Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko moja karta jest za slaba na 1600 czy wlaczjac np rozdzielczosc 1024 czy tam 1200 iles max 1400 w grach bedzie slaba jakosc? tak mi sie wydaje bo jesli wiekszy ekran to to przy mniejszej rozdzielczosci bedzie widac pixele bardziej i jakosc sie pogorszy? bo posiadam nec 17 crt czy na nizszych rozdzielczosciach jakosc nie bedzie gorsza w tym lg?

 

i i czy praca na nizszeje niz natywna rozdzialce panaromicznej pogorszy znacznie jakosc w grach ? jaka jest min rozdzialka panaromiczna do tego monitoraa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze na natywnej będziesz miał ciut ładniejszy obraz, ostrzejszy ale nie masz się czego obawiać bo nawet po przeskalowaniu obraz będzie zadowalająco ostry w stosunku do CRT. jrdno Cię na pewno zwali z nóg - jak odpalisz grę na 22" to zapomnisz o tej 17-tce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze na natywnej będziesz miał ciut ładniejszy obraz, ostrzejszy ale nie masz się czego obawiać bo nawet po przeskalowaniu obraz będzie zadowalająco ostry w stosunku do CRT. jrdno Cię na pewno zwali z nóg - jak odpalisz grę na 22" to zapomnisz o tej 17-tce :D

czyi grajac w panoramie 1200 na iles tam(wlasniee jaka jest min rozdzialka panoramiczna) bedzie szystkto super i duzo lepiej jak na crt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niestety ja również zostałem oszukany. Monitor zamówiłem przez Internet i odebrałem osobiście w Katowickim oddziale Siriusa. Mogłem rozpakować monitor, aby sprawdzić, czy się wszystko zgadza. Niestety nie zauważyłem braku polskiej gwarancji :(

 

Na nalepce z tyłu monitora oraz na opakowaniu widnieje napis "Assembled in Poland". Dodatkowo na pudełku jest też naklejka z jakimś adresem na Łotwie.

 

Pani z Katowickiego oddziału podała mi adres serwis@SIRIUS.PL, na którego to wysłałem maila z prośbą o przesłanie polskiej instrukcji (zaznaczyłem przy tym, że chcę gwarancji w IDEALNYM stanie, a nie wytartą/pomiętą hehe)

 

Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Witam,

dziś otrzymałem polską gwarancję. Maila wysłałem na inny adres niż podany w wyżej cytowanym poście (sklep@sirius.pl) - odpowiedź otrzymałem tego samego dnia (7.XI). Przesyłkę wysłano w zeszlym tygodniu, tak jak wspomniałem wcześniej dziś mi ją dostarczył listonosz (19.XI).

 

Gwarancja jest w b. dobrym stanie, hologram nie jest wytarty, jest pieczątka sklepu, dane są puste, więc mogę sobie sam wpisać kiedy kupiłem monitor ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralem swoj egzemplarz w Krakowskim siriusie. Udalo mi sie ustawic kolory jednak mi takze nie dali gwarancji. Dostalem tylko fakture VAT, spytalem czy na jej podstawie bedzie realizowana gwarancja i uslyszalem twierdzaca odpowiedz. Starac sie o pisemna gwarance jakos? Nie dostalem tez kabla zasilajacego.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel powinien być w zestawie, a z pisemna gw to o tyle wygoda że jak coś się popsuje to poprzez kontakt z serwisem LG zamówisz sobie kuriera pod dom zamiast tachać to do siriusa.

 

nie podejrzewam by firma zwinęła żagle ale gdyby ;)

to będziesz się musiał starać o duplikat tego papierka

 

mz wygodniej mieć ją u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem tylko fakture VAT, spytalem czy na jej podstawie bedzie realizowana gwarancja i uslyszalem twierdzaca odpowiedz.

troche zeszło zanim mi z LG odpisali, ale świeżutka wiadomość od przedstawiciela LGEPL

Do monitora musi być dołączona karta gwarancyjna z opisem LG Electronics Polska i hologramem. Sprzedawca zobowiązany jest wypełnić kartę gwarancyjną oraz wydać dokument zakupu. Te dokumenty wystarczą do realizacji gwarancji a polskim serwisie LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Doszedł do mnie ten monitorek :) W2252TQ-PF

