Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

 

Wreszcie się doczekałem dostałem wczoraj to cudeńko i tak jak obiecałem robię krótką recenzję monitora i kilka zdjęć na szybko (niektóre nieostre przepraszam ale aparat mam dość słaby)

 

Monitor kupiłem od znajomego który prowadzi sklep komputerowy i kosztował mnie niecałe 1000zł tak że uważam że to świetna cena za taki monitor (na skąpcu widziałem 945zł ale ja nie kupuję przez internet)

 

Nie będę pisał całej specyfikacji bo jest wszędzie dostępna, najważniesze parametry to :

 

panorama rozmiar 22" rozdzielczość 1680x1050

złącze DVI i DSUB

czas reakcji pixela 2ms

kontrast dynamiczny 10 000:1

 

 

Nie robię zdjęć pudełka bo to bez sensu, w środku dostałem kabel DVI i DSUB, płytkę ze sterownikami i elegancką szmatkę do czyszczenia bo to cholerstwo po 10 minutach całe było w odciskach palców - cóż, taka wada błyszczących plastików.

 

 

Wykonanie monitora to cudeńko, piękna stylowa obudowa:

 

 

 

Dołączona grafika

 

podświetlenie włącznika można wyłączyć w OSD ale nie przeszkadza jak w niektórych monitorach tylko świeci lekko

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tu jest jedna funkcja której nei znam, może ktoś z Was bedzie wiedział o co chodzi? Jest opcja RTC włączony lub wyłączony, o co chodzi, co daje ta funkcja?

 

Dołączona grafika

 

Regulacja pochylenia jest ale ograniczona tak jak we wszystkich monitorach z podstawką tego typu, do tyłu mocniej a do przodu tylko delikatnie.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tyłu jest taka nakłądka pomagająca uporządkować kable - fajny pomysł :)

 

Dołączona grafika

 

Przykładowe zdjęcia, monitor ma bardzo ładne kolory w normalnym trybie a po włączeniu fengine w tryb movi elektronika podbija jeszcze barwy i nasycenie jest wręcz powalające, niestety nie nadaje się to do pracy czy czytania tekstu ale do oglądania filmów czy do gier sprawdza się bardzo dobrze. Czarny kolor jak na TN z któymi porównywałem to bardzo ładny, podświetlenie dość równomierne tylko na dole widać jaśniejszą smugę to chyba świetlówka ale nie zauważam tego już po chwili. Generalnie to nie spodziewalem sie takich łądnych kolorów, jestem pod dużym wrażeniem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kąty widzenia są rewelacyjne i nie spodziewałem się ani nie potrzebuję większych, zniekształcenie barw występuje praktycznie wyłącznie gdy patrzy sie na monitor od dołu, kąty poziome i od góry są świetne.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Monitor ma przycisk fun nie widziałem tego w innych modelach LG, mozna tam zmienic

 

ezzooming - z tego co wyczytalem zmienia rozdzielczosc z natywnej na 1440x900, niby takie ulatwienie dla starszych osob ktore słąbo widzą i łątwo chcą sobie powiększyć czcionkę ikonki - dla mnie nieistotna funkcja i nawet tego nie uruchamialem bo wymaga instalacji programu fortemenager a narazie nie chciało mi się z tym bawić

 

4:3in wide - no i to jest dla mnie najfajniejsza funkcja ktora powinna byc w kazdym LCD łatwo dostępna, gdy ustawiona jest rozdzielczośc niepanoramiczna (np 1024x768) to mozna przestawic monitor w tryb 4:3 i nic nie bedzie rozciągnięte - po bokach będą czarne pasy ale to lepsze niz przygrube panienki na tapecie :) a sentyment do diablo jest i zawsze mozna zagrac bez zniekształcen.

