Skocz do zawartości
fun gier

Radek 8500@9100??? jak??

Rekomendowane odpowiedzi

mam male pytanko. czy idzie podkrecic 8500LE na 9100?? czy wersja bez LE?? ile kosztuje radek 8500?? bo kupilem za 200 gf4 mx 440 se i nie wiem czy zmieniac na tego radka?? i czy kazdy radaek da sie z ubgradowac do 9100 i jaki bedzie przypuszczalny wzrost wydajnosci. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy tym twoim gf 4 mx a radkiem 8500 przerobionym na 9100 (zreszta sama zamiana nie jest jakims wielkim przyrostem mocy, raczej marginalnym) jest kolosalna. Oplaca sie jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy zmienic biosa w tym radku??? i moze to byc obojetnie jaki (64, 128 MB)?? ja dalem za swoją grafe 200 a najtanszego 9100 widzialem za 350. trohe jest róznica. a po ile stoją 8500 bo cos w cenikach nie ma ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to taka przepasc jak mowicie - to zalezy jaki to MX i w czym te roznice badacie.

Sa MXy DDR, SDR, 128bit i 64bit. Ponadto rozni producenci roznie taktuja swoje wynalazki.

Roznica miedzy nimi moze byc rzeczywiscie kolosalna. Ale prawdziwy MX440SE moze miec 5200pkt w 3DMarku2001SE, podczas gdy taki 'wypasiony' badziew potrafi miec 2700.

A jesli porownujecie ilosc punktow kart posiadajacych i nie posiadajacych obsluge DX8 to robicie fatalny blad - przeciez przejscie testu Nature dodaje sporo punktow. Porownajcie ilosci klatek w poszczegolnych testach albo przetestujcie R8500/9100 bez testu Nature - okaze sie ze wcale MX440 taki ostatni nie jest (dotyczy DDR 128bit) a porownywanie klatka do klatki karty za 200zl do karty za 360zl nie jest sluszne trzeba wziac pod uwage rowniez stosunek ceny do wydajmnosci.

 

P.S. Tez mam R9100 bo mnie stac (gdybym nie mial na niego kasy mialbym Gainwarda MX440).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuwa za obrone. no wlasnie:) ja dalem 200 stówki a wy ponad 350 . mysle ze przy nim zostane az znowu cos nie stanieje do normalnej ceny. wiem ze mam ddr ale jak sprawdzic czy 64 czy 128 bit szyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuwa za obrone. no wlasnie:) ja dalem 200 stówki a wy ponad 350 . mysle ze przy nim zostane az znowu cos nie stanieje  do normalnej ceny. wiem ze mam ddr ale jak sprawdzic czy 64 czy 128 bit szyna???

po wydajnosci - karta o szynie 128bit bedzie miala w 3DMarku wydajnosc ok. 5000pkt., a 64bit - sporo mniej (w granicach 3500pkt.).*

 

*na athlonie XP1700+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...