Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

........

 

Plusy:

- ładnie się prezentuje jak jest wyłączony

 

Minusy:

- cała reszta

 

Ocena:

1+

 

 

wybacz ale smieszne jest ocenianie na minus monitora dlatego ze ma badpixela... tym bardziej ze Ci go wymienią na nowy a u wielu innych producentów już byś z nim został...

 

wybacz ale coś chyba nie tak skoro tyle osób go używa (między innymi ja go wybrałem pośród tylu innych porownujac obraz) i wiekszosc przesiadla sie z CRT i nikt nie pisze w ten sposób to co? Wszyscy zwariowali? Stary AOC lepszy? Ciekawe...

A co jest tak nieporównywalnie lepszego w tym CRT? Bo większość znajomych jak widzi tego W2252TQ to się dziwią jakie żywe i ładne kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale coś chyba nie tak skoro tyle osób go używa (między innymi ja go wybrałem pośród tylu innych porownujac obraz) i wiekszosc przesiadla sie z CRT i nikt nie pisze w ten sposób to co?

na jednej szkolnej ławce ktoś kiedyś naskrobał - jedzmy ciach!o, miliony much nie mogą się mylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenie dosyć dobre, lecz chyba malo trafne...

LG ma naprawde dobr matryce a fakt że APPLE podpisał z LG umowe na 5 lat o korzystaniu z matryc ich produkcji - jest potwierdzeniem tej jakości

 

dlatego "shitem zjadanym przez miliony much" mogą być produkty innych masowych producentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, jasne... chyba troche za bardzo cukrzysz ;)

 

Nie da sie ukryc, ze LCD maja pewne wady w stosunku do CRT, ale maja tez duzo zalet (a czesc wad przestaje byc widoczna po niedlugim czasie - ludzki aparat wzroku jest bardzo elastyczny).

Odnosze jednak wrazenie, ze niektorzy albo zyli ostatnie X lat w pustelni, albo probuja zaklinac rzeczywistosc, liczac, ze jak kupia LCD w ciemno, to sie nie bedzie od CRT roznil niczym poza rozmiarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem w 100% zadowolony z monitorka i spodziewałem się czegoś lepszego, ale hardy99 zdecydowanie przesadza. Jeszcze się nie przyzywacził do nowego monitora i zbyt wcześnie napisał swoją recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Monitor jest strasznie jasny. Dopiero przy ustawieniu 10/50/-50 da się jakoś pracować. W dzień jest nieźle, ale w nocy tragedia. W pracy korzystam ze starego LCD AOC-a, który jest o niebo lepszy. Odwzorowanie kolorów badziewne jak w każdym chyba LCD.

 

Kolejna sprawa to bad pixele. Myślałem, że w dzisiejszych panelech LCD ten problem już praktycznie nie istnieje. Myliłem się jednak. Na drugi dzień wyskoczyło ich 5, w tym jeden dość spory. Monitor oczywiście reklamuje u LG. Kiedy go będę miał spowrotem nie wiem, ale nie czekam na niego z utenschnieniem, bo jak podłączyłem stary (ponad 7 letni) F700B to jakbym wrócił z dalekiej podrózy. To śmieszne, że monitor z 2002 roku zapewnia lepszą jakość obrazu niź ten z 2009 roku. Oba tej samej firmy i oba kupione za podobą cenę. Co ja bym dał za panoramę CRT o takiej jakości obrazu jak F700B.

1. Nie jak w kazdym , skoro Ci nie pasi to mogles poszukac dluzej , a nie kupic w ciemno po postach na forum. Swojego wybieralem 3mc , szukalem , czytalem , ale przede wszystkich - CHODZILEM pod sklepach , sieciach , marketach i macalem to , mialem mozliwosc sprawdzenia na X360...

 

2. Ja z 22 LCD nie zrezygnuje i nie chcialbym przejsc na CRT. Bady? Norma w TN , tego nie ma praktycznie na panelach non TN. Zabawne jest to , ze piszesz o tym iz Ci wyskoczyly - patrz , wielu w ogole tego nie ma.

