Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam monitor od 4 dni (zakupiony w Agito) i mogę się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami.

Przesiadłem się z CRT Hyundai Q790, choć pracowałem też z różnymi LCD więc znam ich wady. Nie liczyłem że ten LG będzie idealny, w końcu to tylko TN i moje obawy częściowo się potwierdziły. Pierwsze co rzuca się w oczy to słabe odwzorowanie kolorów w porównaniu z CRT. Widać to szczególnie na odcieniu skóry (filetowo-zielony odcień). Oglądając gradient odcieni szarości widać, że poniżej poziomu 128 odcień zmienia się w zielony :/ przez to w ciemnych scenach na monitorze dominuje lekka zieleń. Po włączeniu f-engine ten efekt zanika ale wtedy dokucza dynamiczny kontrast i też nie jest najlepiej. Biel też nie jest idealna - lekko żółtawa.

Podświetlenie matrycy muszę pochwalić - tylko na górze i na dole widać przy brzegu lekkie smugi gdy ekran jest cały czarny. Poziom czerni też jest całkiem przyzwoity tak samo jak kąty które jak na TN są całkiem dobre.

Monitor piszczy cichutko, najmniej przy ustawieniu jasności na 100 i na 30. Na szczęście jasność 30 jest dla mnie optymalna więc piszczenia praktycznie nie słyszę.

Grałem na monitorku w kilka gier i muszę powiedzieć że ma naprawdę szybką matrycę i żadnego smużenia nie zauważyłem.

Ogólnie monitor za te pieniądze jest całkiem dobry. Wady jakie posiada wynikają głownie z technologi TN więc nie ma co narzekać tylko cieszyć się ogromnym i jakże pięknym nabytkiem :)

Tox:

Ten efekt z jasnością to dynamiczny kontrast. Trzeba przestawić f-engine na "normalny" (było o tym już wiele razy)

Moje optymalne ustawienia:

jasnośc: 30

kontrast 60 (przy mniejszych traci się na kontraście a widać tak samo)

RGB: 50. 45. 50

ostrość: 5 (domyślna wartość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam problem z podświetleniem matrycy. Odebrałem ten monitorek wczoraj. Ogólnie wszystko gicio - nic nie piszczy, nawet jak przystawię blisko ucho. Ale podświetlenie... To że TNki mogą mieć jasny pasek ok. 0.5 cm z dołu i z góry przy czarnym obrazie to wiadomo. Ale u mnie (oprócz pasków, które by mi nie przeszkadzały) jest tak że w lewo od środka monitora na górnej krawędzi tak jakby ten pasek 0.5 cm "rozlewa sie" do takiej większej plamy na 2-3 cm i z 6cm szerokiej. Przy prawej górnej krawędzi jest "równy", a od połowy w lewo wyraźnie się poszerza. W rzeczywistości trochę to bardziej widać niż na fotce. Ogólnie to widać tylko przy czerni, ale jednak... :sad:

Napiszczie czy o takim "nierównomiernym" podświeleniu matrycy się tu mówi? Czy to normalne? - Ma ktoś z was coś takiego, bo nie wiem czy to reklamować?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wysłałem maila z tym zdjęciem do serwisu monitorów LG. Po tygodniu czekania wreszcie przysłali mi odpowiedź:

 

"Szanowny Panie,

Matryce LCD posiadają pewną nierównomierność podświetlenia. Jest to zjawisko naturalnie nie świadczy o uszkodzeniu panela.

W razie obaw co do jakości sprzętu proszę zgłosić sprzęt do naprawy poprzez infolinie serwisową LG 0-801-54-54-54, dostępna jest ze wszystkich telefonów stacjonarnych.

