Skocz do zawartości
fushigi

Karta Czy Konsola?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierz grafe a to dlaczego:

cena konsoli tylko wydaje sie niższa a tak naprawdę trza doliczyć opłate z xbl (no chyba ze bierzesz ps3 ;]) dobry tv/monitor który kosztuje minimum 2 razy tyle. Imo bez dobrego/dużego tv nie da sie w pełni wykorzystać możliwości konsoli wiec granie na monitorze od kompa mija sie z celem tak samo jak na małym tv. Kolejnym minusem są oczywiście ceny gier które są min 2 razy wieksze jak na pieca. A dla fana fps brak możliwości podpięcia myszy i klawy (klawe niby można ale tylko do pisania...).

Jak Ci powyższe minusy nie przeszkadzają kup sobie konsole (gta4, bijatyki - doa,tekken i nadchodzący soul calibur ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Wybierz grafe a to dlaczego:

cena konsoli tylko wydaje sie niższa a tak naprawdę trza doliczyć opłate z xbl (no chyba ze bierzesz ps3 ;]) dobry tv/monitor który kosztuje minimum 2 razy tyle. Imo bez dobrego/dużego tv nie da sie w pełni wykorzystać możliwości konsoli wiec granie na monitorze od kompa mija sie z celem tak samo jak na małym tv. Kolejnym minusem są oczywiście ceny gier które są min 2 razy wieksze jak na pieca. A dla fana fps brak możliwości podpięcia myszy i klawy (klawe niby można ale tylko do pisania...).

Jak Ci powyższe minusy nie przeszkadzają kup sobie konsole (gta4, bijatyki - doa,tekken i nadchodzący soul calibur ;]).

Widok gry skalowanej w 720p na 50' plaźmie to żałosny widok ( na pewno nie wart kasy na niego poświęconej). Jak dla mnie monitor albo TV LCD jest całkiem ok do Xboxa 360 ( o PS3 za 1000zł zapomnijmy), tylko X0 nie miłosiernie hałasuje. Gry owszem droższe, przerobienie konsoli to utrata gwarancji ale taka możliwość istnieje. Live hmm jak ktoś lubi słuchać 13 latków krzyczących "fu** you" i w wyścigach być spychanym to czemu nie. Osobiście za Live nigdy już nie zapłacę. Na X0 jest już dużo fajnych gier PGR4, FM2 no i GTA4. Wii też jest ciekawe, fajna zabawa tym Wiimotem.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy zostałem przekonany do Playstation 3. W takim razie mam pytanie. Jak mi wiadome od użytkowników PSonline PS3 ma być na co najmniej 5-6 lat ale zapytam o TV. Broniłem sie przed tym jak ognia ale tak pomyślałem: LCD 32 calowe z HD ready w zupełności wystarczy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam tak jest że ludzie kupują a następnie przechodzą grę i sprzedają i można to kupić za grosze.Tak więc póki coś takiego nie będzie w Polsce to nie ma szans na legalny rozwinięty rynek.Sam bym chciał by tak i u nas było.

A zagladales ostatnio na Allegro? ;)

 

Mam jedna nowa gra (Lost Odyssey) i to tylko dlatego, ze cena w sklepie byla ok (180zl) i gra jest w wersji japonskiej (tzn. gram po angielsku, ale wersja japonska ma lepsze pudelko) - pozostale to uzywki kupione na allegro, za ok. 100zl kazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaczyna robić się wojna PC vs. Konsola. Tak dla rozluźnienia jak myślicie ile jeszcze wytrzyma Xbox 360?

 

PS: A tak apropo PS3 i telewizor CRT. Widziałem u kumpla PS podłaczony do CRT 29 cali. Motorstorm wyglądał nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale w kontekscie PS3 wytluszczony fragment nie jest do konca prawdziwy ;) Lista gier, wymagajacych instalacji na HDD, coraz bardziej sie wydluza...

Wydłuża się w tempie 1 średni tytuł na miesiąc... Na razie jest tylko DMC4 i jeszcze coś; za chwilę dojdzie tylko GTA4...

Wiesz, ze dzwonia, ale nie wiesz w ktorym kosciele - X360 nie ma problemow z przegrzewaniem sie, a przynajmniej nie bardziej niz inny sprzet. Wrecz przeciwnie, zbyt niska temperatura moze mu zaszkodzic, bo zacznie sie proces rozkladu cyny (przepraszam, wyleciala mi prawidlowa nazwa tego zjawiska z glowy).

Jeszcze do niedawna 30% xboxów padało jak muchy. I bynajmniej ta konsola nie dostaje odmrożeń, bo i tak w najnowszej rewizji mamy GPU@76* i CPU@59* po 15 minutach w FM2.

