Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w pudełku jest kabel DVI ?

bo nie widze na stronie producenta, a ze sklepów dostaje sprzeczne odpowiedzi

odpowiedź jest na pierwszej stronie gdzie jest opisany monitor. Tak, ja miałem dołączony kabel DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafiłem tu szukajac informacji na temat tego monitora. Czytając tutaj o różnistych usterkach, kupno wydało mi się wręcz sporym ryzykiem że akurat ja trafię na jeden z opisywanych felerów. Jednak kupiłem, bo: zawsze jest gwarancja, chyba najlepsza z oferowanych, no i jest on chyba najtańszym "firmowym" 22 lcd z gniazdem DVI,a na DVI mi zależało. Chyba mi się udało:) Monitor wieeelki (dotychczas 17 CTR i 17 LCD). Żadnych opisywanych tu dolegliwości (po tygodniu użytkowania, odpukać:).- bad- , sub- i innych -pikseli, nierównomiernego podświetlania (minimalne białe paski u dołu i góry widoczne jedynie podczas startu systemu, potem niezauważalne jak dla mnie. Kupiony u sprawdzonego dostawcy na allegro, z polską podbitą gwarancją, komplet kabli, szmatka etc. Mam nie najnowszą kartę graficzną i gram, jak muszę w niskich rozdzielczościach (np. 1024x768) i monitor jak należy skaluje obraz, wg mnie nie widać strat do natywnej rozdzielczośći, również obraz 4:3 jest absolutnie ok. Oczywiście do skalibrowania jasność i kontrast, ale nic nie robiłem z regulacją barw. Obraz bardzo ładny, odwzorowanie kolorów jak na na lcd bardzo dobre. Ustawiłem sobie kilka profili: do gier, do filmów, do netu i "uniwersalny". Programy "fabryczne": movie, internet i nawet normal, jak dla mnie nie do użytku, wali po oczach aż boli, ale to pewnie kwestia indywidualnych preferencji. W grach wypada super , także na małych rozdzielczościach (piękne kolory, żadnego smużenia i innych). Filmy to także bajka, oczywiście w rozsądnych rozdzielczościach - dvd i divx - nie mam żadnych zastrzeżeń, świetne kolory, kontrasty, osrtość, filmiki np z YT -wiadmo pikseloza. Podłączony na DVI, nic nie buczy, nie lata w środku, działa w pełni Forte manager z dostarczonej płytki, ogólnie: cud miód i orzeszki. Polecam.dokładnie rok tej klasy monitor kosztował by prawie 2 razy tyle ,dlatego kupiłem go dopiero teraz:).

Jedna wada z którą się liczyłem, ale to wada raczej wszystkich paneli LCD na TN: nie nadają się do obróbki zdjęć (używam Gimpa), zwłaszcza jeśłi chodzi o ustawienia kontrastów, jasności, cieni, gradientów itd, ogólnie rzeczy związanych ze światłem, ( a to na skutek licznych manipulacji które poczyniliśmy prędzej z monitorem, chcąc dostosować własciwą jasność, kontrast monitora itd, aby dało się w niego w ogóle patrzeć) Wymyśliłem sobie nawet sobie tryb "foto" ale to jednak nie to co na ctr niestety, ale amatorsko powinno wystarczyć. Przy "obróbce" kolorów jest już wg mnie bardzo dobrze, kolory są właściwe, dokładnie takie jakie chcemy i nasycone tak jak chcemy, temperatura barwowa też prawidłowa (celowo wywoływałem zdjęcia, żeby sprawdzić:)). Dlatego , ponieważ robię amatorsko to raz na ruski rok, do tego celu pozostawię sobie zasłużonego ctr. Profesjonaliści którzy się tym zajmują nie wezmą z kolei TN- ki.

Jednym słowem: Polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może taki problem na tym monitorze jak ja ? Dołączona grafika

Tutaj według tej prowizorycznej linii porównajcie sobie strony prawa jest tak jak by bez antyalasingu i w ogolę tak jakoś dziwaczne wyświetlana mimo iż w opcjach jest wszytko na full nie wiem czy to od monitora czy od karty na mniejszych rozdzielczościach to nie występuje i przy ciemnych scenach też jeśli to od monitora to przyjęli by mi go na gwarancji z takiego problemu dodam że nie tylko w tej grze pojawia się ten problem .

