Skocz do zawartości
lemoniada

Jak Podłaczyc Internet Bezprzewodowy Do Lapsa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem się was spytać jak podłączyć internet radiowy który mam w komputerze stacjonarnym z antena yagi podłączony przez kabel SMA do karty bezprzewodowej. Chodzi mi o podłączenie laptopa. Co mam ewentualnie dokupić żeby to działało. Chciałbym żeby internet mógłbym odbierać bezprzewodowo w zakresie okolicy domu !

 

Pozdr...

Edytowane przez lemoniada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc - skrotowo problem wyglada tak:

 

Dotychczas net z osiedlowej sieci byl tylko w kompie stacjonarnym ale postanowilem miec tez neta w lapku, ktory nie mial zintegrowanej karty WiFi.

Zakupilem wiec taki to prosty zestaw D-Link DWL-922 (router DI-524 z karta na USB DWL-G122).

Wszystko podlaczone, stery i soft zainstalowane.

Teraz do stacjonarnego kabelkiem z rouera idzie sobie net - tu wszystk odziala jak nalezy :rolleyes:

Na lapku zainstalowana karta fajnie lapie sygnal, wszystko niby dziala ale za nic nie potrafie zmusic przegladarki do dzialania (komunikat "IE nie mogl otworzyc strony wyszukiwania")...

 

 

Z sieci jestem zielony jak listki na drzewach na wiosne : :mur: wiec pytanie jest banalne ale jakze wazne :!: Co nalezy zrobic i jak ustawic by na lapku tez dzialal net :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w twojej sieci osiedlowej internet przydzielnay jest po adresie MAC

 

bedziesz musial ustawic adres mac (ten ze stacjonarneggo) w routerze w opcjach do klonowania mac'a

 

nie wiem czy cie dobrze zroumialem....

na lapku nie dzialaja ci tylko strony www? komunikatory dzialaja?

jezeli tak to musisz ustawic odpowiedni adres dns, odpowiedni tzn taki jaki ''lapie" stacjonarny (start>cmd> ip config /all)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w twojej sieci osiedlowej internet przydzielnay jest po adresie MAC

 

bedziesz musial ustawic adres mac (ten ze stacjonarneggo) w routerze w opcjach do klonowania mac'a

 

nie wiem czy cie dobrze zroumialem....

na lapku nie dzialaja ci tylko strony www? komunikatory dzialaja?

jezeli tak to musisz ustawic odpowiedni adres dns, odpowiedni tzn taki jaki ''lapie" stacjonarny (start>cmd> ip config /all)

Temat polaczenia opanowany - wszystko dziala jak nalezy... B-)

 

Pozostaje temat zabezpieczenia tego polaczena i logowania do sieci... Wiec dwa pytania:

1) co i gdzie ustawic, by zabezpieczyc siec nalezycie jak sie da - bez przesady tez :)

2) logowanie do sieci bezpzewodowej chcialbym miec w ten sposob, ze bez autoryzacji "od reki" moze sie polaczyc tylko moj lapek a kazdy nazwijmy go przyjezdny lapek/pda/cokolwiek - skorzystac z WiFi moglby dopiero po podaniu jakiegos hasla czy czegokolwiek... jak to zrobic :?:

 

Szukajka wyplula kilka(nascie) tematow ale jako osoba w temacie sieci "zielona" po ich lekturze nadal nie za bardzo wiem jak podejsc do tematu zeby bylo dobrze :?:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...