I trzecie: w czym Xbox360 "niewiele rozni sie od kompa"? Bradzom ciekaw, bo jak dla mnie to ani architektura, ani lineupem gier, ani dashboardem. Juz predzej przelknalbym takie porownanie w przypadku PS3, na ktorej mozna odpalic Linuxa, ale i tak byloby to naciagane.

??? Miałem tą konsolę, miałem nawet pass dla beta-testerów 4-go stopnia (mogłem testować FM2 2 dni przed premierą) na MS Dev Network... Gry korzystają ze zmodyfikowanej wersji DX, która jest nazywana przez dev'ów DX 9.1. Na PS3 da się odpalić linuxa, przez użycie Hypervisora, który tłumaczy komendy CellBE na PPC64 (które i tak nijak ma się do PC)...

Zreszta, przedstawiasz to tak, jakby PS3 bylo bez wad - a o problemach z AA w wielu grach, czy slabszej grafice w niektorych tytulach w porownaniu z wersja PS3 juz nie wspominasz ;)

No wiesz, niestety tutaj to nie kwestia hardware'u konsolki, a developerów, którzy mimo wszystko mieli mniej czasu na zapoznanie się z PS3. Warto popatrzeć na tytuły PS3-only. To prawda że większość gierek multi-platformowych wygląda lepiej na xboxie, ale jak powiedziałem to kwestia czasu oraz opisu z poprzedniego punktu. PS3 ma wady, ale nie są one tak uciążliwe. Cena jest trochę słaba, jak na polskie realia, ale jak za taki sprzęt jest jak najbardziej adekwatna (dość powiedzieć że do niedawna same diody BD kosztowały niemal 100€). Kolejną wadą jest brak wibracji w sixaxisie, ale mimo to można kupić DS3 z wibracjami (nie było oficjalnej premiery w europie więc nie dodają do zestawów). Jak to się mówi - człowiek podąża za potrzebą i właśnie dlatego, kiedy wejdę na dział Mods na forum xbox-scene, 98% modów jest na temat chłodzenia...

BTW. 3 lat dobrych gier - coz to, na X360 jutro przestana gry wychodzic? Nie piszcie ludzie takich tekstow, bo sami sobie przylepiacie etykietke fanboya.

Tego nie napisałem, jednak przyznaj sam - PS3 ma trochę większy zapas z tym że developerzy nie umieją go jeszcze dość efektywnie wykorzystywać (więcej info na ps3info.pl).

 

Żeby nie było off-topa: najlepiej kup kartę graficzną albo konsolę, ale przemyśl dokładnie plusy i minusy obu konsolek.

 

@Radzyn: to pytanie zalatuje mi ps3-fanbojstwem, ale wydaje mi się (tak jak wyżej napisałem), PS3 ma trochę (czyt. dużo) większy zapas mocy, ale jest trudniejsze do opanowania, mimo to gry będą tylko coraz lepsze (tak jak Black albo GT4 pod koniec życia PS2)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radzyn: to pytanie zalatuje mi ps3-fanbojstwem, ale wydaje mi się (tak jak wyżej napisałem), PS3 ma trochę (czyt. dużo) większy zapas mocy, ale jest trudniejsze do opanowania, mimo to gry będą tylko coraz lepsze (tak jak Black albo GT4 pod koniec życia PS2)...

Sorrka za takie pytanie ale jestem ciekaw. Jak mam kupować muszę być pewny, że np. przy zakupie Xboxa 360 MS nagle powie w przyszłym roku wydajemy Xboxa 720 a 360 już nie będzie wspierany jak było w przypadku Xboxa pierwszego.

 

Posiedziałem sobie ostatnio i tak pomyślałem co ekonomicznie wychodzi i chyba jednak jeszcze Blaszak (Pomijając o wiele większe pożeranie prądu) oraz mówimy tu o legalnych grach a nie o przerabianiu konsoli i ściąganiu z neta gier :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie jest tu wybór PS3 vs. PC, (zaraz zostanę zjechany za fanbojstwo pewnie) bo x360, mimo że dość tani, to niewiele różni się od kompa, ma problemy z przegrzewaniem itp. a większość dobrych tytułów i tak wychodzi na PC po jakimś czasie (GoW, Mass Effect, Viva Pinata). PS3 jest bardziej inwestycją na przyszłość, bo przed nią jeszcze przynajmniej 3 lata dobrych gier (...)

