Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Wziałem sobie jeden na próbę zoabczymy co jest wart. Boję się tylko Waszych opinii że słychać w tym modelu jakieś buczenia czy piszczenia. Złowrogo brzmią tez Wasze wypowiedzi na temat serwisu LG.

 

Mam pytanie czy serwis jest door-to-door czy trzeba iśc z monitorem do sklepu gdzie był kupiony i ile trwa ew. naprawa czy wymiana na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to uszkodzone pixele jeśli zmieniają barwy może to po prostu struktura tworzywa użytego do pokrycia matrycy jest widoczna w ten sposób, nie wiem ja nie przyglądam się tak monitorowi szukając skoro nie zauważam nic i mi nie przeszkadza. Ale jeśli to zauważasz to wyślij zapytanie ze zdjęciami do serwisu prędzej tam Ci powiedzą.

Ale wtopa... okazało się że to jakieś tłuste kropelki od kit wie czego na matrycy, zakrzywiające światło :lol2:

Wkręciło mnie to że po przejechaniu chusteczką ani trochę nie schodziły, za to spirytus natychmiast usunął te moje wkręcone "deformacje" :D

 

 

Jasnosc 100

Kontrast 50

Sharpness 5

Color temp 6500K

 

Reszta bez zmian. Przy takich ustawieniach monitor nie piszczy i nie swieci za mocno. A jak chcesz go sciemnic/rozjasnic to baw sie kontrastem.

Ja nie mogę w nocy przy czymś takim siedzieć, mam jasnosć 30 i jest git. A więc widocznie to wysoce zależne od preferencji danej osoby.

 

 

Wziałem sobie jeden na próbę zoabczymy co jest wart. Boję się tylko Waszych opinii że słychać w tym modelu jakieś buczenia czy piszczenia. Złowrogo brzmią tez Wasze wypowiedzi na temat serwisu LG.

 

Mam pytanie czy serwis jest door-to-door czy trzeba iśc z monitorem do sklepu gdzie był kupiony i ile trwa ew. naprawa czy wymiana na nowy.

Ja dodam że osobiście u mnie monitor jest bezgłośny. Co do gwarancji, jest door-to-door na koszt LG rzecz jasna.

 

PS. Co to znaczy "Wziałem sobie jeden na próbę"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie niestety nie dotarla myszka i klawiatura. LG nic nie napisalo w tej sprawie a nie wiem czy pisac. Minelo juz duzo czasu :) to taki troche zal z mojej strony :P

Pozatym do tej pory nie zaznalem wiekszych krzywd ze strony LG i monitora, ktory posiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam biurko akurat tak ustawione, że pada światło (warunki akademickie więc za bardzo tego nie zmienie) czy ta matryca bardzo błyszczy i będzie to skutecznie przeszkadzać w pracy w słoneczne dni?

Szczerze mówiąc jestem przeciwnikiem błyszczących plastików, ale żadnego sensowniejszego monitora nie mogę znaleźć. Czy bardzo błyszczy ta obudowa? Czy często trzeba ten monitor czyścić?

 

Mam thinkpada R61 i ma on tylko D-SUB;

jak ten monitor się spisuje z D-SUB? na niektórych monitorach miałem pionowe pasy :(

Edytowane przez qba88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca słabo odbija światło, jest dobrze widoczna w ostrym świetle. Za to ramka (obudowa) oj trochę odblaskuje. Można się w niej przejrzeć, zamiast lusterka ;) - ale np mi to zbytnio nie wadzi, nawet w słońcu.

U mnie na D-SUB żadnych problemów i tak po prawdzie jakość nie odbiegała od DVI.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi już na chatę W2252TQ. No i wrażenia po pierwszym dniu mam mieszane. Na wstępie 1 badpixel (czarna kropeczka) w prawym dolnym rogu, na szczęście prawie nie widoczna, jedynie na białym tle. Cos stuka z tyłu jak obracam monitor do góry stopką - dźwięk metalowej blaszki. Gdy jasność zmniejszę poniżej 100% zaczyna bzyczeć jak zużyta swietlówka w biurze. A że mam komp niesłyszalny z 2 m w nocy dźwiek monitora jest odpychajacy. Jednym słowem mój monitor ma niestety :angry: wszystkie wady opisywane w tym temacie + deda na matrycy. Dodatkowo nie dostałem gwarancji LG Polska (tej z hologramem) także będę musiał wykonać rozmowę z handlowcem ze sklepu. ( Podejrzewam że wiecie juz gdzie kupowałem - niedoczytałem akurat strony w tym temacie gdzie podobny problem był poruszany).

 

Jeśli chodzi o wyswietlany obraz to nie jest on najgorszy, można sie przyczepić jedynie do nienaturalnie odwzorowanych kolorów (szczególnie czerwony i biały) oraz nierówne podświetlenie w prawym dolnym rogu, gdzie kolor biały wpada w odcień różowawy. Trzeba sie trochę naustawiać w menu żeby jakoś to wygladało i w dodatku nie bzyczało :damage_wall: . Porównując z moim drugim monitorem HP 2207. Ten LG-ik wypada gorzej (zdecydowanie gorsza jakośc wykonania i słabsze kolory- bardziej nienaturalnie przesycone jedyne co pozostaje to zmieniać RGB co nie jest najlepszym pomysłem, nierówne podswietlenie matrycy, wyraźnie widac gdzie swiecą swietlówki, czerń porównywalna - co bynajmniej nie jest komplementem dla żadnego z monitorów ).

