Skocz do zawartości
west96

Co O Tym Sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Za 2 dni kupuje kompa do gier. Już b. długo się nad nim zastanawiem (ok pół roku). A oto co wymyśliłem: :)

 

Intel Core 2 Duo E8400 - 700zł

BFG GeForce 8800 GTS - 800zł

Asus P5N-T albo P5N-D SLI - 600zł - Biore płyte w SLI bo za jakiś czas mam zamiar dorzucić drugiego GTS-a. Słyszalem też, że nie można na P5N-T wrzucic GTS-a wraz z dwoma dyskami w RAID ze względu dwufazowe cośtam :), bo po prostu nie ma miejsca. Wiecie o co chodzi?

RAM 4GB jakiś najlepiej 1066MHz, bo słyszalem ze do takiego zestawu musi miec wysokie taktowanie, zeby bylo wydajne. Jaki polecacie?

Western Digital 2x250GB - 400zł

Corsair 520W - 300 zł

Samsung 226BW 22" - 1000zł

 

Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje to bylbym wdzieczny. Jesli wiecie o co chodzi z ta plyta lub jaki RAM to takze... :)

 

Jeszcze jedno: Czy konieczna jest zmiana chlodzenia w procku ze standartowego na np. Scythe Mugen? Juz kilka razy sie na to natknąłem...

 

Pozdrawiam :wink:

Edytowane przez west96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU - ok

Płyta może P5N-T deluxe ?

2x2GB Mushkin Redline

Twardziele to lepiej 2x250GB Seagate jedno talerzowe

Skoro ma być SLI później to PSU Corsair 620W

Monitor - ok

 

Co do tego co słyszałeś - to raczej bujda.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica ale w użytkowaniu 24/7 jej nie odczujesz. Teoretycznie ram 800MHz CL4 powinien zrobić 1000 CL5 ale to zależy od mobo i danego kitu. Zestawy 2x2GB się kręcą inaczej niż kit 2x1GB. Możesz szukać też Mushkin SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...