Skocz do zawartości
Szczuru

Sokowirówka Do ~200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zbliża się sezon świeżych owoców i przydałoby się wreszcie napić prawdziwego soku ze świeżych, własnych owoców. Trzeba więc zakupić sokowirówkę. Budżet niezbyt duży-około 200zł. Wogóle nie mam pojęcia w takich sprawach, a no trzeba coś zakupić... 8O . Cisza ogólnie mnie nie obchodzi. Grunt, żeby się łatwo myło, dobrze wyciskała sok z owoców no a najlepiej to jakby możnabyło ja w całości wrzucać bez obierania 8O . Co radzicie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

specjalnie dla Ciebie poszedłem do kuchni sprawdzić model mojej sokowirówki:) a właściwie to moja mama ją kupiła, Zelmer type 377. Używamy jej do robienia soku z marchwii, jest naprawdę rewelacyjna tylko co grubsze marchewki trzeba nie raz przekroić na pół żeby weszły, mielą się wręcz błyskawicznie i wychodzi super sok, tak samo bardzo łatwo się później wyrzuca trociny i myje.

 

Jeszcze dodam że ostatnio odkryłem bardzo dobry przepis na sok z marchwii, na jeden kubek soku dodaje jeden lub kilka ząbków czosnku, tylko trzeba bardzo uważać tzn zaraz po wrzuceniu do sokowirówki od razu zakryć tym popychaczem bo inaczej czosnek wystrzeli do góry. Pisze to bo naprawdę może to być niebezpieczne gdyby trafił np w oko.

Naprawdę polecam sok z marchwi + ząbek czosnku, bardzo pasuje do siebie, to tak jakby drink z coli + whisky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciężko znaleźć jakieś opinie w necie. Wiem tylko, żeby kupić Zelmera 8O . Chyba będzie to Jovtia 177, bo ma już 300W mocy, więc już wystarczy do siekania co trudniejszych owoców.

 

 

btw można wrzucać całe owoce bez obierania np. Jabłka?

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Musiabyś pokroić jabłko na kilka części, niestety ale otwór do wrzucania jest mały w tym zelmerze, nie wiem jak w innych sokowirówkach, natomiast siłę ma bardzo dużą, twarde marchewki mielą się dosłownie w mgnieniu oka. Tak samo selery trzeba kroić na mniejsze części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...