Z poważaniem,

Robert Chlebowski LGEPL"

 

Więc chyba daruję sobie reklamacje. Może będę miał szczęście i wyskoczy mi jakiś martwy pixel i wtedy oddam :wink:

W sumie po dwóch tygodniach użytkowania można się do tej "plamy" przyzwyczaić i nie zwraca się już na nią większej uwagi. Poza tą stosunkowo niewielką wadą monitorek sprawuje się bez zarzutu i wszystkim go polecam.

post-164041-1222971065_thumb.jpg

Edytowane przez Elisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakupiłem tego LG i zastanwaiam sie nad odświeżaniem. Mam Radka X800GTO i pokazuje mi w zaawansowanych właściwościach ekranu że mogę ustawic odświeżanie 60, 75, 85 i 100. I teraz pytanie (chyba troche laickie - przepraszam) jaką wartośc mam ustawić? czy jak ustawie wiecej niz 60 to coś sie stanie z tym monitorkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz czarnego ekranu który zobaczysz, to nic się nie stanie ;]

hym ale ja teraz mam ustwione 85 Hz i nie widze czarnego ekranu ?!?!? próbowałe ustawić i 100 Hz i też nie widziłem czarnego ekranu. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w menu monitora pokazuję Ci jakie odświeżanie? U mnie jest maksymalnie 60, więcej się nie da ustawić - monitor podłączony przez dvi.

 

Z tego co widzę, to w natywnej monitora nie da się ustawić niczego powyżej 60....więc albo babol sterowników, albo używasz jakiejś dziwnej rozdzielczości ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w menu monitora pokazuję Ci jakie odświeżanie? U mnie jest maksymalnie 60, więcej się nie da ustawić - monitor podłączony przez dvi.

 

Z tego co widzę, to w natywnej monitora nie da się ustawić niczego powyżej 60....więc albo babol sterowników, albo używasz jakiejś dziwnej rozdzielczości ;]

w menu monitora jest 1680X1050 i 60 Hz

a na kompie pokazuje mi że mogę ustawić (jeżeli odkliknę: ukryj tryby, których ten monitor nie moze wyswietlać) wczesniej wymienione częstotliwości. rozdziałkę mam ustwioną natywną, monitor podłaczony przez DVI.

 

wogóle dzięki za zainteresowanie temetem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to odświeżanie jest w zakresie, którego monitor nie może wyświetlić, to trudno żeby je wyświetlał :P Na pocieszenie dodam, że ja też mam te 60Hz i tak być powinno :)

no ale wyświetla - przynajmniej tak wynika z z tego co mi winda pokazuje: teraz mam ustwione 85 Hz czyli poza mozliwościami tego monitora, pomimo że w menu monitora jest 60 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor 4 dni temu. Po przesiadce z 17" CRT (LG Flatron F700B) jestem bardzo zadowolony. Obawiałem się o to nierówne podświetlenie ale okazało się że w praktyce nic takiego nie widać. Przynajmniej podczas siedzenia w internecie i sporadycznego pogrywania w starsze tytuły. Poza tym hmm, nic nie szumi, ogółem wad nie widzę. Zaraz po uruchomieniu niemiłosiernie bił po oczach, ale lekka korekta ustawień i jest git. Dodam że moje ustawienia to:

 

Temp barw: 6500k

Jaskrawość: 30

Kontrast: 50

Gamma: 0

 

Takie jest moje optimum... ale może ma ktoś lepsze propozycje? Byłbym wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś babol sterownika - masz 60Hz tak jak w osd monitora.

no i dobrze - tak tez ustwiłem na sterowniku i niech hula

 

Kupiłem ten monitor 4 dni temu. Po przesiadce z 17" CRT (LG Flatron F700B) jestem bardzo zadowolony. Obawiałem się o to nierówne podświetlenie ale okazało się że w praktyce nic takiego nie widać. Przynajmniej podczas siedzenia w internecie i sporadycznego pogrywania w starsze tytuły. Poza tym hmm, nic nie szumi, ogółem wad nie widzę. Zaraz po uruchomieniu niemiłosiernie bił po oczach, ale lekka korekta ustawień i jest git. Dodam że moje ustawienia to:

 

Temp barw: 6500k

Jaskrawość: 30

Kontrast: 50

Gamma: 0

 

Takie jest moje optimum... ale może ma ktoś lepsze propozycje? Byłbym wdzięczny ;)

ja równiez jestem bardzo zadowolony. po przesiadce z 15 calowej bańki inna jakość życia - wejście w XXI wiek :wink:

tylko widze że ustawiacie nisko jaskrawość. jam mam ustwione na 80. próbowałem na 30 (tak jak tu niektórzy) i wydaje mie sie jaoś ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tez powaznie zastanwaim sie nad tym monitorem , szczegolnei ze taraz mozna go juz dostac ponizej 700zl!

