Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem zamiar kupić ten monitor dopuki nie przeczytałem tego forum. Zauważyłem że głównym problemem (chyba) jedynym jest nierównomierne podświetlenie matrycy. http://www.hardware.info/en-US/productdb/Z...bGRkZpiVmJbKZcg Chyba na tej stronie jest porównanie. Chciałbym żebyście napisali czy naprawde jest to zauważalne, czy bardzo przeszkadza i występuje w każdym monitorze. Zastanawiałem się także nad L227WT. Ciekaw jestem czy w tym modelu są podobne problemy???????

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie monitorek LG W2252V, ten sam co TQ tylko że posiada jeszcze złącze HDMI.

Polecam w ciemno. Pierwszy raz widzę żeby matryca TN była tak równomiernie podświetlona.

Bez wątpienia najlepszy monitor w tej klasie cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem tego właśnie monitora i chciałbym się zapytać użytkowników o parę rzeczy, mianowicie:

 

Jak prezentuje się podświetlenie matrycy w tym monitorze jak na TN? Czy jest w miarę równomierne, a może jednak widać różnice?

 

jak jest z kolorami w tym monitorze? wiem, że nie są rewelacyjne ze względu na matryce TN, ale pytam ogólnie, w porównaniu do innych na tej matrycy, np. Samsunga T220.

 

No i takie ogólne pytanie, czy nie ma z nim większych problemów?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

ponieważ zastanawiam się ostatnio nad wymianą LCD 19" (4:3) na 22"WIDE więc bardzo zainteresował mnie Wasz wątek o 2252. Komputera w domu głównie używam do grania, więc potrzebuję czegoś "szybkiego", a ponieważ coraz więcej gier działa w 16:9 więc ma to być LCD WIDE. No i oczywiście chciałbym, żeby to było coś w miarę taniego, ale na minimalnym "przyzwoitym" poziomie. Po przeanalizowaniu całości wątku mam do Was zasadnicze pytanie, za zadanie którego, mam nadzieję nikt się na mnie nie obrazi:

Czy W2252TQ-PF ma w ogóle poza niską ceną jakieś zalety ?

Z tego co czytam to albo piszczy przy regulacji jasności, albo skrzypi obudowa, albo coś się odłamuje, albo nierównomierność podświetlenia odbiera całą przyjemność z użytkowania, albo wyskakują uszkodzone (sub)pixele i trzeba czekać w nieskończoność na wymianę LCD, który może się okazać jeszcze gorszy...

Czy jest choćby jedna osoba, która używa tego monitora powiedzmy kilka tygodni i może uczciwie napisać, że poza nierównomiernym podświetleniem wszystko jest OK ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy W2252TQ-PF ma w ogóle poza niską ceną jakieś zalety ?

Z tego co czytam to albo piszczy przy regulacji jasności, albo skrzypi obudowa, albo coś się odłamuje, albo nierównomierność podświetlenia odbiera całą przyjemność z użytkowania, albo wyskakują uszkodzone (sub)pixele i trzeba czekać w nieskończoność na wymianę LCD, który może się okazać jeszcze gorszy...

Czy jest choćby jedna osoba, która używa tego monitora powiedzmy kilka tygodni i może uczciwie napisać, że poza nierównomiernym podświetleniem wszystko jest OK ?

wady:

- cicho piszczy

- czasami pyknie

- w srodku znajduje sie nieprzykrecona blaszka ochronna

- lekko zle spasowana obudowa

- amatorski serwis

 

zalety:

- 0 bad pixeli

- po wymianie matrycy w serwisie - rewelacyjne podswietlenie

- 3 lata gwarancji door to door :) oraz 30dni gwarancji na bad pixele

- same plusy :) plynace z uzytkowania

- w obecnej chwili cena -700zl, kupowalem za -850zl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem w pobliskim sklepie za 690zł - myślę że to dobra cena.

Dzisiaj około 17 powinien być już u mnie.

 

Mam nadzieję że będę zadowolony. Napiszę jak się sprawuje.

 

A jak jest z ta promocją na klawiaturę i mysz, trzeba mieć pieczatkę autoryzowanego sklepu czy z małego, komputerowego wystarczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piórko za podsumowanie :)

Rozumiem, że po pierwszej (?) wymianie zarówno wygląd jak i trwałość się poprawiły ? Pewnie wstawili porządną matrycę i poprawili wszystkie niedoróbki powstałe przy niedbałym składaniu monitora.

Czy gwarancja door-to-door obejmuje tylko 30dni związane z wymianą uszkodzonych pixeli czy całe 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wady:

- cicho piszczy

- czasami pyknie

- w srodku znajduje sie nieprzykrecona blaszka ochronna

- lekko zle spasowana obudowa

- amatorski serwis

Piszczy tylko przy niskich ustawieniach podświetlenia, przy wyższych już to nie występuje.

Z pykaniem się zgadzam, chociaż już przywykłem - to mi xbox pyknie, zaraz potem wieża albo monitor :lol:

Z tą blaszką to chyba tylko jedna osoba miała problem? :>

Ta, obudowy to Chinole chyba składają w jakiejś stodole;]

Z serwisu nie mam zamiaru korzystać :razz:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy tylko przy niskich ustawieniach podświetlenia, przy wyższych już to nie występuje.

Przy ustawieniu jasności 95/100 już piszczy. Jest to prawie maksymalne ustawienie podświetlania i pracować na co dzień przy nim się nie da. Można więc powiedzieć, że piszczy cały czas. Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy tylko przy niskich ustawieniach podświetlenia, przy wyższych już to nie występuje.

u mnie nie piszczy jak jasnosc jest ustawiona na 100%

 

 

Mam pytanie jak zrobic zeby monitor wychylic do przodu lub tylu bo na standardowym ustawieniu jakos sie nie da?

