Skocz do zawartości
Oskaliber

7200.10 Vs 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup dysku, zastanawiam sie glownie miedzy barracuda 250gb 7200.10, a barracuda 320gb 7200.11 (wersji 250gb chyba nie ma?). Nie raz mialem dyski tej firmy i nigdy mnie nie zawiodly, wiec raczej jestem zdecydowany na seagate.

 

Pozostaje kwestia ciszy, slyszalem rozne opinie na temat wersji .10 i .11, z tego co wiem .10 jest jednotalerzowa wiec teorytycznie powinna byc bardziej cicha, jednak jak czytam to nie do konca tak jest. Nie musi byc jakas ultra cicha, nie jestem cichofilem, ale zeby nie wydzielał zbędnego halasu.

 

No i druga kwestia, za jakis czas jak miejsca zacznie brakowac, planowalem zrobienie raidu poprzez zakup drugiego dysku. Czy sa jakies przeciwskazania albo roznice miedzy 250gb, a 320gb lub cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i druga kwestia, za jakis czas jak miejsca zacznie brakowac, planowalem zrobienie raidu poprzez zakup drugiego dysku. Czy sa jakies przeciwskazania albo roznice miedzy 250gb, a 320gb lub cos takiego?

Nie ma żadnych przeciwskazań, a różnica jest - rozmiar ;) Jedyną wadą łączenia w raid jest bardzo niewielka możliwość utraty wszystkich danych..... ale tym się raczej nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wybierac sposrod tych dwoch to 250GB. Nowa 320GB ma wysoki czas dostepu i nie wyszlo cos Seagateowi. Jezeli ci nie szkoda tych 70GB to wez 7200.10, ale godnym polecenia dyskiem jest Samsung HD322HJ. Ma lepszy czas dostepu od Seagate tylko, ze tutaj zamiast szumu talezy jak w Seagate slyszalne jest chrobotanie podczas wiekszych operacji wiec w sumie tylko to jezeli chodzi o glosnosc.

 

A co do raidu, to nie ma przeciwwskazan. Mozesz wziac 2x250, 2x320. :)

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz kręcić to lepiej Barka 500GB 7200.11 niz Raid. Chyba ze dasz 3 dyski i dwa systemy ...po wielu wpadkach przy @ własnie taka opcja jest O.K.

 

A NA JAKIEJ podstawie tak stwierdzasz... bo az mnie to zaciekawilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz kręcić to lepiej Barka 500GB 7200.11 niz Raid. Chyba ze dasz 3 dyski i dwa systemy ...po wielu wpadkach przy @ własnie taka opcja jest O.K.

Raid może i mniej bezpieczny, ale dużo szybszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest wydajność 10tki ale 7200.11 jest u mnie w pojedynkę prawie tak samo szybki jak RAID0 na Samsungach 2504:

 

post-7625-1209157842_thumb.jpg

 

 

Dla porównania wynik dla Samsungów:

 

post-7625-1209157934_thumb.jpg

 

Aha, dotyczy to modelu 500 GB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie wzrok nie myli (i o ile producent nie sfałszował naklejki) to mam dysk 7200.11. Faktycznie dwutalerzowy. Jednotalerzowy teoretycznie powinien być trochę szybszy, chociaż podobno akurat ta 320tka ma kiepski czas dostępu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A NA JAKIEJ podstawie tak stwierdzasz... bo az mnie to zaciekawilo...

Były ostatnio testy na jednym z polskich portali ale już nie pamiętam, chyba pclab, ok wiem co o nim sądzicie, ale testy wyglądały na dobre.

500'tka 7200.11 wyszła w nich rewelacyjnie, szybkość i co ważne w końcu jest cicha jak bym sobie tego życzył 28dB w stresie, to na mojej liście kolejny zakup.

Ma też co ważne zapis prostopadły co umożliwia jej zmieszczenie się na dwóch talerzach z tym całym majdanem 500gb.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat żeby nie zaśmiecać forum. chciałem się spytać jaki powinienem kupić dysk o pojemności 500GB?? Bardzo by było fajnie jakby był cichy:)

Edytowane przez Dżadżar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A NA JAKIEJ podstawie tak stwierdzasz... bo az mnie to zaciekawilo...

z doswiadczenia, krótkiego ale intensywnego.

Jak ktoś (jak ja) nie ma wiedzy jak naprawiać to wystarczą dwa systemy i jak w jednym (szybszym bo RAID0 ale b.podatnym na błedy) cos wykrzaczy i np się nie włącza (brak pliku jakiegoś tam) to załaczamy w drugim systemie (mam dwa takie same systemy) i Win XP CHDSK sam naprawia błedy w pierwszym i wsio gra.

Taki robi, np [przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...