 

Swoja droga , dla mnie badpixele to bol psychiczny bo tego praktycznie w ogole nie widac , a na ostro bialych tlach trzeba sie wrecz wgapiac by zauwazyc gdzies 1 uwalonego...

 

Odnosze jednak wrazenie, ze niektorzy albo zyli ostatnie X lat w pustelni, albo probuja zaklinac rzeczywistosc, liczac, ze jak kupia LCD w ciemno, to sie nie bedzie od CRT roznil niczym poza rozmiarami.

Co prawda nie mam LG , a 2228H od HP , ale powiem z cala stanowczoscia , ze szukajac 3mc monitor - znalazlem i nie wyobrazam sobie obecnie przejscia z mojej glossowki na CRT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dość długo szukałem monitora, który by mi pasował. Byłem w wielu sklepach i porównywałem sporo różnych paneli. Ten wydawał się najporządniejszy za takie pieniądze. Przemawiało za nim także to iż miałbym 30 dni na wykrycie bad pixeli, ale one tu są najmniejszym problemem. Po prostu nie odpowiada mi w nim jasność (np. w filmach jest szaro, tam gdzie powinno być czarno ), odwzorowanie kolorów, które jest po prostu słabe i kąty widzenia. Widzę, ze matryce TN są nie dla mnie i tyle. Widziałem HP L2275w i do niego już nie mógłym mieć uwag, świetne kolory i kąty widzenia, tylko ta cena - ponad 1500 zł. Ale pewnie jak dłużej popracuje na W2252TQ-PF to wysupłam z kieszeni tyle kasy i kupie tego HP-eka, bo nie będzie wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dość długo szukałem monitora, który by mi pasował. Byłem w wielu sklepach i porównywałem sporo różnych paneli. Ten wydawał się najporządniejszy za takie pieniądze. Przemawiało za nim także to iż miałbym 30 dni na wykrycie bad pixeli, ale one tu są najmniejszym problemem. Po prostu nie odpowiada mi w nim jasność (np. w filmach jest szaro, tam gdzie powinno być czarno ), odwzorowanie kolorów, które jest po prostu słabe i kąty widzenia. Widzę, ze matryce TN są nie dla mnie i tyle. Widziałem HP L2275w i do niego już nie mógłym mieć uwag, świetne kolory i kąty widzenia, tylko ta cena - ponad 1500 zł. Ale pewnie jak dłużej popracuje na W2252TQ-PF to wysupłam z kieszeni tyle kasy i kupie tego HP-eka, bo nie będzie wyjścia.

trzeba było napisać - technologię LCD oceniam na 1 a nie oceniać monitor pisząc że to katastrofa a chwilę potem że wszystkie tak mają a ten nawet jest lepszy od nich bo go wybrałeś...

 

bo jak narazie masz zastrzeżenia do technologi w jakiej monitor kupiłeś ( w pełni świadom tych wad bo na każdym forum o tym się pisze a nawet oglądałeś przed zakupem) badpixeli (co juz wogole jest absurdem)

Kąty widzenia są tak szerokie w TN że w niczym mi nigdy nie przeszkadzały, mogą być nie do zaakceptowania dla grafika.

A kolory nie są słabe (nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć) bo jeśli chodzi o nasycenie barw to TN nie ustępuje wiele innym technologiom, porównywałem i z innymi matrycami i z CRT, problemem może być liczba kolorów i dokładność ich odwzorowania.

Konkretnie jakie zastrzeżenia do kolorów masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem go bo w sklepie wydawał się znośny, po włączeniu go w domu gdzie jest co oczywiste inne światło niż w sklepie niestety czar prysł. Ja nie jestem ekspertem od technologii LCD, ale wydawało mi się, że po tak długim czasie od jej wprowadzenia na rynek producenci już tak dopracują monitory, że nie będą zbytnio ustępować CRT.

 

Dla mnie bad pixele to wada monitora jak każda inna i jakoś LG i kilku innych producentów potrafi się przyznać do tego i wymienia każdy panel z nawet jednym bad pixelem, ale większość producentów ma to gdzieś. Mi przeszkadzały bo wyskoczyły w środkowej części ekranu, ale tak jak pisałem bad pixele to najmniejsza jego wada.

