Skocz do zawartości
HeatheN

Assassin's Creed

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z uruchamianiem gry w trybie DX10.

 

Mam system Vista Home Premium i kartę 8800 GTS 640 MB oraz najnowsze, certyfikowane sterowniki.

 

Zawsze kiedy uruchamiam grę w trybie DX10 (domyślny tryb na Viście) gra uruchamia mi sie w oknie, nie wyłącza się Aero. Pomijając, że wygląda to dziwnie i niezbyt cieszy, to mogę podczas gry wyjechać myszką poza okno gry i kliknąć jakąś ikonę, co prędzej czy później powoduje zawieszenie się gry. Jednym słowem grać się tak w zasadzie nie da.

 

Natomiast po uruchomieniu gry w trybie DX 9 (z ikony w folderze z grą C:\Program Files\Ubisoft\Assassin's Creed\AssassinsCreed_Dx9.exe) gra od razu odpala sie na pełnym ekranie i nie ma problemów ze stabilnością.

 

Gdzie leży problem? Jak temu zaradzić?

 

W sumie na DX9 gra mi się ok, ale różnicy w wydajności między DX9 a DX10 na wiście nie ma (i tak jest wolniej o 10 FPS w stosunku do XP) więc wolałbym grać na DX10. Z resztą denerwuje mnie, że gra mi nie działa z domyślnej ikony skrótu. Ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam

SID

 

PS.

Różnice między DX9 a DX10 NA DOMYŚLNYCH USTAWIENIACH, a

więc nie twierdzę, że nie da się tego ustawić pod DX9 jakimiś tweakami...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, co ty i gram na Viście na DX9, bo DX10 tylko wnerwia.

 

U mnie nie było problemów z domyślną ikoną, ale jak coś nie działa to możesz edytować. Np. przerobiłem sobie ostatni skrót na odpalanie DX9.

Dołączona grafika

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem z audio...

 

Wrzuciłem sobie moje savy z XP na Viste (sprawdzałem DX10). Pograłem na Viście z godzinę, no i nie chciałem stracić zaliczonych zadań etc i przerzuciłem sobie save spowrotem na XP. Questy złapało itd, tylko że teraz nie mam GFX sound :mur: Słyszę samą muzykę, nie ma efektów dźwiękowych przy walce mieczem, nie słychać dialogów etc... W opcjach oczywiście GFX jest na max... Ma ktoś jakiś pomysł ?

hm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że nie ma różnic w wydajności między DX9 a DX10 na wiście (nawet 1 FPS) natomiast jest różnica między XP a Vista ok 10 FPS.

 

Nie wiem jak jest między Vista a XP bo tego nie sprawdzałem, natomiast DX10 u mnie przycina z ustawieniami na max. a a DX9 jest całkowicie płynny. Ciekawe, bo pisał to jakiś znany serwis o tematyce sprzętowej.

 

System Vista Home Premium, 4 GB ramu, 8800 GTS 640 MB, i proscek Core 2 Duo 2,4 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

róznica DX10 i dx 9 pod vista jest około 2.3 klatki czyli jej nie ma w sumie jak się gra z 80fp/s ale tym samym nie ma tez widocznej imo róznicy in plus w DX 10 jezeli chodzi o wyląd gry.. ja nie widzę róznicy w kazdym razie...

Edytowane przez kruper11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy przeszli grę

Odp najlepiej na PW, by nie zepsuć innym zabawy

 

Spoiler! Kliknij w poniższy kontener by otworzyć.

"Pytanie związane z fabułą..."

Patrzę na filmiki na YouTube... i widać scenę, z naukowcami [O_o] coś pisze o DNA...

Może mi ktoś wytłumaczyć OCB, bo nie kumam tego... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najpiękniejszych i najnudniejszych gier w historii.

Hmm az tak zle? Myslalem czy tego nie nabyc , ale chyba poczekam na wydanie w serii klasyki po 30-40 zeta jesli jest jak piszecie :)

 

Ktos odpalal w 1920x1200 i moze cos powiedziec jak chodzi w takiej rozdzialce i na jakim sprzecie ?

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja... lepsza... chyba jak sobie dorysujesz nowe szczegóły ;]

 

W 1280x1024 + all max, na DX10 jest jakieś 20 FPS mniej, a gra wygląda identycznie.

To utwierdza mnie przy fakcie, że Dx 10 to czysty marketing :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cytowanie padło na forum....

 

Ktos odpalal w 1920x1200 i moze cos powiedziec jak chodzi w takiej rozdzialce i na jakim sprzecie ?

