Skocz do zawartości
akodo

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tym szerszym zakresem barw WCG? Czyli kolory nie są fakowane, ale za to są bardziej realne?

Jeśli masz zdjęcie z gamutem 72% i wyświetlisz je na monitorze z gamutem 102% to barwy będą nienaturalnie przejaskrawione. Im większy gamut tym lepiej pod warunkiem że wyświetlane zdjęcia będą zrobione z takim samym gamutem jak wyświetlacz.

 

Czyli kolory nie są fakowane,

"fakowane" powiadasz :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zdjęcie z gamutem 72% i wyświetlisz je na monitorze z gamutem 102% to barwy będą nienaturalnie przejaskrawione. Im większy gamut tym lepiej pod warunkiem że wyświetlane zdjęcia będą zrobione z takim samym gamutem jak wyświetlacz.

Nic z tego nie rozumiem.

 

"fakowane" powiadasz

Oczywiście chodzi o słowo używane potocznie. Pisać "fakowanie" miałem na myśli słowo z j. ang. czyli fake (oszukiwać lub coś podobnego). Już nie zwracajmy uwagi na takie drobnosti bo szkoda robić offtop ;] Słowo użyte jak najbardziej normalnie tyle, że o cudzysłowiu zapomniałem, którego zaraz dodam... Chyba, że nie zrozumiałeś tego wyrazu? Edytowane przez Feniks01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co było by lepsze ??

Ten recenzowany LG ?? czy model L227WT-PF ?? ,chodzi mi o imput laga i równomierność podświetlenia >> z tego co wiem to 227wt-pf ma wiekszego imput laga, i są problemy z równomiernością podświetlenia matrycy . Mógłby się ktoś bardziej obeznany wypowiedzieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem tego LG W2252TQ-PF, jak go dostane to spróbuje go potestować z crt-ekiem pod względem input laga i zapodam filmik na youtube

Ja równierz zdecydowałem się na tego LG W2252TQ-PF . Jutro powinienem go mieć i podziele się spostrzeżeniami :), obecnie mam CTX 17'' Trinitron , ciekawy jestem porównania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Te ostatnie zdjęcie starałem się zrobić jak najlepiej moim nienajlepszym aparatem,w rzeczywistości nie jest tak aż mocno podświetlone, aparat sam w sobie podbija

 

Dodam że nie wyczułem w tym moniotorze input laga dodatkowo załączam filmik

 

http://pl.youtube.com/watch?v=6fx9ez6lezM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieżle ;)

 

Ja swojego nie dostałem dzisiaj , bo hurtowania nie wysłałem sprzętu do sklepu gdzie zawsze biorę towar ( Arche.net // Zielona Góra polecam :) ).

 

Symbian jak chcesz to wpadnij do mnie jutro , to się sam przekonasz :).

 

rafal92 a próbowałeś bawić się ustawieniami kolorów, kontrastu , itp ?? , bo z tego co rozumiem to fotki robiłes na defaultowych ustawieniach monitora ??.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drapi13

To który monitorek jest lepszy szczególnie jeśli chodzi o gry w225tq-pf czy l227wt ???

I jeszcze jedno pytanko może z innej beczki mam nadzieję że na tych monitorach niema czarnych pasów u góry lub na bokach w gierkach szczególnie nowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałem w2257tq :D, i jest ogromny :).

Narazie odpaliłem przez chwile Tracmanie Nations Forever , żadnego smuzenia nie było, imput laga też nie zauważyłem. Wiec jeśli chodzi o gry , to polecam ten model, bo ma szybszą matryce niż l227wt .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Lg W2252tq-pf, długo zastanawiałem się nad zakupem nowego monitora i zdecydowałem się na LG bo ile można czekać :rolleyes::damage_wall: :) Przesiadłem się z leciwego już 17" CRT, przy tych 22" różnica jest kolosalna, monitor naprawdę super, wszystko ogląda się komfortowo i przyjemnie gry po prostu super :) Monitor stał 2 dni na wystawie, przed kupnem sprawdziłem czy nie ma żadnych bad pixelów i wszystko jest ok.

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem LG W2252TQ wraz z nowym komputerem, mam go 2 dzień i wysąpuje problem mianowicie - uruchamiam go razem z kompem i monitor nie reaguje, wlacza system uspienia a kable sa podpiete max, zdarzyło sie to teraz, rano wszystko śmigało (pisze ze starego kompa).Gdy odpinam jeden z kabli monitor reaguje - pojawa sie informacja ze jeden z kabli jest nie podpiety , podpinam , informacja znika - czyli monitor "czyta" ze kable sa podpiete a mimo to nie reaguje jak włącze kompa.

Mieliście podobny problem?Rano chodziło wszytko elegancko ... komputer działa - słysze jak pracuje ^^

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś ocenił skalowanie do niższych rozdzielczości? Mam tu na myśli inne panoramiczne, jak 14** na 950 (czy jakoś tak, nie pamiętam teraz dokładnie) i 1280 na 800. Chodzi mi głównie o jakość tekstu, ikonek itp. (czyli typowa praca w Windowsie) i w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nic , oprócz tego , że wyskoczył mi jeden bad pixel <_< . Ale już przestał mi przeszkadzać i podczas normalnego użytkowania nawet go nie zauważam .

 

A poza tym w grach monitorek super się sprawuje :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobną są problemy z wymianą, czytałem opinie na ceneo.pl

 

Tu macie tekst:

 

Witam!

 

Zakupiłem monitor dwa tygodnie temu. Monitorek super. Niestey znalazłem wypalony piksel. Zgodnie z gwarancją "punkt honoru" (30 dni na wymainę nawet przy jednym subpikselu) wysłałem monitor do serwisu. Za dwa dni dostałem monitor tyle że serwis wymienia je na L 227 WT (te same parametry matrycy), zasłaniając się tym że są problemy na linii produkcyjnej 2252TQ-PF. Monitor miał również wypalony piksel i nie był monitorem który kupiłem. Odesłałem go do serwisu. Serwis i LG zasłania się tym że zgodnie z warunkami gwarancji może wymienić monitor na monitor o parametrach podobnych lub wyższych. Zgodnie z 10 pkt gwarancji "model ten sam, lub o wyższej specyfikacji technicznej". Dopier rozmowa telefoniczna z dyrektorem działu Serwis w Warszawie pomogła i dostanę monitor taki jaki kupiłem. Pragnę jedynie poinformować o takim problemie osoby, które chcą kupić ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące monitora:

czy na froncie jest przycisk odpowiadający za zmianę źródła sygnału, czy też trzeba przestawiać w osd?

Chodzi mi o szybkie przełączanie między vga a dvi :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...