Skocz do zawartości
marecki1

Proszę O Poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę sobie złożyć nowy komputer - głównie internet i filmy, ale czasem coś bardziej wymagającego.

Ważne żeby to było energooszczędne - ze względu na główne przeznaczenie powyżej :)

 

Seasonic S12II-330, 330W 196pln

AMD Athlon X2 (AM2) BE-2400 BOX 275pln 45W

GigaByte GA-MA78GM-S2H 225pln zintegrowana grafika, na płycie piny do LPT

KINGSTON 2x2GB KVR667D2N5K2/4G 215 pln wiem że trochę na wyrost

 

razem 911 pln,

 

dysk, obudwa ze starego kompa, nad monitorem jeszcze dumam...

 

Będzie to pracować pod linuxem. Gry w ogóle mnie nie interesują.

 

 

Mam trzy pytania:

- czy ten zestaw ma sens ? :)

- czy kupować ten procesor czy może jakiś zwykły 65W i ograniczyć mu mnożnik albo magistralę?

- ktoś się orientuje czy w tą płytę będzie można w przyszłości włożyć jakiegos energooszczędnego phenoma? pewnie w technologii 45mm?

 

marecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi byc AMD, niech Ci sie nie wydaje ze jesli napisane jest 65W to faktycznie tak jest, chyba w calkowitym spoczynku

ja proponuje jesli to jak mniemam ma byc do 1000zl to:

Gigabyte G33-DS3R, grafika wbudowana, tymczasem - 280zl

intel E2160 - 180

pamiec jesli ta ktora podales 215

razem z tym zasilaczem co podales troche taniej niz na amd a wydajniej

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to musi byc AMD, niech Ci sie nie wydaje ze jesli napisane jest 65W to faktycznie tak jest, chyba w calkowitym spoczynku

ja proponuje jesli to jak mniemam ma byc do 1000zl to:

Gigabyte G33-DS3R, grafika wbudowana, tymczasem - 280zl

intel E2160 - 180

pamiec jesli ta ktora podales 215

razem z tym zasilaczem co podales troche taniej niz na amd a wydajniej

W czym to będzie wydajniejsze ?

Zestaw na BE-2400 będzie pobierał mniej prądu i będzie wydajniejszy.

Idąc w taniość można wstawić X2 4400+ lub x2 4800+ rew.G2 wydajność ta sama a pobór prądu niewiele większy (od E2160 i tak mniejszy).

 

Bardziej mi się podoba płytka GA-MA78G-DS3H:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...e=GA-MA78G-DS3H

Do tego X2 4850E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym to będzie wydajniejsze ?

Zestaw na BE-2400 będzie pobierał mniej prądu i będzie wydajniejszy.

Idąc w taniość można wstawić X2 4400+ lub x2 4800+ rew.G2 wydajność ta sama a pobór prądu niewiele większy (od E2160 i tak mniejszy).

 

Bardziej mi się podoba płytka GA-MA78G-DS3H:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...e=GA-MA78G-DS3H

Do tego X2 4850E.

Niestety testy porownawcze mowia jednoznacznie, na obecna chwile jest jak jest i ani Ty ani ja tego nie zmienimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety testy porownawcze mowia jednoznacznie, na obecna chwile jest jak jest i ani Ty ani ja tego nie zmienimy.

Jakie testy porównawcze ? Chyba sponsorowane.

Widziałem wiele testów jednoznacznie określających relacje wydajności E2160 i X2 taktowane 2.3 GHz.

X2 4400+ jest dużo wydajniejsze od E2160 bo średnio o ponad 10%.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...i=3112&p=10

Nawet X2 4200 jest wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... od początku :)

Aktualnie siedzę na laptopie Pentium 1.4:

- zaczyna mnie wkurzać 14 calowy ekran,

- nie odpale na nim żadnego fimu hd.

 

Chcę więc kupić sobie monitor i kompa, który by był trochę szybszy - najlepiej 2 rdzenie -dla komfortu, żeby ruszyły filmy hd a i dodatkowo zawsze chciłlem pobawić się trochę w kompilowanie linuxa - więc (o ile się nie mylę) mogłybym kompilację puścić na jednym rdzeniu nie blokując kompletnie komputera.

Czy to będzie amd czy intel to w sumie niewielka różnica - przy przeglądaniu internetu czy pdf'ów oba będą zużywały podobną ilość prądu, a różnice w wydajości procesora 5%-10% mnie nie ruszają. Rzadko będę to w pełni wykorzystywał.

