Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Na www.federacja-konsumentow.org.pl

Zgodnie z ustawą:

Jeśli rezygnujesz z zakupu, to umowa pomiędzy Tobą a sprzedawcą uznawana jest za niezawartą i jesteś zwolniony ze wszelkich zobowiązań, musisz jednak oddać produkt w stanie niezmienionym (czyli nie możesz go używać przez te 10 dni), ale możesz go wypróbować (czyli przymierzyć, sprawdzić, jak działa).

Jest tam też wzór protokołu odstąpienia od umowy.

Tu też trochę info o zakupach na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem w agito monitor, to koleś z kuriera nie pozwolił otworzyć paczki, powiedział jak zapłacę to mogę sprawdzić, ale już nie ma możliwości oddania :| więc wziąłem w ciemno, na szczęście wszystko działa jak należy, aha i jeszcze pudełko było uszkodzone :| Przestraszyłem się przy otwieraniu, ale jestem bardzo zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem w agito monitor, to koleś z kuriera nie pozwolił otworzyć paczki, powiedział jak zapłacę to mogę sprawdzić, ale już nie ma możliwości oddania :| więc wziąłem w ciemno, na szczęście wszystko działa jak należy, aha i jeszcze pudełko było uszkodzone :| Przestraszyłem się przy otwieraniu, ale jestem bardzo zadowolony :).

Co to za kurier był? Ja miałem ostatnio przygodę z zakupem drukarki wielofunkcyjnej. Przy odbiorze wszystko wyglądało cacy. Zapłaciłem, za chwilę otwieram a tu szyba skanera zbita... Myślałem że już po ptakach, ale mimo wszystko zadzwoniłem do firmy kurierskiej, a ta o dziwo bez problemowo następnego dnia przysłała kuriera, spisaliśmy protokół uszkodzenia i po tygodniu miałem nową. Dostarczył ją nawet ten sam facet i sam zaproponował sprawdzenie paczki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jakieś dobre ustawienia dla tego monitorka? Mam problem bo czasem w ciemnych scenach widac slabe przejscie tonalne. Tzn nie jest plynne przejscie z jednego koloru do drugiego. A i jak wylaczyc kontrat dynamiczny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super ... nie dosc ze sie dowiedzialem ze wlasnie w tym sklepie ( Sirius ) Gwarancji na pixerle nie ma to ... teraz zauwazylem ze mam martwy piksel .... Panowie i Panie co robic ... Odsylac im tren sprzet jezeli nie dostane zapewnienia o gwarancji ?

 

 

P.S. Dzwonilem! Jakis facet mi powiedzial ze oni gwarancje zawsze maja osobno i.... widocznie zapomnieli w tym wypadku dac ... Maja mi doslac do konca tygodnia ... a pixel jest ... mam nadzieje ze zdarza

Edytowane przez Skrzynek2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma gwarancji na pixele ?? LG daje 30 dni gwarancji door to door na jakikolwiek uszkodzony pixel i subpixel wymieniają od ręki na nowy monitor. Niech nie pierniczą głupot LG zawsze dodaje gwarancje i jest ona przyklejona do monitora na stałe w takim stanie dociera od dystrybutora (hurtowni). Widać po komentach że nie tyle zdarzyło im się to co zabierają tą gwarancję specjalnie, pytanie po co ?

Pixel się zdarza ale pamiętaj masz 30 dni na wymianę na nowy monitor jak dostaniesz gwarancje od tych kombinatorów to odsyłaj monitor do serwisu LG na ich koszt i czekaj na nowy.

 

LG to porządna firma, tu zawodzi nasze polskie bagno - i tak jest w 99 na 100 przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ze LG ma gwarancje na pixele ale ja nie dostalem gwarancji od siriusa - dzis dzwonilem i ponoc jutro zostanie do mnie wyslana : )

 

