Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam prośbę do użytkowników tytułowego monitora podłączonego przez DVI. Mianowiecie ustawić rozdzielczość na 800x600 albo 1024x768 i sprawdzić jak monitor się zachowa w trybach Full(Pełny), Aspect(Oryginalny) i 1:1. I ogólnie czy macie dostępny tryb 1:1.

 

Nieważne, dowiedziałem się, że ten monitor nie obsługuje trybu 1:1.

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem zadowolonym uzytkownikiem tego monitora. Dziala jak nalezy, nic nie piszczy nic nie brzeczy, bo to nie radyjko babci i nie do tego sluzy ;). Podswietlenie w normie, o niebo lepiej niz w Asusie VW222S, ktorego uzywaja rodzice, drobne niedostatki sa absolutnie niezauwazalne podczas codziennej pracy (widac je tylko na calkowicie czarnej planszy).

Kolorystyka kapitalna, zwlaszcza ze jest to TNka, do tego wygodna kalibracja poprzez forteMangaer. Tutaj mala uwaga, program dostarczony wraz monitorem nie dzialal poprawnie, w wersji 3.xx nieaktywne byly wszystkie funkcje. Natomiast wersja 2.xx sciagnieta ze strony LG dziala jak nalezy. Przesiadlem sie z NECa FE950+ i jestem mile zaskoczony, nie spodziewalem sie ze bedzie to wygladac az tak dobrze. Aktualnie bad pixeli brak.

Monitor grzeje sie tyle o ile, zblizajac reke do matrycy ciepelko jest ledwo wyczuwalne. Obudowa jest solidna i swietnie spasowana. W moim egzemplarzu nie ma zadnych luzow, nic w srodku nie grzechocze, wszystko jest na swoim miejscu. Jedyny minus to ten fortepianowy polysk, widac na nim najmniejsze drobinki kurzu, no i latwo zostawic slady, wiec z konserwacja tego pewnie bedzie troche zabawy.

Monitor przyszedl w zestawie z trzema kablami, zasilajacym, i dwoma sygnalowymi: DVI i D-SUB, ponadto plyta z oprogramowaniem i kilka swistkow, w tym sladowe ilosci instrukcji obslugi, bo trudno to nazwac pelnoprawna instrukcja. Mimo iz instalacja, jak i obsluga menu jest dziecinnie prosta, wypadalo by dolaczyc ksiazeczke z pelnym opisem funkcji i opcji, a takze parametrow monitora.

Ogolnie jestem zadowolony.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co robię źle ;)

Jak zmieniam sygnał z cyfrowego na analogowy to monitor przechodzi w stan czuwania i tyle... . No to wyłączyłem kompa i odłączyłem kabel dvi, aby wystartował na subie to w dosie wszystko ok, ale jak już się włączył windows to wyskoczyła informacja że zły przedział odświeżania 68-85hz (czy jakoś tak) a mam ustawione na 60hz. Po tym znowu podłączyłem DVI, w windowsie ustawiłem mniejszą rozdzielczość i większe odświeżanie 75hz (żeby było w tym przedziale), no i zmieniłem sygnał na sub i dalej to samo ( napis "analogowy tryb oszczędny" i czarny ekran).

Na DVI wszystko chodzi spoko, ale w przyszłości będę podłączał konsole do dvi a kompa chciałbym podłączyć do SUB'a. help :)

Edytowane przez Witt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzisiaj do dzialu handlowego LG odnosnie letniej promocji o to informacje jakie uzyskalem:

 

1. Przesylki moga sie opoznic az do konca wrzesnia bo producent dostarczyl nagrody 2 tyg pozniej niz planowano

2. Jest strasznie duzo zgloszen m.in przez w/w sytuacje i nie nadazaja tego wszystkiego wysylac. Kto wyslal kupon na poczatku sierpnia powinien miec nagrody w pierwszym tygodniu wrzesnia. Kto wczesniej to niech sobie obliczy ile.

3. Pieczatka KAZDEGO sklepu jest honorowana. Nie musi byc to autoryzowany partner LG.

4. No i dostalem zapewnienie, ze nagrody napewno beda.

 

Jak dzisiaj sie pytalem to jeszcze do tej pory nie maja mnie na liscie (czyli nie otworzyli jeszcze listu). Teraz wysylane sa przedewszystkim do osob ktore wczesniej kupily monitory.

