Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

soltys - www.twojepc.pl . Wejdz na gielde i tam jest koles od czesc uzywanych. Darek K. Kowal... On ma tez nowe, solidna firma robilem z nim intereski, gwarancja itp. Wszystko fajnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wyglada.. Przedmuchaj jeszcze czyms gniazdo AGP.. Nie wiem, nie mam pomyslow, ale wyglada to wlasnie na ta czesc plytki.. Narazie jednak poczekajmy do jutra, moze wszystko bedzie dobrze.

 

Pozdrawiam

tiaa, wszystko było ok przy pierwszym odpaleniu, drugi raz juz nie poszedł, czego ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie potrafie zrozumiec :x

co jeszcze mozna zrobic, ide z tym goownem do sklepu, niech to wysla do serwisu. Tylko jedna rzecz mnie ciekawi: jak oni sprawdzą moja płytke? podepna do jakego sprzetu, wcisna jakies słabe agp i powiedza SORRY bracie wszystko gra?! bo ja to juz przerabiałem- wkładałem jakiegos cienkusia i szło nonproblemo, a moj radek tez nie zgłaszał zastrzezen na innych kompach

wiec co sie do [CIACH!] nedzy dzieje :?: jakis bystrzaka sie znajdzie?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa, wszystko było ok przy pierwszym odpaleniu, drugi raz juz nie poszedł, czego ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nie potrafie zrozumiec :x  

co jeszcze mozna zrobic, ide z tym goownem do sklepu, niech to wysla do serwisu. Tylko jedna rzecz mnie ciekawi: jak oni sprawdzą moja płytke? podepna do jakego sprzetu, wcisna jakies słabe agp i powiedza SORRY bracie wszystko gra?! bo ja to juz przerabiałem- wkładałem jakiegos cienkusia i szło nonproblemo, a moj radek tez nie zgłaszał zastrzezen na innych kompach

wiec co sie do [CIACH!] nedzy dzieje :?:  jakis bystrzaka sie znajdzie?

 

pozdro

Oddaj im do serwisu płytę razem z kartą graficzną (jak będą chcięli testować - może od razu wymienią na inną). Podejrzewam, że wystarczyłoby poodginać druciki w złączu AGP - ale to dużo zabawy i jak masz na gwarancji to oddaj im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Czy ktoś z posiadających lub nie plyte Epoxa 8RDA3 bez plusa może napisać, czy płyta ta jest na stabilizatorach napięcia Sanyo czy tych jakiś beznadziejnych, na jakich był 8RDA 2.0?

Czy ta 8RDA3 jest poprstu nową nazwą dla 8RDA rev 2.1, bo żadnych róznic tu nie widać między nimi? Są jakieś różnice między z nimi, zwłaszcza jęsli chodzi o możliwośći podkręcania, stabiloności systemu?

 

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na te pytania - help :roll: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj im do serwisu płytę razem z kartą graficzną (jak będą chcięli testować - może od razu wymienią na inną). Podejrzewam, że wystarczyłoby poodginać druciki w złączu AGP - ale to dużo zabawy i jak masz na gwarancji to oddaj im.

tak zrobie, ale nie dam mojego radka bo kupilem go w innym sklepie (czego załuje teraz), a jeszcze mnie uczesliwili, mowiac ze to potrwa 2-4 tyg, obawiam sie tylko ze włoza inna karte i bedzie chodzic dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie, ale nie dam mojego radka bo kupilem go w innym sklepie (czego załuje teraz), a jeszcze mnie uczesliwili, mowiac ze to potrwa 2-4 tyg, obawiam sie tylko ze włoza inna karte i bedzie chodzic dobrze

Dlatego napisałem, żebyś im dał też swoją kartę graficzną - coby razem mogli potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak zrobie, ale nie dam mojego radka bo kupilem go w innym sklepie (czego załuje teraz), a jeszcze mnie uczesliwili, mowiac ze to potrwa 2-4 tyg, obawiam sie tylko ze włoza inna karte i bedzie chodzic dobrze

Dlatego napisałem, żebyś im dał też swoją kartę graficzną - coby razem mogli potestować.

miesiac bez mojej mobo jakos przezyje, bo dadza mi jakas na zastepstwo, ale bez radka?? tego nie wiem... i sie troche obawiam

zobacze co powiedza buraki w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw im problem nastepujaco..

