Skocz do zawartości
kfh13

Budujemy Małą Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz podenerwuję parę ludzi swoja niefachowością i noobizmem :mad:

 

W domu występuje komp stacjonarny z 2 kartami sieciowymi, laptop z karta Wifi intela i modem DSL.

 

Obecnie wszystko jest na kablach tzn. stacjonarny połączony do modemu i do Lapa (kablem). Wszystko ładnie pięknie, udostępnianie plików, net i torrent :wink: ale niedługo dojdzie drukarka z karta sieciowa a w stacjonarce brak miejsca na karty.

 

Więc w drodze optymalizacji sieci chce kupić router (jaki ?), połączyć peceta i drukarkę poprzez kabel do routera a lapa puścić na Wifi. Niestety moja edukacja sieciowa skończyła się na habach i switchach, więc nie wiem co tak naprawdę potrafi router.

 

Czy dzięki routerowi będę mógł jak dotąd udostępniał dyski miedzy kompami ??

Czy pasmo Internetu będzie przydzielane dynamicznie w zależności od potrzeb ??

Czy router sam rozpozna rodzaj kabla (cross czy prosty) ??

Czy drukarka będzię widziana przez oda komputery ??

 

No i jaki to ma być router (interesuje mnie niska cena) ??

Po za obsługą Wifi g i stabilnością nie mam żadnych innych wymagań. Cena do 250 zł.

Czy TAKI wystarczy ??

Edytowane przez kfh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszą opinią cieszy się ten model: Linksys WAG200G-EU ROUTER WI-FI ADSL2/2+ tylko musiałbyś dołożyć drugie tyle, lecz wg, mnie warto. Sam od 2 dni jestem jego posiadaczem i działa bez problemów.

Tylko po jaką chipcie mi modem ADS potrzebny ??

Po co mam płacić 2xwiecej skoro funkcji prawie nie przybyło ??

 

Tak patrząc to mogę 20 zł dorzucić i kupić Asus WL-500G Premium z obsługą P2P, USB i zrobić z niego multimedialny serwer.

Edytowane przez kfh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-link 524 nie ma portu USB więc do niego nie podłączysz drukarki, musisz szukać routera z serwerem wydruku, możesz jedynie podłączyć drukarkę do komp. stacjonarnego i ją udostępnić. Wtedy będzie widoczna na wszystkich komputerach ale jedyna wada jest taka żeby drukować to musi być włączony komputer do którego jest podłączona drukarka czyli w tym przypadku stacjonarny. Sam tak mam w działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiele osób sie odezwie żybyś kupił liksysa i wgrał tomato; ja np stosuję (teraz praktycznie zawsze) i polecam TP-LINK'i; do Twoich zastosowań wystarczy TL-WR524G który kosztuje około 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiele osób sie odezwie żybyś kupił liksysa i wgrał tomato; ja np stosuję (teraz praktycznie zawsze) i polecam TP-LINK'i; do Twoich zastosowań wystarczy TL-WR524G który kosztuje około 100zł

I o taką odpowiedz mi do chipci chodziło !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...