Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten monitor od wtorku i jestem załamany beznadziejnym odwzorowaniem kolorow. Moj 4 letni Philips i badziewny laptop Benq to przy tym złomie profesjonalny sprzet. Problem polega na tym, ze monitor nie wyswietla głupiej skali szarosci. Nie wiem czy to jednostkowy problem, czy wszystkie tak maja, bo dotad tylko jedna osoba napisala o tym problemie, i ta jedna jak sie okazala prawdziwa opinia, utonela w morzu zachwytow nad tym monitorem i nie zwrocilem na nia uwagi.

 

Mam prosbe do innych posiadaczy tego sprzetu: wejdzcie na strone

http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php

i napiszcie czy u Was tez mniej wiecej w polowie gradientu, zamiast czesci odcieni szarosci, jest obrzydliwy, zgniłozielony kolor? Mozna to tez zaobserwowac na filmach, zarost i skora postaci bedacych w cieniu, ma ten sam zgnilozielony odcien - zupelnie jak na fimach Divx z poczatku XXI wieku...

Bawie sie grafika i dla mnie takie rzeczy sa niedopuszczalne, bylem pewien ze technika raczej nie cofnela sie przez ostatnie 4 lata, ktore minely od kiedy kupowalem monitor.

I do tego jeszcze Agito nie podbilo gwarancji i kazali dosłac samemu gwarancje :/ Chociaz i tak pewnie napisza, ze to normalne w TN....

 

 

O monitorze ciezko poiwedziec cos dobrego - jedynie katy w poziomie sa dobre, dobry design, i przydatna funkcja 4:3 Wide.

Edytowane przez rad3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw składowe barw R G B na identyczną wartość (natywną) i kontrast ustaw na max wartość natywną (często 50%). Kontrast i wagi RGB są tak na prawdę dwustopniową regulacją kontrastu. Liczy się ich suma. Na wielu monitorach suma natywna to R G B na max i kontrast na 50%.

 

Nie wiem czy ten model koryguje jasność barwami matrycy więc na wszelki wypadek ustaw jasność na np. 50%.

 

Wyłącz korekcję gammy (jeśli ten monitor ma) ... ew. poszukaj tzw. natywnej (może to być 2.2 lub off).

 

Wszystko sprowadza się do tego aby monitor pracował na natywnych ustawieniach. Jakakolwiek korekcja na modelach 6-8 bit/k przy wyświetlaniu obrazu 8bit/k prowadzi do anomalii.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladowe RGB sa na defaultowych ustawieniach +50. Ustawianie sRGB nie pomaga (kontrast nie jest wtedy zmienialny, jedynie jasnosc)

Jasnosc zmniejszam, bo nie sposob wysiedziec przy domyslnej, podobnie jest z kontrastem.Testowalem ustawienia od 20 do 80 i jedyna zmiana to przesuniecie tego zielonego kolory blizej bialego lub czarnego końca.

Resetowalem ustawienia do fabrycznych i zaden tryb nie jest dobry.Na User i Normal, przy temperaturze barw 6500K, widze ten zgnilozielony kolor, nie tylko na grayscale, ale na przykklad w color pickerze widze ze pewne odcienie niebieskiego i pomaranczowego sa lekko "zabrudzone" zielenia. Do tego bardzo widoczne sa przejscia miedzy odcieniami.

Z kolei na Movie i Internet temperatura barw to 7500K, czym to skutkuje, nie musze pisac - caly ekran ma mocno niebieski odcien i juz wogole nie da sie przy tych ustawieniach pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do innych posiadaczy tego sprzetu: wejdzcie na strone

http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php

i napiszcie czy u Was tez mniej wiecej w polowie gradientu, zamiast czesci odcieni szarosci, jest obrzydliwy, zgniłozielony kolor?

U mnie wszystko wygląda normalnie, nie ma żadnych zielonych odcieni. Porównywałem swój model ze poprzednim monitorem (CRT Samsunga) i ciężko było zauważyć różnice w kolorach.

 

Ustawienia

B/C/G 10/70/-50

R/G/B 50/50/50

6500k; fengine off

Trochę ciemno ale lightowo dla oczu.