 

photo efect - mozna zmienić wyświetlany obraz na czarno-biały, sepię i rozmycie gauss (czy jakos tak) w zasadzie tylko do zabawy np. przegladajac zdjecia

 

sound - hehe to juz nie wiem po co, mozna ustawic by monitor wydawal dzwieki gdy wciska sie przyciski akceptuje czy wychodzi z menu. Uprzedzam pytanie, tak - mozna to wyłączyć

 

Dołączona grafika

 

Funkcja dynamicznego kontrastu - poniżej zrobilem dwa zdjecia starałem się zrobić identyczne i tylko włączać ten tryb w monitorze zeby pokazac różnicę. Wrażenie czerni jest niesamowite ale niestety działa to tylko w ciemnych scenach ale przydaje się do oglądania filmów w nocy, jest tak jak pisałem czyli monitor w ciemnych scenach potrafi przyciemnić świetlówki. Po włączeniu jasnej sceny monitor rozjaśnia świetlówki i kolory są znów bardzo żywe tak że efekt jest fajny ale niestety nie działa w każdych warunkach. I znów uprzedzam pytanie - można to wyłączyć :) jeśli ktoś nie lubi, ja szukając monitora nastawiłem się że musi mieć taką funkcję przydaje się nocą przy ciemnych filmach - polecam Sin City, oglądałem wczoraj :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Tu przykład działania 4:3 in wide - na monitorze ustawiłem rozdzielczość 1280x1024 i włączyłem tapetę, normalnie obraz na całej powierzchni jest rozciągnięty, po przestawieniu są dobre proporcje i czarne pasy po bokach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Podsumowując:

 

Monitor uważam za świetny zakup, za niewielkie pieniądze duży monitor o bardzo dobrych parametrach. Nie ma smużenia, kąty są wystarczające, kolory boskie a gry i filmy wreszcie wyglądają jak trzeba (po przesiadce z 17"CRT i 19" LCD w pracy) Zastanawiałem się jeszcze nad L227WT który jest jeszcze lepszy ze względu na nowe podświetlenie (miałem okazję porównać i faktycznie kolory ładniejsze) ale nie chciałem już więcej wydawac pieniędzy na monitor.

Od razu wykluczyłem wszystkie firmy, które nie dają żadnej gwarancji na pixele nawet na start bo uważam to za wciskanie bubli i jeśli mam kupić monitor to wybiorę firmy które dbają o klienta. LG daje 30 dni na sprawdzenie monitora ale ostrzegam, znajomy który prowadzi sklep wyjaśnił mi skąd nieraz biora się takie tanie monitory w internecie, otóż są sprowadzane do Polski nie przez legalne hurtownie tylko "na lewo". Problem jest taki, że nie mają gwarancji w Polsce i nie ma gwarancji na pixele bo popostu LG nie przyjmie takie monitora na serwis wiec trzeba zawsze pytac o polską kartę gwarancyjną!

 

Bedpixeli oczywiście nie ma :)

 

Sorry za literówki jesli są bo dość szybko pisałem, gdyby ktos wyjasnil mi o co chodzi z tym RTC to przosze o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super gdyby wprowadzili możliwość regulacji RTC.

to już marzenie, dziwię się tylko że totalnie marketowy model - tani noname EUROCASE 22" a jako pierwszy ma taką funkcję w menu i można płynnie sterować "mocą" dopalacza: http://www.svethardware.cz/art_doc-1C4A8E5...F8005A49E1.html

 

w matrycach xPVA było by to całkowite rozwiązanie problemów z overdrive, ktoś lubi mały kontrast - zmniejsza sobie kontrast i moc overdrive - efekt : żadnych przepaleń i smużenia inwersyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dodali tą funkcję (RTC), samsung ma to od dawna, ciekawe że nawet LG L227 nie ma sterowania dopalaczem

 

Dla mnie spory PLUS dla tego modelu 2252.

Z tego co wiem to w innych modelach trzeba wchodzić do jakiegos specjalnego menu serwisowego zeby zmienić dopalacz, tak czy inaczej nie zauważyłem aby występował jakiś efekt negatywny na tym monitorze, nie ma smużenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa czasu reakcji? Grałeś w jakieś gry? Jest jakiekolwiek smużenie?

Pewno ze grałem, zobacz post powyżej Twojego :)

 

Jako że jestem fanem serii HL testowałem na HL2 wszystkich epizodach i Portalu, są to dość szybkie gry i bardzo starałem się znaleźć efekt smużenia ale jest niezauważalny. Specjalnie grałem na różnych częściach by sprawdzić zarówno jasne sceny i ciemne, nigdzie nie występuje a granie w takie gry na panoramie - ech, dopiero wtedy wyglądają tak jak trzeba, nigdy więcej 4:3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akodo bardzo fajna recenzja!

