Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Moj LG W2252TQ daje sie pochylac z lekkim oporem

bez ingerencji srubokreta

 

 

updejcik

 

Male podsumowanie po 12 godzinach ciaglego uzytkowania

 

Nie jest to czego bym chcial ,niestety w tej cenie to cudow nie ma , no chyba ze w Erze

 

Minusy-

Nierownomierne podswietlenie matrycy , czasami na ciemnych texturach ( w zabudowaniach ) podczas grania w BF2 strasznie sie rzuca w oczy

 

Wystarczy przesunac glowe o parenascie centymetrow lewo/prawo zeby widziec niedoskonalosc matrycy TN ( inne natezenie kolorow ) :/

 

Trudno przywyknac do malych czcionek ( zwiekszenie rozdzielczosci DPI czcionki windowsowej niesie za soba bledy w wyswietlaniu wielu stron ) :/

3/4 albo i wiecej stron nie potrafi wykozystac monitora LCD Widescreen :(

 

 

Napiszcie moze czy te problemy z nierownym podswietlaniem to standard w tego typu monitorach , czy mozna takie cos reklamowac ??

Nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka ale jak sie przyjrzec to widac :/

Moj ponad roczny LCD TV Sharp LC32RD2 ma idelanie rowne podswietlenie ,znacznie lepsze katy i ogolnie poza mniejsza ostroscia

daje obraz zyleta , tyle ze Sharp jest na matrycy Sips chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty porównujesz TV za 3000zł <aktualnie najtaniej> do monitorka za 800-900zł :D. Dla mnie monitor jest idealny po przejściu z CRT, wiadomo to nie MVA czy inne. nie ma równomiernego podświetlenia, ale tylko na dole, u góry tak tego nie widać. To jest standard w monitorach na TN, nie uznają Ci reklamacji na nierównomierne podświetlenie matrycy.

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty porównujesz TV za 3000zł <aktualnie najtaniej> do monitorka za 800-900zł :D. Dla mnie monitor jest idealny po przejściu z CRT, wiadomo to nie MVA czy inne. nie ma równomiernego podświetlenia, ale tylko na dole, u góry tak tego nie widać. To jest standard w monitorach na TN, nie uznają Ci reklamacji na nierównomierne podświetlenie matrycy.

 

Spoko , juz wyczailem ze monitor musi stac nizej niz stal przez pierwszy dzien , w moim wypadku patrzac lekko z gory

nierownomierne podswietlenie jest mniej zauwazalne , poprzednio stal jakies 10cm wyzej , za podkladke robila encyklopedia i slownik ;)

Co do owych brakow w podswietleniu to oprocz dolu i gory ktora mnie mniej przeszkadza ,mam ciemna plame po srodku ekranu

otoczona lekko jasniejsza , taki ciemny owal a po bokoach lekkie podswietlenie , widoczne szczegolonie na odcieniach szarosci

 

b.t.w

Pytanie czysto z ciekawosci

ile swietlowek podswietla taka matryce TN , tak patrzac na wady w podswietleniu to chyab dwie lapmy osadzone po obydwu bokach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj otrzymalem w/w model, niestety ma niebieska pionowa linie na matrycy, ktorej nie mozna usunac :(

co ciekawe nie widac jej na osmiu planszach testowych "Dead Pixel Locator", ale jest dobrze widoczna na pulpicie, grach, w przegladarce...

im dluzej jest monitor wlaczony tym slabiej ja widac, co za zonk, chyba bede musial odeslac go na gwarancje do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc znakomita :) to jest na monitorach 22" za ponad 1300zl

Ten LG jak dla mnie jest sredniawka , najwieksza wada ( ponoc dotyczy wszystkich matryc TN )

nierownomierne podswietlanie

 

 

 

 

b.t.w

 

pracownikom LG Polska serdecznie dziekujemy za scieme i same superlatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracownikom LG Polska serdecznie dziekujemy za scieme i same superlatywy

april i wojtek666 to jedna i ta sama osoba.

 

Jestem zdania Mario2K - Panu pod nickami april i wojtek666 (pracownik LG) dziękujemy za kit którym Nas raczy.

 

Swoją drogą ten LG to po prostu przeciętny monitor taki sam jak Samsungi itp. oparte na TN ... tania matryca TN = kiepskie kąty , 262 tys kolorów [matryca 6 bit/kanał] , lut 8 bit/kanał

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wyłączamy LCD przyciskiem POWER później trzymamy przycisk MENU przez kilka sekund i jednocześnie włączamy monitor następnie puszczamy przycisk MENU i naciskamy go jeszcze raz i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy-

Nierownomierne podswietlenie matrycy

podswietlenie matrycy w tym modelu jest fatalne (na oko to chyba w niektorych miejscach jest nawet z 20%), nie wiem jak jest w innych 22" w tym przedziale cenowym, ale chyba rewelacji nie ma? Edytowane przez piórko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podswietlenie matrycy w tym modelu jest fatalne (na oko to chyba w niektorych miejscach jest nawet z 20%), nie wiem jak jest w innych 22" w tym przedziale cenowym, ale chyba rewelacji nie ma?