 

Kąty widzenia może jak na monitor z matryca TN i są niezłe, ale jeśli je porównamy do CRT to już jest słabiutko. Kolory są zwyczajnie nienaturalne. Czerni brak, odwzorowanie reszty także pozostawia wiele do życzenia. W Windowsie poza rozdziałką natywną okropne rozmycie. Dodam, że oczywiście korzystam z wejścia DVI-D. Nie bardzo jestem w stanie znaleźć choć jeden element w jakości obrazu w którym byłby on lepszy od mojego starego monitora.

 

Jak producent samochodu wprowadza nowy model jest on w każdym elemencie technicznym lepszy od poprzedniego (mniejsze spalanie przy tej samej pojemności silnika, wyższy komfort jazdy czy większe bezpieczeństwo). Co byście powiedzieli gdyby np. Mercedes wprowadzając na rynek nowy model stwierdził, że zastosował w nim tyle nowinek technicznych i samochód będzie tak ciężki, że będzie musiał zastosować bardzo twarde zawieszenie, które będzie zapewniało komfort jazdy na poziomie Golfa III ? Stwierdzilibyście no dobra, no ale nowy model jest taki ładny, mniej pali, ma tyle poduszek powietrznych, itd., że nie ma wyjścia i trzeba się pogodzić z ta jedną DROBNĄ wadą. Tak ?

 

Dla mnie cała technologia LCD to jedna wielka pomyłka tak jak np. architektura NetBurst Pentiuma 4. Jak wchodził na rynek to każdy się nim zachwycał, choć w 95 % zastosowań tak samo taktowany Athlon kładł go na łopatki. Dopiero jak Intel wspomniał o planach wydania Conroe, to ludzie stwierdzili, że P4 jest jednak be. To samo będzie z technologią LCD, OLED prędzej czy później wejdzie na masowy rynek i ludzie szybko się przekonają, ze LCD to jednak chybiona droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

LOL , ile lat na rynku jest juz LCD? O czym Ty w ogole piszesz. Sam nie wyobrazam sobie przejscia na CRT spowrotem z mojego 22 calowego HP. LCD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem od technologii LCD, ale wydawało mi się, że po tak długim czasie od jej wprowadzenia na rynek producenci już tak dopracują monitory, że nie będą zbytnio ustępować CRT.

Bo i nie ustepuje, tylko trzeba kupic cos na porzadnej matrycy, a nie tanie TN.

Przypominam, ze CRT tez bywaly tanie i badziewne - o zbieznosci kolorow i poprawnej geometrii sie tylko slyszalo w tanich modelach ;)

 

Jak producent samochodu wprowadza nowy model jest on w każdym elemencie technicznym lepszy od poprzedniego (mniejsze spalanie przy tej samej pojemności silnika, wyższy komfort jazdy czy większe bezpieczeństwo).

Aha, jasne...

 

Nie bardzo jestem w stanie znaleźć choć jeden element w jakości obrazu w którym byłby on lepszy od mojego starego monitora.

To po co w takim razie go kupowales?

 

Dla mnie cała technologia LCD to jedna wielka pomyłka

Coz, osobiscie preferuje lekki, plaski monitor (zamiast wielkiej, 30-kilowej banki), w ktorym problemy geometrii, polozenia obrazu, zbieznosci kolorow, braku (lub nierownomiernej) ostrosci oraz odswiezania sa nieistniejace.

Mam monitor na matrycy S-PVA i odwzorowanie kolorow oraz poziom czerni sa na zadowalajacym dla mnie poziomie (choc fakt, 10-bitowy LUT bylby mily, bo czasami banding wylazi). Wczesniej mialem TN-ke i tez w sumie nie narzekalem - po odpowiedniej regulacji byla spoko. PO tygodniu czy dwoch przestaje sie to zreszta dostrzegac, bo wzrok sie przyzwyczaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem......... droga.

jednak nie dogadamy się, nie wiem czego oczekiwałeś tym bardziej że miałeś możliwość oglądnać przed zakupem a ocenianie na minus tego że monitor ma nieostry obraz w rozdzielczości innej niż natywna to jakbyś stosując Twoją analogię pisał że Ferrari jest słabe bo na polskich drogach trzęsie...