 

Może zmiana modelu matrycy w menu serwisowym pomoże?

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem Twoje ustawienia, ale ustawianie gammy innej niz 0 u mnie nie przejdzie. Zielony w gradiencie zmieniam wtedy na niebieski, bo wtedy mam wrazenie ze patrze na ekran przez niebieska szybe. Przy tym co mam teraz:

 

B/C/G 40/40/0

Sharpness 6

R/G/B - 50/44/48 na 6500K

f-engine na Normal

 

wiekszosc kolorow wyglada naturalnie, ale ten szary mnie dobija. Filmy wygladaja beznadziejnie, i to nie tylko DVD, Divx, ale tez z youtube.

 

co do menu serwisowego ,to raz nie wiem jak je wlaczyc :P, dwa nie chce samemu grzebac. Wyslalem zapytanie do LG czy takie przeklamania sa normalne. Jak mi sie uda skombinowac normalny aparat, to wkleje zdjecia jak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem ten monitor od zaufanego czlowieka z allegro. W zestawie monitor, kabelki, sterowniki, instrukcja, szmatka, paragon oraz gwarancja (wypelniona, podpisana, z hologramem). Sam monitor to cudo nie z tej ziemi.

 

ZERO brzeczenia, stukania, pukania i innych dziwnych dzwiekow

 

ZERO ruchomych czesci w srodku, ktore by mogly sugerowac ze cos jest popsute

 

ZERO jakiegos smuzenia, dziwnych przebarwien i innych nienaturalnych zjawisk

 

ZERO badpixeli, subpixeli i licho wie czego jeszcze

 

montowanie do podstawki jest dziecinnie proste ale nie polecam tego kobietom i facetom ktorzy nie mieli w zyciu srubokreta w reku, i tak cos zepsujecie :)

 

instrukcja jest na plytce po polsku, wytlumaczone jak dla 5 letnich dzieci wiec zero problemow

 

menu przejrzyste, ustawienia uzytkownikow to:

brightness 50

contrast 60

gamma 0

wylaczony f-engine (czyli ustawiony na 'normal')

zresza ustawienia to kwestia gustu

 

Monitor jest swietny.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

PS Co to za film? :wink:

Edytowane przez Antoni1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy kupują monitor na matrycy TN i mówią że zajmują się grafiką, dla mnie paranoją dodatkową jest jeszcze narzekanie że coś jest źle wyświetlane! ... Nie rozumiem ludzi którzy na TN wpatrują się w gradienty! Nie popadajmy w przesadność, ten monitor to po prostu wybijająca się TN z z mid-end'u i nic więcej, nie ma żadnych zachwytów nt. gradientów, i nikt w tym temacie nie polecił tego monitora grafikom to po co go kupiłeś? Teraz będziesz narzekał że 4 letni Philips był lepszy... Mój 6 letni Samtron wyświetlał niektóre rzeczy lepiej bo to CRT, wiedziałem że mój pierwszy LCD nie będzie wspaniały, ale ja jestem w pełni zadowolony z tego co prezentuje ten monitorek, mimo iż nadal CRT jest dla mnie górą... i pewnie nie tylko dla mnie, zresztą zdań będzie tyle ile jest ludzi, nie wszystkich da się zadowolić... Jeden będzie psioczył na to że przycisk powinien być inaczej umiejscowiony a drugi będzie gadał o jednym kolorze który jest źle wyświetlany i to już skreśla monitor... Ludzie, bez przesady! Jak zapłaciłbyś ponad 1k to rozumiałbym Twoje marudzenie, ale płacąc nieco ponad 600zł za monitor czego oczekiwałeś? Pięknych gradientów na TN? Przykro mi, nie ta liga.

