Skocz do zawartości
Tonic

Dziwna sytuacja

Rekomendowane odpowiedzi

Procek i pamiatki oraz plyta glowna podalem w podpisie. Zdarzyla mi sie taka dziwna sytuacja, chodzi mi oto,ze jak ustawiam ponad 133 fsb

(dokladniej 140 fsb i 150 fsb). Jesli ustawie 140 fsb, to wyjdzie mi 3000 mhz. Rzeczywiscie tak jest,komputer odpala sie bez problemu, w biosie jest napisane 3000 mhz itp. Jednak windows i kilka programow diagnostycznych pokazuja mi defaultowe 2000 mhz.Z 150 fsb tez samo sie dzieje. Czemu tak jest? Jesli komp uruchamia sie bez problemu,no to w windowsie powinny byc dobre rezultaty,a jest nijak, zadnej roznicy wydajnosci,punktow (pcmark). Pamiatki pracuja na najnizszych timingach (2T-2-2-5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo informacja o częstotliwości procasora jest zapisana w jakimś układzie.On pracuje z częstotliwością naprawde wyższą tylko tak pokazuje.WCPUID powinien odczytać prawdziwą częstotliwość i tą zakodowaną.Zresztą zmierz wydajność procka w sandrze przez i po podkręceniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,ze tak sie meczysz,ale niestety nic dobrego dla mnie :) Testowalem w pcmarku,sprawdzalem w sisoft oraz wcpuid i pare jakis malo znanych progsow. I nadal to samo. Naprawde to dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bios wykrywa właściwie a windows szaleje może to wina INFów do chipsetu? Nie sądzę, aby była to wina programu testującego, skoro wszystkie maja problemy. Podaj zrzuta z wcpuid dla 140MHz - zobaczymy co tam widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj steroniki od płyty i jej instrukcję - takie zachowanie jest raczej dziwne. Czy MSI dodaje jakieś aplikacje do płyty? Może to one coś pieprzą? Stanowczo widać, że przy zbyt dużej magistrali powraca ona do 100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak widzisz dałęś fsb na 102 i teraz masz prawie te 102 fsb.Widzocznie jak chciałeś więcej fsb podnieść to coś nie wytrzymało.I jeszcze jedno.Zapodaj fsb 110 mhz i zapodaj screena :)

 

UPDATE:Zauważ że program WCPUID pokazuje prędkość L2 jako 2033 mhz !.czyli się podkręca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y chyba troszke sie nie zorientowales fumfel.. moge spokojnie przestawic fsb na 133, czyli w rezultacie 2660 mhz (mam mnoznik 20x). I ten zegar jest pokazany zarowno w biosie,jak i w windowsie (pcmark,wcpuid).

Jednak jak przestawiam 140 fsb, tylko bios mi pokazuje zmiany (nie przywraca nic na default) to pcmark oraz wpuic pokazuja zupelnie co innego,czyli 2000 mhz. Tak samo sie dzieje jak z 150 fsb. Prawdopodobnie major Zadek ma racjie, jakies programy psuja to. Pewnie przeinstaluje windows, i o ile mozliwe,zaaktulizuje cos dla plyty glownej. Aha i jeszcze jedno fumfel,ja naprawde dobrze znam WCPUID =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi już tak mają sam jestem posiadaczem 845e max i jak procesor nie chce wstać przy ustawionum manualnie FSB to wtedy daje defaultowe 100 albo 133 załaduj większe napięcie na core i zmień cooler powinno pomóc

możesz sprawdzić co mówie (ustawiłem FSB na 200 na moim p4 2GHz i sie pokazuje 4GHz w POST a dalej już defaultowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeech... prosze was o dokladne czytanie... Hondelyk,moj procek przy 140 fsb i 150 fsb wstaje... a jesli nie wiesz jaki mam problem,to wlasnie dokladnie przeczytaj o co mi chodzi (bez obrazy)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...