Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor nie na co prawda FDMI, ale czy znacie jakieś rozwiązanie pozwalające na przykręcenie go do ściany ?

 

Lub czy próbowaliście odkręcić nogę (od podstawki), bo tak myśle nad takim adapterem do VESY:

 

EDIT: noga się łatwo odkręca, nie jest przyklejona

post-132130-1236004820_thumb.png

post-132130-1236123470_thumb.png

Edytowane przez silk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się opcjami serwisowymi i zmieniłem matryce na inną i teraz mam max. rozdz. 3840x2400

Może ktoś sprawdzić jaka ma być ustawiona matryca w opcjach serwisowych ?

Jak właczyć te opcje ?

Przy wyłączonym monitorze trzymamy przycisk MENU i właczamy monitor.Po restarcie lcd to menu samo się wyłancza.

Wystarczy włączyć to menu i zobaczyć co jest napisane obok PANEL

Monitor ze stycznia 2009

TSUM058 ver.2.50

Teraz mam PANEL CM022W 4L ale to chyba nie ta co ma być.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM022W 4L - ofc, literówka moja

 

Ty masz ver 2.50, ja mam 2.20 bo mój jest starszy (SEPTEMBER 2008)

 

Całość mojego menu:

 

W2x52T

TSUM058 VER 2.20

080612 HSKIM ETI. 1469

 

CLEAR ETI > NO

AUTO COLOR > NO

AGING > OFF

PANEL > CM022W 4L

NVRAM INIT > NO

 

9300 R 94 G 98 B 128

6500 R128 G128 B 128

OFFSET R138 G132 B131

GAIN R101 G102 B101

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek do mnie wlasnie doszedl z agito,

 

2x Wypalony pixel i 7x Subpixel -_- Wysle do LG za jakies 2 tygodnie.

 

Podswietlenie matrycy jako takie, moge to opisac w skrocie |><| gdzie w trojkacikach jest ciemniej, lewa strona troche gorsza.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek do mnie wlasnie doszedl z agito,

 

2x Wypalony pixel i 7x Subpixel -_- Wysle do LG za jakies 2 tygodnie.

 

Podswietlenie matrycy jako takie, moge to opisac w skrocie |><| gdzie w trojkacikach jest ciemniej, lewa strona troche gorsza.

o cholera.. pierwszy raz slysze by ktos mial tyle pixeli wypalonych na starcie.

 

A powiedz, monitor byl oryginalnie zapakowany? Zaklejone taśmą LG pudełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudlo LG zaklejone zwykla bezbarwna tasma. Wszystko wygladajace na nowke, monitor oklejony z kazdej strony nawet folia w kazdym miejscu. Nawet nagralem filmik przy rozpakowywaniu, wkleje pozniej :P

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudlo LG zaklejone zwykla bezbarwna tasma. Wszystko wygladajace na nowke, monitor oklejony z kazdej strony nawet folia w kazdym miejscu. Nawet nagralem filmik przy rozpakowywaniu, wkleje pozniej :P

spoko :)

 

pytam tylko, bo teraz jest moda widze na forum, by sobie cos kupic przez internet, pobawic sie tydzien i odeslac do sklepu potem inni dostaja rozne kwiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do posiadaczy tego monitorka - czy mógł by ktoś zmierzyć wymiary wyświetlanego obrazu w trybie 4:3 in wide? bez czarnych pasów oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do posiadaczy tego monitorka - czy mógł by ktoś zmierzyć wymiary wyświetlanego obrazu w trybie 4:3 in wide? bez czarnych pasów oczywiście ;)

Nie wstyd WAM pytać o takie rzeczy ? To już kolejny post z taką prośbą. Nie było by sprawy gdyby nie fakt że wszystko można sobie samemu POLICZYĆ. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wstyd WAM pytać o takie rzeczy ? To już kolejny post z taką prośbą. Nie było by sprawy gdyby nie fakt że wszystko można sobie samemu POLICZYĆ.

 

niby racja ale nie wszyscy potrafia sie w tym odnalezc a tu jeszcze wchodzi w grę przeskalowywanie wiec nie dziwie sie ze ktos sie mógł pogubic :)

 

 

Generalnie tak w przyblizeniu 22" wide ma wysokosc taka jak 19" 4:3 czyli mniej wiecej takich rozmiarów bedzie obraz w trybie 4:3 in wide bo monitor wykorzystuje wtedy pełną wysokosc ekranu a dopasowuje do niej szerokosc w ramach wybranych proporcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni wersja W2252TQ-PF od TE-PF? Z tego co zauważyłem TE zużywa tylko 20W energii, czy są jeszcze jakieś inne różnice?

