Jump to content
Feluke

Czas Na Zaminy Konfigu

Recommended Posts

Hejka.

Syn marnotrawny powrocil. ;)

Jakies 2-3 lata temu wypadlem z tematu komputerow na rzecz motoryzacji a ze postep w komputerach nastepuje szybko to ciezko jest wszystkiego sie nauczyc i zapamietac a co bardziej wiecznie miec ten sam konfig :P Jak to powiedzial kumpel przechodze na ciemna strone mocy (Intel + Nvidia). :D

Tak wiec prosze o ocene i ewentualna korekcje zestawu starych wyjadaczy. Ostatnie pare dni spedzilem na czytaniu co bedzie lepsze wiec mam nadzieje ze trafilem z wyborem.

CPU: Intel Core Duo E2220

MOBO: MSI P35 NEO2-FR

RAM: A-Data Extreme Edition 2x1024MB

GRAFIKA: Palit GeForce 8800 GT SUPER SONIC 512MB

ZASILKA: Corsair 520HXEU

BUDA: Big Tower Cheiftec

No wiec pare wyjasnien.

Procek taki jak widac bo chce zeby komputer pobieral jak najmniej pradu przy przegladaniu netu i zeby po OC mial mozliwosc sporej regulacji mnoznikiem. Zasilacz to najtanszy, najcichszy z odlanczanymi kablami jaki udalo mi sie wybrac po zapoznaniu sie z literatura. Buda prawdopodobnie wpadnie jako ostatnia jak dozbieram troche wiecej srodkow a big tower dlatego bo najprawdopodobniej bede zakladac WC. To zalezy od tego jakie beda temperatury na podzespolach i jaki halas. Jaki dokladnie model obudowy, tego nie wiem bo niemoge sie zdecydowac. ;)

CPU: Intel Core Duo E2220

MOBO: MSI P35 NEO2-FR

RAM: A-Data Extreme Edition 2x1024MB

GRAFIKA: Palit GeForce 8800 GT SUPER SONIC 512MB

ZASILKA: Corsair 520HXEU

BUDA: Big Tower Cheiftec

No wiec pare wyjasnien.

Procek taki jak widac bo chce zeby komputer pobieral jak najmniej pradu przy przegladaniu netu i zeby po OC mial mozliwosc sporej regulacji mnoznikiem. Zasilacz to najtanszy, najcichszy z odlanczanymi kablami jaki udalo mi sie wybrac po zapoznaniu sie z literatura. Buda prawdopodobnie wpadnie jako ostatnia jak dozbieram troche wiecej srodkow a big tower dlatego bo najprawdopodobniej bede zakladac WC. To zalezy od tego jakie beda temperatury na podzespolach i jaki halas. Jaki dokladnie model obudowy, tego nie wiem bo niemoge sie zdecydowac. ;)

Zestaw wygląda bardzo dobrze jednak zakładając że opłaca się dopłacić 20 zł do E2200 dla obniżenia FSB przy OC to tak samo opłaca się

dopłacić kolejne 20 do E2220.

Co do minimalizacji poboru prądu to najlepszy rezultat można uzyskać przy X2 4x50E i płycie opartej o GF8200.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3288&p=3

Edited by dwaIP

Zastanawialem sie nad taka mozliwoscia ale dla E8xxx. Jednak poki co wole zainwestowac w np. wiekszy dysk a dopiero jak nie bedzie wyrabiac procek nawet po OC to zastanowic sie nad zmiana na cos szybszego.

Jak widze to konfig calkiem niezle zrobiony bo jedyne opinie dotycza procka. ;)