Skocz do zawartości
Kappa

Lcd 22"-24" Z Usa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie na forum!

Mój obecny monitor (Samsung syncmaster 765mb) powoli się psuje, a właściwie wskazuje na to miganie obrazu raz na jakiś czas (nastąpiło to najprawdopodobniej bo nieostrożnym przenoszeniu monitora) - BTW znacie może jakieś rozwiązanie?

 

Przejdę jednak do meritum:

Mam w USA kogoś kto mógłby mi przysłać monitor i dlatego to tam, ze względu na różnicę w cenie chcę kupić sprzęt. Mam nadzieję, że w przypadku monitora podłączonego do kompa/konsoli problemów z napięciami nie będzie?

 

Nowy monitor powinien spełniać kilka funkcji:

1. praca z komputerem (jest dość stary) - jak wygląda sprawa ze skalowaniem do np. 1024&768 lub trochę wyższej?

2. filmy - dvd/blu-ray

3. gry, w tym:

- stare gry pecetowe

- myślałem o konsoli, przede wszystkim PS3 i do tego (jak i blu-ray) te full-hd

 

Nie wiem jak wygląda smużenie w nowych monitorach ale kilka lat temu było żałosne...

Kąty widzenia - hmm do filmów przydałyby się jak największe ale nie jest to super priorytetowe...

Rodzaje matrycy - zupełnie nie wiem czym się różnią, z tego co wyczytałem to TN ma mało kolorów - wyierzcie proszę najlepszą i powiedzcie czym się różnią :)

Bardzo ważne jest aby wybór szczególnie pod względem smużenia był pewny bo nie będę mógł obejrzeć monitora w Stanach, chyba że ten model jest dostępny w Polsce.

Kolory - coś wyczytałem o jakichś oczojebnych kolorach ;) - no więc ja chcę kolory stonowane :D

 

Dla przykładu znalazłem na pricerunner.com takie oto zestawienie:

http://www.pricerunner.com/pc/25/Monitors-...1052037=1052037

 

Aha i na koniec dodam, że naprawdę nigdy wcześniej nie czytałem prawie nic o LCD - więc wszelkie uwagi odnośnie moich preferencji mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro juz masz mozliwosc przywiezienia ze stanow monitora to czemu wybierasz takie szroty ??

 

http://configure.us.dell.com/dellstore/con...&oc=2408wfp

 

600 baksow i masz Monitor a nie jakies Tnki.

Problemow z napieciami nie bedzie bo teraz monitory maja zakres najczesciej 110-240V. Kabel tylko zasilajacy jest inny ale to albo przejsciowke zastosujesz albo kupisz u nas za pare zl.

Monitor ma HDCP wiec bedzie dobry dla ciebie (material full hd) a do tego mnogosc zlacz.

 

A i jeszcze jedno. Nie wiem z czego chcesz filmy ogladac. Jesli z czytnika w kompie to nie wiem czy nie bedziesz jakiejs modernizacji potrzebowal. Natomiast jesli z zewnetrznego zrodla nie bedzie problemow.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro juz masz mozliwosc przywiezienia ze stanow monitora to czemu wybierasz takie szroty ??

 

http://configure.us.dell.com/dellstore/con...&oc=2408wfp

 

600 baksow i masz Monitor a nie jakies Tnki.

Dobrze kolega mówi. TN odpuść, do Twoich potrzeb szukaj czegoś na SPVA. Ten Dell to chyba ma trochę przejaskrawione kolorki ze względu na Wide Gamut ( 102 % NTSC ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zastanawiam się nad tym 2408WFP. chcę go z USA ściągnąć, więc mam takie pytanko. jak jest z gwarancją na ten sprzęt? podejrzewam ze ta z USA w Polsce nie obowiązuje. więc gdyby cuś to musze sprzęt do stanów wysyłać? jak wygląda sprawa z gwarancją na bad piksele? miał ktośjakiś monitor z della? chyba nie powinno być problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na stronce Della (amerykańskiej) wyczytałem, że jest 100% gwarancja na bad pixele tzn .wymiana panelu LCD na nowy. Nie wiem jak wygląda sprawa z gwarancją w Polsce ale możesz zawsze napisać maila do polskiego oddziału - proponuje powiedzieć, że monitor już masz a nie, że chcesz kupić w USA ;)

Ja będę sprowadzał dopiero po wakacjach. Chciałem się po prostu rozejrzeć w cenach...

A przy okazji - czy dobrze jestem przekonany, że monitor jako, że jest to sprzęt do komputera jest zwolniony z cła z USA>? bo VAT to pewnie trzeba będzie płacić... ;/ A jeśli chodzi o PS3 to czy przejdzie zaliczenie go jako sprzętu PC ?? w końcu można używać Linuxa na konsoli Sony :D

Pozdrawiam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakią firme kurierską polecilibyście do wysłania monitora ze stanów, znajomy ma lecieć ale nie wiem czy się zabierze. może ktoś miał jakieś doświadczenia z wysyłką z USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...