 

Może wymienię w punktach zady i walety:

 

Na plus:

 

+ cena/możliwości (parametry)

+ przyjemny design

+ akceptowalne kąty

+ szybka matryca 2ms

+ gwara na badpixele 30 dni (jesli komuś chce sie wysyłać i czekać na monitor minimum 2 tygodnie - można trafic znów na wadliwy lub dostać nie wiadomo co)

 

Na minus:

 

- kiepski montaż

- nierównomierne podświetlenie

- słaba czerń

- bzyczenie świetlówek (bardzo przeszkadza) dla mnie najwieksza wada ogranicza w znacznym stopniu regulację obrazu

- słabe odwzorowanie kolorów (dla funboy-ów soczystości :> )

 

Ogólnie w tym monitorze zostały obnażone wszystkie wady matryc TN. Dodatkowo dochodzi nienajlepszy montaż i bzyczące cholera wie co ?!

 

Myślałem że będzie lepiej, jest nie rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......

 

Na minus:

 

- kiepski montaż

- nierównomierne podświetlenie

- słaba czerń

- bzyczenie świetlówek (bardzo przeszkadza) dla mnie najwieksza wada ogranicza w znacznym stopniu regulację obrazu

- słabe odwzorowanie kolorów (dla funboy-ów soczystości :> )

 

Ogólnie w tym monitorze zostały obnażone wszystkie wady matryc TN. Dodatkowo dochodzi nienajlepszy montaż i bzyczące cholera wie co ?!

 

Myślałem że będzie lepiej, jest nie rewelka.

Hmm co jakiś czas siedzę przed tym monitorem a w domu przed innym na TN, więc mam porównanie i te wady jakie przedstawiłeś (podświetlenie, słaba czerń, bzyczenie, odwzorowanie kolorów) są typowe dla TN a w tym monitorze w porównaniu do mojego i tak zdecydowanie mniej widoczne, powiedział bym nawet że nie ma porównania, a odwzorowanie kolorów jakie ma być na TN 6bit?

Nie wiem co masz na myśli jeśli chodzi o kiepski montaż?

Jeśli chodzi o czerń spróbuj skorzystać z trybów kontrastu dynamicznego bardzo poprawia właśnie czerń, tryb movie np podczas oglądania filmów, jeśli kolory są zbyt intensywne maż dużo możliwości obniżenia ich nasycenia.

A z pixelem masz pecha niestety no ale jeśli monitor jest legalnie sprowadzony do Polski to z kartą gwarancyjną Ci go wymienią w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co jakiś czas siedzę przed tym monitorem a w domu przed innym na TN, więc mam porównanie i te wady jakie przedstawiłeś (podświetlenie, słaba czerń, bzyczenie, odwzorowanie kolorów) są typowe dla TN a w tym monitorze w porównaniu do mojego i tak zdecydowanie mniej widoczne, powiedział bym nawet że nie ma porównania, a odwzorowanie kolorów jakie ma być na TN 6bit?

Aktualnie mam w domu 4 TN-ki ( HP 2207 22' , HP w lapku , LG L1952TQ-SF 19' , i dzis doszedł LG W2252tq-pf ). Porównuję bezpośrednio z 22 HP który również ma matrycę LG jednak tam podświetlenie jest równomierne widac jedynie delikatnie jasniejsze miejsce na spodzie matrycy. Bzyczenie nie występuje w zadnym z nich oprócz 2252tq, które naprawdę jest uciążliwe (może trafił mi sie taki egzemplarz, ale zagłebiając sie w temat nie jestem pierwszą osoba która sygnalizuje taka wadę). Co do dobrej czerni i odwzorowania kolorów zgoda ze na TN-kach nie może być o tym mowy, ale mam subiektywne odczucie że na HP-ku z szybą barwy mniej odbiegaja od rzeczywistości niż tu. Może to byc równie dobrze kwestia ustawień. Troche sie już pobawiłem kolorami przegladając na zdjeciach , które wczesniej ogladałem na HP i jest już w miarę wporządku prócz koloru czerwonego i białego.

 

 

Nie wiem co masz na myśli jeśli chodzi o kiepski montaż?

miałem na myśli to cos o podźwieku metalicznym obijające sie luźno w środku obudowy (kij z tym wysyłać przez to monitora na gware nie będę)

 

A z pixelem masz pecha niestety no ale jeśli monitor jest legalnie sprowadzony do Polski to z kartą gwarancyjną Ci go wymienią w serwisie.

Co do pixela to sie jeszcze zastanowie co z wymianą bo jest praktycznie w niezauważalnym miejscu, najpierw upomnę sie o dosłanie karty gwarancyjnej.

