Skocz do zawartości
Gość chronicsmoke

Gdzie Sprzedać Auto?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Witam mam do wystawienia samochód. No i gdzie go wystawić? Czy na motoallegro i otomoto płaci się jakaś prowizję od ceny auta? Ile się płaci za wystawienie? Czy są jeszcze jakieś inne serwisy popularne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie osob polecajacych otomoto. Ja jak sprzedawalem pol roku temu swoja ibizke 2005, to po 1 dniu mialem juz kilkanascie telefonow, a po tygodniu auto sprzedalem. Zaplacilem kiladziesiat PLN (zaznaczylem niemal wszystkie opcje dodatkowo platne), co jest zadna kwota.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poprzez ogłoszenia na otomoto czy moto-allegro opchnąłem 2 samochody zainteresowanie spore poszły praktycznie po 2ch tygodniach od wystawienia ogłoszenia, koszty to chyba 2,44 za podstawowe ogłoszenie na otomoto, oczywiście jak ktoś rzuci cenę w postaci 20 tyś zł za 10 letniego trupa to pewno, że telefon ani razu się nie odezwie hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. wystawiłem Punto 2 na otomoto i co chwila telefony były mimo, że cena nie była atrakcyjna. Poszedł szybciutko i teraz śmiga jako L-ka w Bielsku-Białej ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od ogłoszeń w lokalnej gazecie-zwłaszcza że to nic nie kosztuję.

...że to nic nie kosztuję ?

 

Człooooooooooowieku ! : )

 

Lokalne gazety to sie nadaja, ale na rozpalke do 'gryla'.

 

Tylko otomoto / allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wszystko zalezy od auta jakie sprzedajemy - staroc to chyba na gielde i po problemie. A tak to to chyba necik. Ja wlasnie z ojcem szukalem auta, to tylko necik - allegro (otomoto) + gratka i jak bedziemy cos sprzedawac, to wlasnie tam wystawimy furmanki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Podmiot- Skoda Octavia 4x4 wrzesień '04 diesel, pełna opcja bez skóry (opcja zarezerwowana dla serii LnK), 150kkm, cena 50tyś, i w ogłoszeniu było napisane dużymi literami, że cena jest do negocjacji(bez najmniejszego problemu byśmy zeszli na 45-40 i dorzucilibyśmy jeszcze drugi komplet alumek i stalówek...).

125odsłon, ani jeden mail/telefon w ciągu emisji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli podaliscie cene o 25%wieksza od tej jaka byscie chcieli otrzymac to czemu sie dziwisz?:)

Szukaliscie jelenia i nie znalezliscie:) a co z tego ze do NEGOCJACJI dla mnie ten zapis oznacza utargowanie 200-300zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "do negocjacji" można zastąpić "pełen bak albo rezerwa" :wink: ?

 

Cóż- polowanie na jelenia się nie udało, następnym razem wpiszę 40 albo 45...

Chociaż, gdyby ktoś był zainteresowany to napisałby przynajmniej, nawet na tamtą cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Podmiot- Skoda Octavia 4x4 wrzesień '04 diesel, pełna opcja bez skóry (opcja zarezerwowana dla serii LnK), 150kkm, cena 50tyś, i w ogłoszeniu było napisane dużymi literami, że cena jest do negocjacji(bez najmniejszego problemu byśmy zeszli na 45-40 i dorzucilibyśmy jeszcze drugi komplet alumek i stalówek...).

125odsłon, ani jeden mail/telefon w ciągu emisji ;]

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5375112

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5424556

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4528527

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5403470

 

Ja tam sie nie dziwie czemu nikt sie nie odzywał jak cena wynosila 50k. Patrzac na powyzsze ceny, 25k za 2004 diesel jest dobra ofertą

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź taki model z napędem i pełnym wyposarzeniem :wink:

Naped i pelne wyposazenie nie jest warte 30% wiekszej ceny, co widac po zainteresowaniu autem :) . Do tego przy tak nowych samochodach ciezko jest przekonac nabywce swietnym stanem, bo w wiekszosci egzemplarzy jeszcze nic nie darzylo sie zuzyc/zniszczyc. Jedyny argument to wyposazenie/silnik (jak widac nie skutkuje) oraz cena

 

Do tego przebieg 150k odstrasza mase ludzi, bo w pl jest takie glupie przekonanie ze powyzej 200k = zlom :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym lolem było A4 1.9Tdi 2002 (przelot 80tyś niby), plastikowe wnętrze i obita z tyłu. Cena? 46tyś- i łoś alfa się znalazł... Szczęka mi opadła wtedy na glebę <_<

 

Niestety- poniżej 40tyś nie zejdę, bo poprostu nic za to sobie następnego nie kupię, i pozostanę bez kółek.

 

Czasami się zastanawiam, dlaczego ludzie nie chcą kupić takiego auta od osoby prywatnej. W komisie wzięli tą A4 za taką cenę, i jestem pewien, że by wzięli też i tą octę.

Wydaje mi się, że to mentalność- "zesraj się, ale nie daj się" odzywa się w kupującym i skąpstwo przerasta zdrowy rozsądek. Bo owy komis da właścicielowi 30-35tyś, a 10-15 zostawi sobie.

A w gazecie tą A4 w życiu za taką cenę by nikt nie ruszył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja wlasnie dla siebie szukam autka tylko po osobach prywatnych... do komisow sie nie dotykam bo tam po prostu nigdy nie wiadomo co stoi... i jak mocno bylo tluczone... zawsze inaczej sie rozmawia z wlascicielem samochodu a sprzedawca w komisie ktory za wszelka cene bedzie probowal wcisnac dany samochod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell - auta jakie wkleiłeś to wszystko są jakieś powypadkowe cuda. Ta Octavia II za 33k to jakiś żart. Jeżeli ktoś nie piszę, że auto jest bezwypadkowe to na BANK było bite. Wiem co mówie, bo szukałem z ojcem auta. Powiem więcej: zadzwoniliśmy o auto bezwypadkowe no i pierwsze pytanie "czy był JAKIKOLWIEK element malowany?" Gość mówi, że nie. Na szczęście mieliśmy do niego blisko, bo jak przyjechaliśmy to od razu widać, że nadkola były robione.

 

Jeżeli Ci się nie śpieszy ze sprzedażą, to uzbrój się w cierpliwość. Pamiętaj o podkreśleniu w opisie, że jesteś osobą prywatną i blabla. Teraz auto nie sprowadzone IMO jest w cenie. Przecież zachód nie pozbywa się dobrych i sprawnych aut za bezcen, jak czasami próbują nam udowodnić handlarze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...