 

 

PS. Przepraszam za ogólny ton postu ale coś takiego mnie po prostu frustruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, napisalem ze amatorsko bawie sie grafika, monitor to nie jest dla mnie narzedzie pracy i zyczajnie nie stac mnie na Eizo za pare k złotych, wiec wybieram popularny sprzet. Znam ograniczenia TN, nie wymagam profesjonalnego sprzetu i 100% zgodnosci z rzeczywistymi kolorami, ale jezeli zamiast koloru szarego wyswietlany jest zielony (nie tylko w gradientach, ale tez w filmach, grach i na pulpicie - tez mam ich nie uzywac i nie narzekac, bo kupilem tani monitor?) , to cos tu jest nie w porzadku, wiec probuje ustalic czy to jest standard w tym modelu czy to wada mojej sztuki.

Nie chcesz pomoc, to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o chęć pomocy czy coś... Może trochę przesadziłem w tamtym poście, ale nie możesz też mówić że monitor to kicha bo źle wyświetla przejście czarnego do szarego czy tam białego, praktycznie żadna TN nie nie wyświetla tego dobrze a i nawet monitory na lepszych matrycach mogą mieć z tym problemy... U każdego z nas(właścicieli W2252TQ) wygląda to tak samo, jest trochę zielonkawego ale nie wyolbrzymiaj tak tego. Co do filmów to sporo ich już oglądałem na tym monitorku, wszystkie o różnych jakościach i nic z tych rzeczy o których mówisz nie występują, możliwe że to wina kodeków, lub złego ustawienia kodeków... Nie wiem, ja jak już mówiłem jestem zadowolony, chociaż szczerze chyba opanowuje mnie mania wielkości bo cały czas jak patrze w sklepach o wydaje mi się że moje 22" są jakieś małe :/... Może jak zdrowie pozwoli to kiedyś się kupi 26", zaszaleje sobie, a co :P.

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, monitor wyświetla zgniły zielonkawy kolor w przejściu z białego do czarnego. Ustawiłem sobie w kolorach RBG zielony na 44 i jako tako to wygląda lepiej. Jeżeli komuś to bardzo przeszkadza niech kupi monitor na matrycy xVA. Na przykład w moim samsungu 940Fn, który jest na MVA nie ma problemu z kolorami i wszystko jest ok

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić fote service menu.Chciałem z zobaczyć jak to u was wygląda(standardowe ustawienia) włączyłem z ciekawości i nie jestem pewien czy czegoś nie przestawiłem przez przypadek.Tak jest u mnie.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez domino96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor od wtorku i jestem załamany beznadziejnym odwzorowaniem kolorow. Moj 4 letni Philips i badziewny laptop Benq to przy tym złomie profesjonalny sprzet. Problem polega na tym, ze monitor nie wyswietla głupiej skali szarosci. Nie wiem czy to jednostkowy problem, czy wszystkie tak maja, bo dotad tylko jedna osoba napisala o tym problemie, i ta jedna jak sie okazala prawdziwa opinia, utonela w morzu zachwytow nad tym monitorem i nie zwrocilem na nia uwagi.

 

Mam prosbe do innych posiadaczy tego sprzetu: wejdzcie na strone

http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php

i napiszcie czy u Was tez mniej wiecej w polowie gradientu, zamiast czesci odcieni szarosci, jest obrzydliwy, zgniłozielony kolor? Mozna to tez zaobserwowac na filmach, zarost i skora postaci bedacych w cieniu, ma ten sam zgnilozielony odcien - zupelnie jak na fimach Divx z poczatku XXI wieku...

Bawie sie grafika i dla mnie takie rzeczy sa niedopuszczalne, bylem pewien ze technika raczej nie cofnela sie przez ostatnie 4 lata, ktore minely od kiedy kupowalem monitor.

I do tego jeszcze Agito nie podbilo gwarancji i kazali dosłac samemu gwarancje :/ Chociaz i tak pewnie napisza, ze to normalne w TN....

 

 

O monitorze ciezko poiwedziec cos dobrego - jedynie katy w poziomie sa dobre, dobry design, i przydatna funkcja 4:3 Wide.

Ustaw sobie gammę na -50 i problem zielonego koloru na gradiencie zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ile czasu trwała u was wymiana monitora w związku z gwarancją na pixele 30dni?