W tym przypadku o wyborze decuduje płyta główna ... ta którą podałem ma i wyjscie cyfrowe na monitor, i port LPT (do mojej starej, używanej laserówki), w przyszłości też filmy z nośników blueray zdekoduje.

 

marecki48 - płyta spoko (ale brak cyfrowego wyjscia na monitor)

dwaIP - płyta i procesor też spoko, ale gdzie to kupić :/

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz to w wielu sklepach internetowych. np www.proline.pl www.apollo.pl itp. Tylko płyta jak narazie chyba nie dostępna w Polsce :/ Ale ten drugi giguś też niezły jak nie będzie OC.

 

Na Linuxie AMD będzie lepsze z tego co się orientuję. I jest też bardziej energooszczędne. I nie daj się namówic teraz na intela bo gorzej na tym wyjdziesz.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

dwaIP - płyta i procesor też spoko, ale gdzie to kupić :/

 

pozdr.

Płyty na razie nie widziałem w sklepie ale różnica jest nieduża poza rozmiarem.

(najistotniejsza to 2* kostka bios i jedno gniazdo wentylatora więcej inna lokalizacja LPT oraz nowszy bios fabrycznie wgrany)

X2 4850E jest dostępny: http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...pelny,id,54359/

 

Co do poboru prądu to zestaw oparty na BE-2350 pobiera około 5-10W mniej niż analogiczny oparty o E2160.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...i=3112&p=13

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co za różnica, że 2,5 nie było, to jak wyjdzie wersja 2,785GHz to będziesz uważał za naturalne wprowadzenie jej na rynek jako nowej rodziny?

Na 2,5GHz to ustawisz każdego Brisa i spokojnie mu obniżysz napięcie, ale sprzedawanie tego jako nowego produktu to przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może kiedy ta płyta pojawi się w sprzedaży w Polsce? A właściwie ...generalnie ile czasu mija od pokazania płyty na stronie www producenta do jej dostępności w sklepach :)

 

płyta GA-MA78G-DS3H

To trochę loteria, od czasu pojawienia się na stronie sklepu Asus M3A-H/HDMI AMD 780G do fizycznej obecności minęły 52 dni.

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,52766/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jeszcze jedno i juz ostatnie pytanie (obiecuje). Jest sens kupywac do tego pamieci 800mhz czy nie? (ewentualna zmiana na phenoma w przyszlosci - o ile bedzie jakas "chlodna" wersja) roznica ceny w stosunku do 667 mhz - 30 zlotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... zadne oc.

Daaawno wypadłem z obiegu... i chce wiedzic czy, jesli w przyszlosci kupowalbym phenoma, to te 667 mhz go nie ogranicza albo cos takiego :)

Jak beda spokojnie z nim smigac to mnie to satysfakcjonuje, 30 zeta zostanie na pare piw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jeszcze jedno i juz ostatnie pytanie (obiecuje). Jest sens kupywac do tego pamieci 800mhz czy nie? (ewentualna zmiana na phenoma w przyszlosci - o ile bedzie jakas "chlodna" wersja) roznica ceny w stosunku do 667 mhz - 30 zlotych.

Przy 2x2 to bym wstawił 667 skoro to nie do gier bo powinno być stabilniej i minimalnie mniejszy pobór prądu.

Częstotliwość taktowania RAM w części aplikacji zupełnie nie wpływa na wydajność a w innych jest bardzo istotna (gry 3D przykładowo).

Najlepiej przeprowadzić test aplikacji (dwa różne taktowania RAM) w której najbardziej zależy nam na wydajności żeby sprawdzić

czy warto dopłacić te 30 zł.

Co do przyszłych wersji 45 nm to mają mieć 6MB L3 które zniweluje nieco znaczenie taktowania RAM.

Od Opteron Szanghaj ma być poprawione IPC (w tym roku może się ukazać też odpowiedni X2 jeśli dobrze pójdzie)

Tu chyba jest najbardziej wiarygodna informacja odnośnie planów produkcyjnych AMD :

(uwaga ponad 8 MB pdf) http://download.amd.com/Corporate/MarioRiv...DAnalystDay.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesował zakup płyty GA-MA78G-DS3H to dostałem taką informację:

 

"Witam

Tak, płyta ta lada dzień powinna znaleźć się u dystrybutorów. Oczywiście, trzeba brać pod uwagę również opóźnienia w kanale dystrybucyjnym, ale można założyć że płyta ta powinna byc dostępna w sprzedaży na początku maja.

 

pozdrawiam serdecznie

Pomoc Techniczna GIGABYTE"

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...