Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tylko tyle - dziękuję.

Martwię się tylko, że taki kolos będzie powodował zmęczenie wzroku, pamiętam jak w 1991 roku rodzice kupili tv w pewex`ie i miał 21" :)

Nie sądze żeby wzrok Ci sie męczył, bardziej jest to realne że przy mniejszym ekranie.

Gdybym ja miał drugi raz kupować monitor to nie wybrałbym tego LG. Wyraźnie widać na jasnym tle, że dół monitora jest bardziej podświetlony niż góra (wystarczy porównać pasek zadań z paskiem tytułowym okna). To jedyny mankament, ale nie jest to wg mnie drobnostka. I przecież mój monitor to nie jest odosobniony przypadek. Zrozumiałbym coś takiego w tanim, niemarkowym panelu, ale marka powinna jednak do czegoś zobowiązywać. Zatem troche mnie dziwi, że producent wypuścił taki troche niedorobiony model na rynek.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik, pokaz mi tani monitor na TN (a nie oszukujmy sie, ten model wpada w ta kategorie) z idealnie rownomiernym podswietleniem.

Jak już pisałem, mam do czynienia w domu, w pracy czy u kumpla z innymi LCD-kami i są to starsze panele, 17-calowe, bez dynamicznego kontrastu ani żadnych innych bajerów i nie występuje taka dysproporcja w podświtleniu jak w przypadku tego LG. Oczywiście na czarnym tle będzie widać bardziej podświetloną górę i dół, to jest normalne. Ale w tym monitorze po prostu dolna cześć obrazu świeci mocniej niż górna i jest to najbardziej widoczne przeglądając internet. Podczas grania czy oglądania filmów tego praktycznie nie widać. Także skoro stare panele (i to z niższej półki) nie mają takich problemów z podświetlaniem, to dziwi mnie że nowy panel je ma i jest najbardziej zachwalanym monitorem w ostatnim czasie. Ponoć nowe TN-ki są dużo lepsze od starych, ale ja jakoś tego nie zauważam. Mam wrażenie, że nawet stare 17-tki Della, których używam w pracy mają lepsze kąty widzenia niż mój nowy LG. Przykro mi, ale nie będę wychwalał tego monitora pod niebiosa i twierdził jak co poniektórzy, że jest on genialny ;)

A co do ceny - trudno mówić czy to jest tani panel czy nie. Ceny nowych panoram 19-calowych wahają się między 400 a 600 zł, także nie ma sensu tego rozgraniczać na "tańsze" i "droższe". Wszystkie TN-ki kosztują podobnie biorąc pod uwagę rozmiar.

I gwoli ścisłości, ja nie twierdze że ten LG jest do kitu, po prostu uważam, że do ideału mu troche brakuje (pomijając fakt, że to tylko matryca TN).

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nierównomiernego podświetlenia, ten monitor ma 22 cale. Tamten Dell, jak wspomniałeś, ma cali 17. Jak myślisz, ma to znaczenie dla podświetlania matrycy?

 

edit: no, znów mnie kolega uprzedził

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nierównomiernego podświetlenia, ten monitor ma 22 cale. Tamten Dell, jak wspomniałeś, ma cali 17. Jak myślisz, ma to znaczenie dla podświetlania matrycy?

 

edit: no, znów mnie kolega uprzedził

Nie rozumiem jakie to ma znaczenie? Większa matryca, większe świetlówki. A porównuje do 19-calowej panoramy, bo taką kupiłem.

Wg tego co piszecie, im większa matryca tym gorsze podświetlenie, a miałem okazję oglądać TV na kilku dużych telewizorach i jakoś nie zauważyłem żadnych dysproporcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Od siebie dodam , ze to podswietlanie bedzie rozne w roznych monitorach i przy roznych matrycach. Mam HPka , nie mam tego o czym tutaj piszesz w ogole , z czego jestem niezmiernie zadowolony wiec sie da , jednak sam widzialem kilka 2252TQ i tez tego nie mialy w takim zakresie jak Ty to opisujesz , wiec moze masz zwalonego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam , ze to podswietlanie bedzie rozne w roznych monitorach i przy roznych matrycach. Mam HPka , nie mam tego o czym tutaj piszesz w ogole , z czego jestem niezmiernie zadowolony wiec sie da , jednak sam widzialem kilka 2252TQ i tez tego nie mialy w takim zakresie jak Ty to opisujesz , wiec moze masz zwalonego ?