 

Podoba mi sie w nim opcja 4;3 i gwarancja Lg na zero bad pixelow.

 

Zastanawiam sie jeszcze tylko nad samsungiem T220 . Czy ktos mnie przekona ostatecznie ze lepszy bedzie LG?:)

 

Da sie na tym samsungu ustawic tez 4:3?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym LG, Samsungi to bardzo awaryjne monitory w dodatku jak wyskoczy Ci bad pixel to już masz po ptakach... Nic z nim nie zrobisz, to jedno jest za LG, drugie to, to że ten LG jest naprawdę dobrym monitorem LCD w tym przedziale cenowym i posiada bardzo fajne funkcje których Samsung nie posiada (np. właśnie wyświetlanie obrazu w formacie 4:3).

 

PS. Ludziom którzy wysyłali zgłoszenia mailem, polecam przedzwonić do działu handlowego LG i porozmawiać czy wasze zgłoszenie do Letniej Promocji doszło, ja wysyłałem dwa razy i dopiero po 2-óch telefonach do LG okazało się że nic nie doszło. Najlepiej jak się przedzwoni i wtedy od razu albo Pani wpisuje nas na listę albo mówi co trzeba zrobić.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem monitor 30 września, nic nie wysyłałem. Dzwoniłem dziś o 13 do kolesia z LG i powiedział że już nie ma szans obecnie na klawe. Ale... może jeszcze jakoś się da coś, jakaś podpowiedź? A jakby z lewą o tydzień w tył datą wysłać na poczcie? (można się dogadać przecież :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem pierwszego maila 25.09, później 02.10 i trzeci raz dziś, czyli 7.10, ale przedzwoniłem do Pani i było odnotowane że dzwoniłem do nich w tej sprawie już wcześniej dlatego mnie wpisała. Poza tym akurat gdy ja wysłałem wiadomość to okazało się że babeczka za to odpowiedzialna jest na L4 i możliwe że mój mail się gdzieś zagubił... Teraz raczej nic nie wskórasz już, nie potrzebne kombinacje IHMO... Jeśli chce Ci się łazić na pocztę itd. to proszę bardzo :P.

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i znowu stanalem przed tym samym dylematem co przed wakacjami. Postanowilem kupic jakiegos 22" monitorek. No i waham sie miedzy tym LGkiem a T220. LGka moge dostac za 710zl a Samsunga za 850zl na miejscu w sklepie. No i co do LGka to obawiam sie ze bedzie kiepskie podswietlenie i wypalony pixel (nie chce mi sie czekac miesiaca na serwis i kto wie jaki mi model odesla) a Samsunga tej malo stabilnej podstawy. Czy naprawdę warto doplacic te 140zl ? Prosze o wyczerpujaca wypowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem monitor 22" na matrycy TN za ponad 800zł to trochę sporo, oczywiście są droższe z tym że po co przepłacać? Na Twoim miejscu wziąłbym LG, mnie przekonała ta gwarancja, dobre opinie no i cena oczywiście. Dla mnie ten monitorek LG jest zadowalający, za tym żebyś Ty go kupił przemawiają dwie rzeczy, po pierwsze taniej po drugie ten Samsung jakiś super hiper też nie jest jak za taką cenę a matryce są w sumie bardzo podobne ale elektronika i obudowa jest inna. Podsumówując, brałbym LG.