Jeśli różnica wynosi 10% to model jest na prawdę rewelacyjny i tego nawet nie da się dostrzec (mierzyłem) ... jeśli widzicie spore nierównomierności to faktycznie będzie to 20% a nawet ponad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wy możecie pracować przy jasności na 100 przecież to katorga dla oczu :blink: fakt ze mój przy takiej jasnosci nie buczy... ale z tym sobie jakoś poradziłem tzn. przy ok 50 buczy tylko bardzo cicho co już mi nie przeszkadza :wink: a na gwarę wolę nie oddawać bo błedów z podświetleniem i bad pixeli niemam a widomo czy by mi oddali ten?

jak za tę cenę to jestem zadowolony zresztą cieżko nie być po przesiadce z 15 crt któram miała z 10 lat... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wy możecie pracować przy jasności na 100 przecież to katorga dla oczu :blink: fakt ze mój przy takiej jasnosci nie buczy... ale z tym sobie jakoś poradziłem tzn. przy ok 50 buczy tylko bardzo cicho co już mi nie przeszkadza :wink: a na gwarę wolę nie oddawać bo błedów z podświetleniem i bad pixeli niemam a widomo czy by mi oddali ten?

jak za tę cenę to jestem zadowolony zresztą cieżko nie być po przesiadce z 15 crt któram miała z 10 lat... :D

Rowniez zakupilem i rowniez jestem zadowolony bo tak jak kolega wyzej, po wielu latach spedzonych na 11 letnim Sony 15" inaczej byc nie moze. :)

 

Strasznie mnie wkurza kontrast dynamiczny. Wszyscy pytali sie jak go wylaczyc, ale w koncu nikt nie powiedzial jak. A wiec ja sie pytam:

Jak wylaczyc kontrast dynamiczny? Czy za to odpowiada funkcja f-Engine? Jesli tak to w jaki tryb ma byc ustawiona?

 

Po za tym wielkosc monitora zrobila na mnie wielkie wrazenie. Komfort pracy jest nie porownywalny - kolory super ostre, widac kazdy szczegol - w zasadzie to czego chcialem.

 

Czy bral ktos z was udzial w tej promocji co rozdaja myszke i klawiature? Ja wydrukowalem juz sobie kupon, mam podbity, wypelniony tylko brak nr. seryjnego. Gdzie go odczytac?

Dodatkowo moglby ktos napisac po jakim czasie odsylaja w/w sprzet i jakim listem wyslac do nich ten kupon? Ma byc to polecony czy zwykly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do numeru to powinien być z tyłu monitora gdzieś na jakiejś naklejce, może być opisany jako S/N.

 

I o co chodzi z tym kontrastem dynamicznym? Czemu wyłączać? Bo będę kupował monitor jakiś (jeszcze nie zdecydowałem) i chce się najwięcej dowiedzieć o możliwych wyborach.

 

BTW, też mam Sonego 15" Trinitrona na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kontrast dynamiczny dziala w ten sposob, ze w ciemnych "miejscach" rozswietla lampy zeby kolory byly zywsze, ale jak zaczyna mi rozswietlac i przyciemniac podczas zmian stron internetowych gdzie jedna jest ciemna, a druga jasna to to zaczyna bardzo wkurzac. Co nie zmienia faktu, ze z f-Engine (o ile to kontrast dynamiczny) wszystko wyglada fajniej.

 

Numer seryjny juz znalazlem. Jest na pudelku i z tylu na naklejce.

 

Tak w ogole to monitor robi wrazenie dopiero na zywo. Na zdjeciu wydaje sie sporo mniejszy i brzydzszy. Design tego monitora nie wiem czemu, ale kojarzy mi sie z Samsungiem 2232BW (moze przez to ze maja bardzo podobne ksztalty).

 

Co do Sony, co by nie mowic wspanialy sprzet. Ma tyle lat i oprocz przyciskow do regulacji wszystko w nim chodzilo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten dynamiczny kontrast zmienia moć podświetlenia w locie, w zależności od rodzaju wyświetlonej sceny i podczas zmiany widać to tak?

Jestem już prawie zdecydowany na jakiegoś 24" i zastanawiam się nad większym bratem tu omawianego czyli LG W2452T oraz nad LG L246WH-BN. Ostatnio jeszcze spodobał mi się BenQ V2400W...

 

Mój Soniacz przyciski ma w porządku, ale od 2-3 miesięcy coraz częściej nie wyświetla czerwonego koloru, niekiedy pomaga rypnięcie go jak sterego TV, a niekiedy nic się nie da z tym zrobić... A najdziwniejsze jest to, że odkąd na poważnie zacząłem rozglądać się za nowym monitorem (czyli od jakiegoś tygodnia) problem zniknął, tak jakby CRT przeczuł, że będzie musiał iść do szafy i nie może się z tym pogodzić i próbuje się poprawić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem LCD na przecietnej matrycy TN to max 22"

Przy 24" trzeba albo oddalic wzrok od monitora albo ogladac nieciekawe efekty uboczne matryc TN

Osobiscie marzy mnie sie dobra 24" ale ceny powyzej 2tys zl studza moje marzenia .