Gratulacje

przekonałes mnie do kupna tego monitora, tylko nie wiem do konca jak sprawuje sie w filmach

Nic o tym nie napisałeś

A ja wlasnie chce kupic monitor tylko do filmow, gry mnie nie interesują

Piszesz ze kąty sa ok, to fajnie bo w filmach to jest wazne

Czy jesli postawilbym monitor na niskim stoliku rtv (wys stolika 50cm czyli srodek monitora na ok 70cm )

zeby ogladac filmy z sofy o wysokosci siedziska 47 cm (czyli glowa ogladajacego bylaby wyzej niz monitor)

to czy nadal obraz bylby ok?

Tak tylko pytam bo w sumie jest jeszcze opcja montażu na scianie

Bylbym Ci szalenie wdzięczny za napisanie jak sie sprawuje to cacko w filmach, glownie divix no i dvd

nie musisz robic screenow, wystarczylyby mi Twoje relacje

Jestem amatorem w tej kwestii, wiec sie pytam, czy filmy panoramiczne widac na calym obszarze monitora, czy moze wciaz sa czarne pasy(bo jesli tak to chyba lepiej w moim przypadku kupic zwykly tv crt)

bede Ci wdzięczny za odp

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akodo bardzo fajna recenzja!

Gratulacje

przekonałes mnie do kupna tego monitora, tylko nie wiem do konca jak sprawuje sie w filmach

Nic o tym nie napisałeś

A ja wlasnie chce kupic monitor tylko do filmow, gry mnie nie interesują

Piszesz ze kąty sa ok, to fajnie bo w filmach to jest wazne

Czy jesli postawilbym monitor na niskim stoliku rtv (wys stolika 50cm czyli srodek monitora na ok 70cm )

zeby ogladac filmy z sofy o wysokosci siedziska 47 cm (czyli glowa ogladajacego bylaby wyzej niz monitor)

to czy nadal obraz bylby ok?

Tak tylko pytam bo w sumie jest jeszcze opcja montażu na scianie

Bylbym Ci szalenie wdzięczny za napisanie jak sie sprawuje to cacko w filmach, glownie divix no i dvd

nie musisz robic screenow, wystarczylyby mi Twoje relacje

Jestem amatorem w tej kwestii, wiec sie pytam, czy filmy panoramiczne widac na calym obszarze monitora, czy moze wciaz sa czarne pasy(bo jesli tak to chyba lepiej w moim przypadku kupic zwykly tv crt)

bede Ci wdzięczny za odp

pozdrawiam

Spoko, dzieki :)

 

Pytasz o oglądanie filmów i kąty widzenia, powiem Ci, że w sytuacji jaką opisujecz czyli monitor PONIŻEJ oczu to będzie absolutnie w porządku, tak samo dla osób siedzących obok Ciebie, można spokojnie siedzieć w szerszym gronie wszyscy będą widzieli. Problem zaczyna się jeśli będziesz patrzył na ekran z pozycji niżej niż ekran ale to już nie jest wada tego monitora tylko technologii matrycy.

Jeśli chodzi o kolry i jakośc obrazu jest rewelacja, ja puszczałem film w rozdzielczości fullHD i nawet mimo że monitor nie obsługuje jej w pełni (ale prawie) to obraz powalał jakością. DVD jest nieźle, DIVX zdecydowanie widać pixele ale to już wina rozmiaru ekranu i niskiej rozdzielczości więc nic nie poradzisz na żadnym monitorze.

 

Co do wypełnienia obrazu filmem to nie ma jednej odpowiedzi, jest tyle różnych formatów obrazu że może być różnie.

Generalnie większośc filmów jest w formacie 16:9 a LCD komputerowe są 16:10 więc na górze i dole będzie wąski pasek - w niczym nie przeszkadza :)

 

Aha, jak puścisz film 4:3 (np. z telewizji) to aby nie był rozciągnięty muszą być pasy po bokach, nie ma rady

 

Do filmów dobrze było by pomyśleć o 24" z rozdzielczością fullHD ale to już jest inna cena za dobry firmowy monitor :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj również nabyłem ten monitor. Przesiadłem się z CRT 21" Eizo, który lata świetności miał już za sobą... i umarł.

Pierwsze wrażenia; monitor ładny, świecący przycisk "power" w ogóle nie przeszkadza.

