Skocz do zawartości
nyper

Płyty Z Crossfire Do 300 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moja evga 650i poszła do serwisu ale ze nie mogą naprawic tego dziadostwa z niedziałjacymi slotami pamieci wiec oferuja mi zwrot pieniedzy.

 

Znajde cos z Cross Fire do 300 zł chciałbym w przyszłosci dokupic jedna karte ATI

 

konfigracja która miałem

 

e2140@ 3 GHZ

 

2 GB ram 667

 

ATI 1950PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 300 i z dwoma slotami x8 masz w zasadzie tylko:

 

DFI ICFX 3200 za 280 z nowek

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=2099

 

wady:

nie obsluguje penryna

minimalnie gorsza wydajnosc w stosunku do plyt intela

gorsza wydajnosc usb

 

zalety:

masa opcji do oc jak przystalo na pelne wypasione LAN PARTY

asynchroniczne taktowanie ramu

 

W sam raz zeby posiedziec na niej do czasu Nehalema :)

 

Z innych to uzywki na 975 np. abit aw9d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu brać płyte do crossfire z obsługą x16 i x4, takie coś nic nie da :/

 

 

@nyper

 

Jak lubisz ryzykować to możesz brać Asrocka ale ze szczrego serca odradzam Ci ten syf.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moja evga 650i poszła do serwisu ale ze nie mogą naprawic tego dziadostwa z niedziałjacymi slotami pamieci wiec oferuja mi zwrot pieniedzy.

 

Znajde cos z Cross Fire do 300 zł chciałbym w przyszłosci dokupic jedna karte ATI

 

konfigracja która miałem

 

e2140@ 3 GHZ

 

2 GB ram 667

 

ATI 1950PRO

Lepiej kup 1 kartę trochę lepszą, może 3850? I tak płyta z 16 i 4 PCIe nie da Ci żadnego wzrostu wydajności. Dopiero x38 daje możliwość pełnego crossfire.

A jak pojawi się r770 to sprzedasz oczywiście trochę taniej i kupisz naprawdę wydajną grafikę, jeżeli tej będzie ci mało :)

Tanie crossfire są pod AMD, bo AMD jest właścicielem ATI.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o upgrade karty graficznej to nie jest to priorytet ,chyba ze wyjdzie jakas nieziemska gra , w tej chwili na x1950pro moge zagrac w to co chce na medium a w starszych na high, bardziej potrzebuje płyty niznowej grafiki, porzednia zachwalana evga 650i kupilem i sie zawiodłem na dwoch egzemplarzach padały sloty pamieci najpeirw jeden pozniej nastepny. Strach było wkładać ramy.

Edytowane przez nyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o upgrade karty graficznej to nie jest to priorytet ,chyba ze wyjdzie jakas nieziemska gra , w tej chwili na x1950pro moge zagrac w to co chce na medium a w starszych na high, bardziej potrzebuje płyty niznowej grafiki, porzednia zachwalana evga 650i kupilem i sie zawiodłem na dwoch egzemplarzach padały sloty pamieci najpeirw jeden pozniej nastepny. Strach było wkładać ramy.

Doskonale Cię rozumiem bo również jestem posiadaczem owej karty i na prawdę ją cenie i w tej chwili na niej wszystko chodzi jeśli chodzi o gry. Cóż to jeden z najlepszych produktów ATI :) Właśnie jak by się dało też poszukuje dobre płyty głównej bo posiadam Gigabyte 945PL S3 E6300 nie da sie kręcić a pozbywać się x1950PRO na razie nie chcę bo na blaszaku używam XP a Dx 10 w tej chwili mi nie potrzebne (Dla mnie przereklamowane)

 

Edit: Czy po dodaniu drugiej x1950PRO zasiłka 400W wytrzyma? ;)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem bo również jestem posiadaczem owej karty i na prawdę ją cenie i w tej chwili na niej wszystko chodzi jeśli chodzi o gry. Cóż to jeden z najlepszych produktów ATI :) Właśnie jak by się dało też poszukuje dobre płyty głównej bo posiadam Gigabyte 945PL S3 E6300 nie da sie kręcić a pozbywać się x1950PRO na razie nie chcę bo na blaszaku używam XP a Dx 10 w tej chwili mi nie potrzebne (Dla mnie przereklamowane)

 

Edit: Czy po dodaniu drugiej x1950PRO zasiłka 400W wytrzyma? ;)

 

 

tutaj jest link który utwierdzi cie w przekonaniu ze co dwa radki to nie jeden :),

link

Z jednej strony szkoda ze teraz X1950pro kosztuje około 200 zł bo nie oplaca sie sprzedac i kupic np 3850 a z drugiej strony mozna tanio dokupic x1950 do cross fire i miec niezla wydajnosc.

Oczywiscie najlepiej miec płyte 2 x PCIE x16 ale i po x8 daja rade , w kilku testach przewyzszaja nawet x16 czego nie rozumiem ale tak jest.

 

 

 

ps. zasilacz nie wytrzyma , a jak wytrzyma to bedzie na granicy wytrzymałosci, oczywiscie zalezy tez od marki zasilacza bo czterysetka czterysetce nie równa

Edytowane przez nyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest link który utwierdzi cie w przekonaniu ze co dwa radki to nie jeden :),

link

Z jednej strony szkoda ze teraz X1950pro kosztuje około 200 zł bo nie oplaca sie sprzedac i kupic np 3850 a z drugiej strony mozna tanio dokupic x1950 do cross fire i miec niezla wydajnosc.

Oczywiscie najlepiej miec płyte 2 x PCIE x16 ale i po x8 daja rade , w kilku testach przewyzszaja nawet x16 czego nie rozumiem ale tak jest.

 

 

 

ps. zasilacz nie wytrzyma , a jak wytrzyma to bedzie na granicy wytrzymałosci, oczywiscie zalezy tez od marki zasilacza bo czterysetka czterysetce nie równa

I to mnie stawia w wielkim dylemacie. Dwa radki pięknie wyszły w testach :) Jest jeszcze opcja 8800GT w sumie porównywalnie by wyszło. Ale ekonomicznie oczywiście dwa radki ale jak z temperaturami i głośnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie [ciach!]o sie wpakowałem z ta DFI ICFX 3200 , DZIEEEEEKIII!!!

 

nawet płyta nie wstaje bład C1 a w siecie aż huczy od opini na temat tej płyty DZieki

Edytowane przez nyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij bezpośrednio do serwisu NTT to w tydzień będziesz miał nową.

 

a co jak znowu taka dostane ? Gdyby to był wyjątek z moja płyta ale na forum DFI dzieciaki sie przekrzykuja ...zresetuj BIOS nacisnij tu tam dotknij kantem baterii ,moze kantem k%$#.. mam dotknac zeby pomoglo. Mam dosc takich wynalazków, $#@#@ ja tylko chcialem stabilna płyte.

Edytowane przez nyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dobrze radze, jak bedziesz wysyłał przez sklep to potrwa to miesiąc. Sam stwierdziłeś, że dzieciaki, to co im wierzysz? A bios to wierze, że zresetowałeś.

 

edit, poza tym nie psiocz na firme jak ci się raz przytrafiła uszkodzona płyta, to sie zdarza każdemu

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...