Nie sądze, bo na tym forum czy chociażby na innych spotykałem sie z opiniami, że jest to widoczne. Może Ty tego nie zauważasz ;) Ja niestety jestem dosyć pedantyczny i zwracam uwagę na sczegóły, które dla innych mogą sie wydawać znikome czy niewodoczne. Też uważam, że "da sie", bo widziałem monitory, które równo świecą. Nie twierdze też, że w moim monitorze jest to jakaś kolosalna różnica, ale dla mnie jest widoczna. Nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu w patrzeniu na monitor, po prostu chciałem zauważyć że taki problem występuje - zresztą koledzy wyżej wiedzą o co chodzi, więc mój monitor nie jest jedyny w swoim rodzaju ;) Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ten monitor, co do samych świetlówek to ja widzę je nawet w 17" hyundai`u ale jakoś mi to nie przeszkadza, do pracy kupiłem 3 Acery 19" i nie widzę problemów ze świetlówkami.

Dziś ten LG kosztuje tylko 650 zł, opiszę moje spostrzeżenia po tygodniowym teście sprzętu.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tego monitorka - czy Wy też nie dostaliście żadnej instrukcji obsługi do niego? Ja miałem w pudle płytke z oprogramowaniem, kartke A4 z opisem jak podłaczyć monitor i książeczke (karte gwarancyjną). Co ciekawe książeczka "printed in Poland", ale są tam różne języki oprócz polskiego. Czy to znaczy, że nie mam polskiej gwarancji? Monitor kupowałem w komputroniku (wiem, że przepłaciłem, ale tylko tam mieli na stanie :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tego monitorka - czy Wy też nie dostaliście żadnej instrukcji obsługi do niego? Ja miałem w pudle płytke z oprogramowaniem, kartke A4 z opisem jak podłaczyć monitor i książeczke (karte gwarancyjną). Co ciekawe książeczka "printed in Poland", ale są tam różne języki oprócz polskiego. Czy to znaczy, że nie mam polskiej gwarancji? Monitor kupowałem w komputroniku (wiem, że przepłaciłem, ale tylko tam mieli na stanie :P )

na płytkę zaglądałeś? Teraz 99% sprzętu ma aktualną instrukcję w pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka instrukcja obslugi ? LOL, niedlugo do widelca bedzie trzeba instrukcje dac bo ludzie beda umierac z glodu ;>

To, że Ty czy ja nie potrzebujemy instrukcji, to nie znaczy że komuś innemu sie nie przyda. Niektórzy nawet mają problem z obsługiwaniem pilota do telewizora. Do każdego sprzętu powinna być instrukcja obsługi.

Jest na cd, wcześniej nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka instrukcja obslugi ? LOL, niedlugo do widelca bedzie trzeba instrukcje dac bo ludzie beda umierac z glodu ;>

nie widze w tym nic zabawnego, zgodnie z polskim prawem klient ma otrzymać instrukcję w języku polskim. A monitor to nie widelec tym bardziej nie ma sie z czego smiac, przeczytaj posty na forum a znajdziesz uzytkowników ktorzy pytaja jak mają podlaczyc monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, bo na tym forum czy chociażby na innych spotykałem sie z opiniami, że jest to widoczne. Może Ty tego nie zauważasz

Albo po prostu monitor monitorowi nierowny i sa lepsze i gorsze egzemplarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu monitor monitorowi nierowny i sa lepsze i gorsze egzemplarze ;)

Też możliwe, ale bardziej skłaniałbym sie ku mojej teorii :P A to dlatego, że lubie czepiać sie szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, nie chodzi mi o to ze LG zepsul sprawe ze nie dolaczyl instrukcji obslugi. Po prostu to co jest w pudełku wystarczy kazdemu zeby podlaczyc monitor do komputera typu PC. Fakt ze jest nieco lakonicznie napisana ale wszystko widac co i jak ma byc podlaczone.

