posypal .

niestety nie mialem dostepnej plytki abita nf7 rev 2.0 i na yej plycie n ie mialem mozliwosci sprawdzic proca juz ni ma i nie sprawdze :cry:

Wszystkie testy na tych samych kosciach (twinmos 512/400/cl 2,5 default)

bardzo podobne rezultaty na 2 pozostałych Bartonach!

Nie wiem jak wam ale mi sie nasuwa jedno stwierdzenie ze ten epoxik ma jednk sporo na sumieniu skoro to samo na innych radzi sobile lepiej badz gorzej a na epoxie za chinskiego boga nie chce wstawac?

:twisted: Oj panowie z tajwanu chyba bedziemy musieli sie rozstac...... :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak, co zrobic z chlodzeniem na epox'ie rev 2.1? mam zamiara kupic niebieksiego zalmana na NB a stary z NB przelozyc na SB, tylko jak go zalozyc? bo przy SB nie ma miejsc na srobki...

Ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak, co zrobic z chlodzeniem na epox'ie rev 2.1? mam zamiara kupic niebieksiego zalmana na NB a stary z NB przelozyc na SB, tylko jak go zalozyc? bo przy SB nie ma miejsc na srobki...

Ma ktos jakis pomysl? no wiec tak, co zrobic z chlodzeniem na epox'ie rev 2.1? mam zamiara kupic niebieksiego zalmana na NB a stary z NB przelozyc na SB, tylko jak go zalozyc? bo przy SB nie ma miejsc na srobki...

Ma ktos jakis pomysl? no wiec tak, co zrobic z chlodzeniem na epox'ie rev 2.1? mam zamiara kupic niebieksiego zalmana na NB a stary z NB przelozyc na SB, tylko jak go zalozyc? bo przy SB nie ma miejsc na srobki...

Ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

tego niebieskiego Zalmana daj na NB a oryginalnego EPoXa daj na SB

 

problemik może być z tym radiatorem od EPoXa, musisz go nieco papierem ściernym przetrzeć bo może zahaczać o jakiś tam malutki bodajże kondensatorek i mógłby zrobić zwarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dokupic pamiec do mojego 8RDA rev1.1 i sie zastanawiam czy musi to byc identyczna kosc jak ta ktora juz mam zeby DUAL chodzil bez problemow. Probowal juz ktos mieszanych konfigow?

Będzie działać. Problemy moga być dopiero przy podręcaniu (ale tylko w DUALU).

Ja mam jedną kość Kingstona a druga No Name i działało w dualu na normalnych ustawieniach, ale przy kręceniu musiałem zrezygnować z duala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego niebieskiego Zalmana daj na NB a oryginalnego EPoXa daj na SB

 

problemik może być z tym radiatorem od EPoXa, musisz go nieco papierem ściernym przetrzeć bo może zahaczać o jakiś tam malutki bodajże kondensatorek i mógłby zrobić zwarcie

dzieki, a co wlozyc na mosfety? masz jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe ptanie. Mam EPOX 8rda3+, kosci Kingstona 2x512 MB (KVR400X64C3A/512 )(DDR400). Na standardowych timingach i FSB 200 (by SPD) chodzi niestabilnie. Jak zmienie na FSB 166 to jest ok. Kosci sa w trybie dual channel. No i moje pytanko jest takie: Czy jezeli kosci przeloze do bankow 2 i 3, zeby wylaczyc dual channel, to czy mozna ustawic timingi take, ze beda one chodzily szybciej niz w dualu? Jaki jest jakis progs do testowania szybkosci ramow: Sandra? Czy ktos ma moze takie kosci i moze podac jakies stabilne timingi dla FSB 200 i 166?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy mamy w epoxie port podczerwieni bo chce telefon podlonczyc a w instrukcji nie widze ale zato w biosie jest mozliwosc wlonczenia wiec moze ktos mie oswieci bo ja juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: HIPO

Je tez kombinuje na Vdimm modem, i tez mi to ciecie nie pasi...:?

Tak kombinowalem, moze daloby sie nozke z tego ukladu z ktorego biegnie ta sciezka odlutowac i odchylc w gore lekko i dopiero tak przylutowac ten kabelek...

Tylko nie wiem, czemu oni na kazdej fotce pokazuja, zeby ciac w dokladnie tym miejscu, chyba dalej bedzie akies polacznie z pod spodu... Nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy mamy w epoxie port podczerwieni bo chce telefon podlonczyc a w instrukcji nie widze ale zato w biosie jest mozliwosc wlonczenia wiec moze ktos mie oswieci bo ja juz nie wiem

Sa piny do podpiecia portu, ktory kupisz na allegro za 20zeta - sam mam tak podpiete i chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo, twoje pamiatki nie ida wyzej na cl2?