 

To by bylo chyba na tyle informacji. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie moge polecic serwis LG, ktory dziala naprawde fajnie, tj. okazalo sie ze mam 1 bad pixela i jednego sub, postanowilem zglosic to biorac pod uwage 30dniowa gwarancje na kazdy pixel od LG.

Serwis przyjezdza do Ciebie do chaty i wymieniaja na nowy sprawny w 100% model, zero oplat, zero ruszania tylka z domu :D

Zaznaczam ze mam 24 calowa wersje tego modelu i tez jest swietnie wykonana i ma doskonale jak na swoja cene parametry.

Wahalem sie miedzy tym a hp 2007 ale ta gwarancja mnie przekonala do LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajta :)

Właśnie podłączyłem monitorek i wszystko hula jak ta lala. Moje pierwsze spostrzeżenie to takie iż z tym podświetleniem to jednak prawda. Leciutko widać różnicę w podświetleniu, gdy jest obraz czarny (u góry i leciutko u dołu ekranu). Co do trzeszczącej obudowy to mi to nie przeszkadza i nawet nie sprawdzam tego. Ustawień jest trochę i zanim dojdę do optymalnych to minie trochę czasu, więc będę musiał się pobawić jeszcze nimi.

A co z tym programem " forteManager " ? Jak dobrze zakumałem, dzięki niemu mogę dokonać pewnych kalibracji ustawień monitora. No ale u mnie te opcje w ogóle nie są dostępne. Mam jedynie dostęp do HELP :P Dlaczego tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prosze - wczoraj byl telefon do LG - dzisiaj jest klawiatura. :)

 

Powiem wam, ze za ta kase co jest warta nigdy w zyciu bym jej nie bral. Jest niesamowicie uboga. Brak 3 diod sygnalizacyjnych, klawiszy "Power" itd... Dostaje za to jakies klawisze multimedialne, ktorych i tak nie bede uzywal. Porazka, jak za sprzet za 100zl. Gowniana klawiatura z Tesco za 15 zl to ma...

 

Plusem moze byc to, ze jest ladnie wykonana i w miare cicha. Klawisze chodza miekko. Moglby byc wiekszy skok pomiedzy klawiszami.

 

Mysz jest rowniez uboga. Tylko dwa przyciski, jakos dziwnie chodzacy scroll. Na szczescie jest dosc czula i niezbyt ciezka.

 

Calosc dostajemy jako wersje OEM wiec oprawe kolorystyczna pudelka sobie daruje. W srodku znajdziemy:

 

-Klawiature

-Mysz

-Nadajnik

-2x AAA Duracell

-2x AA Duracell

-Ksiazeczka od Microshitu

 

Klawiatura zasilana jest 2xAAA, a mysz 2xAA. Jak dotad nie doszukalem sie informacji ile wytrzymuja na tych bateriach. Mam nadzieje, ze klawiatura to z miesiac pochodzi...

 

Jakby ktos znalazl ile trzymaja i ile mysz ma DPI byl bym wdzieczny.

 

Za to co ona kosztuje nigdy w zyciu bym jej nie kupil, ale jak daja za darmo to brac trzeba. :P

 

EDIT:

 

Czy to bedzie DPI?

"X-Y Resolution - 800 points per inch"

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panic panie i panowie LG wywiązało się z zadania i dziś kurier UPS dostarczył mi prezencik za monitorek :D

a kuponik wraz z fakturą wysłałem mailem około 2 tyg. temu :D

Emailem ? A weź zapodaj na jaki adres wysłałeś ten kuponik. Przez email też można ? Bo doczytałem że należy wysłać na wskazany przez nich adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna. Wczoraj jak rozmawialem z pania ktora jest odpowiedzialna za Letnia Promocje pytala sie wlasnie czy zgloszenie bylo wysylane poczta czy elektronicznie. Niestety adresu nie znam. :( Znam za to numer telefonu pod ktorym mozna sie zapytac co i jak: (22) 48 17 308.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emailem ? A weź zapodaj na jaki adres wysłałeś ten kuponik. Przez email też można ? Bo doczytałem że należy wysłać na wskazany przez nich adres.

