Skocz do zawartości
hhhh

Feel Czy Mc

Rekomendowane odpowiedzi

ja testowalem ostatnio 2 zasilacze modecoma. feel-350w oraz atx-350GTF(PF). ktos napisal ze ten drugi duzo lepszy bo produkowany przez FPS. moje wnioski:

 

feel ma prawie wzorowe napiecia, linia 12V ma dokladnie 12V , linia 5V ma 5,15V; linia 3,3 ma 3,35V. ten drugi zasilacz ktory mial byc niby lepszy juz mial duzo gorszy wynik bo zamiast 12V podawal 11,6V.

 

takze moim zdaniem ten Feel to wcale nie jest takie g****. oczywiscie nie tylko liczy sie stabilnosc napiec ale takze trwalosc. poki co dziala juz prawie 2 lata i nie mialem z nim nigdy problemow. jak sie zepsuje to bede narzekal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki egzemplarz się nam trafi :lol2:

Jakość jest niska (=większe ryzyko), ale znam wiele zestawów (dodać należy że nie kręconych) które zasilane są przez Feele od I do III i jakoś to działa. Nikomu z moich znajomych nie spalił się też ten zasilacz, więc kupa pokroju Codegen/Linkworld etc. to chyba nie jest (zwł. seria III)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem ostatnio 2 zasilacze modecoma. feel-350w oraz atx-350GTF(PF). ktos napisal ze ten drugi duzo lepszy bo produkowany przez FPS. moje wnioski:

 

feel ma prawie wzorowe napiecia, linia 12V ma dokladnie 12V , linia 5V ma 5,15V; linia 3,3 ma 3,35V. ten drugi zasilacz ktory mial byc niby lepszy juz mial duzo gorszy wynik bo zamiast 12V podawal 11,6V.

 

takze moim zdaniem ten Feel to wcale nie jest takie g****. oczywiscie nie tylko liczy sie stabilnosc napiec ale takze trwalosc. poki co dziala juz prawie 2 lata i nie mialem z nim nigdy problemow. jak sie zepsuje to bede narzekal...

To ktory jest lepszy , zarzucisz linka zasilacza?

radze zagladnac tu pod obciazeniem jedenj lini chieftec gps jest gorszy od modecoma

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...2/strona-4.html

Edytowane przez hhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem ostatnio 2 zasilacze modecoma. feel-350w oraz atx-350GTF(PF). ktos napisal ze ten drugi duzo lepszy bo produkowany przez FPS. moje wnioski:

 

feel ma prawie wzorowe napiecia, linia 12V ma dokladnie 12V , linia 5V ma 5,15V; linia 3,3 ma 3,35V. ten drugi zasilacz ktory mial byc niby lepszy juz mial duzo gorszy wynik bo zamiast 12V podawal 11,6V.

 

takze moim zdaniem ten Feel to wcale nie jest takie g****. oczywiscie nie tylko liczy sie stabilnosc napiec ale takze trwalosc. poki co dziala juz prawie 2 lata i nie mialem z nim nigdy problemow. jak sie zepsuje to bede narzekal...

Co z tego jak testowales pewnie pod zbyt malym obciazeniem, aby zobaczyc, ze gownianie trzyma napiecia. Zeby zobaczyc co zasilacz jest wart trzeba porzadnie obciazyc badana linie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać o tym kolejny temat skoro wszystko jest na forum. Feel seria 3 to jak na najtańszą półkę dość dobra konstrukcja, poza tym porównywanie go ze starym FSP GTF jest chybione i to mocno.

 

MC jest jeszcze nieco lepszy od Feeli III, ale do biurowych i niewysilonych kompów z powodzeniem można ładować feele III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak testowales pewnie pod zbyt malym obciazeniem, aby zobaczyc, ze gownianie trzyma napiecia. Zeby zobaczyc co zasilacz jest wart trzeba porzadnie obciazyc badana linie.

taaa, ty wiesz najlepiej jak testowalem. zapuscilem orthosa + atitool, na dosc mocno podkreconym sprzecie wiec nie pisz bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale zauwaz ze testowalem to w moich warunkach, nie mam mozliwosci bardziej obciazyc zasilacza wiec taki test jest moim zdaniem jak najbardziej ok. i nie testowalem tego dla publiki tylko dla siebie zeby sie przekonac jak jest naprawde. skoro z orthosem+atitool napiecia sa ok, to zakladam ze podczas grania czy robienia czegokolwiek innego nie bede mial problemow ze skokami napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zakladam ze podczas grania czy robienia czegokolwiek innego nie bede mial problemow ze skokami napiecia.

Takie założenia na ogół kończą się fiaskiem.

Włóż do kompa karte graficzną, graj codziennie kilka godzin w gry komputerowe i za jakiś czas napisz jak się trzyma twój zasilacz.

Kilka godzin "obciążenia" to nie powód do takich założeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, ty wiesz najlepiej jak testowalem. zapuscilem orthosa + atitool, na dosc mocno podkreconym sprzecie wiec nie pisz bzdur.

Wyobraz sobie, ze wiem, bo gdybys mial sprzet do obciazenia linii zasilacza (ktory swoja droga to chyba malo ludzi ma w Polsce) to bys nie pisal takich rzeczy. Chodzi o to, ze takie lekkie obciazenie zasilacza w sumie nic nam nie mowi, bo np. przy bardzo duzym obciazeniu zasilacz moze stac sie straszna kaszana i nie trzymac w ogole napiec. Tak wiec moje okreslenie, ze wiem jak testowales jest poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie założenia na ogół kończą się fiaskiem.

Włóż do kompa karte graficzną, graj codziennie kilka godzin w gry komputerowe i za jakiś czas napisz jak się trzyma twój zasilacz.

Kilka godzin "obciążenia" to nie powód do takich założeń.

no przeciez karte mam wsadzana, a jak myslales inaczej <lol>

 

sprzet juz chodzi 1,5 roku (poza grafa ktora mam stosunkowo niedawno, wczesniej bylo 7600gs) i nie mialem z nim zadnych problemow, gram dosc intensywnie i zasilacz daje rade. a napiecia sprawdzalem z ciekawosci bo sie naczytalem na temat tych feel'i.

 

ludzie skoro zasilka sprawuje sie poprawnie podczas wielogodzinnego grania no to w czym jest problem? bo sie nazywa modecom a nie tagan? podkreslam jeszcze raz, w warunkach maxymalnego obciazenia na MOIM sprzecie zasilacz sprawuje sie poprawie. nie widze sensu maxymalnie obciazac zasilacza jakims specjalistycznym sprzetem skoro moj zestaw nigdy nie pobierze tyle pradu.

 

no offence, wiem ze jestem lama i sie nie znam, przedstawilem tylko swoje zdanie :)

Edytowane przez kzk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu konsumenta masz racje, z punktu kogos bardziej wkreconego w temat nie do konca masz racje. Wez pod uwage, ze kondensatory ulegaja starzeniu sie i po x godzinach/dniach/miesiacach/latach* moze sie okazac, ze zasilacz nie trzyma juz napiec. Tak wiec o zasilaczu mozna mowic dobrze/zle tylko po testach na full obciazeniu.

 

* - zalezy od ch*owosci zasilacza, jeden popracuje kilka lat mimo, ze firma nie za dobra a inny padnie po kilku dniach/godzinach grania w gry palac za soba 3/4 sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...