 

Przed chwilą sprawdziłem problem występuje po podłączeniu przez D-SUB jak i przez DVI

Edytowane przez Zweglacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może taki problem na tym monitorze jak ja ? .............

Tutaj według tej prowizorycznej linii porównajcie sobie strony prawa jest tak jak by bez antyalasingu i w ogolę tak jakoś dziwaczne wyświetlana mimo iż w opcjach jest wszytko na full nie wiem czy to od monitora czy od karty na mniejszych rozdzielczościach to nie występuje i przy ciemnych scenach też jeśli to od monitora to przyjęli by mi go na gwarancji z takiego problemu dodam że nie tylko w tej grze pojawia się ten problem .

 

Przed chwilą sprawdziłem problem występuje po podłączeniu przez D-SUB jak i przez DVI

jezeli ten swój "problem" widzisz na tym screenie który pokazałeś to jak może on być winą monitora skoro wkleiłes zrzut ekranu a wiec obraz prosto z karty grafiki? Jeśli efekt występuje na tym screenie to znaczy ze grafika tak wyświetla.

Ale ja nic tu nie widzę nietypowego, opisz dokładnie o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/417a1b7b3d508668.html

 

Imho wina grafiki , albo gry.

no jeśli monitor ma defekt to przez cały czas będzie źle wyświetlał w tym miejscu - tak samo w Assassins Creed jak w Saperze na pulpicie czy w biosie.

Wydaje mi się że to normalny efekt engine gry, zawsze są różnice w wyświetlaniu obrazu blisko kamery i w oddali. moze sterowniki cos zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problemu pozostaje mi szukać tylko w grafice która ma problemy z rozdziałkom 1680x1050 gdyby to była gra to ktoś też by zauważył a efekt taki jest cały czas czy to z bliska czy z daleka no ale szczęście że nie monitor grafa tańsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

3h temu dotarł do mnie ten monitor i od tego czasu szukam rozwiazania. Wszystko by było w porządku oprócz tego że nie działa poprzez kabel DVI.

Podłączony przez d-sub działa, ale przy dvi wyświetla CYFROWY / OSZCZEDNOSC ENERGII po czym monitor gaśnie ;/ jakieś rozwiazania ?

z góry dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

3h temu dotarł do mnie ten monitor i od tego czasu szukam rozwiazania. Wszystko by było w porządku oprócz tego że nie działa poprzez kabel DVI.

Podłączony przez d-sub działa, ale przy dvi wyświetla CYFROWY / OSZCZEDNOSC ENERGII po czym monitor gaśnie ;/ jakieś rozwiazania ?

z góry dziekuje za pomoc

pozdrawiam

A w BIOSie działa normalnie, czy też przechodzi w Power Saving? Jeśli dzieje się to tylko pod Windą, kwestia konfiguracji sterowników karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ten monitor . Nic nie buczy , nie piszczy , wszystko równomiernie podświetlone , bo kupione w dobrym sklepie a nie z najtańszej aukcji na allegro . Mam problemy z wyregulowaniem monitora . Białe elementy zlewają się z jasnymi . Mógłby ktoś mi podać swoje sprawdzone ustawienia dla poszczególnych "profili " tzn www , normalny , film ??

Edytowane przez MiszaEPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

3h temu dotarł do mnie ten monitor i od tego czasu szukam rozwiazania. Wszystko by było w porządku oprócz tego że nie działa poprzez kabel DVI.

Podłączony przez d-sub działa, ale przy dvi wyświetla CYFROWY / OSZCZEDNOSC ENERGII po czym monitor gaśnie ;/ jakieś rozwiazania ?

z góry dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Mam ten sam problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. To mój pierwszy LCD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest już rozwiązany, mam monitor podłączony przez DVI. Pomogła instalacja nowych sterowników to karty graficznej. Ale szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy w obrazie w porówaniu do wyjścia D-SUB (może mam za słabą kartę?)

