Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

W topicu LG L227WT natknąłem się na takie zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Użytkownik twierdzi że to wada jego egzemplarza, ale ktoś napisał, że taka różnica w jasności z góry na dół jest normalna dla wszystkich monitorów TN 22". Może ktoś to potwierdzić? Jeśli tak to zakup 22" odpada, takie odwzorowanie kolorów to IMO katastrofa. Tylko oszczędźcie komentarze typu idź do sklepu i sam zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w monitorze z tego topicu nic takiego nie wystepuje podswietlenie matrycy jak za ta cene jest jak dla mnie rewelacyjne tylko nieznaczne paski bialej poswiaty na dole i gorze monitora w kompletnie ciemnym pomieszczeniu - ja mam wersje w2252v-pf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co okrojonego brata LG W2252TQ-PF czyli LG W2252S-PF(ten bez DVI)nie wiem czy to normalne ale występuje smużenie czy podczas przeciągania okienek w Windowsie czy w grach.Najbardziej to odczułem w fifie podczas długich podań ale w bf2 tego już tak nie widać. I mam pytanie czy to wina mojej karty graficznej radeon x1950gt czy może złącza D-Sub.Planuje wymienić kartę na radeona 4850 i czy to coś pomoże? I jeszcze jedno monitor w ustawieniach nie ma funkcji RTC.

Edytowane przez Seba66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku podłączenia analogowego nie powinna być winna grafika, prędzej przez DVI.... Czy to przypadkiem nie jest wina źle ustawionego modelu matrycy w menu serwisowym ? To podobno daje efekt ghostingu w tych monitorach LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni siedzę na W2252TQ i muszę stwierdzić że trafiła mi się chyba idealna sztuka :wub:

Matryca równomiernie podświetlona, nic nie piszczy, nie stuka :D

Po przesiadce z 8letniego 17"CRT stwierdzam że to był słuszny wybór! Pełne zadowolenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne. Tak jak mówie to może być spowodowane wybranym złym modelem matrycy w menu serwisowym. Rozwiązywali ten problem przez zmianę na inną. Aczkolwiek jeśli chcesz się bawić w porównania to ostrzegam nie zmieniaj , nie auktywniaj żadnych innych opcji oprócz rodzaju matrycy. Na zachodnich forach tak sobie z tym radzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dotarł jakieś 30min temu. Pierwsze wrażenia, o dziwo, pozytywne. Monitor bardzo ładnie skaluje rozdziałki, archaiczne 800x600 w trybie 4:3 in wide wygląda lepiej niż na moim CRT. Na razie odpalałem tylko 1 film w 720p, wrażenia super. Jeśli chodzi o ustawienia to na dzień dobry pojechałem wszystkim w dół bo walił po oczach (gamma -50), ale jeszcze wieczorem się pobawię.

 

Nie działa Forte z płytki (wszystko nieaktywne), ściągam najnowszą wersję.

 

3.07 też nie działa, pomoże ktoś?

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij starszą wersję

 

A ja dzisiaj dostałem upragnionego gratisa, kupon wysłałem 25 sierpnia na e-mail. Na początku miałem od razu wystawić go na allegro ale po podłączeniu klawiatury zrezygnowałem ze sprzedaży, bardzo wygodnie się na niej pisze. Co do myszki to ją podłączyłem, ale używać będę jej tylko jeśli kabelek w x750BF okaże się za krótki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy u was też tekst w notatniku jest rozmazany w innych rozdziałkach niż 1680x1050.

Taki na całą stronę.

Dołączona grafika

U mnie rozmycie się zwiększa falowo z góry na dół co parę linijek w zależności od rozdziałki.W 4:3 tak samo.

(Mam rodzaj panela w menu serwisowym CMO22W 4L)

 

Moje obecne ustawienia.

W f-Engine: ACE 0 i RCM 0

Jasność 100

Kontrast 45

Sharpness 5

Color temp. User

RGB po 50

Gamma -50

 

 

W panelu sterowania nvidia ustawienia video:

jasność 45% i RGB gamma 32%

W Operze ustawiłem minimalny zordział czcionki 12 bo przy rozdziałce 1680x1050 były za małe.

 

Czy uznają reklamację ze względu na te rozmycie tekstu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, działa. Na razie jadę na takich ustawieniach:

 

Brightness 30

Contrast 70

Gamma -50

R/G/B po 50 (będę musiał podłączyć CRT żeby to skalibrować)

Spróbuj czy ci pasuje ustawienie jasność 0 , kontrast 70 , gamma 0, i wybrany profil kolorów sRGB. Jak wybierzesz sRGB to do regulacji zostanie tylko jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj czy ci pasuje ustawienie jasność 0 , kontrast 70 , gamma 0, i wybrany profil kolorów sRGB. Jak wybierzesz sRGB to do regulacji zostanie tylko jasność.

Nawet nieźle, trochę ciemno ale nie wali przynajmniej po gałach. Dla mnie to pierwsza przesiadka na LCD więc najwyraźniej muszę się stopniowo przyzwyczaić. Póki co biała plansza Office'a/Visual Studio przeraża intensywnością.