 

Napiszcie czy tez macie widoczne po srodku ekranu tak na oko w ksztalcie podkowy

niedoswietlone miejsce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem co sie stalo, ale musze chyba oddac monitor na gwarancje. Mianowicie dzisiaj, gdy nastapila potrzeba przeniesienia monitora zauwazylem niepokojaca sprawe. Gdy nim ruszylem tak jakby cos metalowego sie w srodku obijalo. Leciutko potrzasnalem i dalej sie obija. Postawilem na biurko - monitor chodzi jak chodzil, ale jak sie potrzasnie to stuka. Dla ulatwienia sprawy dam film (mimo, ze na nim wyglada to tak, ze bardzo brutalnie traktuje monitor, "pukanie" w monitor robilem z najwiekszym wyczuciem). Oczywiscie nie ma mowy o zadnym upadku czy cos z tych rzeczy. Jak byl wyciagniety tak stal, nawet przed chwila jeszcze mial tylna czesc w folii.

 

Domyslam sie, ze to nie jest normalne, tym bardziej, ze jak go rozpakowywalem na 100% nic nie stukalo. Nawet jak go przedwczoraj wycieralem to rowniez nic nie stukalo, a teraz stuka przy kazdym poruszeniu. Co to moze byc? Moglo tam cos samo z siebie odpasc?

 

Wyczailem tez, ze ten element obija po prawej stronie jak sie patrzy od frontu (czyli po lewej od tylu) i jest to mniej wiecej po srodku wysokosci i niedaleko krawedzi monitora.

 

Dodatkowo cicho bzyczy przy zmianie jasnoci i wtedy kiedy jasnosc nie jest ustawiona od 90 do 100 (ponizej bzyczy).

 

Film pogladowy: http://pl.youtube.com/watch?v=9h1JGtDck20 (nie slychac tak bardzo dokladnie tego metalicznego dzwieku, ale pokazuje o co chodzi).

 

Jezeli mozecie to potrzasnijcie swoim monitorem i powiedzcie czy cos metalicznego wam stuka.

 

EDIT:

 

Znalazlem dokladnie miejsce i element ktory stuka. Nie wiem co to jest, ale ma serokosc ok. 1,5cm i jest tylko po lewej stronie (patrzac od tylu) chyba, ze po prawej jest przymocowany i go nie widac. W kazdym razie ja nie zauwazylem. Dołączona grafika

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie moze "postukac' w swoj monitor? Nie wiem czy isc to reklamowac, bo nie po to wydawalem 900zl na monitor zeby mi cos teraz "stukalo".

 

Jezeli by ktos mogl sprawdzic bylbym bardzo wdzieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to poprawi Twoje samopoczucie....to u mnie nic nie stuka.

 

Co do niedoświetlenia, to nie mam żadnej podkowy na środku monitora :lol2:

Jedynie plamkę o średnicy ~1cm w lewym dolnym rogu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak macie ustawiony monitor bo ja ciągle ustawiam i ciągle mi nie pasuje :damage_wall: :rolleyes:

 

U mnie w zadnej pozycji nie jest idealnie bo poprostu idealnie byc nie moze :/

Po paru dniach testow wybralem ustawienie :

-srodek monitora 5-6cma ponizej lini wzroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Planuję taki monitorek zakupić jakoś we wrześniu. Mam pytanie odnośnie tej promocji od LG (mysz i klawiatura bezprzewodowa). Zakup planuję w sklepie internetowym AGITO.pl . Dowód zakupu zapewne będę miał, natomiast na kuponie promocyjnym oprócz moich danych i nr seryjnego monitora potrzebna jest " Pieczątka autoryzowanego punktu sprzedaży " . I teraz pytanie co oznacza dokładnie to "autoryzowany", jest nim sklep AGITO.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natywna rozdzielczość tego monitora to 1680x1050, ale możesz ustawić rozdzielczość niższą - np. 1280x1024 ale obraz straci na jakości. Najbardziej tę stratę jakości poczułbyć w Windowsie, ale przzcież prawie każda zewnętrzna karta graficzna poradzi sobie z taką rozdzielczością w środowisku 2D. Jeśli chodzi o gry to ta strata jakośi będzie dużo mniej odczuwalna, mi przynajmniej to kompletnie nie przeszkadzałojak grałem u kolegi na rozdzielczości nienatywnej. Pozatym, jak ustawisz rozdzielczość niepanoramiczną to będziesz miał wybór czy grać z obrazem rozciągniętym, czy normalnym z czrnymi pasami po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...