Skocz do zawartości
pxr

Problem Z Laptopem - Toshiba L10-193

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

już dawno miałem napisać.. mam problem z laptopem (L10-193) mianowicie.. jakby to ująć "nie włącza się" tak jak powinien.. ale po kolei.. musimy się cofnąć jakieś 6 m-cy wstecz :) wtedy po raz pierwszy padł dysk twardy, ponieważ laptop był po gwarancji, pojechałem i kupiłem nowy (WD160GB) wszystko cacy, pochodziło 3 m-ce i znowu to samo.. padł twardy, w sklepie wymienili mi go od ręki ale zaczęły się problemy.. dysk raz był widziany w biosie raz nie.. raz udało się zainstalować system raz nie.. jak juz się zainstalował to wywalało niebieski ekran po jakimś czasie.. i po restarcie głucha ciemność.. [żadne fixmbr etc.. nie wchodzą w grę]. Pewnego wieczora udało mi się bezboleśnie zainstalować system <szok> i szybko zaktualizowałem Bios z wszystkimi zaawansowanymi opcjami - typu wymazywanie itd.. i laptop działał! działał 4 dni bez bólu.. jak nowy - do dzisiaj! po po prostu się wyłączył - dysk jest widziany w biosie ale ekran jest c-i-e-m-n-y :/

 

Dodam tylko, że już wcześniej działy się różne przeboje z niebieskimi ekranami.. (przy 2 dysku).

 

Jakieś pomysły ??

Edytowane przez pxr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł taki, że prawdopodonie uszkodzony mostek południowy>>> czytaj mniejszy chip na płycie gł. odpowiedzialny za takie bajery jak dyski itd.

 

a bardziej lakoicznie wadliwa płyta gł. dosyć trudne do stwierdzenia i udowodnienia, ale jeśli jest jeszcze gwarancja to proponuję z niej skorzystać > niech serwis się buja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł taki, że prawdopodonie uszkodzony mostek południowy>>> czytaj mniejszy chip na płycie gł. odpowiedzialny za takie bajery jak dyski itd.

 

a bardziej lakoicznie wadliwa płyta gł. dosyć trudne do stwierdzenia i udowodnienia, ale jeśli jest jeszcze gwarancja to proponuję z niej skorzystać > niech serwis się buja.

Nie jest na gwarancji.. czyli jednym słowem nic z tego nie będzie :/ nie ma jak tego naprawić ?? :)

Pozostaje rozkręcenie i sprzedawanie części :( szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...