Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam jedną prośbe do posiadaczy tego monitorka...jeśli ktoś gra w CS:Source prosiłbym o jakies opinie odnosnie smużenia i input laga czy jest to dość odczuwalne... dzięki pozdrawiam... dodam jeszce spoko stronke z porownaniami kilku lcd :P

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=3450&ph=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle :P

Musisz użyć mocy/siły Luke!

 

Na szczęście da się wyłączyć :D

Bardziej chodziło mi o sposób na to, ale sam jakoś sobie poradziłem ;]

 

Ale i tak przyda mi się pomocna dusza, która powie jak zmienić ustawienia parametrów clock/phase Bo cały czas w menu jest niedostępne.

Od wczoraj walczę z ustawieniami kolorów i po prostu nie mogę dostosować wszystkiego. Na poprzednim monitorze (lg l1919s - wiem że to syf :P ) nie miałem takich problemów - pewnie kwestia przyzwyczajenia ;>

 

 

up.

Już wiem, że te opcje są dostępne tylko przez vga -_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz sterowniki zainstalowane, czy standardowe plug&pray?

Heh, też zainstalowałem i nie działa - a po necie pełno tematów się wala..."forte menager not working" :lol:

 

update.

Spróbuj zainstalować starszą wersję. Mi działa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie pamietam a nie mam go pod reka ale wydaje mi sie ze widzialem cos takiego, chyba ze to w innym monitorze ;)

 

a to znalazlem na stronie LG w FAQ

 

Why are some options within forteManager grayed out?

Some of the options displayed by the forteManager are dependent on your Monitor features. For example:

 

• 'Auto Content' option will be available only with Monitors that support 'Fine Window'.

 

• 'Sharpness' option will be available only where the monitor supports Sharpness control.

 

Also, there are other options that are dependent on how you have connected the Monitor to your PC. For example,

 

• Position / Tracking are available only if you have connected the Monitor to the PC over an Analog VGA cable. These options will be grayed out if you have connected the Monitor to the PC over the Digital DVI cable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej był inny monitor ;]

A co do tego FAQ, to również je widziałem...tylko czemu wersja 2.8 działa, a nowa nei? ;]

Dokładnie, u mnie tak samo :blink:

 

 

A mam pytanie do wszystkich, po jakim czasie wyskoczyły wam na tym monitorze bad/hot/sub pixele ? Czy może tak być, że nie wyskoczą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka godzin po kupnie, wyskoczyły dwa stuck pixele. Ale szybko się ich pozbyłem i na nic się nie dzieje.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż mogę się przyczepić do nieprzejrzystego menu.

A ustawianie kolorów to już w ogóle dla mnie katorga :>

No i jak łatwo ten monitorek się brudzi...-_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka godzin po kupnie, wyskoczyły dwa stuck pixele. Ale szybko się ich pozbyłem i na nic się nie dzieje.

Jakim sposobem je naprawiłeś ?

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż mogę się przyczepić do nieprzejrzystego menu.

A ustawianie kolorów to już w ogóle dla mnie katorga :>

No i jak łatwo ten monitorek się brudzi...-_-

Ja również jestem bardzo zadowolony z zakupu, chodź miałem mieszane uczucia co do kupowania przez internet :P. I jak na razie 3 dzień = brak badów < i oby nie było, odpukać w niemalowane ;) > A co do brudu,kurzu to niestety urok błyszczącej obudowy ;)

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dzis kupilem ten monitor ale nie wiem co sie dzieje :/ Pulpit, programy i gry sa w miare dobre (bylo troche jasno ale zminilem gamme i jest nawet ok) ale jak wlacze jakis film to poprostu rece opadaja :/ Nic nie widac jest ciemno i wszedzie widac pixele ;( Kto mi pomoze Prosze! Moze cos zle podpiolem? Czegos nie wgralem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dzis kupilem ten monitor ale nie wiem co sie dzieje :/ Pulpit, programy i gry sa w miare dobre (bylo troche jasno ale zminilem gamme i jest nawet ok) ale jak wlacze jakis film to poprostu rece opadaja :/ Nic nie widac jest ciemno i wszedzie widac pixele ;( Kto mi pomoze Prosze! Moze cos zle podpiolem? Czegos nie wgralem?

Masz podpięty monitor przez DVI ?, Masz możliwość zrobienia zdjęcia jak to wygląda ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podpięty monitor przez DVI ?, Masz możliwość zrobienia zdjęcia jak to wygląda ?.

Mam podpiete przez trzy kable: jeden od pradu i dwa ida do komputera. Mam ktorys odpiac? Bialy czy niebieski? Zdjecia w filmach wygladaja np. tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

napewno nie jest to wina filmu bo na 17' wszystko jest ladne i wyrazne a tu to az szkoda gadac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz niebieski, zostaw biały.

Wciśnij klawisz f-engine i wybierz z menu ustawienia do filmu - i napisz czy będzie lepiej.

Jest odrobine lepiej, te kolorowe filmy sa juz takie bardziej nasycone ale wciaz czuc jakby lekka mgielke, zas ten czarno-bialy film jest bez zmian. Mam jeszcze plytke z sony full hd (jakas probka mozliwosci) i obraz jest nawet ladny ale kolory nie sa zywe - tak jakby byla jakas mgielka szara :/ Edytowane przez krzysieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w menu monitora si wyłacza kontrast dynamiczny?