 

przecież na kuponie czarno na białym jest podany adres :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prosze - wczoraj byl telefon do LG - dzisiaj jest klawiatura. :)

 

Powiem wam, ze za ta kase co jest warta nigdy w zyciu bym jej nie bral. Jest niesamowicie uboga. Brak 3 diod sygnalizacyjnych, klawiszy "Power" itd... Dostaje za to jakies klawisze multimedialne, ktorych i tak nie bede uzywal. Porazka, jak za sprzet za 100zl. Gowniana klawiatura z Tesco za 15 zl to ma...

 

Plusem moze byc to, ze jest ladnie wykonana i w miare cicha. Klawisze chodza miekko. Moglby byc wiekszy skok pomiedzy klawiszami.

 

Mysz jest rowniez uboga. Tylko dwa przyciski, jakos dziwnie chodzacy scroll. Na szczescie jest dosc czula i niezbyt ciezka.

 

Calosc dostajemy jako wersje OEM wiec oprawe kolorystyczna pudelka sobie daruje. W srodku znajdziemy:

 

-Klawiature

-Mysz

-Nadajnik

-2x AAA Duracell

-2x AA Duracell

-Ksiazeczka od Microshitu

 

Klawiatura zasilana jest 2xAAA, a mysz 2xAA. Jak dotad nie doszukalem sie informacji ile wytrzymuja na tych bateriach. Mam nadzieje, ze klawiatura to z miesiac pochodzi...

 

Jakby ktos znalazl ile trzymaja i ile mysz ma DPI byl bym wdzieczny.

 

Za to co ona kosztuje nigdy w zyciu bym jej nie kupil, ale jak daja za darmo to brac trzeba. :P

 

EDIT:

 

Czy to bedzie DPI?

"X-Y Resolution - 800 points per inch"

Widać że nie miałeś nigdy do czynienia z klawiaturą bezprzewodową..

W żadnej klawiaturze bezprzewodowej nie ma diod ponieważ jest na baterie i takie diody by po prostu dużo szybciej je zużyły.

 

Klawiatura według zapewnień producenta trzyma 6 miesięcy, a myszka 3 miesiące.

 

To jest dobry zestaw bezprzewodowy, jeśli bezprzewodowa technologia jest Ci nie potrzebna podłącz stary zestaw na kablu i będziesz bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, racje. Z bezprzewodowych peryferii mam tylko mysz. I wlasnie bezprzewodowa klawiatura byla mi bardzo potrzebna (mam za krotki kabel w starej i w przedluzacze nie chce mi sie bawic), ale po prostu oczekiwalem czegos super patrzac na cene.

 

Co do tych diod tez w sumie nie przemyslalem.

 

Na samej klawiaturze juz troche popisalem i pisze sie duzo lepiej niz na starej. Ogolnie spodobala mi sie juz. :P

 

Mysz tez jest ok bo jest w miare szybka (800 DPI). Szkoda tylko, ze ma dwa przyciski. Przydaly by sie jeszcze dwa po bokach.

 

Ale powiem jeszcze raz - dostalem za darmo i nie ma co narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, mi właśnie przed chwilą kurier dostarczył przesyłkę z klawą i myszką.Kupon wysyłałem z dwa tygodnie temu i to BEZ pieczątki sklepu na kuponie.Nie chciało mi się bawić w jakieś wysyłanie do esc.pl kuponu a by podbili i wysłali z powrotem.Na dzień dobry w myszce wypadła pewnie sprężynka czy co tam jest pod lewym przyciskiem myszu, bo nie ma skoku.Klawę sobie zatrzymam jako zapasową, albo do grania w GH3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisi stalem sie posiadaczem monitora lg w2252v-pf pierwsze wrazenie monitor ekstra katy jak dla mnie sa znosne podwwietlenie lekko widoczne na gorze i na dole to tyle na goraco jak bede mial czas w weekend to postaram sie dac jakies fotki , mam tylko jedno pytanie bo to moj pierwszy monitor lcd czy jest jakies niebezpieczenstwo w tym jak przez dluzszy czas monitor wyswietla jeden kolor w pewnych miejscach konkretnie bialy ( niestety moj ojciec namietnie gra na kurniku )