 

I teraz kilka pytań:

 

1 pixel jest caly czas czerwony :blink: czy to podlega gwarancji ?? I jak jest z ta gwarancja ponieważ na stronie jest wyraźnie napisane ze samemu trzeba wyslac monitor przez Kuriera UPC z powołaniem sie na nich dlatego darmowo , a na forum ludzie pisza ze LG przychodzi i z domu zabiera i wymienia na nowy ( na stronie producenta jest ze go serwisują a nowy mozna dostac po 4 nieudanych naprawach)

 

 

Drugi problem jak podłącze przez DIV to obraz startuje dopiero przy windowsie nie widac jak sie Bios laduje itp. poza tym kazda zmiana rozdzielczosci powoduje ze monitor wylacza sie na jakies 20-60 sekund ) teraz juz w ogóle sie nie wlacza bo odrazu przechodzi w tryb oszczedzania energi i tyle <_<

 

Trzeci problem wszystkie stony sa wycentrowane mozna sobie ladnie powiekszyc w FF ale www.fotka.pl jest wycentrowana tylko na glównej stronie po wejsciu na profil jest bardzo przesunieta w prawo co ucina 1,3 strony :damage_wall:

 

Na czym polega ta kalibracja kolorów w ForteMenager

 

Teraz zalety :

 

Na D-Sub jest wszystko dobrze

Kolory są świetne (na tą chwile podziwiałem tylko na tapetach 1920x1200 (oczywiscie ja pracuje na 1680x1050)

 

Moje ustawienia

 

brightness 20-25

Contrast 60

Sharpnes 5

 

RGB 50/50/50

 

GAMMA -50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 pixel jest caly czas czerwony :blink: czy to podlega gwarancji ?? I jak jest z ta gwarancja ponieważ na stronie jest wyraźnie napisane ze samemu trzeba wyslac monitor przez Kuriera UPC z powołaniem sie na nich dlatego darmowo , a na forum ludzie pisza ze LG przychodzi i z domu zabiera i wymienia na nowy ( na stronie producenta jest ze go serwisują a nowy mozna dostac po 4 nieudanych naprawach)

Tak, podlega to gwarancji. Zamawiasz kuriera na koszt LG. Zadzwoń na infolinie LG tam Ci podadzą potrzebne dane. Do monitora musisz dołączyć Kartę gwarancyjną, kopia dowodu zakupu i najlepiej karteczkę z opisem gdzie znajduję się ten wadliwy pixel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda zmiana rozdzielczosci powoduje ze monitor wylacza sie na jakies 20-60 sekund ) teraz juz w ogóle sie nie wlacza bo odrazu przechodzi w tryb oszczedzania energi i tyle <_<

Ja bym wysłał na gwarancję, u mnie zmiana rozdziałki to kwestia krótkiego "mrygnięcia".

 

Trzeci problem wszystkie stony sa wycentrowane mozna sobie ladnie powiekszyc w FF ale www.fotka.pl jest wycentrowana tylko na glównej stronie po wejsciu na profil jest bardzo przesunieta w prawo co ucina 1,3 strony :damage_wall:

A co ma monitor z tym wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni go serwisują czy wymieniają na nówke ??

 

jeszcze jest problem ze zgnila zielenia na niektórych zdjęciach i pixelami np.

 

 

Pixele (na CTR ich nie ma na tej samej fotce)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b605cd2510d446b1.html

 

Jakies odcienie zieleni i dzwine przechodzenie z koloru do koloru

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5bd5577f295cf7e.html

 

Ps. nie wiem jak poustawiac suwaki w opcji Color Calibration w ForteManager (teraz mam na max w prawo bo inaczej jest jeszcze gorzej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem zeby LG nie kupowac ZAL , kupujesz nowy monitor i masz syf bawisz sie w wysylanie do producenta zamiast cieszyc sie sprawnym monitorem... ajk oni wogole moga to sprzedawac??? nie testuja tego cz caly odsiew- syf sprzedawany jest w polsce

kasa stracona monitora nie ma i teraz biedny quizzy bedzie musial czekac na monitor za ktory juz zaplacil .....

zenada , wspolczuje koledze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preston, masz racje! Kupuj samsunga, b. dobre monitory ze świetnie realizowaną gwarancją.