Sprawdzam status naprawy na www.ragz.com.pl ale od piątku jeszcze nie wprowadzili nawet numery seryjnego monitora do systemu :mad: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sklep leci w kulki totalnie. Sprzedaja według mnie monitory robione w PL ale zapakowane i przeznaczone na rynek Łotweski lub Estoński, bez instrukcji PL ze znaczkeim w jakimś dziwnym słowiańskim języku. A ta gwara LG Polska to lipna jakaś, wysyłają pomięte i naddarte tylko tym co sie o nie upomną podając ostre argumenty :mur: Ciekaw jestem czy chociaż numery seryjne tych monitorów widnieja w bazie LG Polska :-| .

(...)

Ja mam swój monitor z siriusa z Katowic, odbiór osobisty i żadnych problemów, mam gwarancje wszystko... U nich mogłem sobie spokojnie rozpakować monitor aby zobaczyć czy wszystko jest itd.

Witam,

 

niestety ja również zostałem oszukany. Monitor zamówiłem przez Internet i odebrałem osobiście w Katowickim oddziale Siriusa. Mogłem rozpakować monitor, aby sprawdzić, czy się wszystko zgadza. Niestety nie zauważyłem braku polskiej gwarancji :(

 

Na nalepce z tyłu monitora oraz na opakowaniu widnieje napis "Assembled in Poland". Dodatkowo na pudełku jest też naklejka z jakimś adresem na Łotwie.

 

Pani z Katowickiego oddziału podała mi adres serwis@SIRIUS.PL, na którego to wysłałem maila z prośbą o przesłanie polskiej instrukcji (zaznaczyłem przy tym, że chcę gwarancji w IDEALNYM stanie, a nie wytartą/pomiętą hehe)

 

Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddawał ktoś ten monitor do serwisu z powodu złego podświetlenia matrycy :?

Dostałem już monitor z powrotem, badpixeli jak na razie nie wypatrzyłem ale podświetlenie matrycy jest stanowszo gorsze niż w przypadku poprzedniego egzemplarza :mur:

Teraz wyraźniej widać białe paski na górze i na dole oraz dwie długie pionowe smugi na środku monitora, wydaję mi się, że to świetlówki :?

Rzuca się to szczególnie na ciemnym tle. Kolor czarny także jest teraz bardziej granatowy :cry:

Zaletą natomiast jest to, że nie mam ghostingu :-P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarł do mnie W2452V, podświetlanie i kąty jedne z lepszych jakie widziałem

ale minimalnie gorsze niż w L227WT ;)

 

wkręciłem tę śrubę w podstawkę i nadal lekko się buja ;/

 

POzdr.

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarł do mnie W2452V, podświetlanie i kąty jedne z lepszych jakie widziałem

ale minimalnie gorsze niż w L227WT ;)

 

wkręciłem tę śrubę w podstawkę i nadal lekko się buja ;/

 

POzdr.

proszę zrob recenzję jeśli możesz, zdjęcia i opis jak się zachowuje w dynamicznych grach bo 24" widzialem ze są 5ms a nie 2ms jak 22" i nie wiem czy to wogóle ma jakieś znaczenie, chetnie bym sie dowiedzial od uzytkownika bezposrednio :)

Recenzja by sie przydala wiele osob teraz mysli o wiekszym monitorze, choc ja osobiscie chybe zdecyduje sie na 26" :) ale zawsze to wiecej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddawał ktoś ten monitor do serwisu z powodu złego podświetlenia matrycy :?

Dostałem już monitor z powrotem, badpixeli jak na razie nie wypatrzyłem ale podświetlenie matrycy jest stanowszo gorsze niż w przypadku poprzedniego egzemplarza :mur:

Teraz wyraźniej widać białe paski na górze i na dole oraz dwie długie pionowe smugi na środku monitora, wydaję mi się, że to świetlówki :?

Czyli skórka za wyprawkę :mur: , badów nie masz ale podświetlenie u Ciebie jest mega tragiczne. To juz wolę swojego 1 bada i równomierne podświetlenie. Teraz zaczynam doceniać to że nie trafiło mi się jeszcze gorzej z tym modelem. Gdyby nie to buczenie poniżej 100 jasności to byłby to całkiem fajny lcdek, juz pal6 kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem ten monitor od zaufanego czlowieka z allegro. W zestawie monitor, kabelki, sterowniki, instrukcja, szmatka, paragon oraz gwarancja (wypelniona, podpisana, z hologramem). Sam monitor to cudo nie z tej ziemi.