Edytowane przez seba1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisi stalem sie posiadaczem monitora lg w2252v-pf pierwsze wrazenie monitor ekstra katy jak dla mnie sa znosne podwwietlenie lekko widoczne na gorze i na dole to tyle na goraco jak bede mial czas w weekend to postaram sie dac jakies fotki , mam tylko jedno pytanie bo to moj pierwszy monitor lcd czy jest jakies niebezpieczenstwo w tym jak przez dluzszy czas monitor wyswietla jeden kolor w pewnych miejscach konkretnie bialy ( niestety moj ojciec namietnie gra na kurniku )

Po prostu go używaj... nic się nie bój, o tylko monitor i do tego ma służyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzis do minie doszedl monitorek z agito i mam pytanie,

czy to normalne ze na karcie GW nie ma polski ? Jest sporo innych krajow ale pl brak i jest notka ze w takim wypadku kontaktowac sie ze sprzedawca.

Pozatym zauwazylem jakies malutkie szare punkty (chyba subpiksele?) jednak nie przeskadza mi to i nie chce mi sie czekac na wymiane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzis do minie doszedl monitorek z agito i mam pytanie,

czy to normalne ze na karcie GW nie ma polski ? Jest sporo innych krajow ale pl brak i jest notka ze w takim wypadku kontaktowac sie ze sprzedawca.

Pozatym zauwazylem jakies malutkie szare punkty (chyba subpiksele?) jednak nie przeskadza mi to i nie chce mi sie czekac na wymiane :wink:

Zachęcam do przeczytania pierwszego posta w tym temacie, ostatni akapit recenzji. Karta gwarancyjna powinna byc taka kartka A4 złożona na pół z hologramem LG oczywiście w całości po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbę do użytkowników tytułowego monitora podłączonego przez DVI. Mianowiecie ustawić rozdzielczość na 800x600 albo 1024x768 i sprawdzić jak monitor się zachowa w trybach Full(Pełny), Aspect(Oryginalny) i 1:1. I ogólnie czy macie dostępny tryb 1:1.

Nieważne, dowiedziałem się, że ten monitor nie obsługuje trybu 1:1.

4:3in wide - no i to jest dla mnie najfajniejsza funkcja ktora powinna byc w kazdym LCD (...)

 

To jak to wreszcie jest? Można odpalać rozdziałki 4:3 i 5:4 na tym monitorze z pasami po bokach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to wreszcie jest? Można odpalać rozdziałki 4:3 i 5:4 na tym monitorze z pasami po bokach?

przeciez nawet zdjecia umiesciłem w trybie zwyklym i 4:3...

 

piterro pisał o trybie 1:1 czyli jesli wlaczysz rozdzielczosc 800x600 to bedziesz mial prostokacik na srodku ekranu o rozmiarze 800x600 i aby z tego korzystac to chyba trzeba by w sterownikach przestawic. Niemniej dla mnie funkcja bezuzyteczna, wole pelna wysokosc i zmiane proporcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba wezmę ten monitor, cena spadła na potęgę a potrzebuję więcej miejsca na ekranie do pracy. Jeszcze pytanko, jak z jakością obrazu w 1024x768 / 1280x800? Bo jeśli chodzi o granie to komp za słaby żeby pociągnąć nowsze tytuły w natywnej.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba wezmę ten monitor, cena spadła na potęgę a potrzebuję więcej miejsca na ekranie do pracy. Jeszcze pytanko, jak z jakością obrazu w 1024x768 / 1280x800? Bo jeśli chodzi o granie to komp za słaby żeby pociągnąć nowsze tytuły w natywnej.

1280x800 nie uzywalem nigdy na nim ale inne jak 1024x768 znosnie, bez porownania lepiej niz kiedys LCD w przeszlosci, obraz po prostu jest mniej ostry ale nie ma zadnych defektow/schodków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, sluchaj, mam problem, a mianowicie chce kupic ten monitor LG W2252TQ-PF

i mam takie pytanie, miejsce na biurku co do wysokosci mam ograniczone mozecie sprawdzic np metrówką ile ten monitor ma calkowitej wysokosci w cm ? a mianowicie caly monitor wraz z podstawka ;] do najwyzszego punktu monitora ;] dziekuje i pozdrawiam !

 

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...