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i znowu stanalem przed tym samym dylematem co przed wakacjami. Postanowilem kupic jakiegos 22" monitorek. No i waham sie miedzy tym LGkiem a T220. LGka moge dostac za 710zl a Samsunga za 850zl na miejscu w sklepie. No i co do LGka to obawiam sie ze bedzie kiepskie podswietlenie i wypalony pixel (nie chce mi sie czekac miesiaca na serwis i kto wie jaki mi model odesla) a Samsunga tej malo stabilnej podstawy. Czy naprawdę warto doplacic te 140zl ? Prosze o wyczerpujaca wypowiedz :)

Nie kapuję co Ty mówisz, a w Samsungu nie obawiasz się wypalonego pixela? No fakt, wtedy nie będziesz czekał miesiąc bo wcale Ci go nie wymienią. Zresztą nie sądzę aby czekało się miesiąc na wymianę LG jesli trafi się pixel.

A wogóle to jak ma być lepszy to polecam L227WT deklasuje konkurencję

albo W2284 jesli zalezy Ci na designie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design jak wiadomo, rzecz gustu a o nich się nie dyskutuje :P. A tak serio to z tego co wiem jak mamy wypalonego pixela w LG to nie czeka się nawet tygodnia. Gdzieś czytałem że przyjechali ludki z serwisu do kogoś i od razu dali mu nowy monitor ale to wydaje się zbyt piękne... Chociaż chyba nawet w tym topicu to było :P, ale nie wiem nie chce mi się przerabiać 13-stu stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ,

dzis zlozylem

i spoko jest w miare ok , znaczy ustawieniami sie jeszcze nie bawilem i mam nadzieje ze jak cos tam pozmieniam to bedzie jeszcze lepiej bo w filmach to jak narazie slabiutko i to nawet tych w hd.

 

 

Jedna rzecz mnie zastanawia , jak klikam na autoset to mi wyskakuje , "cyfrowe wyjscie video , brak dostepu" , normalne to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ,

dzis zlozylem

i spoko jest w miare ok , znaczy ustawieniami sie jeszcze nie bawilem i mam nadzieje ze jak cos tam pozmieniam to bedzie jeszcze lepiej bo w filmach to jak narazie slabiutko i to nawet tych w hd.

 

 

Jedna rzecz mnie zastanawia , jak klikam na autoset to mi wyskakuje , "cyfrowe wyjscie video , brak dostepu" , normalne to jest?

Niczego lepszego po matrycy TN sie nie spodziewaj.

Monitor masz podlaczony przez DSUB czy DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku podpilame przez 2 kable ale po chwili robil sie czarny ekran , wiec wyjalem D-SUB.

 

Mam podłączone czyli przez DVI .( tak trzeba ? jeden kabel musi byc wyjety , bo ja myslalem ze sie opcjach ustawia sygnal a kable siedza 2 zawsze)

 

I gdzie jest ten kontrast dynamiczny? tzn gdzie to sie ustawia.

 

I jeszcze jedno. W instrukcji jest wymienione cale manu a ostatnia pozycja nazywa sie "flatron f-engine" nigdzie tego niewidze , tam sa wlsnei wyszczegolnione rozne ustawienia chyba film np.

 

edit;

lapie chyba,zaimstalowalem ten program co byl na plytce i tam sa te opcje >>film.net,user and normal.

 

Kontrast dynamiczny nadal niewiem jednak jak ustawic

Edytowane przez Arronax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku podpilame przez 2 kable ale po chwili robil sie czarny ekran , wiec wyjalem D-SUB.

 

Mam podłączone czyli przez DVI .( tak trzeba ? jeden kabel musi byc wyjety , bo ja myslalem ze sie opcjach ustawia sygnal a kable siedza 2 zawsze)

 

I gdzie jest ten kontrast dynamiczny? tzn gdzie to sie ustawia.

 

I jeszcze jedno. W instrukcji jest wymienione cale manu a ostatnia pozycja nazywa sie "flatron f-engine" nigdzie tego niewidze , tam sa wlsnei wyszczegolnione rozne ustawienia chyba film np.