 

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy W2252TQ-PF, czy mieliście na ramce po prawej stronie naklejkę ze specyfikacjami monitora, widoczną na zdjęciach w 1 poście? Ja zakupiłem swój w media w sobotniej promocji bez vatu i takiej naklejki nie mam, monitor był tylko oklejony folią na ramkach i z tyłu. Matryca nie była nieskazitelna, miała kilka smug czy możliwe jest że dostałem wcześniej używany monitor?

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@izded

Również kupiłem w MM i tak samo nie mam naklejek ale jakoś szczególnie nad tym nie rozmyślam - działać działa, gwara jest, bad pixeli czy innego tego typu dziadostwa nie stwierdziłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie moze ktos jaka jest różnica miedzy monitorem z tematu a LG w2254tq-pf? Czy oprucz takie pierdół znalezionych na japońskiej stronie LG mało o nim wiadomo, to jakas nowosc? ;> Zamierzam w niedługim czasie zmieniac monitor i nie wiem czy kupować ten z tematu czy w2254tq-pf jesli nie bylo by duzej różnicy w cenie..;]

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten monitor ma ponad rok...może lepiej było by zadać pytanie czy mają ze sobą coś wspólnego poza rozmiarem? Porównaj parametry, funkcje itp choc raczej zastanow sie czy nie lepiej poszukac dzis czegos z FullHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wczesniej jak sie rozglądałęm za monitorami to nie widzialem w2254, wiec dziwi mnie ze ma ponad rok? A tak wogule to różnią sie tylko kontrastem dynamicznym 50tys do 10 tys. Ale to i tak pic na wode. Poza tym ten 54 ma jakies tam funkcje dodatkowe jak matryca reagująca na światło itp. A piszę dlatego, że w interneci nie ma za duzo o tym ~54 i nie wiem czy by sie ewentualnie doplacalo do niego dokladac.

Moze ktos cos slyszal to poradzi ;]

 

A w sprawie FullHD to raczej na 22 cale to zaduzo, a 24 raczej nei bede kupowal, poza tym to zawsze wieksze wymagania od sprzetu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wczesniej jak sie rozglądałęm za monitorami to nie widzialem w2254, wiec dziwi mnie ze ma ponad rok? A tak wogule to różnią sie tylko kontrastem dynamicznym 50tys do 10 tys. Ale to i tak pic na wode. Poza tym ten 54 ma jakies tam funkcje dodatkowe jak matryca reagująca na światło itp. A piszę dlatego, że w interneci nie ma za duzo o tym ~54 i nie wiem czy by sie ewentualnie doplacalo do niego dokladac.

Moze ktos cos slyszal to poradzi ;]

 

A w sprawie FullHD to raczej na 22 cale to zaduzo, a 24 raczej nei bede kupowal, poza tym to zawsze wieksze wymagania od sprzetu ^^

ten monitor czyli ten o ktorym jest recenzja - ma ponad rok...

seria 54 jest na tyle nowa ze jeszcze chyba nikt na forum go nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak zbierając to wszystko, to myśle tak za okolo 0.5-1 miesiąc kupić ten monitor. Myślę, że to tej pory ceny jeszcze się obniżą.

Czy więc dopłacać do tego nowego LG czy jednak brać stary, sprawdzony...

Ewentualnie jaka różnicę cenową można wyłożyć na ten nowy, w stosuku do starego, żeby było kożystnie :P

 

 

Pozdr. ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastawnawiam sie czy padlo mi sterowanie ustawienia monitora...

 

Otoz jak wchodze do ustawien monitora -> Picture -> przechodze do tego menu to nie moge skakac miedzy brightness contrast i gamma... moge jedynie zmieniac brightness. W innych menu moge przeskakiwac przyciskiem auto/set bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sprawdzal jak dzialaja gry w niskich rozdzialkach jak 640:480, 800:600? Lubie pograc w stare gierki jak Starcraft. Najchetniej kupil bym full hd ale boje sie ze wtedy z 640:480 bedzie tylko niewyrazna, rozmazana papka. Dlatego zastanawiam sie jak to jest z tym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...