Skocz do zawartości
koleszka

Nie można podkręcić Celerona 633?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płyte firmy Tekram TRM-S381-M chipset Intel 810 oraz Celerona 633.

 

W biosie mam do wyboru zakres Fsb od 66x9,5 do 75x9,5. Wybierając ten ostatni otrzymuję procek 712mhz.

Na płycie gł. jest zworka "FSB override Disable" oraz "FSB enable 100mhz." Wybierając tą drugą opcję komputer po włączeniu nie rusza; chodzą wiatraki, świeci się dioda i tyle, nawet do biosu się nie dostanę. W biosie jest jeszcze CPU Clock Ratio zakres 8,5 - 12; wypróbowałem wszystkie i nic.

Zatem mam pytanie:

Czy mogę w jakikolwiek sposób zwiększyć mhz mojego Celerona??? Bo wygląda mi to na słabej jakości płytę... :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy i 810 ma ata 66 chociaż?? Bo ja mam bx'a i jak wszyscy chyba :) mam ata33 :/ wiec lepiej siedz na tym procku i sie ciesz ze masz szybszego od mojego :) Bo nei ma sensu inwestować w inną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Asusa na BX i właśnie taki celek chodził mi na magistrali 75 czyli na siedem setek, próbowałem jeszcze na 83 go dać, ale nie wstawał, a płyta nie miała zmiany napięcia, ale gdyby miała to myślę że by poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr8-2N: a moj 366 chodzi stabilnie na 566 (i co z tego, 333, 366, a 633 to zupelnie inne proce)

silver: czy plyta musi mniec zworki (jumpery ;)) by podniesc napiecie na procu ? Najlepsze do tego sa ceny (naklejki) albo tasma klejaca ;)

Jacek: pojecie nowsza nie znaczy szybsza - bx440 jest prawdopodobnie (nigdy nie ufaj sandrze) szybsze do i815.

Z drugiej strony na tej plycie mozesz sie cieszyc aplikacjami intela (przeznaczonymi na chipsety 8**) teoretycznie przyspieszajacymi kompa

koleszka: nie ma pojecia "nie mozna" moze jedynie brakowac odpowiednich narzedzi (plyta :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jump3r - mówiąc "nie można" chodziło mi dokładnie o nie można konkretnie w moim przypadku. Bo że można podkręcać do ponad 900mhz C 633 mogłem sobie poczytać wielokrotnie na forum. Zatem wiedziałem, że "można" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...