 

Bluebird, u mnie rozmycie jest równomierne i wynika ze zmniejszonej rozdzielczości, ale nic nie jest "rozmazane".

 

Co do monitorka:

Badów zero, kąty zadziwiająco dobre, spodziewałem się gorszych. Mogę przybierać dowolne pozycje na fotelu przed kompem, włącznie z "zapadnięciem się w fotel" (głowa nisko, tryb filmowy ;)) i nie ma żadnych odkształceń. Podświetlenie na czarnej planszy wydaje się być w miarę równe, widać lekkie rozjaśnienie przy krawędziach (trzeba się porządnie przyjrzeć). Zauważyłem tearing w grach wyciągających duże fps (CSS), ale lekarstwem okazał się vsync i fps_max 60. Kolory SĄ gorsze niż w CRT, ale w akceptowalnym stopniu. Aha, czerń jest PRAWIE czarna, a nie szara.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam : ) Od dzis sjestem szczesliwym posiadaczem tego cuda - ale mam male zapytanko - Czy do gwarancji potrzebna jest ( jak ktos juz wczesniej pisal) karta gwarancyjna a4 z hologramem ? Kupilem monitor od sklepu sirius (www.sirius.pl) i zapewniali ze to od polskiego dystrybutora i niestety nie dostalem niczego takiego ... mam tylko fakture , gwarancje - nie po polsku i to wszystko ... Czy LG uzna mi gwarancje - co mam zrobic ? Potrzebna jest inna gwarancja niz to co posiadam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja chyba MUSI być taka. LG zawsze dodaje gwarancje do monitora jest ona zapakowana pod folią na zewnątrz więc powinna być.

Dołączona grafika

 

Jeśli jej nie ma to pewnie ktoś ja wyciągnął i tu są dwie możliwości: specjalnie żeby zakombinować jak to w POlsce, przypadkowo żeby podbić i wypełnić, ale zapomniał włożyć z powrotem. Lepiej walczyć serwis ją wymaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z siriusa i nie mam tej gwarancji.

1. Czy w ramach 10 dni mogę zapakować monitor i im wysłać ? Czy można tylko jeśli paczka nie była otwierana ?

2. Czy można reklamować ze względu na niewyraźne czcionki w innych rozdzielczościach niż natywna 1680x1050 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zewnatrz byla tylko fa-ra i moje dane wysylkowe ... To co ja mam teraz robic ? ; /

Napisz do nich i zażądaj monitora na taki z polską kartą gwarancyjną, postrasz federacją konsumentów i tym że zrobisz im "reklamę " w internecie. Jeśli przyślą Ci samą kartę gwarancyjną to i tak nic nie znaczy jeśli monitor został sprowadzony nielegalnie, bo numer seryjny nie będzie figurował w serwisie LG i go nie przyjmą. Zawsze możesz reklamować monitor u sprzedawcy przez 2 lata z tytułu niezgodności towaru z umową, ale po okresie 6miesięcy jest to bardzo utrudnione.

 

Poproś o wyjaśnienie dlaczego nie masz karty gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z siriusa i nie mam tej gwarancji.

1. Czy w ramach 10 dni mogę zapakować monitor i im wysłać ? Czy można tylko jeśli paczka nie była otwierana ?

2. Czy można reklamować ze względu na niewyraźne czcionki w innych rozdzielczościach niż natywna 1680x1050 ?

Czcionki są normalne biorąc po uwagę że są przeskalowane przez monitor. Zanim napiszesz że są niewyraźne to oglądnij przeskalowany obraz na innych LCD, na wielu nie da się w ogóle pracować w rozdzielczości innej niż natywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ramach 10 dni mogę zapakować monitor i im wysłać ? Czy można tylko jeśli paczka nie była otwierana ?

 

Zasady zwrotu towaru:

1. Towar zakupiony w Sklepie Internetowym www.sirius.pl można zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 10 dni, licząc od daty otrzymania towaru.

2. W tym czasie towar podlega zwrotowi pod warunkiem, że znajduje się w oryginalnym i nienaruszonym opakowaniu, nie nosi śladów używania lub kopiowania, nie posiada wad z wyjątkiem stanowiących podstawę do reklamacji. Zwracany towar musi być kompletny. Towary zabezpieczone fabrycznie przed otwarciem nie mogą być zwrócone po zdjęciu opakowania (np. folii) lub plomby zabezpieczającej.

 

Nie mam pewności co do tego nienaruszonego opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Sirius jest do bani, fragment o zwrotach z Agito:

 

Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, a towar może być używany pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadziło do zmiany jego stanu.

Fragment ustawy:

To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

BTW. Swój monitor zamawiałem w środę koło 22, w czwartek około 9 wysłałem przelew, a w piątek około 13.00 miałem paczkę w domu. Gwara polska LG jak na zdjęciu w jednym z postów wyżej.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...