 

Przy okazji zamieszczę krótką opinię o monitorku :)

Ogólnie jestem średnio zadowolony, spodziewałem się lepszego produktu. Monitor prezentuje się bardzo ładnie na biurku i to chyba jego największa zaleta ;) To mój pierwszy monitor LCD, ale mam porównanie chociażby z 2-letnim 17-calowym Samsungiem mojej matki czy z kilkuletnimi monitorami Dell'a, które mam w pracy. Kupiłem go jedynie z dwóch powodów:

1) chciałem obraz panoramiczny, ze względu na filmy

2) przeszkadzał mi już wielki kineskopowiec na biurku ;)

Jak już inne osoby wspominały, monitor wydaje ciche bzyczenie jeśli jaskrawość nie jest ustawiona na 100%. W trybie czuwania też wydaje ciche bzyczenie. Mały mankament, ale osobom mającym wyciszonego kompa może przeszkadzać.

Podświetlenie jest równomierne. Testowałem programem Nokia Test różne barwy na pełnym ekranie i jest ok. Jedynie problem z białym kolorem, co widać niestety przy przeglądaniu stron internetowych. Góra wydaje się być słabiej podświetlona niż dół. Nie wiem czy każdy egzemplarz tak ma czy tylko mój. A może jestem przewrażliwiony :) Aczkolwiek pracując na starych monitorach LCD w pracy nie zauważyłem czegoś takiego. Kąty widzenia? Nawet patrząc pod kątem 179 stopni widać obraz, więc nie wiem czemu podaje się w specyfikacji 170 stopni. Ale jak to LCD, nawet patrząc pod lekkim kątem obraz już nie jest taki, kiedy patrzymy na niego wprost.

Kontrast dynamiczny - jak dla mnie bezużyteczny. Obraz przy użyciu tego "bajeru" jest strasznie nienaturalny, wygląda wręcz śmiesznie, dlatego nie używam. Monitor świeci bardzo jasno i musiałem zjechać nisko z ustawieniami - obecnie pracuję przy jaskrawości 100 i kontraście 10.

Obraz w filmach jest zadowalający, ale bez rewelacji. Odwzorowanie i nasycenie barw jest gorsze niż w przypadku CRT. Piszę o tym, ponieważ niejednokrotnie spotkałem się z opiniami mówiącymi, że obecnie produkowane monitory ciekłokrystaliczne dorównują kineskopowym, a nawet są lepsze. Nie wiem w czym są lepsze, na pewno nie w przypadku wyświetlania filmów ;)

Zakupu nie żałuję, ale też nie jestem usatysfakcjonowany w 100%. Nikt mnie nie przekona, że LCD jest lepsze od starego, poczciwego CRT :) Może inne matryce niż TN są znacznie lepsze. Nie wiem, nie miałem styczności i póki co nie stać mnie żeby wydać ponad 1000 zł na monitor. Z czasem, kiedy monitory ciekłokrystaliczne zostaną udoskonalone (o ile da sie je udoskonalić jeszcze) to kupię nowy, na razie będę się cieszył tym LG ;) Gdybym miał kupować ponownie to wybrałbym najtańszą panoramę i myślę, że nie zauważyłbym różnicy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, fajnie że ten temat jest tak mocno rozwinięty - można się wiele dowiedzieć. Chcę kupić ten monitor trochę na wyrost ponieważ mam kartę na D-Sub, która nie wyciąga natywnej rozdzielczości tego monitora. Mam następujące pytanie jak ten monitor sprawuje się podczas użytkowania go w internecie, a także jako normalny monitor do uniwersalnych domowych zastosowań. Rozumiem, że do filmów, gier jest idealny, ale np czy 5-8 godzin w internecie przed takim kolosem nie męczy? Zastanawiam się jeszcze nad LG 20" LCD

LG 20" LCD L207WT-PF.

 

Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zalezy od przekatnej, tylko od pracy w nienatywnej rozdzielczosci.

 

A ten Intel bedzie hulal w natywnej rozdzialce bez zadnego klopotu.

 

Tutaj masz datasheet ze strony Intela: http://download.intel.com/design/chipsets/...ts/30146705.pdf (3.2MB) i wedlug niego taka rozdzielczosc bedzie hulac bez zadnego problemu:

The GMCH’s analog port uses an integrated 400 MHz RAMDAC that can directly drive a

standard progressive scan analog monitor up to a resolution of 2048x1536 pixels with 32-bit

color at 85 Hz.

Zreszta, z tym panelem poradzilaby sobie nawet 10-letnia karta na PCI, jesli chodzi o rozdzialke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...