I tyle w temacie - to sa konkretne argumenty i zauwaz, ze bojownicy MSa sie do nich nie odnosza:)

 

1. Gry z xboxa360 czesto wychodza kilka miesiecy pozniej na PC - tansze, w poprawionych wersjach (a to podrasowana grafika, a to dodatek za darmo). Nie wszystkie, ale co ciekawe to naprawde popularne.

2. Sony wspieralo psx'a jeszcze dwa lata po premierze ps2. Obecnie sytuacja z ps2 ma sie jeszcze lepiej - ciagle wychodzi masa gier. MS zapomial o xbox'sie w dniu premiery x360. Poza tym Ms wydal nowa konsola calkiem szybko (3,5 roku?), sony czekalo bodajze 5,5 roku (tu sie moge mylic, ale duzo dluzej).

 

Tak czy inaczej 9600gt za 400zl + ps2 za 400zl tochyba najfajniejszy i najbardziej roznorodny zestaw i to bym poradzil autorowi tematu.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powiecie, że za szybko zmieniam zdanie ale jednak głębokie przemyślenie skłoniło mnie na wybór....jednak PC. Karta 8800GT kosztuje nawet 550 złotych procesor intel E8400 znajdziesz za 700 złotych podkręcisz przy Boxie nawet do 3,5Ghz a karta od Nvidii 8800GT jest bardzo dobra, że będziesz hulał dobre 3 lata i jeszcze ekonomia. Kupujesz Playstation 3 koszt 1500 złotych i jeszcze telewizor trzeba z co najmniej HD ready to koszt w granicy 2500 złotych. O ile gry nie stanieją to konsola właściwie jest nie opłacalna bo tytuły na konsolę i na PC są takie same. Ja kupuję dobre Mobo kręcę E6300 do @2,6Ghz kupuję 8800GT lub 9600GT i blaszak full wypasik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja, ja blaszaka a'la Twój "full wypasik" mam od ponad roku i grałem na nim może w 2 tytuły- resztę odpalałem na 360tce, ale może to kwestia wieku, teraz po pracy po prostu wolę rozsiąść się w wielkim fotelu przed hdtv i pograć tą godzinkę w jak najlepszych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja, ja blaszaka a'la Twój "full wypasik" mam od ponad roku i grałem na nim może w 2 tytuły- resztę odpalałem na 360tce, ale może to kwestia wieku, teraz po pracy po prostu wolę rozsiąść się w wielkim fotelu przed hdtv i pograć tą godzinkę w jak najlepszych warunkach.

A w czym jest problem, aby rozłożyć się w miekkim fotelu i pograć na LCD podłączonym do PC ?

Bo ja tak robię 8800gt+LCD 37"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest problem, aby rozłożyć się w miekkim fotelu i pograć na LCD podłączonym do PC ?

Bo ja tak robię 8800gt+LCD 37"

Popieram :) Sam gram na CRT 17", ale jak tylko chcę, to włączam LCD 32", do tego kabel S-VIDEO (przymierzam się do kupna kabla dvi-hdmi) i gram na duuużym ekranie :) Dołóżcie do tego lepszą grafikę (wyraźniejsze i żywsze kolory w przypadku LCD) i jest git :) Zagrać w NFS: ProStreet na 17", a 32"... robi wielką różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu konsola lepiej wygląda przy TV, a komp lepiej wygląda przy biurku.

Z tym uogólnieniem się nie mogę zgodzić, no chyba, że masz na myśli tandetną obudowę midi-tower 'dostawioną' gdzieś do stolika/szafki z telewizorem.

 

U mnie na półce za sprzętem audio i poniżej telewizora stoi sobie obudowa SilverStone, w której mniej obeznani w temacie w ogóle nie rozpoznają komputera biorąc ją za jeszcze jeden 'klocek' w zestawie :-) Sprzęt maksymalnie wyciszony, wszystkie kable pochowane, mysz + klawiatura bezprzewodowe, zamiast monitora 32' LCD Sony. Jako zagorzały estetyczny purysta hehe nie dam się przekonać, że konsola wygląda lepiej <choćby dlatego, że ze względu na swój kształt do niczego wizualnie nie pasuje>. No chyba, że ktoś przedkłada stos gadżetów nad dyskretną elegancję :-)

 

PS A i tak wolę grać na CRT 17' hehe. Nie ma to jak przed biurkiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze dzięki waszym radom postanowiłem wybrać kartę. Ale na rynku jest ich sporo, zawężyłem krąg kandydatów do dwóch kart gf 9600gt 512mb oraz gf 8800gt 512mb, obie kosztują 500-600 PLN, więc zostanie mi trochę gotówki na kilka orginalnych gierek. Jestem zmuszony znów prosić was o pomoc, którą kartę wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...