Nie wiem dlaczego ale nie chcą iść do 220 najagresywniejsze timingi a żeby do 230 dobic to mam stabilność przez 5min dopóki się kosci nie nagrzeją.

Rozmawiałem z berkutem i on mowi że mam KHX na kostkach BH-5 lub BH-6 za to tak zapierdalaja ale później sie sypią :( Wniosek vdimm w góre :D

Widziałem w topcu " 5GHz" ze koleś na KHX też na winbondach zapodał 3,68V i wyciągnał kosmiczne taktowanie 270Mhz cl2 7 2 2 i nabrałem smaczku na vdimm moda.

 

Ja też kombinuje z vdimm

Prawdopodbnie jest cos od spodu, na początku zanim się skapnąlem po c osą te czarwone kreski na fotkach :lol: opracowalem metode zupełnie bezinwazyjną ale teraz to o kand [gluteus maximus]y rozbic bo trzeba ciac wiec dałem sobie spokój narazie z tym i jade z fsb 225 rock stabilne.

 

A moje mobo ma zajebiste klimaty na zamknięcie fsb post na 245 :D ale tylko post bo ram umarł gdzieś koło 230 :D a asynchro u mnie nie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QBUSOO..a moze jakos blizej podac lokalizaje tych pinow? bo cos w manualu nie moge ich znalesc...w BIOSie tez ...

do tej pory bylem pewien, ze ta plytka nie ma IRDy.. czlowiek kazdego dnia sie uczy :)

u mnie na 8RDA jest to J3. piny koło hd led oznaczone w instrukcji IR conn. Sprwadzałem i u mnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

ma to 8rda+ w rev. 2.1 i powiedzcie mi jak oderwac ten radiator z nb!! suszarka nie dziala ;( halo??????

Rozgrzej trochę płytę (po prostu popracuj na włączonej) i potem pokręć radiator - u mnie zeszło bez problemciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watcher

 

Ja zerwałem odrazu jak miałem nową płyte zamin ta guma zdążyła się dobrze roztopić bo na drugim egzemplarzu jaki mam była juz roztopiona to darłem prawie na hama żeby odlazł, najlepiej zrobić to jeszcze jak mobo jest nowa bo wtedy to [ciach!]o przylega na małej powierzchni i chwila upływa zanim zdąży się roztopić i rozpłynąć po całym mostku a jak zdąży to jest już problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dokupic pamiec do mojego 8RDA rev1.1 i sie zastanawiam czy musi to byc identyczna kosc jak ta ktora juz mam zeby DUAL chodzil bez problemow. Probowal juz ktos mieszanych konfigow?

hm.. z moich testów wynika ze dual działa na 2 innych kosciach znaczy sie 2x 256mb ale inne firmy ale takze 1x 256MB i 1x 128MB i tez jest enabled ;) dziwne troche bo wszyscy pisze ze musza byc 2 takie same choc nie wiemto moze tez zalezec od rev plyty bo niektorym nie chcialo to działac na rev 1.1 i było sporo problemów. ja jak mi sie wydaje trafilem na dobra wersje i wszystko działa bez zarzutu !

btw. do tych pamieci to dual działa na 256 i 128mb choc pewnie wydajność jest gorsza :?: - czy mam racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padl mi Epox 8RDA3

 

ustaiwlem wczesniej zmodywfikowanego durona 1400 -> nathlon XP na 10,5x220 podnioslem napiecie na procku do 1,85V , na mostku do 1,8 V i na pamieciach do 2,77v ( mam kingstony ddr 400) , komp sie odpalil windows ruszal i wylaczylo sie wszystko

 

Teraz plyta jest w drodze na servis --> padla

 

Wszystko to robilem na zasilaczy Fortron 300W 60Gt dokladnej nazwy nie pamietam bo porzyczylem to od kumpa na testy ;] ;]

 

jedynie co zanotowalem to napiecia :

 

+5V --> 4.89V

+12V --> 11,45 V !!

i na procku jak ustawilem 1,85 V pokazywala plyta --> 1,94 V

 

dodam ze nie podlaczylem do plyty tego dodatkowego napiecia 12V , a wogoule trzeba to podlaczac ?? daje to cos ?? ;] ;] ;]

Wczesniej nie podlaczalem na moim zasilaczu - no name 230W , i spoko procek dzialal na 10,5x200 i napieciu 1,6V ( tzn plyta pokazywala 1,55V ;] )

 

No coz a moze dla EPoX-a szyna 220 mhz to za duze progi ???

 

Prosze o wypowiedzi ;] ;] odnosnie tej kraksy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ep-8rda3 od samego początku chodzi na 220MHz.

Żadnych napięć nie zmieniałem.

Czujniki na tej płycie są do [gluteus maximus] i żadne napięcie nie jest prawidłowo pokazywane: np. -11V u mnie jest 7V, +3,3V u mnie: +2,78.

Zasialcz Forton 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...