Skocz do zawartości
norghe

Otwory Na Kroćce W Plexi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robie własnie reza do wc. Całosc oczywiscie z plexi(8mm). No ale mam problem ze zrobieniem otworów na krocce(SM12-3/8). Nie mam tak duzego wiertła(ok 15mm) a nie chce zrobic nierównych otworów. Dodam ze nowe wiertło tej srednicy jest dosc drogie :/

Jak wy sobie poradziliscie z tym?

I jeszcze jedno. Jakim dokładnie wiertłem robic otwory na te złączki tak zeby po gwintowaniu otwory nie były za duze? Jezeli tez ktos jest z Czestochowy i moze udostepnic lub samemu zrobic otwory i gwint to niech da znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tak duzego wiertła(ok 15mm) a nie chce zrobic nierównych otworów. Dodam ze nowe wiertło tej srednicy jest dosc drogie :/

Drogie? :| Za wiertło piórowe 40mm dałem 8,90 w osiedlowym sklepie. Ty potrzebujesz 15mm więc z 5zł byś wydał na takie coś.

btw to to wiertło.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepne sie pod temat.

Widzial ktos moze w jakims sklepie wysylkowym, albo gdzies w warszawie wiertla i gwintowniki G1/4 cala?

Oblatalem markety i sklepy z takim ustrojstwem w okolicy, niestety nie mieli... a przydaly by sie troszke. Na razie mam tylko plexi do przewiercenia i zagwintowania, ale niebawem bedzie tez troszke miedzi do obrobienia, tak ze przydaly by sie takie solidniejsze.

Moze to troszke glupie pytanie, ale jak do tej pory nie mialem z tym problemu, jak bylo mi cos metrycznego potrzeba to zwyczajnie szedlem do ciastoramy, albo jakiegos sklepu normalnego i zawsze mieli, ewentualnie allegro, natomiast w tej kwestii mam maly problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ExEq Dzieki! Pewnie skorzystam niebawem, z tym ze jeszcze mam maly problem ze zgromadzeniem wszystkich materialow do konstrukcji ktora powoli planuje, tak ze zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zreszta nie wiem czy nie zdecyduje sie czasem na 1/8 cala i delikatnie podszlifuje krocce od srodka, chyba ze znajde wystarczajaca ilosc redukcji 1/4 na 1/8, wtedy podszlifuje redukcje, glownie z tego powodu ze w kawalku miedzi (lub alu, jeszcze nie zakupilem) o grubosci 12mm ciezko by bylo otworek na G1/4 wyskrobac, zwlaszcza z gwintem, ewentualnie pozostala by miedz i wlutowanie koncowek z gwintem, lub jakichs choinek, ewentualnie grubszay material, z tym ze tu mam znowu problem z zakupem... Wpadl mi jeszcze pomysl na przegwintowanie kroccy G1/4 cala na jakis metryczny, minimalnie mniejszej srednicy

W kazdym badz razie jak juz cos znajde i sie zdecyduje pewnie wrzuce jakis temat, coby w OT sie nie bawic, oczywiscie jak nie skonczy sie to na planach tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...