 

Ja, śmiga ładnie wszystko na maxa. We Frapsie dziwnie się zlewają cyfry, nie wiem czy to dwójka czy trójka ale gra chodzi płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos odpalal w 1920x1200 i moze cos powiedziec jak chodzi w takiej rozdzialce i na jakim sprzecie ?

smiga. min fps >30 z fsaa 8xQ i aniso 16x. mnie bardziej cieszy, ze gierka ladnie daje popalic prockowi - wszystkie cztery rdzenie w okolicy 50-60% sie bujaly, po wylaczeniu dwoch, pozostale dwa tak na poziomie 80-90% - q6600@3,9giga

btw: przy okazji odpaliem bioshock w dx10 z fsaa :rolleyes: i wracam do gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z odzyskaniem saveów w swojej grze

musialem przeinstalowac system, zrobilem kopie saveów, zainstalowalem gre, wrzucilem pliki, odpalam a gra mowi ze mam zalozyc profil

nie widzi mojego poprzedniego

zakladam profil taki sam jak ostatnio a w folderze z saveami zamiast np. hardwin.sav mam jakis 1221332432.sav

probowalem swoim starym saveowm zmienic nazwe plikow ale po wejscu do gry znowu nie widzi proilu i znowu tworze go na nowo

 

ktos sie z tym juz spotkal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z odzyskaniem saveów w swojej grze

musialem przeinstalowac system, zrobilem kopie saveów, zainstalowalem gre, wrzucilem pliki, odpalam a gra mowi ze mam zalozyc profil

nie widzi mojego poprzedniego

zakladam profil taki sam jak ostatnio a w folderze z saveami zamiast np. hardwin.sav mam jakis 1221332432.sav

probowalem swoim starym saveowm zmienic nazwe plikow ale po wejscu do gry znowu nie widzi proilu i znowu tworze go na nowo

 

ktos sie z tym juz spotkal?

1. Wywal wszystko z katalogu gdzie sa save'y ale zostaw sobie gdzi kolwiek stare bo beda potrzebne.

2. W grze zrob nowy profil o takiej samej nazwie jak profil w starych save'ach

3. Z katalogu gdzie sa nowe save'y wywal wszystko oprocz pliku .hdr

4. Umiesc stare savey do tego katalogu i zmien nazwe starych plikow na taka jaka ma ww plik .hdr

5. Rezultacie powinienes miec 4 pliki o takiej samej nazwie lecz o roznychh rozszerzeniach

 

powinno smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym gracie klawiatura+mysz czy pad?

Podobno na padzie gra sie lepiej

Ja gram na padzie Logitecha RumblePad 2. Zdecydowanie lepiej niż na klawie. Jest sporo kombinacji, które łatwiej zrobić na padzie. Żeby nie było, że jest konsolowcem. Nie mam żadnej a na padzie gram tylko w Assassina i PES'a. Wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wywal wszystko z katalogu gdzie sa save'y ale zostaw sobie gdzi kolwiek stare bo beda potrzebne.

2. W grze zrob nowy profil o takiej samej nazwie jak profil w starych save'ach

3. Z katalogu gdzie sa nowe save'y wywal wszystko oprocz pliku .hdr

4. Umiesc stare savey do tego katalogu i zmien nazwe starych plikow na taka jaka ma ww plik .hdr

5. Rezultacie powinienes miec 4 pliki o takiej samej nazwie lecz o roznychh rozszerzeniach

 

powinno smigac

 

super, pomogło, dzięki śliczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na padzie Logitecha RumblePad 2. Zdecydowanie lepiej niż na klawie. Jest sporo kombinacji, które łatwiej zrobić na padzie. Żeby nie było, że jest konsolowcem. Nie mam żadnej a na padzie gram tylko w Assassina i PES'a. Wygodniej.

Acha, bo w jednej recenzji polecali pada.

Kupilem kiedys specjalnie pada do GTA SA i tak gralem na klawiaturze i myszy :), wtedy tez trabili zeby grac na padzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, bo w jednej recenzji polecali pada.

Kupilem kiedys specjalnie pada do GTA SA i tak gralem na klawiaturze i myszy :), wtedy tez trabili zeby grac na padzie

I prawidłowo, bo ja tez w GTA SA gram na klawie + mysz. Tam nie masz tylu czynności wymagających dwóch klawiszy lub przycisku.

Uwierz mi, dla Assassina warto coś dobrego kupić. Sam się zastanawiam nad padem od Xboxa dla Windows. Swoje Logitecha też sobie chwalę ale kupie sobie drugiego do grania z żona w PES'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z dźwiękiem w grze. Mianowicie, przy rozmowach zazwyczaj poczatki zdan są niejako dublowane ("ścinają się") a podczas akcji (np. początek gry, walka z Templariuszami) mam ostre anomalie (nienaturalne echo, brak niektórych dźwięków, dziwne czaski itp). Posiadam najnowsze sterowniki do mojej karty dźwiekowej, DirectX zainstalowany najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z dźwiękiem w grze. Mianowicie, przy rozmowach zazwyczaj poczatki zdan są niejako dublowane ("ścinają się") a podczas akcji (np. początek gry, walka z Templariuszami) mam ostre anomalie (nienaturalne echo, brak niektórych dźwięków, dziwne czaski itp). Posiadam najnowsze sterowniki do mojej karty dźwiekowej, DirectX zainstalowany najnowszy.

 

start-> uruchom -> dxdiag -> dzwięk-> ustaw brak przyspieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...