Skocz do zawartości
Gość KOzi]K[

Matryca Bez Bieli? Slabo Swieci?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KOzi]K[

Witam,

posiadam laptopa firmy Dell model 9400. Jest w nim matowa 17' matryca, która według mnie za słabo świeci(w porównaniu do innych laptopów biel jest wręcz żółta).

Czy ma ktoś może takiego laptopa?. Interesuje mnie czy to we wszystkich jest tak samo czy może jest to jakaś wada?.

Pozdrawiam.

p.s

podłączając monitor crt biel jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko a raczej nos siada Ci podświetlanie

 

dokładniej - zimne katody, które są za to odpowiedzialne(gaz się "ulotnił" ;) ), albo inwerter, ktory nie podaje pełnego wysokiego napięcia i świecą przygaszonym światłem

 

obstawiam, że za jakiś czas zobaczysz ciemną stronę mocy czy nocy ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

niektore delle mialy jeszcze jasnosc matrycy w biosie do ustawienia

w biosie 10/10 jest ustawiona jasność

podrzucę potem fotki to sami zobaczycie jak to paskudnie wygląda, czy to może być tak że zasilacz jest za słaby albo coś się zwaliło w matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według tego polskiego testu matryca to "urządzenie wybitne"!!!

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...400.2162.0.html

więc nie masz się co łudzić, że ten typ tak ma!!!

 

PS. Rewelacja, że tego typa można teraz wyrwać za ~2500 nówkę .Mały szok - świetna maszyna - pomijając już wersję procka czy karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

17-calowa matryca o rozdzielczości 1920x1200 okazała się wybitnie jasna i przy wyświetlaniu tekstu jest ostra jak żyleta.

Spoko tylko ze moja ma 1400x900 i jest matowa, w każdym bądź razie uważam, że moja za słabo świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biel ma być biała nawet przy słabym podświetleniu

natomiast nie możesz jasności laptopa porówbywać z monitorem crt czy nawet tanim lcd za 700zł bo to inna bajka

że taka rozdzielcześć - to masz po prostu słabszą jego domianę

zrób zdjęcia i ocenimy, wystarczy gdybainia - najlepiej sfotografuj to forum ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

zdjęcie na życzenie (lewo hp. prawo dell, tył crt)

białe miejsce na dellu to ten prostokąt na środku

Dołączona grafika

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - fotograf z Ciebie nie będzie - trzeba było ustawić te same schematy kolorów i otworzyć tą samą stronę.

 

A teraz do rzeczy - obraz powinien być taki jak na HP - nie da się ukryć, że ma żółtą poświatę/odcień - jednak tragedii jeszcze nie ma!

Nie wygląda mi to też na uszkochedznie fizyczne matrycy!!!

 

Proponuję uruchomić na tym kompie jakimś system LiveCD i sprawdzić na nim czy jest tak samo! Może masz zainstalowanego PhotoShop'a albo inny program kalibrujący paletę barw RGB i coś się poprzestawiało. Poza tym nsycenie i odcienie są przecież w samych strownikach karty graficznej i może tam poprzestawiane są suwaki ;) (reinstalacja, przywrócenie ustawień domyślnych)

 

Ostatnie co może być - wytrzasnęłeś go gdzieś z Anglii/USA i laptop jest po przejściach - ktoś go naprawiał, wsadziła kiepską matrycę, źle dobraną - ale wątpię - chociaż Polak potrafi i pewnie nie tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Lapek jest obywatelem USA;p, kupiony u Polaka po rocznym użytkowaniu(do 2009 gwarancja jest). Jest u mnie już z pół roku, ale dopiero teraz mnie to zaczęło irytować.

 

W ustawieniach grafiki już się bawiłem wiele razy i odpalanie systemu z cd chyba tez zbytnio nie poprawiło jasności i o ile w ogóle.

 

Jak sprawdzić czy matryca jest od tego modelu?:), chodzi mi jak można łatwo i bezawaryjnie sciagnąć ramke od tego modelu:).

 

P.S

 

jest możliwość że 90W zasilacz nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbieraj - szkoda.

 

to przecież widać czy był rozbierany czy też nie.

typ/kod matrycy pokaże Ci jakiś programik typu everest czy sandara a następnie sobie w google poszukasz

no i bedziesz musiał znaleźć kogoś, kto ma takiego samego

 

zaislacz - owszem - może nie wyrabiać - bo tam ludzie kombinowali z rożnymi kartamu graficznymi typu 7600 na 7900 - może tam odbył się taki manewr a nie tak jak szukasz w matrycy.

ale jest rownież sporo wersji na zintegrowanym intelu i ati x1400 chyba

 

podaj jego kod, albo sma poszukaj dokładnie specyfikacji(najlepiej instrukcji serwisowej) i tam powinne być wszystkie dane odnośnie podzespołów łącznie z ich typami i odmianami.

