Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc, nie wiem jaką mam płytę główną, ale muszę podłączyć do niej kabelki z obudowy tylko nie wiem który kabel gdzie, pomożecie?

 

nie da się go nawet włączyć !

post-158823-1208590055_thumb.jpg

post-158823-1208590074_thumb.jpg

post-158823-1208590090_thumb.jpg

Edytowane przez marcel0001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty zazwyczaj mają podłączenie przedniego panelu w prawym dolnym rogu (tak jak patrzysz na kompa od boku, chociażby na zdjęciu nr.3), powinny być opisane np. SPK, IDE LED, PWR SW itp. a po nazwach już nie trudno się skapnąć co jest co.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty zazwyczaj mają podłączenie przedniego panelu w prawym dolnym rogu (tak jak patrzysz na kompa od boku, chociażby na zdjęciu nr.3), powinny być opisane np. SPK, IDE LED, PWR SW itp. a po nazwach już nie trudno się skapnąć co jest co.

Pozdro

 

właśnie w tym tkwi problem że ta płyta nie jest opisana !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie wtrace w temat ale mam podobny problem (moze inny ale tez z podlaczeniem) a nowego tematu nie chce zakladac na 1 posta

Kupilem po taniosci na allegro stara plyte glowna w formacie AT do ktorej mozna podlaczyc zlacze PS/2 na sledziu (ktore jest mi potrzebne)

Problem w tym ze w poprzedniej plycie (patrz zdjecie) piny na plycie byly w dwoch rzedach po 4 piny a na "nowej" jest 5 pinow w 1 rzedzie i nie wiem jak to podlaczyc

Schematow szukalem ale znajdowalem tylko schematy gniazdek (tych okraglych od myszki)

Dołączona grafika

 

PS. marcel0001 strasznie slabe te zdjecia robiles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podalem bo chyba w wiekszosci plyt w danych wtyczkach schemat jest taki sam (albo przynajmniej powinien)

na starej pisze tylko AB-PR5 (kiedys mialem do niej manuala ale teraz nigdzie go sciagnac nie moge)

na "nowej" nic nie pisze ale przy starcie pisze cos o via mvp3 czy cos takiego (i tez ciezko z manualem a jak juz jakis jest to od calkiem innej plyty)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Nie podalem bo chyba w wiekszosci plyt w danych wtyczkach schemat jest taki sam

 

Skoro tak to czemu sobie nie poszukales sam?

 

Pewnie masz taki uklad:

1 Mouse data

2 Nie podłączony

3 GND

4 VCC

5 Mouse CLK

 

Dla pewnosci sprawdz miernikiem czy na 4 pinie masz zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...