Poza tym tutaj jest instr. jesli ktos potrzebuje :>

http://pl.lge.com/support/download_manual.jsp

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem posiadaczem w/w monitora już miesiąc czasu oto moja opina na jego temat .

Po pierwsze, przesiadłem się z lcd SAMSUNGA 710N 17", tamten monitor był dla mnie idealny{pod względem jakości obrazu } zarówno do gier jak i do filmów oraz korzystania z sieci.

Monitor zakupiłem po zapoznaniu się z opiniami znalezionymi w sieci , zmuszony byłem kupić nowy monitor gdyż stary oddałem do innego komputera , stwierdzając tym samym iż nie ma sensu kupować 19" gdyż znów musiałbym w przyszłości zmienić go na 22" lub 24". Kupiony za 690pln na allegro , od początku bez bad pixeli.

 

Pierwsze pozytywne wrażenie zrobiła na mnie ostrość obrazu , niestety zanim się dobierze prawidłowe parametry monitora trzeba się troszeczkę pobawić w ustawieniach , parametry na jakich pracuje to :

-jaskrawość 66

-kontrast 60

-gamma -50

- ostrość czcionki 5

 

kolory

-temp barw 6500K

-czerwony 39

-zielony 49

-niebieski 45

 

Na uwagę jak dla mnie zasługuje to iż menu można ustawić w języku polskim {dotychczas nie miałem tego w żadnym posiadanym monitorze }.

Nie wiem jakie monitor posiada normy bezpieczeństwa ale w porównaniu z 710N, praca na nim nie powoduje zmęczenia oczu {jak dla mnie } , po ok 5-6h na 710-ce oczy miałem czerwoniutkie :).

Wygląd monitorka odrazu przyciąga wzrok {czyt ładny desing} , co do walorów użytkowych powiem tak ...... na początku sprawia trudność { i to nie mnie pewnie} samo wyregulowanie monitorka oraz wyłączenie kontrastu dynamicznego {nie wiem po co to komu skoro każdy na to narzeka }, przyciski na obudowie są w taki sposób schowane iż korzystanie z nich w pokoju delikatnie oświetlonym{w nocy} to duża niewygoda Lg tutaj się ergonomią nie popisał , podczas pracy poniżej ostrości 100 słychać brzęczenie monitora i jeżeli mamy komputer który nie wydaje z siebie dźwięku jakiegokolwiek wentylatora to może być problem , mój komputer {stacjonarny} do najcichszych może nie należy ale i najgłośniejszych też nie ,także ja już w ogóle przyzwyczaiłem się i po dłuższej pracy nie zwracam uwagi na dżwięk pochodzący z monitora słysząc tym samym komputer .

Wyświetlanie kolorów jak dla mnie zasługuje na 4 nie są one gorsze od tych które widziałem na 710-ce ale też nie powalają , ogólnie jest dobrze .

Jak już zostało wspomniane wcześniej monitor posiada nierównomierne podświetlenie górnej i dolnej części matrycy , daje się to we znaki oglądając filmy {zwłaszcza te niepełno ekranowe}, podczas pracy w środowisku Windows oraz korzystając z sieci nie sprawiało to dla mnie jakiegokolwiek dyskomfortu wręcz było niezauważalne {a głównie w takich warunkach użytkujemy komputer}.

W grach nie zauważyłem efektu smużenia {doom3 ,call of duty 2} , monitor pracujący w nie natywnej rozdziałce 1280x1024 {a na takiej odpalałem gry } nie powodował jakiegoś drastycznego spadku jakości obrazu {dla mnie było ok , ale to kwestia gustu} . Nie stwierdziłem także efektu ghostingu bawiąc się kursorem myszki .