Co do obrazu, to prezentuje się bardzo dobrze, fabrycznie jasność za duża. Kąty widzenia dla mnie bez zastrzeżeń. (nie oglądam filmów, a jak już to siedzę na wprost monitora).

 

Jeżeli chodzi o gry, to tu nie wiem co myśleć. Ponieważ jest to mój pierwszy prywatny lcd, to nie miałem wcześniej możliwości grać na panoramie lcd 22".

Dla przykładu gra Turok. Podczas obracania się z jasnego do ciemnego, obraz jakby nie nadążał, tzn. po obrocie i zatrzymaniu obraz się ściemnia jeszcze przez jakąś sekundę.

Czy to normalne przy lcd, czy coś mam ustawione nieprawidłowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu gra Turok. Podczas obracania się z jasnego do ciemnego, obraz jakby nie nadążał, tzn. po obrocie i zatrzymaniu obraz się ściemnia jeszcze przez jakąś sekundę.

Czy to normalne przy lcd, czy coś mam ustawione nieprawidłowo??

masz włączony kontrast dynamiczny który sam reguluje jasnością monitora - wyłącz to (nie wiem-jak popróbuj, prawdopodobnie w tym modelu opcja fengine na "user/uzytkownika")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on jest na dsubie....

czyli to chyba obraz jest gorszy ?

czytalem to gdzies ze DVI jest duzo lepsze :( ???

kurcze zastanawialem sie nad tym panelem... a wersja pf nie ma dvi :/

Cos pomyliłeś, wersja z końcówką TQ ma DVI a jest tańsza wersja okrojona W2252S-PF która ma tylko D-SUB.

 

Różnica między DVI a zwykłym DSUB nie w każdych warunkach będzie zauważalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz włączony kontrast dynamiczny który sam reguluje jasnością monitora - wyłącz to (nie wiem-jak popróbuj, prawdopodobnie w tym modelu opcja fengine na "user/uzytkownika")

dziękuję za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos pomyliłeś, wersja z końcówką TQ ma DVI a jest tańsza wersja okrojona W2252S-PF która ma tylko D-SUB.

 

Różnica między DVI a zwykłym DSUB nie w każdych warunkach będzie zauważalna

przecież piszemy tu o 2252T a nie S

 

T ma DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz włączony kontrast dynamiczny który sam reguluje jasnością monitora - wyłącz to (nie wiem-jak popróbuj, prawdopodobnie w tym modelu opcja fengine na "user/uzytkownika")

Wie ktoś może, gdzie to się dokładnie wyłącza?? Bo coś nie mogę sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy czy jak zmieniacie jasność w opcjach w monitorze to czy zaczyna wam buczeć? tzn. jak mam jasność 100 to jest cicho jak zmniejszę to monitor wydaje lekko buczący odgłos który przycicha w okolicach 40 a potem znowu narasta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może inne monitory z podobną opcją (4:3 in wide) jak ten ? Zależy mi żeby był trochę tańszy a opcja ta była łatwo dostępna.

I jaka jest różnica między tu recenzowanym monitorem a tym modelem: LG W2252S-PF.

Edytowane przez murlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może inne monitory z podobną opcją (4:3 in wide) jak ten ? Zależy mi żeby był trochę tańszy a opcja ta była łatwo dostępna.

I jaka jest różnica między tu recenzowanym monitorem a tym modelem: LG W2252S-PF.

Przecież to nie wiedza tajemna, wystarczy porównać - model z końcówką S-PF nie ma DVI w odróznieniu od T-PF ma DVI.

 