 

wiadome jest że obraz LCD jest skonstruowany z pixeli i dlatego wygląda najlepiej gdy pixel rozdzielczosci trafia w pixel na matrycy. Dzisiejsze (miedzy innymi Twój) LCD znakomicie sobie radzą ze skalowaniem, podłącz sobie monitor LCD z przed ok 4-5 lat to w nienatywnej rozdzielczości NIE DA się pracować.

 

Zupełnie nie rozumiem Cię, za niesamowicie niskie pieniadze (700zł) dostałeś duży 22" monitor o niezłych parametrach. Dla mnie LCD nawet w wydaniu TN to rewolucja i nigdy nie wróce do CRT, nigdy nie miałem profesjonalnego CRT ale praca na wszystkich kineskopowych monitorach które widziałem to była męczarnia.

 

Aha

 

za 17" CRT z okrągłym kineskopem płaciłem (a raczej rodzice) 1400zł i to w czasach gdzie 1400zł to było naprawdę sporo kasy (17" CRT dopiero wchodzily w Polsce do sprzedazy) a Ty mówisz że za 700zł oczekiwałeś cudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Akodo , podobnie i ja. Za NECa CRT dalem ponad 700 zl , ale prawie 8 lat temu. Dzisiejsze TN to nie ten szajs , ktory byl jeszcze 2 lata temu , mialem miedzy innymi IIYame , jesli on pisze , ze LG w tym modelu to porazka to cieka jestem co by o tamtym powiedzial bo to nie mialo ani dobrego skalowania , ani kolorow , ani katow , ani predkosci matrycy i wymieniac moglbym naprawde sporo. Sam widzialem 2252 w realu z Xboxem miedzy innymi i o ole - co kilkukrotnie powtarzalem - moj HP daje obraz lepszy tak przy 650-700 zl nie nazwalbym tego monitora modelem nieudanym , ba - kolory ma naprawde dobre wzgledem innych producentow , innych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akodo , podobnie i ja. Za NECa CRT dalem ponad 700 zl , ale prawie 8 lat temu. Dzisiejsze TN to nie ten szajs , ktory byl jeszcze 2 lata temu , mialem miedzy innymi IIYame , jesli on pisze , ze LG w tym modelu to porazka to cieka jestem co by o tamtym powiedzial bo to nie mialo ani dobrego skalowania , ani kolorow , ani katow , ani predkosci matrycy i wymieniac moglbym naprawde sporo. Sam widzialem 2252 w realu z Xboxem miedzy innymi i o ole - co kilkukrotnie powtarzalem - moj HP daje obraz lepszy tak przy 650-700 zl nie nazwalbym tego monitora modelem nieudanym , ba - kolory ma naprawde dobre wzgledem innych producentow , innych modeli.