Obyś miał szczęście bo niejeden już kupił sprzęt od takich cwaniaczków którzy sprowadzają sprzęt na lewo bez gwarancji w Polsce. A oni kłamią bo polskie gwarancje są razem z monitorami i co najwyżej przyślą Ci kartę gwarancyjną wyciągniętą z jakiegoś innego monitora. Problemem jest to że monitor jeśli nie jest legalnie sprowadzany do Polski to nie bedzie go w bazie serwisowej LG, niejeden już stracił sporo kasy np. na telewizorze którego nei przyjęli do serwisu. Obyś miał szczęście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie gwara to chyba oddam monitor do serwisu - piksele , jezeli mi zwroca ide do urzedu konsumenta - mam pare krokow do niego : ) Wierze w to ze wysla mi i bedzie wszystko ok ; ) Facet mnie zapewnial ze wysle i bedzie oki i ze wyciagali chcieli podbic i zapomnieli wsadzic - pod koniec tygodnia ma byc . A co smieszne przed zakupem gadalem z nimi przez gg na temat gwarancji :

 

08:38:40 girrand (GG #3220644)

I kolejne pytanie - czy sprzet jest od polskiego dystrybutora - chodzi mi o to czy bede po zakupie mial mozliwosc brania w ,,Letniej promocji lg''( po wyslaniu im faktory zakupu ja dostaje myszke i klawiature ) ? Ew, regulamin : http://lgry.pl//files/regulamin_promocji_LG.pdf

08:39:20 LCD (GG# 4332781)

tak dystrybucja polska

08:40:26 girrand (GG #3220644)

czyli dziki kupnie w waszym sklepie bede mial mozliwosc wziecia w tej promocji ?

08:40:39 LCD (GG# 4332781)

tak

08:40:53 girrand (GG #3220644)

Gdy dzwonilem do LG mowili ze trzeba zapytac sie sprzedawcy bo nie we wszystkich sklepach to funkcjonuje

08:41:00 LCD (GG# 4332781)

tak

08:41:08 LCD (GG# 4332781)

musi byc to dystrybucja polska

08:41:36 girrand (GG #3220644)

oki i jeszcze pytanie tak dla potwierdzenia - gwarancja 3 letnia Polska + 30 dni na uszkodzone pixele ?

08:42:02 LCD (GG# 4332781)

tak ale gwarancja producenta

 

 

Pytanie : Czy wy dostaliscie razem z monitorem - w kartonie - jakas polska ulotke ? Badz cokolwiek po polsku ?

 

No ladnie ... teraz znalazlem na opakowaniu naklejke ... a tam pisze pare informacjipo litewsku ... I na koncu ze Latvia. Ale na naklejce takiej duzej pisze Assembled in Poland. A na kartonie jest nadrukowany napis Ostoleka Poland. Co o tym myslicie ? Z tylu na monitorze jest napis assembled in Poland.

Edytowane przez Skrzynek2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku nie było żadnej ulotki po polsku towar jest zawsze uniwersalny a to ze jest zrobiony w Polsce nie ma znaczenia bo akurat u nas jest fabryka. Ten towar idzie różne miejsca na świecie. Ta naklejka na pudełku to chyba informacja że towar idzie z fabryki z Polski do Łotwy. Jeśli był sprowadzany z Łotwy to chyba nie był brany od polskiego dystrybutora ? To by było bez sensu... chociaż nie zapominajmy że to Polska i tu jest wszystko możliwe :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na input lag:

....

mogę jeszcze wrzucić krótki filmik ale został nagrany cyfrówką przy 24fps (40ms na klatkę) więc pożytek z niego raczej żaden ;)

No ale oceń jeszcze wrażenia w trakcie grania, czy ten input lag w jakimkolwiek stopniu jest zauważalny dla CIebie? Bo ja nie stwierdziłem, wogóle nie zauważyłem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sprawa o tyle dziwna, że do testu skłoniło mnie delikatne odczucie że "coś jest nie tak" w czasie gry w CS'a. Po testach sam nie wiem co to jest, czarno na białym widać że opóźnień praktycznie nie ma. Więc albo jestem uczulony na te dosłownie minimalne opóźnienia, albo nie przyzwyczaiłem się jeszcze do gry na innych proporcjach ekranu (widescreen). Ten lekki dyskomfort czuję jedynie przy grze w CS'a gdzie wymagana jest chirurgiczna precyzja, w grach pokroju TF2 jest spoko.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=s7WSvwXlrHE

tu wideo na którym, tak jak uprzedzałem, nic nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie widać opóźnienia na tym filmiku. Tyle że to co ci wyszło to jest maksymalne a pamiętaj że w praktyce zawsze jest jakaś uśredniona wartością. 24 klatki na s wystarczą w zupełności aby wykazać różnicę więcej nie trzeba ;) Różnica na csie jest minimalna. Sprawdzałeś na dvi czy dsub ?