 

 

A tak po za tym mam taki lekki niedosyt, wszystko ładnie pięknie ale się tak zastanawiam, bo kumpel ma samsunga za 500zł 19 cali panorame z mm i ja praktycznie nie widze między kumpla monitorem a moim różnicy w obrazie, jedynie mam lepsze podświetlenie matrycy i na czarnym tle nie mam tyle przebarwień i za to wszystko zapłaciłem 400zł więcej? Czy czymś jeszcze się różnią te moniotry, może mi to ktoś jakoś objaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w menu monitora si wyłacza kontrast dynamiczny?

 

 

A tak po za tym mam taki lekki niedosyt, wszystko ładnie pięknie ale się tak zastanawiam, bo kumpel ma samsunga za 500zł 19 cali panorame z mm i ja praktycznie nie widze między kumpla monitorem a moim różnicy w obrazie, jedynie mam lepsze podświetlenie matrycy i na czarnym tle nie mam tyle przebarwień i za to wszystko zapłaciłem 400zł więcej? Czy czymś jeszcze się różnią te moniotry, może mi to ktoś jakoś objaśnić?

 

hehe tekst miesiąca... a czego sie spodziewales? ze monitor zrobi ci laske?

 

Masz za niewielkie pieniadze duży monitor, z dobrym podswietleniem, z niezlym odwzorowaniem kolorow, z szybka niesmużaca matrycą, z bardzo dobra gwarancja. Jesli tak Ci szkoda 900zl na monitor na lata to oddaj i wez w zamian cos za 400-500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post miesiąca już zaliczyłem nie dawno :damage_wall:

 

 

Nie po prostu mi o to chodzi jakie są różnice o nic więcej to że niby lepsze odwzorowanie kolorów jest to niby wiem ale różnicy nie widać może by było widać jak by się obok postawiło dwa monitory ale tak to ja przynajmniej nie widze, ale z twojej wypowiedzi wnioskuje że mój monitor trwalszy najprawdopodobniej będzie.

 

A tak po za tym to wracam do mojego pierwszego pytania:

Gdzie w menu monitora się wyłącza kontrast dynamiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem rozpracować to kontrast dynamiczny działa, jeżeli w menu f-engine wybierzesz opcję internet/film.

Przy wyborze opcji użytkownika, po przestawieniu ACE/RCT - ale mogę wprowadzać w błąd, więc niech ktoś potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do osób ktora ma ten monitor i gra w cs 1.6 . Moze ktos ustawic rozdzielczosc 640x480 i 32bity ? i zrobic pare fotek jak to wygląda? Bo kupuje monitor nowy, i wszyscy chwala tego LG i zebym nie bral 19" tylko 22" i ten model : ) Bardzo prosze o jakies fotki z CS 1.6 na 640x480 bo na takiej rozdzialce gram od 6 lat : ) i przyzwyczailem sie do hitboxow i odrzutu broni : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jes i juz bylo ,

czy ktos ma jakies konkretne sprawdzone info na temat

InputLaga tego LG W2252tq-pf ???

 

Jestem juz prawie zdecydowany na tego LG ,ale gdzies czytalem ze inputlag'a ma na poziomie 18-20 ms

a to go dyskfalifikuje do szybkich gier jak CS czy BF2

update : info o input lag

hxxp://www.hardware.info/en-US/productdb/bGRkZpiVmJbKZcg/viewproduct/LG_W2252TQPF/

 

 

nst

 

Toz zesmnie rozbawil , rozumiem ze duzo sie robi zeby miec max frag w CS

ale zeby w 2008 roku dalej napierd.....c w rozdzialce 640x480 to zakrawa na zboczenie optyczne ;)

przeciez byle jaka grafa mid range pociagnie CS'a w 1024x768 przy 150-250 fps

a to wystarczy do maxymalnej plynnosci .

No chyba ze jedziesz na jakichs "Uszlachetniaczach" "pluginach" dla CS ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jes i juz bylo ,

czy ktos ma jakies konkretne sprawdzone info na temat

InputLaga tego LG W2252tq-pf ???

 

Jestem juz prawie zdecydowany na tego LG ,ale gdzies czytalem ze inputlag'a ma na poziomie 18-20 ms

a to go dyskfalifikuje do szybkich gier jak CS czy BF2

update : info o input lag

hxxp://www.hardware.info/en-US/productdb/bGRkZpiVmJbKZcg/viewproduct/LG_W2252TQPF/

Nie jestem jakimś uber pr0 jak kolega wyżej (no offence), ale nie odczuwam tego laga podczas gry w np. Counter-strike'a - a trochę jednak latek spędziłem przy tym pożeraczu czasu.

Jeżeli to występuje, to przynajmniej dla mnie jest nieodczuwalne na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się lęborg , no ale nie o to nam tutaj chodzi , zwracam się do Ciebie z prośbą czy możesz zrobić z 2-3 fotki na rozdzialce 640x480 ? Jak zobacze ze za duze jest wszystko to wtedy pomysle jeszcze : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...