Nie żebym sie czepiał, po prostu jestem ciekaw - w jakim sensie obraz jest lepszy? Sam rozważałem kupno HP, ale ostatecznie ze względu na cenę wybrałem LG, bo nie dość, że ma nieco lepsze parametry, to jest tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kolory ma zywsze , bardziej naturalne , jesli mialbym porownac go z czyms innym poza odcieniem szarego to do CRT albo xVA Benqa. To jest matryca glare wiec wiadomo , ze bedzie mial inne kolory i dlatego go bralem , a mialem okazje sprawdzic te najczesciej polecane. Czern to czern. Widzialem tego LG na klocku(jakas szybka mordoklepka rodem z DMC) oraz czyms na co wyszla Yakuza miedzy innymi , nie podobalo mi sie to.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hardy99 dobre jest to, że dziś dostrzegasz pewne mankamenty tej technologii. przyjdzie czas, że zaczniesz też dostrzegać pewne zalety ;) F700B nie był wybitnym monitorem CRT - miał taką samą masę wad w stosunku np. do trinitronów czy diamondtronów jak TN w stosunku do matryc wyższej klasy, a jednak wielu użytkownikom to nie przeszkadzało. faktycznie ja też czasem odnoszę wrażenie, że nowe monitory gdzieś w pogoni za jasnością i kontrastem mają dużo bardziej agresywny i mniej przyjazny dla oka obraz niż te stare LCD. owszem większość parametrów uległa znacznej poprawie lecz obraz jaki oferują w zakresie najczęściej używanych ustawień wydaje mi się czasem bardziej przyjazny dla oka na starszych konstrukcjach z którymi czasem mam do czynienia. technologia z pewnością poszła do przodu ale zapewne dziś producenci są w stanie stosować też tańsze komponenty by ciąć koszty. dodatkowo ten marketingowy wyścig z kontrastem. pamiętajmy, że monitor to nie tylko techniczne parametry matrycy. podświetlenie jest na tyle kluczowe, że dwa monitory z tą samą matrycą ale różnie podświetlaną będą miały finalnie całkiem inne własności. do tego dochodzi mz bardzo istotna kwestia powłok które potrafią wiele pomóc lub napsocić. nie mniej ważne są indywidualne cechy wzroku odbiorcy i jego możliwości adaptacyjne. być może nie chodzi tu tylko o wzrok. to tak jak u niektórych osób pewne obrazy mogą doprowadzić do ataku padaczki, tak też pewne własności wyświetlanego obrazu mogą na mniej lub bardziej drażnić np. efekt pyłu. pamiętajmy też wszyscy, że pomiatane TN ma również swoje zalety w stosunku do droższych rozwiązań z serii VA. myślę, że być może faktycznie zbyt szybko oceniasz ten monitor. spróbuj popracować na nim 3 mce i wtedy jeszcze raz podsumuj swoje wrażenia bo myślę, że w tej chwili trudno byłoby znaleźć monitor LCD który w pełni Cię zadowoli. aha, z tego co ja sobie przypominam w kolejce za LCD nie stoi OLED lecz SED ale może nie jestem już na czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, z tego co ja sobie przypominam w kolejce za LCD nie stoi OLED lecz SED ale może nie jestem już na czasie

A gdzies z boku niesmialo wychylaja glowe jeszcze telewizory laserowe ;)

 

SED ma ta przewage nad OLED, ze istnieje w normalnych rozdzielczosciach (pokazane prototypy mialy 50"), a nie jako 11-calowe malenstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor 14 Stycznia, 16 w piątek już go używałem.

Po przesiadce z 17' CRT byłem zachwycony wielkością, jednak szybko zauważyłem mankamenty LCD.

Mam na myśli głównie efekt w grach - przy szybkim ruszaniu kursorem obraz jakoś taki dziwnie rozmazywał się. No, i te gradienty - przejście z koloru do koloru nie jest płynne. Cóż, jakoś się przyzwyczaję.

Do tego nie teges była jaskrawość - strasznie waliło mnie po oczach. Chcąc to zmniejszyć przyciskami na monitorze, stwierdziłem, że akurat ten od zmniejszania nie działa :/ Kompletnie nie ma na nim oporu, nie reaguje.

No cóż, w poniedziałek zadzwoniłem, we wtorek tydzień temu przyjechali po niego.

Czekam do dziś :/ Ja chce go spowrotem! :lol2:

 

Witam.

Zakupiłem ten monitor i mam pewien problem. Nie wiem jak regulować kąt nachylenia monitora. W instrukcji nie znalazłem tego, a boję się użyć zbyt mocno siły.

Za pomocą siły da się go trochę wyregulować. Głównie do przodu. Jak potrzebujesz bardziej, to z tyłu nóżki są takie dwie śrubki - odkręć je i przechyl monitor. Edytowane przez Salet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam na myśli głównie efekt w grach - przy szybkim ruszaniu kursorem obraz jakoś taki dziwnie rozmazywał się. No, i te gradienty - przejście z koloru do koloru nie jest płynne.

