Skocz do zawartości
psz3mo

300-330zł, Czyli Totalna Ekonomia

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym komp sąsiadki już odmawia posłuszeństwa, więc zdecydowała, że kupi coś nowego (stary jakoś podratowałem, ale długo nie pociągnie). Dysk i cdrom jest.

 

Jak się okazało wcale nie jest proste złożyć kompa przy takim budżecie (z ewentualnymi wliczonymi przesyłkami). :lol2: W sumie mógłby być wyższy, ale to komp dla Kobiety po 50ce, która używa go tylko i wyłącznie do skypa, bo jej córka mieszka w Hiszpanii i tak się komunikują :)

 

Części poszukałem w lokalnych sklepach:

celeron 420 - 106zł

asus p5g-mx 945gc - 126zł, albo gigabyte ga-945gcm-s2l - 138zł (nawet dobrze, że to mikro, akurat mam pasującą obudowę - ewentualne oc rzędu 266mhzów na fsb styknie ;))

goodram 512 ddr2 667mhz - 32zł

+fortron fsp300-60gtm - 50zł z przesyłką

 

w sumie 314-326zł

 

Jak myślicie nada się to? :D

 

ps. system to xp więc imo nie ma sensu pchać się w 2 rdzenie i więcej ramu. Do tej pory sąsiadka używała celerona 800MHz, 256 ramu i rive tnt2, więc powinna być zadowolona. Grafa zintegrowana, bo jedyne co wymaga grafiki to skype (kamerki i te sprawy), ten komp nawet do worda nie będzie wykorzystywany, a jak będzie potrzebne coś mocniejszego to się za 50zł coś dokupi :)

ps2. zależy mi żeby sprzęt był nowy, gdyby coś się stało to zawsze będzie można oddać/wymienić.

ps3. tak wiem, mógłbym wybrać coś na 939 z mocniejszym athlonem, ale z jednej strony po co?, z drugiej zapłacę więcej za ram, a z trzeciej w razie czego wrzucę jakieś tanie 2 jajka i dokupię 512 ramu.

ps4. 775 bo celek najpierw trafi do mnie i zobaczę co potrafi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe podzespoły można kupić taniej (ceny z Agito).

Sempron LE-1100 AM2 BOX 81 zł

MSI K9MM-V 128 zł

Goodram DDR2 512MB 667MHz CL5.0 BOX 25 zł

Razem 234 zł. Wysyłka kosztuje tam 15 czyli razem 249 zł.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę z integrą na s775 jesteś w stanie kupić za ~90zł z gwarą (przesyłka wliczona)

Jakbyś jednak chciał kupować w jednym miejscu, to możesz kupić tego Gigabyte'a co zaproponował q8ic (duuuużo lepszy) z Proline'a znajdziesz tam też:

DDR2 512MB za 19 zeta (!) http://www.proline.pl/shop.php?prodid=DDRAM+512MB+5300+667

Celerona 420 za 99zeta http://www.proline.pl/shop.php?prodid=CELERON+420+1.6+B

Zasiłki lepszej od Fortrona w tej cenie ze świecą szukać :wink:

Przesyłka z Proline to ~15 zeta.

Jak byś kupił płytę i Fortrona z allegro, części z Proline to płacisz za wszystko ~ 273zł

Edytowane przez Sowet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+G31M+S2L

ponoć nawet się kręci - to zakładając że jej nie znasz [;

zakładam, że ją znam [;

mogę ją mieć za 162zł na miejscu, ale chyba odpadnie, bo po co sąsiadce fsb rzędu 400mhzów :D muszę się nad tym zastanowić (;

 

Sowet ram+celeron+wysyłka w proline=133zł, a na miejscu mam celerona+ram(nie no name ;)) za 136zł więc szkoda fatygi :)

ps. na tą MS też patrzyłem, ale taka ociachana z dodatków jest, zawsze jakieś kabelki dodatkowo będą (dla mnie :rolleyes:), jak się box kupi :)

 

 

-----edit-----

a jednak chyba będzie g31m-s2l, albo 1gb ramu :)

 

 

-----edit2-----

a jednak kupiłem:

celerona 420

gigabyte ga-945gcm-s2l

1gb goodram 667

fortron

 

całe szczęście, że nie dokładałem do droższej płyty. Wrzuciłem procka na p31 i 3ghzów nie chciał zrobić :damage_wall: 350*8 wstawał, 375*8 już nie. Podbijałem napięcie na procku (nawet powyżej 1,4V), napięcia na fsb i mch, ręcznie ustawiałem timingi pamięci i nic, procek nie chciał się podnieść :blink: . Stock vcore = 1,3V

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...