 

Moja ogólna ocena :

 

PLUSY

-bdb warunki gwarancji {uwzględniające bad pixel w okresie do 30 dni}.

-ładny desing

-kąty widzenia o niebo lepsze niż w 710-ce

-jak na matrycę TN poprawne odwzorowanie kolorów

-brak smużenia w grach

 

MINUSY

-brzęczenie monitorka podczas gdy sie z nim "oswajamy" ,a praktycznie nie dostrzegalne po dłuższym okresie użytkowania .

-wysoka cena dałem za niego 690pln a wg mnie powinien kosztować jakieś 630-650pln

-kontrast dynamiczny przeszkadzający podczas oglądania filmów

-beznadziejna obsługa {dostrajanie monitora z panelu umieszczonego na obudowie }

-nierównomierne podświetlenie matrycy {góra i dół } które nie każdemu może przeszkadzać .

 

Ujmując ogólnie jest to typowy monitor z średniej półki , dla przeciętnego nie wymagającego użytkownika do zastosowań domowych {gry filmy internet } , ładnie się prezentujący , nie męczący wzroku , z bdb gwarancją door to door{3 lata} oraz bad pixel.

 

OGÓLNIE 7/10

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........

 

MINUSY

-brzęczenie monitorka podczas gdy sie z nim "oswajamy" ,a praktycznie nie dostrzegalne po dłuższym okresie użytkowania .

-wysoka cena dałem za niego 690pln a wg mnie powinien kosztować jakieś 630-650pln

-kontrast dynamiczny przeszkadzający podczas oglądania filmów

-beznadziejna obsługa {dostrajanie monitora z panelu umieszczonego na obudowie }

-nierównomierne podświetlenie matrycy {góra i dół } które nie każdemu może przeszkadzać .

 

Ujmując ogólnie jest to typowy monitor z średniej półki , dla przeciętnego nie wymagającego użytkownika do zastosowań domowych {gry filmy internet } , ładnie się prezentujący , nie męczący wzroku , z bdb gwarancją door to door{3 lata} oraz bad pixel.

 

OGÓLNIE 7/10

Pozdrawiam.

pozwól że odniosę się do Twoich minusów:

 

- wysoka cena? Jakiś absurd, zapłaciłem ze niego ponad 1000zł , Ty 690zl i mowisz ze jest drogi? Czemu niby powinien kosztować 630zl skoro jest najtanszym firmowym monitorem na tym poziomie o tak wysokich parametrach?

 

- kontrast dynamiczny czyli funkcja ktorej wogole nie musisz uzywac jest minusem? Ciekawe...

 

- nierównomierne podświetlenie matrycy? W porównaniu do czego? Do widzimisię? Tez chcial bym idealnie rowne podswietlenie ale takiego nie ma, ogldalem wiele monitorow zanim go kupilem i ten monitor na tle innych 22" TN ma REWELACYJNIE ROWNE podswietlenie.

 

 

 

to tyle

 

nie mam nic przeciwko ocenianiu i krytykowaniu ale zeby to mialo sens, bo ja moge napisac ze wada mojej drukarki jest fatalna jakosc wydruku gdy wybiore najgorsza jakosc wdruku...

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakims kablem dvi - euro tudziez d-sub - euro podlaczyc?

Kup sobie dobry (dobrej firmy i nie za 60zł) tuner TV na PCI montowany w komputerze, nic więcej nie będziesz musiał podpinać. Będziesz mógł oglądać TV na całym ekranie albo w okienku na pulpicie podczas pracy, dodatkowo będziesz mógł używać tej karty jak magnetowidu i nagrywac coś z TV albo też zgrać sobie coś z VHS czy innej kamery/konsoli/itp. Oglądanie TV wymaga włączenia komputera.

 

 

A tuner zewnętrzny działa nawet gdy nie włączasz kompa.

