Skocz do zawartości
Mr.Martin

Myszka Optyczna & Laserowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Powiedcie mi czym sie rozni myszka optyczna od laserowej i ktory rodzaj jest lepszy ?

Wiesz ... właściwie to niczym ... laserowa też jest optyczna ;)

 

A tak serio ... są myszy z podświetleniem laserowym i tradycyjnym LED ... teoretycznie laser dzięki skupionemu promieniowi światła daje ostrzejszy obraz dla kamery przechwytującej ruch co powinno wpłynąć pozytywnie na wszystko. W praktyce z modelami laserowymi jest więcej problemów - bardziej wybredne w kwestii podkładki, gubią się przy mniejszych prędkościach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam laserówke X-750F i bez podkładki zapierdziela aż miło :) (nic się nie gubi itp) nie ma porównania ze starym WOP-35 którego miałem, ale zapewne z nowymi ledówkami większych róznic by nie było ;]]

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item356164160_mysz_b...vation_hit.html Co sądzicie o tej myszce??? Opłaca się ją kupić???

NIE - 1000 dpi (z czego realnie może być mniej) , klawisze jako część obudowy (łatwiej złamać) ... i to przy tej cenie ? (teraz widzę czemu jest droga - bezprzewodowość .... to można też zaliczyć jako wadę ;))

 

Ja czekam na pojawienie się myszy A4tech Oscar.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMO ma bardzo niska rozdzielczość (400 dpi) więc nadaje się tylko dla graczy wykonującymi bardzo duże ruchy (obrót o 360 = ~1/3 metra) ... w przeciwnym wypadku (po ustawieniu większej czułości) będzie bardzo niska dokładność

 

Ten Logitech 800 dpi też nie zachwyca - ale przynajmniej ma dzielone klawisze (zresztą jak WMO).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole ie/logi niz badziew od a4tech <_<

Widzę że kolega zupełnie nie obeznany ... po prostu nie miał w rękach modelu X-7 BF . Optyka jest lepsza niż w razer, wykonanie nie ustępuje Logitech czy Razer. Miałem styczność z IE ... model 4 mi nie pasował z kształtu (pewnie kwestia przywyknięcia) a jego optyka (400 dpi) dla mnie jest bezużytecznie kiepska. Model 1.1 całkiem ciekawy ... ale do gier 400 dpi = dla mnie jako gracza przeciętnej czułości też bezużyteczna.

 

btw dpi to jeden wielki marketing

Są pewne rzeczy które po prostu trzeba zrozumieć. Poczytaj/zbadaj o tym jak to działa i dopiero się wypowiadaj. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo cos o rozmiarach tych nowych myszy serii Oscar? Planowalem brac juz mx-518 1800dpi, ale po info Kyle'a o nowych A4-tech'ach wstrzymalrm sie z zakupem. I powoli trace cierpliwosc korzystajac ze swojje Intellimouse 1.0a (400dpi) przy 1680x1050 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo cos o rozmiarach tych nowych myszy serii Oscar? Planowalem brac juz mx-518 1800dpi, ale po info Kyle'a o nowych A4-tech'ach wstrzymalrm sie z zakupem. I powoli trace cierpliwosc korzystajac ze swojje Intellimouse 1.0a (400dpi) przy 1680x1050 ;)

Na razie nie natknąłem się na ofertę z tymi myszkami ... ale nie wiem czy zauważyłeś jest ciekawa aukcja z Razer - model chameleon 1600 dpi za 84 PLN

 

http://www.allegro.pl/item359750165_mysz_r..._wyprzedaz.html

 

i kolejna aukcja za ~80 PLN

 

http://www.allegro.pl/item355516061__ugla_..._wyprzedaz.html

 

- moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mx518 nieco lepszy technicznie, do tego wiekszy i profilowany pod prawa reke. Pozatym, ten Razer mi sie nie podoba :) Wracajac do "oskarow", a widziales jaks ich test lub specyfikacje?

 

Znalazlem kilka ciekawych fotek interesujacego mnie modelu (XL-740K), ale wymiarow dalej brak.

http://product.pcpop.com/000074800/Picture/000541300.html

Edytowane przez Sly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mx518 nieco lepszy technicznie, do tego wiekszy i profilowany pod prawa reke. Pozatym, ten Razer mi sie nie podoba :) Wracajac do "oskarow", a widziales jaks ich test lub specyfikacje?

 

Znalazlem kilka ciekawych fotek interesujacego mnie modelu (XL-740K), ale wymiarow dalej brak.

http://product.pcpop.com/000074800/Picture/000541300.html

MX518 nie jest lepszy technicznie. Jeśli mówisz o nowej wersji 1800 dpi to jest chyba oparta na tym samym sensorze co Diamond Back 3G - nie jestem nim specjalnie zachwycony. Przyznaję że do kształtu razera łatwo się przyzwyczaić i jest na dłuższą metę bardzo ergonomiczny (wierz mi). Wcześniej miałem A4tech 718 BF - fajna mysz ... przypasowała natychmiast ... ale jakoś szybciej się męczył człowiek niż na razer. Ale przyznać muszę że w A4tech sensor był cudowny ... a ten w razer ... taki krnąbrny.

 

Jeśli chodzi o tego razer w cenie 80 PLN - nie widzę w nim wad

 

Logitech 518 - jak we wszystkich myszach z takimi klawiszami ryzyko złamania jest większe więc bym ją skreślił natychmiast.

 

Te nowe A4tech są ciekawe ... i już się nie złamią jak 718 BF ... a specyfikacje są na stronie A4tech. Do tego cena tych a4tech będzie pewnie przyzwoita ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej bez myszora. Kyle, sporo ostatnio w temacie myszy siedze i nie spotkalem sie zeby ktos pisal, ze mu sie w 518 przycisk polamal. Skad te dane? W ostatnim poscie bylem juz na 1min przed kupnem tej mx518 1800. Tak na marginesie, 400dpi myszy i 1680x1080 nie idzie w parze, zaczynam juz miec bole w nadgarstku :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek złamania na 100% miał miejsce w Razer Lachesis i A4tech BF (2x) ... w Logitech 5xx czytałem o uszkodzonych klawiszach na tym forum (nawet jeśli nie były połamane to i tak nie zmienia faktu że napisałem jest ryzyko złamania). Ja bym nie kupował Logitech 5xx (ale Ty wybierasz) ... w tej chwili warto kupić Razer DiamondBack Chameleon bo kosztuje ~80 zł i jest to sprawdzony, dobry model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...