Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Ok :) pozwole sie dolaczyc do tematu. Zamowilem w Apollo o. Rzeszow ten wlasnie monitorek i mysle ze jutro juz bedzie do odbioru. Prosze powiedzcie mi o co mam sie w razie czego upomniec (gwara itp). Jeszcze mam jedno pytanie odnosnie tego kuponu promocyjnego LG ... jest tam miejsce podpisane "Pieczatka autoryzowanego punktu sprzedazy" i co sie tam ma znalezc ?? Pieczatka Apollo ?? Bo tego nie moge jakos wymyslec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiedzę, to brak gwarancji jest raczej wypadkiem niż standardem, ale zawsze możesz się o nią upomnieć. Jak chcesz jeszcze coś sprawdzić to może warto czy jest komplet kabli...

A pieczątka Apollo będzie w sam raz, ja wysyłałem co prawda z pieczątką Agito, ale zestaw już dostałem i nawet korzystam, problemów ze strony LG żadnych nie było, zaskoczyło mnie tylko wielkie pudło w jakie zapakowali zestaw (monitor przyszedł w mniejszym :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black & white może być (dzwoniłem wcześniej do lg)

 

ps.Skrzynek2002 dostałeś już gwarancję z siriusa ? Ja wysłałem im 12 wrz. info żeby mi dosłali. 14 wrz. przysłali mi tylko na mejla skan podbitego kuponu bez żadnej wiadomości czy mają zamiar dosłać gware.Wcześniej nie mogłem się do nich dodzwonić.Na gg też bez żadnej odp. od dwóch osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Bit Computer w Krakowie, i mi sprzedawca powiedział, że monitory LG są kiepskie bo często lądują na serwisie. (Polecał NEC i Samsung'a)* Myślałem o tym monitorze, cały czas jestem na niego zdecydowany i chyba go jutro zamówię, ale prosiłbym o wasze opinie. Czy ten monitor jest naprawdę taki awaryjny? Czy LG jest takie?

 

* - nigdzie nie wyczytałem, żeby NEC był polecany, a z kolei pojawiły się opinie o awaryjności Samsungów. Wychodzi chyba na to, że każdy mówi co innego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG KOD ??? co to takiego ?? pisze ze opcjonalnie, ale bylbym wdzieczny za informacje :)

ja osobiście tego nie wypełniałem i nie było problemu

 

a na 'nagrode' czekałem równe 10 dni, dziś przyszła paczka. Choć szczerze, żeby klawiature i myszke zapakować w pudełko do którego by weszło z 10 takich zestawów... :D

 

@Ferenchy - mam trzeci monitor tej firmy i naprawdę nie było z nimi problemów.

Edytowane przez profundis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ;) moj W2252TQ-PF juz stoi i wlasnie na nim pisze te slowa. Narazie wali po oczach :) jest okrutnie jasny (nic nie bylo ustawiane narazie) i wali po oczach. Co do podswietlenia to wida ze u dolu jest lepsze. Pozatym wad nie stwierdzilem :) Obraz jest tak soczysty i kolory (jak na TN) sa smaczne :) Ale fakt faktem - dobrze ze dali sciereczke do czyszczenia bo monitor moglby byc baza dla odciskow palcow. Biore sie za ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja również dołaczyłem do szczesliwych posiadaczy tegoż monitora :banana: . Wczoraj zamówiłem na agito.pl a dzis po 14 tej kurier juz go dostarczył. Jak narazie 100% zadowolenia, 0 bad pikseli, 0 smużenia :D, tylko od razu gamma poszła na - 50 bo strasznie raził po oczach :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... kilka stron wczesniej sa uustawienia ktoregos z Uzytkownikow. Bardzo trafne jezeli chodzi o moje predyspozycje :) Poprostu swienite wszystko wyglada i za kazdym razem jak wchodze do pokoju gdzie jest monitor to nie moge uwierzyc :P Crysis zapiera dech w piersiach !!! :)

Moze sie wydawac ze ~700zl to duzo za monitor. Tez nie bylem do konca przekonany czy chce taki sprzet wielki i o takich parametrach ... po odpaleniu monitora zapomnialem o wszystkich zmartwieniach. Tylko glowa sie musi przyzwyczaic do ruchow w poziomie :P

 

Mario79 gratuluje wyboru monitora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i wzajemnie :smile2:

 

Ps.

