Skocz do zawartości
_oli_

Dziwne Napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kilka dni temu zmieniłem bebechy w komputerze (mobo, procek, pamięć, grafa). Zasilacz na razie zostawiłem stary. Po uruchomieniu Windowsa dostaję dziwne wyniki w programach typu Speedfan czy Everest. Dla +12V oba programy wskazują około 1,54V, podczas gdy w Biosie mam 12,122V. Wiem, że powinienem zmierzyć napięcie miernikiem ale do czasu jego zakupu chciałbym dowiedzieć się skąd biorą się takie rozbieżności. Pozostałe wartości napięć:

 

+3.3V 3,30V

+5V 5,05V

+12V 1,54V

-12V -16,72V

-5V -8,48V

+5V podczas wstrzymania pracy 5,16V

Vbat 3,09V

 

Mój sprzęt:

procesor Intel Core2 Quad Q6600 2,4Ghz (S775/65nm) BOX

płyta Gigabyte GA-P35-DS3

pamięć OCZ 2x2GB DDR2 800Mhz Vista Upgrade CL5

grafika Geforce 8800 GTS Gainward 512MB

dysk WD 250GB, 16MB Cache, 7200 obrotów, SATA-II

zasilacz Logic ;) LC-B350ATX 350W +3,3V-28A , +5V-35A, +12V-16A, -5V-0.3A, -12V-0.8A, +5V VSB-2A

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. W takim razie nie będę sugerował się już tymi programami. Dziwne jednak dla mnie było to, że oba pokazywały te same "błędne" wartości. Teraz pozostaje mi już tylko zakupić nowy zasilacz ;)

 

Miałem to samo na Asusie i teraz też na Gigabycie. W obu przypadkach programy producenta pokazywały jakieś rozsądne wartości.

 

Powinieneś mieć na płytce EasyTune5 Pro

Dzięki. Rzeczywiście EasyTune5 Pro pokazuje wartości poprawne. Dla +12V mam 12,170.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. W momencie gdy przesuwam bardzo szybko pasek w przeglądarce (Firefox) komputer dostaje "czkawki" - nagle zwalnia, dzieje się coś z dziwnego z obrazkami na stronie (jakby nie zdążyły się narysować) i w końcu komputer się zawiesza (nic już nie da się zrobić oprócz twardego wyłączenia komputera). Czy może to być spowodowane zbyt słabym zasilaczem?

Edytowane przez _oli_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi pokazuje podobne wartosci w HWMonitor ;/

 

Moj konfig to:

 

E2180

gf9600gt

2gb ram

2xHDD

Chieftec HPC-360-202 360W.

 

Zasilka da rade ? (pod warunkiem ze nie bede podpinal dodatkowych urzadzen ?)

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka da rade ? (pod warunkiem ze nie bede podpinal dodatkowych urzadzen ?)

Da rade, E2180 to nie Quad...

Nawet jak cos jeszcze podepniesz jakos bedzie dzialac. To nie do konca sumaryczna moc sie liczy tylko to ile A na danej linii zasilajacej zasilka jest w satanie wyrobic.

Stare zasilki, mimo ze niby mocne (czyli sumaryczna ilosc W) maja duzo A na 5V za to mniej na 12V, a jako ze terez z 5V sie mniej ciagnie to moze byc problem... Niestety brak tego typu danych od producentow sprzetu ile A na jakiej linii jest potrzebne, tylko sumaryczna moc podaja w W, trzeba by to poprzemierzac miernikiem i tyle.

 

W kazdym badz razie ja od kad ubilem mojego ulubionego radoslawa 9800Pro przez gowniana zasilke wyznaje zasade - zasilacz to podstawowy komponent PC, nie warto na nim oszczedzac, lepiej dolozyc do sprawdzonego i markowego, dodatkowo ze sporym zapasem mocy, ja mam jeszcze ponad 50% do wykorzystania teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...