 

Idz z plyta i radkiem, niech przy Tobie podlacza i pokaz im co sie dzieje. Powiedz, ze plyta z inna karta dziala, a radek z inna plyta.

Wtedy razem bedziecie szukac rozwiazania, moze radek bedzie chodzil w innym epoxie?? Ani karta, ani plyta nie sa walniete, wiec jakas rada na to musi byc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec pomiar temp jakich elementow pokazuje Epox 8rda3I ??

ma 3 czujniki i czy odczyt z cpu jest z diody czy z socketa ?

 

Widze ze Ci co sie znaja na tej plycie i nie maja juz z nia problemow nie chca zabardzo odwiedzac tego watku i dzielic sie wiedza :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to wszystko przypadkiem napisane w manualu?? Nie mam tej plytki, wiec Ci nie odpowiem, ale na swoim mam na CPU z socketa..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore opcje w biosie na epox'ie 8rda+ (rev 2.1) zanizaja OC? tzn jak nastawic bios zeby uzyskac jak najlepsze wyniki w podkrecaniu, nie chodzi mi o timingi czy FSB...ewentualnie macie moze jakies linki do nastawienia biosu w tej plycie, mam rev 2.1 i wyciagnelem "jedynie" 230mhz synch, wyzsze napieci nic nie daje, zarowno na NB jak i na pamieciach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bAterion:

 

Miałem bardzo podobny problem tyle ze z radkiem 9600 Pro i 8RGA+ - która jak wiadomo ma zintegrowanego gf4mx (i tylko tym sie rozni od 8RDA+). Po zainstalowaniu radka komp ladnie wstal wszystko sie odpalilo, Ale tylko 1 raz. Za drugim włączeniem juz [gluteus maximus] - ruszyły dyski, wentylatory, a na monitorze pusto i 2b w poscie. Pomagało tylko odlaczenie wtyczki od zasilania na jakies 15 min - potem wstawal ale tez tyko raz. Myslalem ze to kondensatory ale pozyczony gf4ti4200 chodzil, wiec kondenatory odpadaja (jesli zle rozumuje to mnie oswieccie). Zanioslem sprzet do sklepu i co? Potestowali zobaczyli ze nie rabotajet zadzwonili do serwisu epoxa i powiedzieli ze... PLYTY SERII 8RDA i 8RGA czesto sie po prostu gryza z radkami. Oczywiscie uznalem to za kompletna bzdure, ale teraz jestem bez radka - na szczescie kase udalo mi sie odzyskac. Bylem swiecie przekonany ze cos jest ujeba*** w moim egzemplarzu epoxa, a tu widze ze problem maja tez inni, wiec moze chlopaki w sklepie mieli racje? Tak samo jak Ty, probowalem wszystkiego-przekladania, wyjmowania, flaszowania biosu, innych radeonow i zawsze to samo. Pozostaje mi prosic cie o to zebys dal znac jesli jakos rozwiazesz ten problem bo mnie juz sie koncepcje skonczyly i jestem bardzo bliski przesiadki na Abita. Smutne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie, które pamięci chodzą bezproblemowo z 8RDA3, 8RDA+ (podkrecanie). Które z nich będą lepsze, miał ktoś z nimi do czynienia?

 

Mogę mieć:

- 2x Kingston 2700 2,5 na kościach Samsunga, lub...

- 2x Kingston 2700 2,5 na kościach Infineon

 

No i które brać :roll: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 2x Kingston 2700 2,5 na kościach Infineon

te u mnie chodza na 200Mhz CL2,5 ..wiecej nie probowalem bo mam beznadziejna zasilke i sie troche balem :)

 

zeby nie pisac drugiego posta - pytanko:

czy ten bracket pasuje do naszej plyty http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18268461 ? gdzies wyczytalem, ze tak, ale wolalbym zasiegnac opini-moze ktos tego uzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 2x Kingston 2700 2,5 na kościach Infineon

te u mnie chodza na 200Mhz CL2,5 ..wiecej nie probowalem bo mam beznadziejna zasilke i sie troche balem :)

 

zeby nie pisac drugiego posta - pytanko:

czy ten bracket pasuje do naszej plyty http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18268461 ? gdzies wyczytalem, ze tak, ale wolalbym zasiegnac opini-moze ktos tego uzywa?