 

Niestety próby mechanicznej i programowej naprawy martwaka zawiodły :sad:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxer - cóż, wymień go. Poczekasz może tydzień, może dwa, ale nie będziesz się wkurzać o tego badpixela. Widzę że ja trafiłem na dość szczęśliwy egzemplarz. Pracuje cicho i raczej równo podświetla. Cóż, mogę się tylko cieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

też jestem zainteresowany kupnem tego monitora ale mam kilka pytań:

Czy ktoś kupował już ten monitor w agito Link

Czy są problemy w tym sklepie jeżeli chciałbym odstąpić od umowy w ciągu 10dni,(w razie gdyby trafił mi się monitor z takimi wadami jak bzyczenie, obijająca się metalowa część w środku obudowy, czy niedopuszczalne podświetlenie matrycy)

 

Czy zobaczę znaczącą różnicę w kolorach między tym LG na TN a matrycą MVA? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, pytania ciągle te same i się powtarzają ale cóż, czasem trzeba się upewnić... Oczywiście bez przesadzy :P.

 

PS. Całkiem niedawno mój półtoraroczny siostrzeniec buszował u mnie na biurku i akurat uderzył pechowo w monitor tak że ten dosyć mocno uderzył o blat stołu i od tamtego czasu jak potrzęsę monitorem to słychać latającą metalową blaszkę po prawej stronie monitora, mam się o co bać? Oczywiście monitor działa bardzo dobrze, nic się nie zmieniło.

 

PS2. Co do brzęczenia to nie wyolbrzymiajcie tak tego bo ja tego w ogóle nie słyszę, może przez jakąś minutę czy dwie od czasu włączenia monitora słychać naprawdę cichuteńkie brzęczenie które ustaje. Testowane na jasności 0, 10, 20 itd. do 100, i nigdzie nie brzęczało.

 

PS3. A tak jako ciekawostkę powiem że ostatnio w MM byłem przy okazji i widziałem tego wielkiego "konkurenta" LG, Samsunga którego akurat mili Państwo reklamowali bo źle wyświetla itd. myślałem z początku że nie wiedzą co to matryca TN, okazało się jednak po podłączeniu że obraz w jednym rogu żółty, w drugim fioletowy a na samym środku dosyć mocno zaczerwieniony. Specjalist z MM pobawił się chwile ustawieniami i stwierdził że faktycznie monitor padnięty, wydrukował coś tam dla tych ludzi i sobie poszli. Ja po chwili sprytnie (:P) podszedłem do gostka i z nim pogadałem chwilkę, nt. monitorów. Spytałem się mianowicie o tego Samsunga, co o nim sądzi itd... Usłyszałem że monitor jest bardzo wadliwy bo mają już jakieś 10 modeli uszkodzonych na magazynie z 30 sprzedanych, ludzie skarżą się na serwis i ogólnie go nie poleca(pierwszy raz tak szczerą odpowiedź tam dostałem!)... Później już standardzik, oczywiście polecił EIZO, Yaiiame(czy jakoś tak), Nec'a, a jak spytałem się o coś tańszego no to oczywiście LG W2252TQ, za, bagatela 849zł(Zabrze)... Sklep (Nie) dla idiotów!

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem... :razz:

 

Sklep agito wykazał się pełnym profesionalizmem. W srodę wieczorem złożyłem zamówienie, w piątek rano kurier wysłał mi sms kiedy może dostarczyć przesyłkę.

 

Nic nie klekocze ani nie piszczy ale wyskoczył jeden subpixel( jest możliwe, że jeszcze zniknie? ).

Podświetlenie matrycy nie jest równe, u góry jest troszkę ciemniej.

Kolory w porównaniu do samsunga 940Fn na MVA gorsze, tak samo kąty widzenia ale do zaakceptowania.

Teraz wiem co to znaczy brak smużenia :lol2: W grach o wiele lepszy komfort w porównaniu do MVA.

 

...muszę jeszcze pobawić się ustawieniami, może coś polepsze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem W2252TQ, mam go od wczoraj i mam dziwne obawy.

 

Wszystko ladnie i pieknie ale jak spojrze z lewej strony z konta to tak jakbym miał jeden/dwa grube ciemne pasy - widac je na bialym albo na innych jasnych obrazach i raczej tylko patrzac z lewej strony, nie wiem czy to wada fabryczna ?

 

Zrobiłem zdjecie ale ono nie pokazuje tego dokładnie jak jest w rzeczywistosci (zdjecie troche wyolbrzymia to ale nieduzo)

 

Dołączona grafika

 

 

 

nie wiem co robic na swoim poprzednim 19 cali nie miałem czegoś takiego....

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przetarcie nic nie pomogło na sucho. Widzialem duzo TN ale takiego czegoś jeszcze nigdy. Jak sądzicie jechac do sklepu to wymienić na ten sam model tylko inna sztuke ? Czy lepiej juz odrazu inny zupełnie model?

 

Symbian, u ciebie widac coś takiego jak u mnie (mniejsze, wieksze, w innym miejscu, z innego konta patrzac) ?

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...