Skocz do zawartości
generał

sieć zwykła z bezprzewodową

Rekomendowane odpowiedzi

miszkam na wiosce mamy w trójkę sieć na kablu tzw.antenowym:) trudno tu o gości do sieci pytanie :można połączyć sieć bezprzewodową ze zwykłą przez dwie karty radiowe na odległość około 450 metrów bez żadnych dodatków .mam win xp pro. z góry dziękuję za rady i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez "dodatki" :wink:, bo na odległość 450m to bez antenek kierunkowych sygnał radiowy Ci nie dociągnie.

 

Karty WLAN będą wtedy pracowały w trybie ad-hoc.

Nie robiłem jednak doświadczeń z routingiem pomiędzy dwoma sieciami wlaśnie poprzez łącze WLAN ad-hoc (zawsze zajmowałem się sieciami z Access Pointem, a ad-hoc to tylko pomiędzy 2 kompami) - sądzę jednak że można to skonfigurować (sam jestem ciekawy czy ktoś już to robił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez mam pytanie w zwiazku z tematem, mam sobie siec tak 8 userow. Niestety w polowie sieci sasiad sie na nas wypina (on ma lacze) i chcemy sobie bez niego internet podlaczyc. Jak mozna polaczyc te 2 galezie sieci?? czy potrzebne beda az 2 acces pointy? chodzi o to zeby nie uzywac zadnych serwerow z 2 kartami sieciowymi itp, zeby kazdy byl w tej samej "klasie" adresow ip, zebysmy sie w otoczeniu widzieli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jackpl

Najlepiej w tym przypadku zastosować 2 access pointy w konfiguracji bridge (większość modeli dostępnych na rynku ma taką możliwość), albo 2 specjalizowane bridge (z reguły droższe rozwiązanie).

Można wtedy skonfigurować tę samą klasę adresów i zagrożenie że "nieproszeni" użytkownicy z kartami WLAN wejdą do Waszej sieci jest zminimalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo, jescze jedno pytanie, co to te specjalizowane bridge?? takie acces pointy z mozliwoscia routingu i bridge-owania?? Za bardzo sie nie znam na tym. zagrozenie niepozadanych userow byloby zminimalizowane poprzez jakis router lub linux + komp, wydzielenie adresow mac i wsio :-). Reszta bylaby w lanie ale z neta nie pokozysta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bridge to może być Access Point działający w takim trybie (jeśli jest suportowany), albo urządzenie, które może działać tylko jako bridge (nie może służyć za normalny AP).

W obu przypadkach (przynajmniej w teorii) zewnętrzni użytkownicy z kartami WLAN nie powinni móc się przyłączyć do takiego bridge'a.

 

Jest to więc bridge spinający 2 sieci, gdzie interfejsem spinającym jest WLAN. Pewnie są jakieś modele z możliwością routingu, ale nie badałem rynku tych urządzeń aż tak głęboko żeby to potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do trybu bridge to maja go w zasadzie wszytkie nowe urzadzenia,

 

ja osobiscie polecam wap`a 11 (v2.2 , o 2.6 narazie sa opinie mieszane) jednak nalezy wgrac do niego oprogramowanie dlink AP 900+,

 

bo linksys robi sietny hardware, ale soft ma do bani.

a dlink odwrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...