Podpinasz tylko 1 kabel z jednej karty graf., i najlepiej DVI bo jest cyfrowe. Drugim mozesz podpiąć np. innego kompa. Przy podłaczeniu przez DVI funkcja auto set nie działa.

 

Kontrast dyn. powoduje automatyczne dopasowanie jasnosci do obrazu na ekranie. Przy ciemnych scenach np. obniza jasnosc swietlowek. Szybko to wyłaczysz bo jest irytujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i monitorek kupiony :) No wiec tak. Na poczatku nie wiedzialem gdzie jest instrukcja do skladania tej podstawki podtrzymujacej monitor wiec sam jakos powpinalem. Potem jak zobaczylem to na kartonie to juz bylo za pozno i nie zmieniam nic, trzyma sie i jest ok. Z takich wad to bym wymienil ze jednak faktycznie troche slychac elektronike monitora i zarowno na gorze jak i na dole widac na ciemnym tle takie jasniejsze obszary. Poza tymi dwoma malymi wadami jest ok. Ladnie swieci (dosc mocno), nie widze jakiegos smuzenia i kolorki tez nie najgorsze. Ogolnie jak za ta cene to polecam. I nie warto przeplacac 140zl (w moim przypadku) do Szajsunga T220. :) Jakby mi ktos podeslal ustawienia w ktorych monitor nie piszczy i ladnie swieci to tez bym sie nie obrazil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w Siriusie za 665zł, mam nadzieje będzie na jutro :>

Wcześniej porównałem sobie w MM ten monitor i samsunga t220, wyświetlany był pulpit i moje niewprawne oko nie zauważyło różnic więc uznałem że nie ma co przepłacać. Bawiłem się osd jednego i drugiego i chyba jednak lg dzięki szybkiemu dostępowi do funkcji skalowania 4:3 troche lepszy jest. Ale za to t220 ładniejszy :)

Najlepsze jest to że dziś rano w siriusie t220 był po 699zł, ale uznałem że nie ma co dopłacać i tak. Ale tak patrze i teraz jest już po 758zł, co i tak jest jedną z najniższych cen.

 

Mam crt 17' więc jak ktoś chce moge zrobić filmik z input lagiem albo kolorowymi planszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problemik, zauwazylem na że na matrcy w moim 1,5-tygodniowym W2252TQ-PF mam około 10 dziwnych deformacji pixelowych (nie wiem jak to nazwać :unsure: ). Nie są to gorące pixele ani badpixele gdyż zmieniaja normalnie kolor - na jasnym tle świecą jasno (może trochę za jasno), jednak na ciemnym tle jak najbardziej prawidłowo gaszą się. Jednak wśród idealnie symetrycznych lini pikseli widać, że są wyraźnie "rozlane", zdeformowane. Zobaczcie sami, zaznaczyłem je czerwonymi ramkami:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Muszę przyznać że w gruncie rzeczy te skazy są prawie niewidoczne przy normalnym użytkowaniu i zauważyłem je dopiero po kilku dniach, jadąc oczami 5cm od monitora. Nie przeszkadzają mi. Jednak jeśli jest taka możliwość to wymieniłbym monitor na gwarancji. Możecie mi powiedzieć co to właściwie jest, jak się prawidłowo nazywa, i czy warto oddawać to na gwarancję? Czy podczas użytkowania może się to powiększać?

 

Pozdro i liczę na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problemik....

Jednak jeśli jest taka możliwość to wymieniłbym monitor na gwarancji. Możecie mi powiedzieć co to właściwie jest, jak się prawidłowo nazywa, i czy warto oddawać to na gwarancję? Czy podczas użytkowania może się to powiększać?

 

Pozdro i liczę na odpowiedzi.

Nie są to uszkodzone pixele jeśli zmieniają barwy może to po prostu struktura tworzywa użytego do pokrycia matrycy jest widoczna w ten sposób, nie wiem ja nie przyglądam się tak monitorowi szukając skoro nie zauważam nic i mi nie przeszkadza. Ale jeśli to zauważasz to wyślij zapytanie ze zdjęciami do serwisu prędzej tam Ci powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...