Co do tańszego monitora to jest jeszcze W2242T-SF też ma przycisk 4:3 ale nie jest tak ładnie wykonany (zwykły srebrny) i ma słabsze parametry trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem recenzowany monitor za 912 zł w sklepie u mnie w mieście a ten, który mi podałeś jako tańszy kosztuje 50 zł mniej. Myślę że chyba zdecyduje się na ten droższy chociaż i tak nadwyrężyłem budżet (800pln). Może się czepiam ale to jest dla mnie również istotne. Czy przy włączeniu "4:3 in wide" te czarne pasy są całkiem wygaszone ( o ile to jest możliwe w ogóle bo na LCD to ja sie nie znam :) ) czy po prostu jest tam wyświetlany czarny kolor. Znalazłem jeszcze w tej samej cenie L226WTQ-SF, który byście polecili ? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowane przez murlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem recenzowany monitor za 912 zł w sklepie u mnie w mieście a ten, który mi podałeś jako tańszy kosztuje 50 zł mniej. Myślę że chyba zdecyduje się na ten droższy chociaż i tak nadwyrężyłem budżet (800pln). Może się czepiam ale to jest dla mnie również istotne. Czy przy włączeniu "4:3 in wide" te czarne pasy są całkiem wygaszone ( o ile to jest możliwe w ogóle bo na LCD to ja sie nie znam :) ) czy po prostu jest tam wyświetlany czarny kolor. Znalazłem jeszcze w tej samej cenie L226WTQ-SF, który byście polecili ? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Wygaszone to chyba nie mogą być bo świetlówki podświetlają całą matrycę z tego co wiem. Zresztą po co się zastanawiać nad rzeczami na które nie mamy wpływu, przecież nie masz do wyboru jednego monitora który wygasza pasy i drugiego który nie wygasza, sa tylko takie które maja te funkcję łątwo dostępną i bez tej funkcji. 226WTQ jest starszy ma słabsze parametry, warto ja brałem nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akodo, również zastanwiam się jak wiele osób nad kupnem tego monitora.

Recenzja bardzi dobra. Spodobała mi się.

 

Zanim jednak przystąpie do jego kupna chciałbym zapytać Cię o kilka bardzo istotnych dla mnie rzeczy na które może odpowiedzieć chyba jedynie osoba, ktora ten monitor posiada.

 

Zajmuję się grafiką i mam zamiar kupić monitor w cenie do 900zł i dlatego ten mnie bardzo zaciekawił bo choć to niby matryce TN wiele osób odradza to monitor i tak ciekawie się przedstawia tylko nie mam pojęcia jak sprawuje on się w rzeczywistości.

 

Dostałem kilka informacji, że mogę mieć problemy w tym monitorze z wyświetlaniem czystych gradientów oraz rzeczywistego obrazu w pełnej palecie barw (TrueColor).

 

1. Monitor ponoć ma Dithering, a jest to jeśli się nie mylę utrata ilości kolorów/barw oraz ich sztuczne uzupełnianie czyli po prostu wyświetlanie obrazu w niepełnej palecie barw i powodowanie ich sztucznego przejścia [dokładniejsze opis zagadneinia, którego nie koniecznie musisz przeczytać znajduje się tutaj - Dithering_(grafika_komputerowa) ]

 

Żeby lepiej zrozumieć o co chodzi to daję kilka przykładów:

Obrazek oryginalny

Obrazek wyświetlany w niepełnej palecie barw

Obrazek wyświetlany przy uzyciu ditheringu

 

Oczywiście to wszystko nie jest zapewne wyświetlane w tak dużym stopniu, ale ważne jest dla mnie to czy w ogóle widocznym, gdyż przy tworzeniu grafiki może mi to przeszkadzać dlatego prosiłbym Cię po obejrzeniu tych trzech obrazków o ponowne zajrzenie na obrazek oryginalny i sprawdzenie czy któreś z efektów pokazanych w następnych obrazkach są widoczne nawet w małym stopniu.

 

Myślę, że w rzeczywistości ma to formę taką jak widać na Twoich zdjęciach czyli powyginane pasy, które biegą np. z dołu do góry w pozycji pionowej. Zdjęcie przykładowe.

 

Jeśli możesz to przedstaw siłe tego problemu w skali 0-10 lub napisz czy coś z tych rzeczy jest widoczne nawet w minimalnym stopniu.

 

2. Czy mógłbyś również sprawidzć jak sprawują się u Ciebie na tym LG przejścia kolorów na gradientach, które podaję w linkach poniżej?

- gradient 1

- gradient 2

- gradient 3 (kula)

- gradient 4

 

Chyba najlepszy gradient od razu z pokazem problemu znajaduje się w dokładnym opisie zagadnienie do którego podałe link czyli Dithering_(grafika_komputerowa).

 

Chodzi o to czy występują problemy podobne do tych, które opisywałem wyżej. Jakieś widoczne nieczyste "szcztywne" przejścia kolorów. Również jeśli możesz to przedstawic to w skali 0-10 lub opisz siłę tego problemu.

