Skocz do zawartości
jzbl

Sprawdzenie Konfiguracji - Cichy Komputer!

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor : PROC INTEL Core™2 Duo E8200 2.66 GHz 775/1333/6MB/64bit BOX

Pamięć: Corsair DOMINATOR 2x1024MB 1066MHZ DDR2 non-ECC, CL5 DIMM, EPP, DHX Technology

Grafika: ASUS GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (650/1800)

Płyta główna: Płyta ASUS P5K PRO / i P35 / 2xPCI-E / Sock. 775

Obudowa : CoolerMaster - ELITE 330 (RC-330-KKN1-GP) Czarna

Zasilacz : Corsair zasilacz CMPSU-450VXEU 450W

Dysk twardy: Dysk Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB cache (2 dyski)

Nagrywarka: LG SATA LS OEM

KIESZEŃ Tracer 8849 TRH 10 KPF BLACK SATA (wentylator) (2 kieszenie)

 

 

1) Chciałem się zapytać ekspertów czy tak złożony komputer będzie śmigał cicho, ew. jakie chłodzenie zamiast boxowego 45nm intela? (ze 3 propozycje - pentagram, scythe, zalman)?

2) Jaka pamięć zamiast Dominatorów, która będzie śmigać ładnie z tym prockiem?

3) Czy da się jakoś wyeiminować hałas z kieszeni na dyski???

 

Proszę o b. szybką odpowiedź bo muszę dzisiaj zamówić! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą płytę, proca i zasilacz (tylko 520W) i od razu mówię, że boxowy cooler NIE będzie cichy pod obciążeniem - podczas pracy biurowej jest OK, ale zapuszczenie jakiejkolwiek gry, kompresji video, itp. powoduje, że zaczyna hałasować jak mała suszarka. Ja założyłem cooler Asus Triton 75 (np. http://www.allegro.pl/item347147622_asus_t...gwarancja.html) i z wentylem 120mm skręconym na minimum mam ciszę i w stresie nie przekraczam 50 stopni.

Co do pamięci to u mnie dają też radę Patrioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą płytę, proca i zasilacz (tylko 520W) i od razu mówię, że boxowy cooler NIE będzie cichy pod obciążeniem - podczas pracy biurowej jest OK, ale zapuszczenie jakiejkolwiek gry, kompresji video, itp. powoduje, że zaczyna hałasować jak mała suszarka. Ja założyłem cooler Asus Triton 75 (np. http://www.allegro.pl/item347147622_asus_t...gwarancja.html) i z wentylem 120mm skręconym na minimum mam ciszę i w stresie nie przekraczam 50 stopni.

Co do pamięci to u mnie dają też radę Patrioty.

Pamięci wrzuciłem z mushkina jednak (1066), boxowy cooler -> upgrade do pentagrama k., myśle że nie będzie hałasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci wrzuciłem z mushkina jednak (1066), boxowy cooler -> upgrade do pentagrama k., myśle że nie będzie hałasował :)

Z cichych wentyli na procka masz tacens, poszukaj tylko tych 9-16dB lub droższej wersji extreme.

Ram mushkina będzie dobry.

Obudowę zmień na Chiefteca jakąś 15kg, tłumi nawet własne myśli :D mocna blacha ;) Do tego mata wyciszająca i podkładki pod wentylatory i zasilacz.

Zasilacz może dasz BeQuite, są naprawdę ciche.

Reszt wg mnie dobra.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Z cichych wentyli na procka masz tacens, poszukaj tylko tych 9-16dB lub droższej wersji extreme.

Ram mushkina będzie dobry.

Obudowę zmień na Chiefteca jakąś 15kg, tłumi nawet własne myśli :D mocna blacha ;) Do tego mata wyciszająca i podkładki pod wentylatory i zasilacz.

Zasilacz może dasz BeQuite, są naprawdę ciche.

Reszt wg mnie dobra.

od Chiefteca wystarczą 5KG :-P Są wersje matą wytłumiającą, tylko trzeba wymusić obieg powietrza w obudowie 12 cm wentylatorkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz podkręcał procka o weź jakieś zwykłe pamięci, natomiast jeśli tak to mushkiny jak najbardziej.

Jeśli masz więcej pieniędzy na chłodzenie to może Noctua NH-U12P.

No i jeśli chcesz mieć zupełną ciszę to 9600GT z ref chłodzeniem ci tego nie zapewni, choć karta na pewno nie jest bardzo głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę w przyszłości o podkręceniu, wtedy kiedy już mi procek przestanie wystarczać, zrobiłem tak z poprzednim (R.I.P - uwalony komputer przez zasilacz) Athlonem 2000@2600.

Grafikę 9600gt wziąłem bo nie potrzebuje maszyny stricte do gier, ale nie będę tam byle czego wrzucał a 9600gt wydaje mi się kompromisem - cena vs. możliwości (poprzednio miałem R9600PRO z tej samej półki cenowej i byłem zadowolony). Budy Collermastera wydają mi się solidne w miarę, jak się go ładnie zrobi to będzie cichutki :) ( chodzi głównie o to żeby zredukować hałas, nie zależy na total pasywnym bez szmerowym :) )

 

Poprzedni chodził ponad 6 lat i też był dobrze złożony, tylko po dołożeniu pentagrama al-cu na procek kręcony zaczął być nieznośny :damage_wall: , dlatego domownicy chcą coś cichego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budy Collermastera wydają mi się solidne w miarę, jak się go ładnie zrobi to będzie cichutki :) ( chodzi głównie o to żeby zredukować hałas, nie zależy na total pasywnym bez szmerowym :) )

Dysku i tak Cichego nie ma, 28 dB minimum i to już bardzo dobrze. Po to jest ciężka obudowa Chiefteca, że nie przenosi drgań, ma dyski na specjalnych prowadnicach i specjalne tory obiegu powietrza, tylko trzeba dodać do nich wentylatory, wg mnie starczy dwa 1* 92mm i 1*120mm. Grafikę bym jednak wziął pasywną, zawsze można na nią nałożyć jakiś wiatrak dodatkowy tak jak ja zrobiłem ale jak chcesz mieć cicho w nocy kiedy komp pracuje w 2d to pasyw jest idealny. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...