Skocz do zawartości
cm812

Freedom I Nie Taka Prosta Sieć!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po "wywaleniu" admina i jego "radiówki" zmuszony zostałem do nowej usługi i padło na Freedom 1Mb/s.

 

Z zakupionych wcześniej sprzętów został mi Linksys WRT54GL i AP Edimax 7064Apg.....

 

Sprawa nie jest najprostrza bo szukam teraz routera z modemem ADSL (choć niektórzy polecają mi dokupić tylko sam modem ADSL???) dodatkowo marzy mi się server druku i port USB do podpięcia HDD lub pena w przypadku "szczególnym" ;)

To i tak jeszcze nie finito bo czas dorzucić do tego jeszcze urządzonko, które da mi mozliwość korzystania ze zwykłej lini telefonicznej (w przypadku np. awarii net-u lub prądu) dodatkowo abym na tym stacjonarnym telefonie mógł jeszcze w razie takiej potrzeby dzwonić np. za granicę z telefonii VOIP - takie dwa w jednym ;)

Dodatkowo jeszcze jeden numer VOIP aby można było dzwonić niezależnie ale już z innego aparatu.

 

Podsumowując:

 

1. router ADSL z print serverem + dodatkowo port USB (HDD, pen)

2. bramka dla 1 numeru stacjonarnego z możliwością dzwonienia przez np. TPSA lub usługodawcę VOIP, drugi numer VOIP tylko dla rozmów przez net.

3. jakieś rozwiązanie, które jeśli to możliwe wykorzysta pozostały mi sprzęt

 

 

Ogólny zarys sprawy ;)

 

Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam na siebie telefon, z którego wiadomo nie chciałbym rezygnować (nowy numer) bo gro znajomych go zna. Rodzice nie mają telefonu i chciałbym im go jakoś bezabonamentowo załatwić - padło na VOIP. Sam wiadomo dzwoniąc za granicę chciałbym robić to poprzez VOIP ale na swoje konto, ale tak, że jak będę miał kaprys to sobie zadzwonię i dam zarobić TPSA ;)

 

dacie radę się w tym połapać???

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...