Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem wczoraj dysk Seagate ST3250410AS Barracuda 7200.10 16MB 250GB (sata II) i gdy podłączam go do IDE 3 jako slave + mój stary 40gb samsung na master ide 1 ata ten nowy nie chce się zainicjowac/zformatować :/

Próbowałem wszystkich progsów :/

W windzie po odpaleniu XP SP2 jest on przez jakiś czas widoczny i potem sam od siebie znika więc jak trwa format to nie może dokończyć :/

Nie ja jeden mam problem z tym dyskiem, proszę o pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wczoraj dysk Seagate ST3250410AS Barracuda 7200.10 16MB 250GB (sata II) i gdy podłączam go do IDE 3 jako slave + mój stary 40gb samsung na master ide 1 ata ten nowy nie chce się zainicjowac/zformatować :/

Próbowałem wszystkich progsów :/

W windzie po odpaleniu XP SP2 jest on przez jakiś czas widoczny i potem sam od siebie znika więc jak trwa format to nie może dokończyć :/

Nie ja jeden mam problem z tym dyskiem, proszę o pomoc! :)

moze glupie pytanie ale zainstalowales stery sata do plyty głownej?

sprobuj updejtu biosu dysku SG chyba udostepnia takie cos

jako narzedzie mozesz jeszcze zassac hirensboot cd i z poziomu "dosa" probowac cos namodzic.

 

pozatym sprawdz czy dysk jest widoczny w menadzeze urzadzen to raz i dwa odpal konsole zarzadzania systemem (start > uruchom > mmc ) potem plik dodaj usun przystawke znajdz zarzadzanie dyskami i czy z tamtad dasz rade

 

btw piszesz ze kupiles dysk sataII a podpioles go do ide3 na slave cos nie halo :)

 

sprawdz co pokazuje sie w zdarzeniach sytemowych jakichs logach itp ( tez dodajesz jako stacka w mmc )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowników nie instalowałem, bo mam najnowszy BIOS i w biosie wykrywa, w windowsie też, tylko chodzi o to, że po jakimś czasie dysk SAM znika i nie mogę dokończyć formatu, z tym dyskiem wielu ma problemy jak zauważyłem, może wada fabryczna czy cuś? proszę o pomoc nie chce mi sie czekac na nowy i placic za wysylki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowników nie instalowałem, bo mam najnowszy BIOS i w biosie wykrywa, w windowsie też, tylko chodzi o to, że po jakimś czasie dysk SAM znika i nie mogę dokończyć formatu, z tym dyskiem wielu ma problemy jak zauważyłem, może wada fabryczna czy cuś? proszę o pomoc nie chce mi sie czekac na nowy i placic za wysylki :/

Sory ale głupoty gadasz. Bios nie ma nic wspolnego z tym ze dysk jest wykrywany w windowsie(nie uwzgledniajac zarzadzania zasobami itp oraz opcji ata na sata). Instaluj najnowsze stery od mobo, zmien port sata w plycie glownej i poszperaj w biosie moze gdzies jest opcja ktora umozliwiala np. instalacje systemu na dysku sata bez sterownikow sata bo byl wydziany jaka ata(nie uzywalem ale kojarze ze jest cos takeogo). Pozatym to ze ci wywala dasy to mogą być bledy I/O w zwiazku ze zlymi sterami. podobnie mialem z sata na GA g33m jak mialem zle stery to dysk widziało ale nie był wstanie zapisywać na nim.

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze dysk jest do wymiany ja mam identyczny model i wszystko jest ok ale siostra niedawno kupiła kompa z takim samym dyskiem i pojawił się bardzo podobny problem do twojego dysk po odbiorze komputera ze sklepu mial 3 partycje pierwsze dwie były zdrowe a trzecia wykrywana była jako niesformatowana każda próba formatowania zpod windowsa konczyła sie bsodem. Próbowałem go formatowac pod vista, linuxem itp ale zawsze było niepowodzenie wiec po kilku takich nieudanych próbach dysk został zwrócony w ramch gwarancji i siostra dostała nowy identyczny model ale już w pełni sprawny :-D

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...