 

Też sie obawiałem rozmiarów tego monitora, no i tego jak moja grafa bedzie spisywała sie w takiej rozdzielczosci :wink: , wiec obawiając się, że moja grafa nie podoła w najnowszych grach, tydzien temu kupiłem LG 19" 1952TQ-PF (również polecam), no i po kilku dniach odsprzedałem po cenie kupna i zakupiłem to cudo B-). No i absolutnie nie żałuje, fps moze w cod4 i innych grach troszke mniej ale warto było.

Edytowane przez mario79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Moze sie wydawac ze ~700zl to duzo za monitor.

.....

Niezły żart :)

 

700zł za nowe firmowe 22" LCD to dużo...

 

 

ok 10 lat wstecz kupiłem sobie CRT 17" na dodatek jeszcze z okrągłym kineskopem, kosztował wtedy 1400zł... Nie muszę chyba mówić ile wtedy warte było 1400zł? Jak słyszę dziś że 700zł to dużo za monitor ręce mi opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie duzo. ok 10 lat wstecz niestety nie mialbym do czego podpiac monitora za 1400zl. Pewnie dlatego nie przezywam traumy ze monitory firmowe markowe top trendy trendy kosztuja "tylko" 700zl. A pozatym chodzilo mi glownie o to ze mozna kupic za mniej inne modele 22". Czasem tak jest ze zamiast przez pryzmat lepszych parametrow trzeba niestety patrzec przez pryzmat funduszy.

 

 

Co do monitora to ochlonalem troche i musze powiedziec ze dolna strona matrycy jest jasniejsza dosc widocznie. Ale na to juz chyba nie ma rozwiazania, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko od razu gamma poszła na - 50 bo strasznie raził po oczach :wink: .

Gamma to w tym wypadku złudne wrażenie przyciemnienia. Bardzo jasne miejsca będą dalej jasne a ciemne jeszcze ciemniejsze, tylko kontrast pomiędzy kolorami się zwiększy co robi oczom większy wysiłek. Najlepiej jak gamma jest na 0 kontrast na 70/100 , reszte lepiej regulować suwakiem jasności bo on steruje jasnością lamp u mnie jest na 0. Reszta to kwestia ustawienia w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem, bede drukowal kupon, ustawien szukam. Kupilem w BitComputer. Panowie silnie odradzali, o Samsungu kompletnie nie chcieli slyszec. Musialem czekac na monitor i zaplacilem 749zl :/ Ale w innym wypadku czas oczekiwania = 10 dni roboczych...

 

Panowie na sile wciskali NECa. Po porownaniu wiem juz dlaczego. LG MASAKRYCZNIE slabo wypada przy NECu jesli chodzi o przejscie kolorow (ewidentne pasy), szczegolnie czarny-bialy (przejscie przez zielony). Ale NEC to juz 900zl+ i nie mial trybu 4:3. Mysle ze powinienem byc z niego zadowolony, jak kupie kabel do telefonu to powrzucam pare fotek.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie przypadłość waszego monitora tylko każdego monitora z ograniczoną paletą kolorów, tak samo może dotyczyć NECa Eizo czy Samsunga.

Ja osobiście używam monitora do filmów, gier, netu itp. i okrojona paleta w niczym mi nie przeszkadza ale są tacy co wpatrują się w gradienty i puste jednokolorowe plansze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Mam do Was takie pytanie (od razu pokażę, że nie jestem orłem z informatyki;)), mianowicie posiadam mój komp już dobrych 5 lat i swój okres świetności ma już dawno za sobą:) Czy dam radę podłączyć pod niego tego LG? Mam aktualnie CRT Samsunga SyncMaster 755DFX i wiem że działa na D-Sub. Tylko że ktoś mi powiedział że D-sub'ów jest cyt. "jak psów". Prosto z mostu zafafa mi ten moniterek czy też nie??? Z góry dziękuję za pomoc.

