Skocz do zawartości
Orgiusz

Okulary Do Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Krotko - jakie okulary polecacie do jazdy samochodem? Mam gdzies styl i moga byc nawet w rozowej oprawce byle poprawialy widocznosc w sloneczny dzien, niwelowaly odblaski etc.

Czy oplaca sie brac Voguell'e? Bo kusza mnie zarowno normalne przeciwsloneczne jak i do jazdy po zmroku...

 

po 20h bez re:

Kurde ciezko o porzadnych postfuckerow jak sie zadaje konkretne pytanie nie zwiazane ze sprzetem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Ja używam okularki guardera z wymiennymi szkłami (a właściwie plastikami) taki model co zakrywa dokładnie całe oczy, w sklepach asg można kupić. W nocy albo gdy nie ma słońca jeżdzę z zółtą szybką , szczególnie w nocy fajnie widać jak światła innych samochodów świecą się na żółto, a dodatkowo przy deszczowej pogodzie nie widać refleksów, zresztą w dzień wszystko jest jakby cieplejsze i 'dzienne' światła innych samochodów tak nie dają po oczach. Natomiast przy słońcu zakładam czarną szybkę. Trochę duże te okulary ale są bardzo wygodne i dokładnie chronią oczy.

Edytowane przez freddy9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak do jazdy, ale do plywania i latania mam adlery z polarem zakupione na allego za jakies 80pln i w sloneczny dzien na wodzie czy w powietrzu sie sprawdzaja.

 

tych Vogow nie znam.

O wyglada ze mam Daytony TD025... Warto wiedziec [;

Od okularkow wymagam 100% polawidocznosci zeby nie zakrywalo mi z bokow bo katowe widzenie ratuje od dzwonow na nieciekawych skrzyzowaniach etc. No i niwelacja refleksow, polaryzacja 90%> i inne ciach!ly co wymysla marketingowcy.

 

Ja używam okularki guardera z wymiennymi szkłami (a właściwie plastikami) taki model co zakrywa dokładnie całe oczy, w sklepach asg można kupić. W nocy albo gdy nie ma słońca jeżdzę z zółtą szybką , szczególnie w nocy fajnie widać jak światła innych samochodów świecą się na żółto, a dodatkowo przy deszczowej pogodzie nie widać refleksów, zresztą w dzień wszystko jest jakby cieplejsze i 'dzienne' światła innych samochodów tak nie dają po oczach. Natomiast przy słońcu zakładam czarną szybkę. Trochę duże te okulary ale są bardzo wygodne i dokładnie chronią oczy.

G-C3 8O

Moze sie przyjze nim... Sklepy asg powiadasz? Zebym nie wszedl po okulary a nie wyszedl z karabinkiem. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

G-C3 8O

Moze sie przyjze nim... Sklepy asg powiadasz? Zebym nie wszedl po okulary a nie wyszedl z karabinkiem. 8O

ja ma dokładnie ten model: Eye Protection Glasses 2001. Kiedyś ściągałem je z WGC shop (honk kong) nawet cło złodziejom płaciłem. No ale naprawde okularki bardzo wygodne. Jeżdzę też w nich na rowerze, i dzięki większym rozmiarom chronią oczy przed kurzem i piaskiem, owadami itp. Ale też zastanawiam się nad tymi C3, napewno są zgrabniejsze i nie wyglądają już tak militarnie, na ebay.co.uk ktoś je sprzedaje z honk kongu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie troszke odświeżyć temat, jakie okulary przeciwsłoneczne do codziennego noszenia, bo w tym słońcu to oślepnąć można.

 

Na czym mi zależy, nie chce zeby to były te elo modne okulary na pół twarzy, bo to IMO wyglada idiotycznie. Ważne, żeby miały jakieś te warstwy ochronne itp. Muszą być oczywiscie wygodne i trwałe. Cena tak powiedzmy do 150zł, ale im mniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na oferte firmy ARCTICA (od razu grupa Sport bo fajniejsze oprawki) - dobre, w miarę tanie, różne opcje - polaryzacja/wymienne szkła/... - wytrzymałe (mam na rower S-50B zaliczyły kilka dzwonów i tylko 1 maleńka ryska na szkiełku - bo przecierałem koszulką po glebie w piach i sam porysowałem) 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

imo uvex i-ve wyglądają ciekawie i są niedrogie, chyba sobie takie zanabędę jak tylko pocztowcy przerwą strajk.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne pod temat, tym razem haslo: okulary na rower. Cel glowny ochrona przed kurzem, owadami itp. Cel poboczny ochrona przeciwsloneczna (jeszdze glownie do pracy, a pracuje 8-20) - jakies lekkie rzyciemnienie mile widziane, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

To ja sie podepne pod temat, tym razem haslo: okulary na rower.

W takim przypadku szkła muszą być duże, i najlepiej połączone żeby maksymalnie odchylać strumień powietrza.

może Uvex racer?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne pod temat, tym razem haslo: okulary na rower. Cel glowny ochrona przed kurzem, owadami itp. Cel poboczny ochrona przeciwsloneczna (jeszdze glownie do pracy, a pracuje 8-20) - jakies lekkie rzyciemnienie mile widziane, ale bez przesady.

Dokładnie też się za czymś podobny rozglądam. Tylko że sporo jeżdżę w nocy. Więc przydałoby się coś takiego, co ochroni oczy przed słońcem w dzień i żeby w nocy dało się jeździć. Dodam że w grę wchodzą wymienialne szybki / szkiełka ( czy jak to się nazywa). Jeżdżę przeważnie szosą, ale zdarza się też teren, więc powinny pewnie trzymać się na nosie:)

Cenowo wiadomo nim taniej tym lepiej, ale powiedzmy że 100 - 150 mogę zapłacić, jeśli będzie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze napisze co nie co o tych patrzalkach ktore kupilem [;

Najwiekszy bol - brak polaryzacji szkiel i ( juz mniejszy ) po ~6h noszenia zaczyna sie odczuwac scisk. Ale plus tego ostatniego jest taki ze watpie czy spadna przy skokach bungee [;

Na glowie siedza jak trzeba, przyciemnienie jest w sam raz ( glownie testowane na kameleonach ). Wymiana szkiel - coz jak powiem ze udalo mi sie zmienic z przyciemnianych na zolte podczas dluzszych swiatel gdzies tam w Polsce... ^^ No i jazda po zmroku w zoltych - nie wiem czy to kwestia autosugestii czy czegos innego ale autentycznie dluzej moglem jechac po zmroku z tymi patrzalkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...