 

Kupując monitor obojętnie jakiej firmy, można trafić na walniętą sztukę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się trafiła nawet niezła sztuka, nie mam żadnych problemów z tymi kolorami nie ma tez "pasków" na czerni czy jakiś problemów ze świetlówkami myślałem że za te cenę dostane taki sobie ten monitor a trafił się nawet niezły jak na pierwszy LCD jestem bardzo zadowolony. Jest parę wad jak to że strasznie się chwieje no i to że jest jasny strasznie oczy padają po 2h ale tak to jest git

Edytowane przez Zweglacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się trafiła nawet niezła sztuka, nie mam żadnych problemów z tymi kolorami nie ma tez "pasków" na czerni czy jakiś problemów ze świetlówkami myślałem że za te cenę dostane taki sobie ten monitor a trafił się nawet niezły jak na pierwszy LCD jestem bardzo zadowolony. Jest parę wad jak to że strasznie się chwieje no i to że jest jasny strasznie oczy padają po 2h ale tak to jest git

Oczy padają bo jak napisałeś to Twój pierwszy LCD, musisz się przyzwyczaić ale na ten czas koniecznie obniż jasność i kontrast nawet do absurdalnie niskich wartości 20-30, z czasem reguluj sobie dodając kontrastu i jasności w ten sposób znajdziesz indywidualne ustawienia gdzie nie będą bolały Cię oczy a kolory będą dla Ciebie wystarczająco nasycone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś ten monitor podłączonego do laptopa?

Postanowiłem zakupić go do HP6710b, który posiada grafike X3100 i nie wiem czy nie obędzie sie bez problemów.

 

PS: Nadarzyła się okazja sprawdzenia. Po przestawieniu na wyświetlania obrazu jedynie na monitorze mogłem cieszyć się rozdzielczością natywną bez żadnych efektów ubocznych. :) Polecam.

Edytowane przez yoshko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem owego monitora i chce dorzucić swoje spostrzeżenia.Monitor kupiony na allegro u sprzedawcy który jest autoryzowanym punktem sprzedaży rekomendowanym partnerem LG , karta gwarancyjna na Polskę była i z tym nie było kłopotu.Wcześniej miałem lcdka 17 też lg 1770HQ.Przesiadka z 17 na 22 kurcze jakie tamto było małe.Ale do rzeczy monitor nie posiada martwych pikseli, podłączony do kompa złączem cyfrowym.Jasność i kontrast zmniejszyłem bo było za jasno teraz mam jaskrawość 45,kontrast 50 ,gamma 0.Potem wyregulowałem kolory obraz trochę za niebieski ,czerwony i zielony na 50, niebieski 48.Temperatura barw na 6500k.Do tego w sterownikach mam dwa profile,pierwszy do gier jasność 50,kontrast 85 , gamma 25.A drugi do internetu,filmów jasność 25,kontrast 60,gamma 20.Ogólnie jestem zadowolony z tego monitora kolory całkiem znośne jak na matryce tn, smużenie nie widoczne.Ale jedna rzecz mnie wnerwia :mad: i to chyba największy minus tego lcd, a mam na myśli nieszczęsny dynamiczny kontrast.Jest on wyłączony gdy f engine jest włączony na tryb normalny ja do filmów i gier używam trybu użytkownika tam mam jasność 60, ace 2, acm 2 tak sobie ustawiłem,wyświetlany obraz jest jaśniejszy i kolory żywsze,tyle tylko że jak jest jakaś ciemna scena to obraz się sciemnia i nieraz mało co widać,dział on podobno na zasadzie że kiedy nastanie jasna scena to to monitor maksymalne rozjaśnia lampy a w scenach ciemnych niepotrzebnie przyciemnia przez co właśnie mniej widać.W filmach jakoś to nie przeszkadza ale w grach tak i drugi minus ale taki mały monitor faktycznie wydaje z siebie delikatne burczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...