 

3. Monitor ma być również wykorzystywany do oglądania filmów oraz czasem grania.

Jeden użytkownik napisał, że rozjaśnianie i/lub ściemnianie świetlówek podczas zmiany jasnych i ciemnych scen w grach jest z pewnym opóźnieniem. Mógłbyś napisać jak to na prawdę wygląda? Czy widać to w dużym jakimś drażniącym stopniu? Jeśli możesz to podaj siłe tego problemu w skali 0-10.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Feniks01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akodo, również zastanwiam się jak wiele osób nad kupnem tego monitora.

Recenzja bardzi dobra. Spodobała mi się.

 

Zanim jednak przystąpie do jego kupna chciałbym zapytać Cię o kilka bardzo istotnych dla mnie rzeczy na które może odpowiedzieć chyba jedynie osoba, ktora ten monitor posiada.

Witam

 

Niestety nie sądzę abym po pierwsze znał sie na tyle na monitorach zeby tak szczegółowo powiedzieć Ci a co gorsze to był prezent dla dziewczyny tak że nie siedzę przed nim na codzień ale napisze co tylk0 mogę.

 

Po pierwsze to nie uważam aby nadawał się on do grafiki skoro ma ograniczoną paletę kolorów jak wszystkie LCD w tej cenie bo to poprostu dobry monitor do gier filmów. Gradienty nie będą płynne bo taka już specyfika tych niedrogich monitorów, dla mnie to nie stanowi najmniejszego problemu nie zauważam tego efektu. Z tego co ja wiem to w monitorach nie ma ditheringu zazwyczaj tylko inna technika emulacji kolorów przez układy FRC czyli ze kolory szybko migają naprzemiennie i dla ludzkiego oka postrzegane to jest jak inna barwa, nie widzi sie tego migania a dzieki temu nie ma wlasnie takich siatek jak przy ditheringu.

 

Tu moge powiedzieć ze takiego efektu nie widzialem zeby wystepowal ale tak jak mowie ja okazjonalnie uzywam tego monitora i moze ktos siedzi przed nim i lepiej odpisze Ci.

 

te jak to nazwałes powyginane pasy powstaja przy fotografowaniu matrycy to efekt moira czy jakos tak znam to raczej z fotografii i nic takiego nie widac na zywo ale jak zrobisz zdjecie to te minimalne odleglosci miedzy pixelami wlasnie tak "plywaja" na zdjeciu, tak samo jest jak fotografuje matryce w notebooku.

 

dynamiczny kontrast pewno ze dziala z opoznieniem, dla mnie to zadnem problem innym przeszkadza, to bardzo indywidualna sprawa, mnie cieszy ze monitor nie swieci jak lampka w czarnych scenach a w jasnych nawet przy ostrym sloncu mam bardzo zywe kolory

 

Widzisz nie doradze Ci za bardzo bo ja monitora uzywam do zabawy i zdjecia gdy obrabiam dla siebie prywatnie to wg mnie wygladaja świetnie, kolory piekne.

 

Tobie raczej polecam wybrac sie do sklepu komputerowego albo do mediamarkt zebys zobaczyl go na zywo czy wystarcza Ci ale za takie pieniadze to ciezko znalezc cos lepszego, wszystkie monitory beda mialy ograniczenia, dopiero drozsze daja lepsza palete kolorow do grafiki.

 

Ewentualnei azstanow sie nad 207WT - jest mniejszy, ale ma szerszy zakres barw WCG, moze to cos pomoze Ci a cena powinna byc podobna i rozdzielczosc tez dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki za odpowiedź. No szkode, że go aktualnie nie posiadasz i nie możesz teraz sprawdzić tych małych testów. No cóż, ale napisałeś sporo informacji przez które na pewno więcej dowiedziałem się o tym monitorze.

Może jeszcze jest ktoś kto posiada ten monitor i mógłby pomóc?

 

Ewentualnei azstanow sie nad 207WT - jest mniejszy, ale ma szerszy zakres barw WCG, moze to cos pomoze Ci a cena powinna byc podobna i rozdzielczosc tez dobra.

O co chodzi z tym szerszym zakresem barw WCG? Czyli kolory nie są "fakowane", ale za to są bardziej realne?

W tym monitorze co do kontrastu to jest nieco niższy. Czy jest to nowszy monitor od wcześniej omawianego? Dużo się różnią między sobą?

Edytowane przez Feniks01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...