Na kolory w swoim HP nie narzekam , ale ja nie o tym. Rozmazuje Ci sie obraz? Nie czaje , przeciez ten monitor ma 2ms gtg i ma RTC , a mimo to i tak gry smuza i jest ghosting/blurring? :blink: Jesli tak to znaczy to tylko tyle , ze ten monitor ma duze czasy srednie , ktorych nigdzie sie nie podaje :blink: U mnie na HP 3ms z wylaczonym RTC zadna gra nie smuzy , nie mam rozmazan i nie wazne czy natywna , czy np 1024x768 rozciagnieta na calosc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia przyzwyczajenia. Po 7 latach siedzenia na CRT szybko to dostrzegłem. Godzinę później już się przyzwyczaiłem i było ok. I nie było to jakieś super-ekstra wielkie rozmycie, tak troszkę :P

 

Apropo, wysyłał go ktoś na gwarancję? Dokładnie tydzień temu zabrał mi go kurier, do dzisiaj go nie mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Salet , ja na swojego HP przeszedlem po wlasnie 7 latach na CRT , a mam go moze dopiero 2 miesiac. Nie mam takiego czegos. Dodatkowo w reckach pisza , ze on ma niski IL. Juz nie czaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak za pierwszym razem go podłączyłem (pod D-SUB). Potem zainstalowałem stery do monitora, do grafy i podpiąłem pod DVI i obraz w grach jest idealny, żadne rozmycie czy smużenie nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salet , ja na swojego HP przeszedlem po wlasnie 7 latach na CRT , a mam go moze dopiero 2 miesiac. Nie mam takiego czegos. Dodatkowo w reckach pisza , ze on ma niski IL. Juz nie czaje.

sprawa jest prosta, jeden widzi smużenie przy 2ms a inny pisze że ma 16ms i nic mu nie smuży, jeden ma LCD z przed 5-ciu lat z kątami widzenia 90/90stopni i wszystko uważa za ok a inny ma 178stopni i mówi że mogło by być lepiej bo obraz mu ciemnieje.

 

Zasadniczo każdy LCD smuży, nie ma takiego na który m ten efekt by nie występował, może być widoczny w mniejszym stopniu i tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Też tak miałem jak za pierwszym razem go podłączyłem (pod D-SUB). Potem zainstalowałem stery do monitora, do grafy i podpiąłem pod DVI i obraz w grach jest idealny, żadne rozmycie czy smużenie nie ma miejsca.

Uzywam swojego HP na DSUBIe i nie mam ani rozmycia , ani smuzenia na tym przez ten kabel.

 

sprawa jest prosta, jeden widzi smużenie przy 2ms a inny pisze że ma 16ms i nic mu nie smuży, jeden ma LCD z przed 5-ciu lat z kątami widzenia 90/90stopni i wszystko uważa za ok a inny ma 178stopni i mówi że mogło by być lepiej bo obraz mu ciemnieje.

 

Zasadniczo każdy LCD smuży, nie ma takiego na który m ten efekt by nie występował, może być widoczny w mniejszym stopniu i tyl.

Tylko , ze nie mowimy o wolnych matrycach , a o szybkich jak w tym LG. Mowisz ,ze kazdy ma to , owszem ale jesli to widac na monitorze z 2ms gtg to cos jest nie tak. Co ? To , ze u mnie HP ma 3ms gtg , ale ja gram na RTC OFF. Z tego co mi wiadomo przy RTC OFF poslugujemy sie juz standardem ISO wiec mam realny czas okolo 8-9 MS i nie mam zadnego rozmycia czy smuzenia , tymczasem kolega o tym pisze. Dlatego dziwie sie temu bo jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do LG. Pan powiedział, że można sprawdzić stan naprawy na stronie RAGZ (ten cały serwis) albo do nich zadzwonić.

Na stronie nie ma w bazie mojego monitora, dodzwonić się nie da.

Na szczęście, poczytałem w necie, oni po około 7 dniach roboczych otwierają w ogóle tą paczkę i rejestrują w systemie i wysyłają nowy. A dodzwonić się do nich nigdy nie da.

 

Czyli czekam aż mój egzemplarz pojawi się w bazie i na następny dzień albo dwa będzie u mnie.

 

Tak na przyszłość, jakby kto wysyłał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...