 

obydwa będą miały pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwól że odniosę się do Twoich minusów:

 

- wysoka cena? Jakiś absurd, zapłaciłem ze niego ponad 1000zł , Ty 690zl i mowisz ze jest drogi? Czemu niby powinien kosztować 630zl skoro jest najtanszym firmowym monitorem na tym poziomie o tak wysokich parametrach?

 

 

 

- nierównomierne podświetlenie matrycy? W porównaniu do czego? Do widzimisię? Tez chcial bym idealnie rowne podswietlenie ale takiego nie ma, ogldalem wiele monitorow zanim go kupilem i ten monitor na tle innych 22" TN ma REWELACYJNIE ROWNE podswietlenie.

 

 

ad 1

Obecna cena monitorów lcd waha się w granicach 550 -750pln {mówię tutaj o średniej półce } , mając kiedyś przed sobą kilka monitorów w tym wyżej wspomnianego wyświetlających ten sam obraz stwierdziłem że nie odbiega on znacząco od reszty , lecz wydaje mi się że gdyby przyjrzeć się innym tańszym monitorom powinniśmy znaleźć model odpowiadający co najmniej parametrom w/w wspomnianego , co prawda nie będzie on przyciągał wzroku jak LG {desing} ale być może zaspokoi nasze wymagania co do obrazu . Ceny artykułów komputerowych spadają , i sam monitor do nowości rynkowych nie należy , także nie można go porównywać do obecnej oferty w okolicach 1000pln jeżeli ktoś pól roku temu za niego tyle dał :).

 

 

ad 2

W porównaniu do tego lcd SAMSUNGA 710 N , sądziłem że kupując większy nie zobaczę białych pasów u góry i na dole podczas oglądania tła czarnego ogólnie to kwestia gustu i mi to już nie przeszkadza :).

Pracując na monitorze w typowych dla niego zastosowaniach {net gry WIn} jest to cecha w ogóle nie dostrzegalna {nawet w nocy}.

 

Ogólnie nie narzekam na sam sprzęt, lecz wyłącznie przestrzegam przyszłych nabywców o cechach jakie ten model posiada , i jeżeli się już ktoś na niego zdecyduje to powinien się liczyć z tym że ideałem ten produkt nie jest , o czym z resztą świadczą posty wcześniejsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie jest to monitor nawyższej klasy(jak np. produkty eizo), ale w swojej kalsie LG jest naprawdę mocną pozycją - chodzi mi głównie o stosunek jakości i wyposazenia do ceny. A jeżeli dla kogoś model W2252 jest nie wystarczajacy to mozna zawsze zdecydować się na W2284.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek kupiłem ten monitor. I mogę powiedzieć tylko jedno - tragedia. Wydawało mi się, ze jak kupie monitor za ponad 700 zł to będzie on naprawdę wysokiej jakości. Ale po kolei.

 

Monitor jest strasznie jasny. Dopiero przy ustawieniu 10/50/-50 da się jakoś pracować. W dzień jest nieźle, ale w nocy tragedia. W pracy korzystam ze starego LCD AOC-a, który jest o niebo lepszy. Odwzorowanie kolorów badziewne jak w każdym chyba LCD. Mój stary LG F700B przy nim to cudo techniki.

 

Kolejna sprawa to bad pixele. Myślałem, że w dzisiejszych panelech LCD ten problem już praktycznie nie istnieje. Myliłem się jednak. Na drugi dzień wyskoczyło ich 5, w tym jeden dość spory. Monitor oczywiście reklamuje u LG. Kiedy go będę miał spowrotem nie wiem, ale nie czekam na niego z utenschnieniem, bo jak podłączyłem stary (ponad 7 letni) F700B to jakbym wrócił z dalekiej podrózy. To śmieszne, że monitor z 2002 roku zapewnia lepszą jakość obrazu niź ten z 2009 roku. Oba tej samej firmy i oba kupione za podobą cenę. Co ja bym dał za panoramę CRT o takiej jakości obrazu jak F700B.

 

Plusy:

- ładnie się prezentuje jak jest wyłączony

 

Minusy:

- cała reszta

 

Ocena:

1+

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...