 

Jakiś czas temu sprawdzałem u mnie i różnica wynosiła losowo za każdym razem 0 lub 3ms.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja z Siriusem ciag dalszy : Dzisiaj dzwonilem znowu do Siriusa - Pan mowil i dawal sobie reke uciac ze towar jest od polskiego dystrybutora - gwarancja zostala do nich wyslana a ja jutro wysle email na letnia promocje LG - zobaczymy czy maja taki numer seryjny w bazie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka mala prosbe moglby ktos mi wytlumaczyc o co chodzi z ta letnia promocja LG, lub zarzucic jakims linkiem czy cos, monitor kupowalem w wakacje.

Obczaj te linki:

http://www.lgry.pl//index.php?view=Article&id=563

http://www.lgry.pl//files/kupon_promocyjny.pdf

http://www.lgry.pl//files/regulamin_promocji_LG.pdf

tam masz wszystko wyjaśnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja z Siriusem ciag dalszy : Dzisiaj dzwonilem znowu do Siriusa - Pan mowil i dawal sobie reke uciac ze towar jest od polskiego dystrybutora - gwarancja zostala do nich wyslana a ja jutro wysle email na letnia promocje LG - zobaczymy czy maja taki numer seryjny w bazie ; )

Sądzę że klawiaturę dostaniesz, ja pisałem o bazie w serwisie bo tam jednak sprawa ewentualnej naprawy jest o wiele powazniejsza (koszt kilkaset złotych a nie klawiatura za 100zl) i sprawdzana skrupulatnie bo serwisy nie chcą płacic za naprawę sprzętu sprowadzanego na lewo. Obyś miał szczęście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pana z LG : Szanowny Panie, informujemy, iż jeżeli produkt został zakupiony na terenie Polski i posiada Pan dowód zakupu wystawiony przez sklep, a także kartę gwarancyjnš podstemplowanš i podpisanš przez sprzedawcę, z polskš wersjš warunków gwarancji istnieje możliwo�ć skorzystania z bezpłatnej naprawy urzšdzenia. Z poważaniem, LG Electronics Polska.

 

Wiec wychodzi na to ze jezeli Sirius przysle gware to bedzie wszystko ok ; ) Pani do ktorej dzwonilem (LG) powiedziala ze najwaznijsze by mial karte gwarancyjna jak ma to zostanie naprawiony przez LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawił się wątek o gwarancji chciałem się zapytać czy wygląda to tak, że w przypadku awarii /(pixela w ciągu 30dni) wysyłam towar bezpośrednio do LG? Sklep w którym kupię monitor ma mi wystawić tylko kartę gwarancyjną i paragon? I na tym sprawa ze sklepem się kończy?

 

Zdecydowałem się na W2252TQ-PF i teraz tylko chcę się upewnić. Najprawdopodobniej też zamówię w Siriusie, ale odbiorę osobiście w Krakowie, więc dopilnuję żeby wszystko dostać co potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawił się wątek o gwarancji chciałem się zapytać czy wygląda to tak, że w przypadku awarii /(pixela w ciągu 30dni) wysyłam towar bezpośrednio do LG? Sklep w którym kupię monitor ma mi wystawić tylko kartę gwarancyjną i paragon? I na tym sprawa ze sklepem się kończy?

 

Zdecydowałem się na W2252TQ-PF i teraz tylko chcę się upewnić. Najprawdopodobniej też zamówię w Siriusie, ale odbiorę osobiście w Krakowie, więc dopilnuję żeby wszystko dostać co potrzebuję.

Sklep nie powinien mieć nic do Twojej gwarancji- otrzymujesz polską gwarę, paragon/fakturkę i w razie awarii dzwonisz do serwisu LG, przyjeżdżaja i zabierają monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno dostałem klawiaturę z promocji i muszę przyznać ze na zdjęciu wyglądała o wiele lepiej :P co się rzuca na oczy najbardziej w tej klawiaturze , to plakietka z tylu. niby na każdej klawiaturze taka jest ale tego modelu jakoś nie widać np na allegro czy on jest jakiś szczególnie szkodliwy dla zdrowia czy to jakiś odrzut z produkcji?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...