Tak bez przerobek nie pasuje. Mozesz go rozebrac, sprawdzic miernikiem ktore piny sa od ktorych gniazd i potem samemu sobie odpowiednio skonstruowac wtyczke (tak jak ja to zrobilem).

Np jednego jacka podpiac do Aux-In na plycie, a SPDIFa tam gdzie jego miejsce itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań:

1. :arrow: Jak można zmierzyć napięcie 3.3V , 5V oraz 12V po przejściu przez stabilizatory napięcia na płycie 8rda+ rev.2.1 :?:

2. :arrow: Z jakiego napięcia jest zasilany procesor na tej płycie :?:

3. :arrow: Czy ta wtyczka do P4 jest na coś potrzebna w płytach pod AMD?? I czy w ogóle na tym epoxie gdiześ jest bo ja nie zauważyłem. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.  :arrow: Czy ta wtyczka do P4 jest na coś potrzebna w płytach pod AMD?? I czy w ogóle na tym epoxie gdiześ jest bo ja nie zauważyłem.  :?:

Tak. Na mojej płycie jest gniazdo pod tą wtyczkę. Na 8rda/+ nie ma możliwości jej podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 2x Kingston 2700 2,5 na kościach Infineon

te u mnie chodza na 200Mhz CL2,5 ..wiecej nie probowalem bo mam beznadziejna zasilke i sie troche balem :)

 

zeby nie pisac drugiego posta - pytanko:

czy ten bracket pasuje do naszej plyty http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18268461 ? gdzies wyczytalem, ze tak, ale wolalbym zasiegnac opini-moze ktos tego uzywa?

Bierz na Infineonach, u mnie dokładnie tak samo się elegancko kręcą;

na 200MHz przy CL2.5

 

(wprawdzie w podpisie mam kingston/kingston ale to tylko na kosciach jest napisane kingston.

W rzeczywistości kostki dostarcza Infineon :wink:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, ludzie sprawdzcie czy na epoxach 8rda+ bardzo grzeje sie wam spod NB (z drugiej strony plyty)? bo u mnie radiator na mostku jest cieply a spod plyty goracy, parzy wrecz...

Źle ci dolega radiatorek do NB, albo nie wyrzuciłeś tej "gumy do rzucia" co niby imituje paste termo i dlatego taka lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3.  :arrow: Czy ta wtyczka do P4 jest na coś potrzebna w płytach pod AMD?? I czy w ogóle na tym epoxie gdiześ jest bo ja nie zauważyłem.  :?:

Tak. Na mojej płycie jest gniazdo pod tą wtyczkę. Na 8rda/+ nie ma możliwości jej podłączenia.

Mówisz że potrzebna ale nie mówisz po co?? Mogę wiedzieć co ona daje?? A co z resztą pytań czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsytarczy poszukac na forum, bo temat tej dodatkowej wtyczki byl poruszany; słuzy ona poprostu stabilizacji napiec; a jesli chcesz zmiezyc napiecia za stabilizatorami, to polecam wlasnie w tamtym miejscu je zmiezyc;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3.  :arrow: Czy ta wtyczka do P4 jest na coś potrzebna w płytach pod AMD?? I czy w ogóle na tym epoxie gdiześ jest bo ja nie zauważyłem.  :?:

Tak. Na mojej płycie jest gniazdo pod tą wtyczkę. Na 8rda/+ nie ma możliwości jej podłączenia.

Mówisz że potrzebna ale nie mówisz po co?? Mogę wiedzieć co ona daje?? A co z resztą pytań czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć?

Dodatkowe zasilanie procka - zdaje sie z linii 5V a nie 3,3 czy jakos tak (albo z 12v zamiast 5 - dokladnie nie pamietam), co za tym idzie mniejsze obciazenie linii ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsytarczy poszukac na forum, bo temat tej dodatkowej wtyczki byl poruszany; słuzy ona poprostu stabilizacji napiec; a jesli chcesz zmiezyc napiecia za stabilizatorami, to polecam wlasnie w tamtym miejscu je zmiezyc;

"W tym miejscu" czyli w którym? Bo w moim 8rda+rev2.1 chyba nie mam wejścia na tą wtyczkę i nie wiem gdzie to mierzyć.

I czy ktoś wie z jakiego napięcia jest zasilany procesor?

(czy mogę prosić o linka do tego tematu o tej wtyczce?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...