Skocz do zawartości
Rook

1700zł Na Cpu, Gpu I Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam około 1700 na procka, grafikę, Ram i w sumie obudowa by się przydała (ale to już dodatkowo)

 

zastosowanie do gier - wysokie rozdzielczości (mam 22 calowy monitor)

 

Płyta główna już kupiona - MSI NEO2-FIR

 

i teraz tak:

2x2 GB Ramu czy 2X1GB starczy?

grafika - 8800GTS czy 9800GTX - różnica w cenie 100 zł

E8200 czy E8400 (670 zł) - na razie będzie na boxie jechać, więc bez kręcenia

 

jeśli kupię tańszy procek i grafikę to mogę dorzucić do Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE. Czy brać mocniejszę grafę i procka i kupić 2x1GB Corsairów?

 

Głównie problem jest czy na WIN XP warto pakować się w 4GB Ramu. czy gry na max detalach potrzebuję więcej niż 2 gb? (pomijając Kryzys ;) )

 

 

co do budy to myślę o:

antec-three-hundred

 

chciałem jeszcze dziś zamówienie złożyć, co by do wtorku przyjechało ale nie mogę się ostatecznie zdecydować :mur:

 

Opcja 1:

E8400 BOX 670 zł

Gainward 9800GTX - 840 zł

Corsair Dominator 1066 2x1 GB 195 zł

Obudowa - 200 zł

 

Opcja 2:

E8200 515 zł BOX

Gainward 8800GTS 512MB - 735 zł

Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE - 340 zł

Obudowa - 200 zł

 

 

EDIT:

Dodam tylko, że kompuer ma starczyć na dłuższy okres czasu i nie będę w nim długo nic wymieniać. ewentualnie tylko dołozyć ramu, w przypadku wybrania opcji 2x1GB na teraz

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Witam

 

Mam około 1700 na procka, grafikę, Ram i w sumie obudowa by się przydała (ale to już dodatkowo)

 

zastosowanie do gier - wysokie rozdzielczości (mam 22 calowy monitor)

 

Płyta główna już kupiona - MSI NEO2-FIR

 

i teraz tak:

2x2 GB Ramu czy 2X1GB starczy?

grafika - 8800GTS czy 9800GTX - różnica w cenie 100 zł

E8200 czy E8400 (670 zł) - na razie będzie na boxie jechać, więc bez kręcenia

 

jeśli kupię tańszy procek i grafikę to mogę dorzucić do Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE. Czy brać mocniejszę grafę i procka i kupić 2x1GB Corsairów?

 

Głównie problem jest czy na WIN XP warto pakować się w 4GB Ramu. czy gry na max detalach potrzebuję więcej niż 2 gb? (pomijając Kryzys ;) )

 

 

co do budy to myślę o:

antec-three-hundred

 

chciałem jeszcze dziś zamówienie złożyć, co by do wtorku przyjechało ale nie mogę się ostatecznie zdecydować :mur:

 

Opcja 1:

E8400 BOX 670 zł

Gainward 9800GTX - 840 zł

Corsair Dominator 1066 2x1 GB 195 zł

Obudowa - 200 zł

 

Opcja 2:

E8200 515 zł BOX

Gainward 8800GTS 512MB - 735 zł

Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE - 340 zł

Obudowa - 200 zł

 

 

EDIT:

Dodam tylko, że kompuer ma starczyć na dłuższy okres czasu i nie będę w nim długo nic wymieniać. ewentualnie tylko dołozyć ramu, w przypadku wybrania opcji 2x1GB na teraz

Powiem ci tak, weź Core2Quad 6600, do tego AMD ATI HD3870 X2, 2 razy te ramiki z opcji 1... potem dokupisz sobie, jak się przesiądziesz na Viste. A pozatym O/C na BOXI-e jest ok ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale wybór Q6600 jest nie za dobry, że tak powiem. W grach, E8400 zjada tego kwadzika na śniadanie. A jeżeli się go podkręci, to dopiero. Bierz quada jedynie wtedy, gdy pracujesz w AutoCAD, obrabiasz grafikę, renderujesz itp.

 

Ja bym wziął conieco z jednego zestawu i conieco z drugiego:

E8400

GTS

masz 100 zł więcej na RAMy

i obudowa za 200 zł (choćby http://www.cooling.pl/cooler-master-centur...odukt,1948.html ale niektórych rażą ażurowe wstawki...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Quad po to, by nie wymieniać procka, gdy w grach będą potrzebne 4 rdzenie, a do Radka napewno stworzą jakieś OMEGI niedługo nowe. Mój kolega kupił taki zestaw, i jakoś nie narzeka, a wydajność jest o wiele lepsza niż jakiegoś C2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Jakby tak cena tego 3870x2 jeszcze spadła to może i byłby opłacalny, a tak to tańsze karty od nv go prześcigają w co niektórych tytułach

Dobrze, że napisałeś co niektórych... Tak naprawdę bardzo mało jest gier, które stworzone są dla kart NVidii, w OMEGACH zawsze to poprawiają, więc nie wiem o co się burzysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp do gier, więc quad mi nie potrzebny. z ATI przygodę zakończyłem na Radeonie 9200. był epizod jeszcze z 9500 Pro który padł po 2 godzinach ;)

 

Zamówiłem:

E8400 BOX

Gigabyte 8800GTS (lepsza firma i rok dłużej gwaranjca w porówaniu do Gainwarda/Palita)

2xCorsair Dominator 1066 CL5 - dokupię więcej ramu jak się będę przeisadał na Vistę (ale to jeszcze trochę czasu ;) )

 

razem wyszło 1660 zł

 

@zzizzy - obudowa fajna. wpadała mi w oko jeszcze ta cooler-master-dominator-cm-690 - kable z tyłu płyty mnożna puścić i zasiłka na dole

Edytowane przez Rook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...