 

ZERO brzeczenia, stukania, pukania i innych dziwnych dzwiekow

 

ZERO ruchomych czesci w srodku, ktore by mogly sugerowac ze cos jest popsute

 

ZERO jakiegos smuzenia, dziwnych przebarwien i innych nienaturalnych zjawisk

 

ZERO badpixeli, subpixeli i licho wie czego jeszcze

Znalazlem ta osobe na allegro:

http://allegro.pl/item475591992_fabrycznie...fv_express.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie gammę na -50 i problem zielonego koloru na gradiencie zniknie.

Dzieki, w sumie na poczatku wydawalo mi sie ze jest zbyt niebiesko, ale pokombinowalem z reszta opcji i teraz obraz jest do przyjecia (chociaz na starym monitorze wyglada lepiej), najwazzniejsze ze zniknal ten zielony, reszta wad nie jest tak istotna. Jest widoczny banding i dol matrycy jest troche przeswietlony (zdecydowanie mniej niz u innych, sadzac po zdjeciach z tego watku), i idiotycznie umiejscowione przyciski do obslugi OSD ale w koncu to low-end i chyba mialem za wysokie oczekiwania jak na niespelna 700zł. Monitor jest przecietny, a nie rewelacyjny i troche nie rozumiem tej fali zachwytow na jego temat. Edytowane przez rad3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem swoj egzemplarz. Zamawialem z allegro (link podany kilka postow wyzej). Wszystko ekstra czekalem 1 dzien, pobawilem sie i takie wrazenia:

Zero bad pixeli jak na razie, kolory mi sie podobaja, podswietlenie - troche jaśniej przy górnej krawędzi i delikatnie dolnej. Piszczenia jakiegoklwiek albo innch dzwiekow brak. Duzo funkcji, przejrzste menu, zero smuzenia w grach. Po przesiadce z CRT 17" wrazenie niesamowite. Polecam ten monitor jak i tego allegrowicza podanego przez Antoni1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, przeglądałem dziś bodajże PC Word w Empiku (nie kupuję prasy komputerowej od dobrych 8 lat, ale rzucił mi się w oczy test monitorów) i naprawdę nie rozumiem jak ten model (W2252TQ) zdobył nagrodę za najlepszą opłacalność, a tym bardziej prawie taki sam W2252V również Power. Swojego W2252TQ mam od tygodnia i niestety muszę potwierdzić jego wady, o których tu czytałem - nierównomierność podświetlania matrycy u góry i dołu (świetlówki widoczne zwłaszcza na filmach 16:9 i szerszych, gdzie widać to na ciemnych paskach - nie jest może tragicznie, ale wolałbym by tego nie było i niestety piszczy jak diabli. Na 100% jasności jeszcze przyzwoicie, ale jakiekolwiek zmniejszenie powoduje wyraźny pisk z tyłu w lewym górnym rogu pod kratką wentylacyjną. O ile w desktopie nie najcichszym nie przeszkadza za bardzo, to przy laptopie wkurza mocno, bo ten LG jest głośniejszy niż cały 4 letni Dell Latitude X300 z normalnym HDD 2,5" (desktop podłączony przez DVI, laptop DSUB i też trochę przeszkadza, że elektronika w tym monitorze nie jest na tyle "inteligenta", że nie mając aktywnego źródła sygnału nie wybiera automatycznie wejścia na którym pojawi się sygnał tylko trzeba to wybrać ręcznie przyciskiem source z menu monitora. Detal, ale wygodniej by source używało się tylko gdy są oba źródła NA RAZ aktywne, a nie za każdym razem. Co do buczenia - LG MUSI coś z tym zrobić, bo wiem że przeszkadza to wielu osobom i rezygnują z tego modelu monitora przez taką głupią sprawę (u mnie buczy również w standby, a nawet wyłączony przyciskiem z przodu - na dobrą sprawę pomaga całkowicie się tego pozbyć tylko wyciągnięcie wtyczki zasilającej monitor z gniazdka :(