 

P.S Mocno przeszkadzają te niedoświetlenia i podkowy czy też inne cuda na matrycy?? Kompa używam aktualnie do netu, worda, powerpointa, i oglądania filmów (stąd 22 cale).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp:

Pentium 4 2,4 Ghz

512 Mb i zamówiłem na allegro drugie tyle :)

Karta graf cały czas Geforce Ti 4200 128 Mb, wymieniam na Geforce 6200 tylko i wyłącznie na pasywne chłodzenie. Na tej pierwszej nawet Oblivion poszedł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie różnią się niczym istotnym. Są też z końcówką -TF. Ja mam -pf ,z tyłu na naklejce też z -pf a z przodu na obudowie samo W2252TQ. Inni pewnie tak samo mają.

Ze strony lg (http://www.lge.com/products/model/detail/W2252TQ.jhtml) wynika że ma rzeczywisty kontrast jast 700:1 (10000:1 dynamiczny).

W oglądaniu filmów przyszkadza mi za jasny czarny kolor. Paski na dole i górze za jasne mimo że mam jasność do filmów ustawioną na 0 (w monitorze i w sterach dla filmów).Próbowałem różne ustawienia ale zawsze jest za jasny. Do tego nie widać w filmach dobrze ciemnych odcieni (tych prawie czarnych) dopiero jak rozjaśnie to się to poprawia ale wtedy te pasy ppoza filmem :mur: Oczywiście w dzień tego tak nie widać ale w nocy to jest wkurzające. Dlatego zastanawiam się nad kupnem PVA (HP LP2275w)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Również zostałem posiadaczem tego monitora i używam go od dwóch dni i muszę powiedzieć że to dobry monitor. Przesiadłem się z Samtrona 17" i nie żałuje zakupu. Kolory dobrze są odwzorowane, dobra ostrość obrazu, dogodne kąty no wiele innych przydatnych opcji(np. 4:3), byłem zaskoczony że LCD może być tak dobre(byłem swego czasu zawziętym fanem CRT, które nie oszukujmy się, i tak wyświetlają lepiej). Jest też nutka goryczy, ostatnio pobawiłem się ustawieniami monitora i od tamtego czasu zaczął piszczeć, trochę denerwujące przy idealnej ciszy, w każdym razie im dłużej monitor jest włączony tym mniej to słychać, aż w końcu zanika(aby w ogóle to usłyszeć trzeba się wsłuchać lub przyłożyć ucho do monitora), podświetlenie matrycy oczywiście jest zauważalnie lepsze u dołu, na górze jest troszeczkę ciemniej ale mi w ogóle to nie przeszkadza... i jeszcze jedno, np. jak mam otwarte Google w Firefoxie, to jak wpisuje w pasek adresu w Firefoxie jakieś strony które były już odwiedzane i wysuwa mi się ten taki pasek z wyborem danej strony i wtedy monitor się ściemnia automatycznie, i tylko jak ten pasek zniknie to znowu się rozjaśnia. Co to jest za opcja i jak ją wyłączyć? Aaaa i co do tej całej letniej promocji, jeśli wysłałem zgłoszenie e-mailem to odsyłają jakieś potwierdzenie zgłoszenia że dostali to itp.? Jeśli coś jeszcze będzie działo się z monitorem lub będę miał jakieś pytania to napisze, póki co dzięki z góry za odpowiedź i

 

Pozdrawiam!

 

PS. Moje ustawienia to:

Jaskrawość 45

Kontrast 45

Gamma 0

Ostrość 3

Temp. barw: 6500k

Czer: 50

Ziel: 50

Nieb: 50

Ustawienia są z monitora, nie z ForteManager'a bo go nawet nie zainstalowałem.

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...