Skocz do zawartości
hhhh

Moc E2140 Wat, Brak Kasy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pare pytan do forowiczów

1) Jestem biedny (student) zlozylem teraz komputerek serwerowy gb-g31 m-s2l do tego mam z starego kompa e2140 + dysk + 8 letni zasilacz codegen 12v 10a. Ile pobiera pradu moj e2140 @ 2,66 i jak sie ma napiecie do pobieranych watow. Mam dylemacik bo teoretycznie moj zasilacz moze obsluzyc do 120W , ale dysk bierze W ramy biora , plyta bierze i to wszytsko z lini 12 v. Czy nie padnie mi zasilacz i zabierze ze soba wszycho

2) moja plyta nie ma dzielnikow 2 i 2.4 na pamieci. Wiec jak podkrece na 333 to pamieci moge minimalnie ustawic na 333X2,66 =881mhz a moje pamieci tyle nie wytrzymuja. Czy jak zrobie besel mod , chyba tak sie to pisze jak dobrze pamietam to oszukam plyte i ustawi mi ramki na 800mhz?

3) w sieci znalazlem zmodowany bios ktory oferuje dzielnik 2 . Sprawdzal ktos to moze?

Za odpowiedzi serdecznie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pare pytan do forowiczów

1) Jestem biedny (student) zlozylem teraz komputerek serwerowy gb-g31 m-s2l do tego mam z starego kompa e2140 + dysk + 8 letni zasilacz codegen 12v 10a. Ile pobiera pradu moj e2140 @ 2,66 i jak sie ma napiecie do pobieranych watow. Mam dylemacik bo teoretycznie moj zasilacz moze obsluzyc do 120W , ale dysk bierze W ramy biora , plyta bierze i to wszytsko z lini 12 v. Czy nie padnie mi zasilacz i zabierze ze soba wszycho

2) moja plyta nie ma dzielnikow 2 i 2.4 na pamieci. Wiec jak podkrece na 333 to pamieci moge minimalnie ustawic na 333X2,66 =881mhz a moje pamieci tyle nie wytrzymuja. Czy jak zrobie besel mod , chyba tak sie to pisze jak dobrze pamietam to oszukam plyte i ustawi mi ramki na 800mhz?

3) w sieci znalazlem zmodowany bios ktory oferuje dzielnik 2 . Sprawdzal ktos to moze?

Za odpowiedzi serdecznie dziekuje

Nie pierdziel, nie biedny a leniwy chyba, uzywany zasilacz kosztuje 30zl-40zl, nowy 70zl (wyrob zasilaczopodobny) to nie majatek, wez sie do jakiejś roboty, nawet ulotki poroznoś i te 40zl zarobisz w ciagu maks. 1 dnia. Lub raz odpusc sobie picie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

student zawsze sobie poradzi ;)

widać kolega podszywa sie pod studenta albo jest antysprytny :-D

 

ostatnio byłem u "biednego studenta" na zleceniu - miał problem z kompem

 

już przez telefon zaznaczał, że nie ma kasy i będzie sie targował

wchodze do niego do domu (nie do stancji tylko do jego prywatnego mieszkania!) a tam komp za 3 tysie i monitor za ponad tysiaka

i mówie - kto tu %$#%$^ jest biedny ??

[ciach!]%$@y jeszcze o 3zł sie targował z pół godziny- większego dziada to w życiu nie widziałem!

 

 

Sorry za oftop, ale musiałem sie wyżalić :-P

 

A wracając do tematu to jak koledzy mówią - Forton za pare groszy, a z nowych to choćby Modecom - nawet Feel3

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...