 

Dobrze, zasilacz może nie wyrabiać - a jak jest na baterii ? powninien być ciemniejszy, ale nie żółty i skoro już sam sugerujesz to cos mi się tak zdaje, że powinien być większy - nie jest tak, że orginalnego nie było, miał inną wtyczkę i ktoś Ci dosztukował tą dziewiędziesiątkę ?

Gwarancja w Polsce chyba Ci się nie przyda, ale do Della można się z nim przejść jeżeli masz po drodze.

 

Ja już Ci chyba inaczej nie pomogę, więc kończę

proponuję pisać/szukać tych co go mają albo napisać do tych co go sprzedają na allegro - nikt Ci chyba jajek za to nie urwie ;) - tylko zrób lepsze zdjęcia, bo w styd z takim do ludzi ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

Odnośnie bebechów to bardzo dobrze wiem co w nim jest;p, po prostu jedyne czego nie wiem to jak to jest z matrycami:).

Podzespoły zgadzają się z tymi co są na stronce della po wpisaniu nr seryjnego, więc niby wszystko ok.

 

Zasilacz powinienem zmienić przy wgraniu nowego biosa do grafiki, ale jeszcze tego nie zmieniałem. Ludzie mówią że 130W albo 150W(w tym momencie mam 90) powinna wtedy być wpięta, ale szczerze to nie mam pojęcia jaki to może mieć wpływ na matryce.

 

Na baterii tak samo świeci jak i bez, a przynajmniej tak mi się wydaje;p.

 

Serwis della niby jest pod warszawą czyli mam nie mam daleko. Jeszcze nad tym pomyśle;p.

 

Ale uważasz, że nie jest to poprawnie generowana jasność tej matrycy?.

 

p.s

 

Jak sygnał wysyłam na crt z lapka to kolory są ok, więc to nie sterowniki ani grafika.

 

wyciag z everest:

[ Łączniki portów / MONITOR ]

 

Właściwości łącznika portu:

Typ portu Video Port

Określenie odwołania wewnętrznego Monitor

Typ łącznika wewnętrznego Brak

Typ łącznika zewnętrznego DB-15 pin female

 

Właściwości monitora:

Nazwa monitora Monitor Plug and Play [NoDB]

ID monitora LPL0000

Producent &5@ImťČ˙ <- tu nie powinnien być SAMSUNG?:)

Data produkcji 2005

Numer seryjny Brak

Największy widzialny rozmiar ekranu 37 cm x 23 cm (17.2")

Współczynnik proporcji obrazu 5:3

Gamma 2.20

Obsługiwane tryby DPMS Brak

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz min. 130Watt, jesli masz grafe 7900GTX lub szybsza. PA-10 nie ma nic do swiecenia matrycy i zmiana zasilacza na PA-13 nie poprawie jej jasnosci. Przy zanizonym zasilaniu wyswietli sie komunikat, ze przy odpaleniu aplikazji 3D moga wystapic problemy.

To tyle odnosnie zasilania. Jesli nie daje Ci to spokoju, polecam sprawdzic inna 90-tke od kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam laptopa firmy Dell model 9400. Jest w nim matowa 17' matryca, która według mnie za słabo świeci(w porównaniu do innych laptopów biel jest wręcz żółta).

Czy ma ktoś może takiego laptopa?. Interesuje mnie czy to we wszystkich jest tak samo czy może jest to jakaś wada?.

Pozdrawiam.

p.s

podłączając monitor crt biel jest ok.

Prawdopodobnie to taka matryca i nic na to nie poradzisz. Dell i inne pseudo markowe firmy daja takie matryce jak leci od roznych producentow. Jakis czas temu w laptopach dell byly problemy z matryca na ktorej byl drobny snieg, pyl etc (taka warstwa antyodblaskowa) oraz bialy byl lekko zoltawy - niska temperatura bieli. Sprobuj poustawiac suwakami od karty graficznej RGB tj odjac R i dodac B a biel powinna byc troche bielsza (mniej zolta), potem zwieksz gamme - obetniesz troche zakres kolorow ale wizualnie bedzie jasniej lub sprobuj zejsc troche w dol z kontrastem, tez powinno pomoc. Poszukaj na forum dell'a o tym laptopie i problemach z matryca.

Edytowane przez szelest33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda jakby była ustawiona zła temperatura kolorów/ustawienia składowych RGB czy balansu bieli. A może masz włączony jakiś tryb oszczędzania energii i słabo świeci pomimo 10/10 ?

 

Ogólnie to wygląda nieciekawie już ładniej wyglądała matryca w IBM t23 którego ostatnio ciotce zamawialem... moim zdaniem COS jest jednak nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...