Trzeba uzyc sily - raz z polobrotu, potem z dynki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu jasności 95/100 już piszczy. Jest to prawie maksymalne ustawienie podświetlania i pracować na co dzień przy nim się nie da. Można więc powiedzieć, że piszczy cały czas.

Chyba masz walniętą sztukę, bo przy takich ustawieniach powinno być cicho. Ludzie narzekają na piski, ale przy jasności ustawionej na połowę itd. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz walniętą sztukę, bo przy takich ustawieniach powinno być cicho. Ludzie narzekają na piski, ale przy jasności ustawionej na połowę itd.

Również mam to samo, nie piszczy przy 96/100 i wyżej.

Po prostu te monitorki niestety tak mają, dobrze chociaż że mają swietny obraz jak na TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zrobic zeby monitor wychylic do przodu lub tylu bo na standardowym ustawieniu jakos sie nie da?

Najlepiej zlap sobie podluzna czesc stopki i odchlaj. Uzyj sily, ale z wyczuciem, bo mocno siedzi i jak nie zlapiesz to mozesz wylamac.

 

Przy ustawieniu jasności 95/100 już piszczy.

Monitor nie piszczy tylko jak jest ustawiony na 90-100. Ponizej cicho piszczy, ale ludzie, to jest cecha TNek i kazda prawie tak ma. Za ta kase nie oczekujcie niewiadomo czego. Jak nie chcecie piszczenia to xMVA/xPVA.

 

Z reszta za te pieniadze i tak jest swietnie. Nic tylko brac.

 

U mnie monitor sprawuje sie swietnie. Wspaniale sie na nim gra. Gdyby nie ta blaszka i dziadowy serwis powiedzialbym, ze jest wspaniale. Po za tym to nie ma zupelnie czego zarzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się kolego JaQs lekko rozpędziłeś. Używałem wielu tanich i "nietanich" TNek i nigdy jeszcze mi żadna nie piszczała. Ja nie oczekuję niewiadomo czego tylko sensownego rozsądnego minimum. Jeżeli monitor (który wcale nie jest tani) piszczy to dla mnie nawet jak by kosztował 100PLN nie spełnia swoich podstawowych funkcji i go nie kupię. Gdybyś i Ty tak podchodził do tematu i nie dał sobie wmówić, że TNki tak mają to producenci przestali by robić z nas wała, bo nikt by takiej tandety nie kupował.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gizmolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uwielbiam ten monitor matryca dobrze podświetlona, 0 badpxieli (odpukać w niemalowane :P) I kolory wystarczające. Do gier, filmów, netu, itp. jak dla mnie super. A posiadam go już od ponad miesiąca.

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się kolego JaQs lekko rozpędziłeś. Używałem wielu tanich i "nietanich" TNek i nigdy jeszcze mi żadna nie piszczała. Ja nie oczekuję niewiadomo czego tylko sensownego rozsądnego minimum. Jeżeli monitor (który wcale nie jest tani) piszczy to dla mnie nawet jak by kosztował 100PLN nie spełnia swoich podstawowych funkcji i go nie kupię. Gdybyś i Ty tak podchodził do tematu i nie dał sobie wmówić, że TNki tak mają to producenci przestali by robić z nas wała, bo nikt by takiej tandety nie kupował.

Gizmolek te piszczenie będzie Ci przeszkadzać tylko jeśli jesteś miłośnikiem ciszy i masz bezgłośnego, lub bardzo wyciszonego kompa. Bo jak nie to komp to zagłuszy z pewnością. Myślę, że nie jest to powód, żeby skreślać ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się kolego JaQs lekko rozpędziłeś. Używałem wielu tanich i "nietanich" TNek i nigdy jeszcze mi żadna nie piszczała. Ja nie oczekuję niewiadomo czego tylko sensownego rozsądnego minimum. Jeżeli monitor (który wcale nie jest tani) piszczy to dla mnie nawet jak by kosztował 100PLN nie spełnia swoich podstawowych funkcji i go nie kupię. Gdybyś i Ty tak podchodził do tematu i nie dał sobie wmówić, że TNki tak mają to producenci przestali by robić z nas wała, bo nikt by takiej tandety nie kupował.

 

Pozdrawiam

Po pierwsze monitor jest bardzo tani a po drugie kazda elektronika piszczy w jakims stopniu, mi piszczy monitor innej firmy, wieża philipsa, drukarka mi piszczy i plyta głowna wiec przypisywanie jakiemus modelowi piszczenia jest nieporozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się kolego JaQs lekko rozpędziłeś. Używałem wielu tanich i "nietanich" TNek i nigdy jeszcze mi żadna nie piszczała. Ja nie oczekuję niewiadomo czego tylko sensownego rozsądnego minimum. Jeżeli monitor (który wcale nie jest tani) piszczy to dla mnie nawet jak by kosztował 100PLN nie spełnia swoich podstawowych funkcji i go nie kupię. Gdybyś i Ty tak podchodził do tematu i nie dał sobie wmówić, że TNki tak mają to producenci przestali by robić z nas wała, bo nikt by takiej tandety nie kupował.

 

Pozdrawiam

niestety mylisz sie,monitory z górnej półki lubią piszczec,podobnie płyty główne ,zasilacze i karty graficzne,mozna to uslyszec przy bardzo mocno wyciszonym komputerze. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać czy już ktoś ma jakieś dane na temat Letniej Promocji LG. Kupiłem kilka dni temu ten monitor (jestem b. zadowolony) w Agito i nie wiem czy jest sens wysyłać do nich do podbicią kupon konkuroswy (bo niby punkt sprzedaży ma być autoryzowany). Dostał już ktoś swoją myszkę i klawiaturę lub jakąś odpowiedź od LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...