Skocz do zawartości
cavarr

[hdd] Wd Velociraptor Vr150

Rekomendowane odpowiedzi

WD VelociRaptor

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Maximum external transfer rate  - 300MB/sSustained data rate             - 120MB/sRead IOPS 	                - 134Average read seek time          - 4.2msAverage write seek time 	- 4.7msSpindle speed 	                - 10,000 RPMAvailable capacities 	        - 300GBCache size 	                - 16MBPlatter size 	                - 150GBIdle acoustics 	                - 29 dBASeek acoustics                  - 36 dBAMTBF                            - 1.2 million hoursWarranty length                 - Five years
Recenzje:

www.tomshardware.com

www.techreport.com

 

Oficjalna strona:

VelociRaptor

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność? Powiedz mi co to jest?

 

Jakoś od kiedy kupuje sprzęt nigdy nic nie było opłacalne, zawsze traciłem jak odsprzedawałem :D Biorąc pod uwagę to, że dysk jest najwęższym gardłem całego systemu można iść na finansowy kompromis, bo ssd jeszcze mają absurdalne ceny i trochę mniej absurdalne pojemności :wink: pzdr

 

EDIT

No i mamy jakąś cenę http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=HD-209-WD :D

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... oczywiście nie zapominajmy o opłacalności zakupu, która poszła sobie daleko w las.

 

Poszła?? A kiedyż to Raptory miały dobrą opłacalność ?? Zawsze były drogie

Szkoda, że talerze tylko 150 a nie 250 :D

Ja chyba jednak kolejnego raptora nie kupie (poczekam na SSD) - mam ich dwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuje to co napisali na techreport - poziom chałasu w idle jest bardzo niski! i dysk ogólnie cichszy od starych raptorów.

W idle to i stare raptory (ADFD) sa ciche ... w seek to już jakby podobnie wychodzi (różnica 1 czy 2 dB)

ja tam najgłośniejszy dysk w kompie to mam barke 360GB 7200.10 a nie raptory ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały test 2 i 3 szt. WD1500HLFS, czyli Velociraptora 150GB.

 

 

 

Jeden dysk

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

2x RAID0 128k stripe ICH9R

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

2x RAID0 32k stripe ICH9R

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

3x RAID0 128k stripe ICH9R

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

3x RAID0 32k stripe ICH9R

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odczucia z działania systemu, programów i gier na tej macierzy? A jak z głośnością kiedy jest ich 2 lub 3? Masz je w Iceboxach czy jakoś luzem?

 

Patrząc na testy w ATTO to 2 sa równie dobre jak 3 w operacjach na małych plikach więc np na system i np gry dwa byłyby chyba idealne.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem 2 Raptory 36GB i samo działanie systemu jeśli jest szybsze to nie odczuwam tego.

Ładowanie systemu jest szybsze o 4-5 sekund w porównaniu do Raptorów 36GB i 13-14 sekund w porównaniu do WD Black 750GB.

W uruchamianiu programów jest to samo, czyli szybciej, Gry tak samo, dla porównania, ładowanie poziomu w COD4, na Velociraptorach 8-9 sekund, na WD Black 15-16 sekund a na Seagate 500GB ATA 24 sekundy :wink: .

 

Głośne nie są, no WD Green nie mam do porównania, ale stare Raptory były głośne, te są ciche, jedynie podczas testu czasu dostępu słychać je. Powiedziałbym że hałas jest na poziomie WD Black, czyli ciszej niż Seagate 7200.11. Nie mam iż w żadnych iceboxach, wiszą luzem w zatokach 5,25.

 

Operacje na małych plikach zawsze są wolniejsze, nie mówiąc już o SSD, które nawet 6xSATA0 mają takie same prędkości jak 1, chyba że ktoś posiada zewnętrzny kontroler SATA z własnym procesdorem i pamięcią.

 

Ostatnio postawiłęm system na WD Black 750GB, jednym i 2 w SATA0 i widać różnice, szybko wróciłem do Velociraptorów :wink:

 

Podsumowując 3 to może lekka przesada, ale 2 w RAID0 to ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...