Szkoda, bo dzięki bardzo dobrej gwarancji na pixele u LG i temu, że monitor jest robiony/składany w Polsce (zawsze u nas miejsca pracy i podatki, oraz brak wykorzystywania półniewolniczej pracy Chińczyków za miskę ryżu) byłem bardzo pozytywnie nastawiony do LG po długim używaniu Samsungów (CRT obok to nadal stary dobry SM750p) - powierzchnia robocza robi wrażenie, kolory na W2252TQ już niestety nie, ale z tym się liczyłem biorąc stosunkowo tanią TNkę - nie można w tym względzie wymagać nie wiadomo czego. Na plus W2252TQ na pewno trzeba policzyć szybką matrycę - oczywiście 2ms to marketing, ale grając w szybkie gry (większość to TeamFortess2) smużenie jest dla mnie niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko brzęczy przez nie więcej 5 minut po włączeniu i jeśli by mi tak cały czas brzęczało to bym się denerwował mocno. Przykładając ucho do plastiku przy lewym górnym rogu wyraźnie słyszę piszczenie ale nie jak nie przykładam ucha to nic kompletnie nie słychać! Muszę się solidnie przykleić do monitora aby to usłyszeć. Swoją drogą, obejrzyjcie sobie tył monitora u mnie zebrał z kilogram kurzu, ircha i płyn w ruch i znowu się pięknie błyszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzalem na roznych ustawieniach jasnosci i nie wydaje mi zadnego dzwieku, to po pierwsze. Po drugie to jest monitor z matryca TN wiec po kolorach nie spodziewajcie sie cudow chociaz przyznaje ze sa dobre (jak na TN). Po trzecie pokazcie mi LCD z idealnie rownym podswietleniem matrycy, to jest wada tej technologii i w jednych monitorach jest lepiej w drugich gorzej (zalezy jak sie trafi). Pojawil mi sie bad piksel po dniu uzytkowania ale po chwili masazu znika, zobacze jak to bedzie dalej moze przestanie sie pojawiac jak nie to gwara. Ogolnie monitor uwazam za idealny dla graczy w cenie do 1K zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzalem na roznych ustawieniach jasnosci i nie wydaje mi zadnego dzwieku, to po pierwsze. Po drugie to jest monitor z matryca TN wiec po kolorach nie spodziewajcie sie cudow chociaz przyznaje ze sa dobre (jak na TN). Po trzecie pokazcie mi LCD z idealnie rownym podswietleniem matrycy, to jest wada tej technologii i w jednych monitorach jest lepiej w drugich gorzej (zalezy jak sie trafi). Pojawil mi sie bad piksel po dniu uzytkowania ale po chwili masazu znika, zobacze jak to bedzie dalej moze przestanie sie pojawiac jak nie to gwara. Ogolnie monitor uwazam za idealny dla graczy w cenie do 1K zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że przy subpixel dot-inversion:

http://www.techmind.org/lcd/dotinvrgb.html

http://www.techmind.org/lcd/dotinvrgb2l.html

http://www.techmind.org/lcd/dotinvrgb2lb.html

monitor piszczy bardziej niż normalnie

a przy Row-inversion:

http://www.techmind.org/lcd/rowinv.html

http://www.techmind.org/lcd/rowinv2l.html

http://www.techmind.org/lcd/rowinv2lb.html

jeszcze mocniej piszczy niż przy subpixel dot-inversion (ciężko usiedzieć przy tym) ?

Dlaczego tak się dzieje ? :unsure:

(Linki z http://www.techmind.org/lcd/index.html)

Edit:

Jak to się ma do tego że piszczenie zależy od ustawionej jasności ? chyba niekoniecznie

Edytowane przez Bluebird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje że u mnie jak milczało tak milczy na każdym z nich.

 

 

PS. Radze nie patrzeć się dłużej w to bo ja mam mroczki jakieś przed oczami(nie tych aktorów).

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...